12 porad dotyczących ulepszania baterii Apple Watch

Najnowsza wersja zegarka Apple Niedawno pojawiło się w październiku tego roku z wieloma nowymi funkcjami, które sprawiają, że jest to świetny smartwatch. Twierdzi również, że wytrzymuje do 18 godzin bezproblemowego użytkowania; nie wydaje się to jednak rzeczywistością, ponieważ wielu użytkowników skarży się na czas trwania wynoszący maksymalnie 12 godzin.

Jeśli masz ten sam problem ze smartfonem, oto lista wskazówek, jak przedłużyć żywotność baterii iPhone'a.

Mając to na uwadze, zbadaliśmy, jak poprawić baterię Apple Watch Seria 5 aby pomóc wszystkim, którzy mają ten sam problem. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto go kupić, mamy artykuł przedstawiający jego nowe funkcje, które pomogą Ci zdecydować, czy chcę kupić na oficjalnej stronie internetowej czy nie.

1. Ogranicz animacje

To pierwszy krok do poprawy baterii Apple Watch, ponieważ ta funkcja jest naprawdę ładna, zjada dużo bębnów, aby działała. Jeśli nie masz nic przeciwko pominięciu pięknych animacji smartwatcha, ta opcja jest dla Ciebie idealna.

Aby ograniczyć animacje, jest to dość proste, wystarczy wykonać następujące kroki: przejdź do aplikacji „Apple Watch„ na telefonie iPhone przejdź do karty „Mój zegarek” kliknij „Dostępność” i na koniec kliknij „Ogranicz ruch”.

Możliwe jest to również przez sam zegar; iść dalej „Ustawienia”, „Dostępność” i w „Ogranicz ruch”.

Ogranicz ruch

2. Wyłącz efekty wiadomości

Efekty przesyłania wiadomości to bardzo miły dodatek do smartwatcha Appleale który niestety zużywa dużo bębnów, gdy grają automatycznie. Dlatego, aby poprawić baterię Apple Watch, wyłącz ich autoodtwarzanie.

Aby to zrobić, musisz najpierw ograniczyć animacje, jak pokazano w poprzedniej sekcji. Następnie, wciąż na tym samym ekranie, wyłącz „Efekty wiadomości”.

3. Użyj trybu skali szarości

Ciemny tryb w aplikacjach jest bardzo ceniony przez użytkowników, a jeśli ci się spodoba, na pewno Ci się spodoba „Skala szarości”, stworzony dla osób, których widoczność jest ograniczona przez kolor. Sprawia, że ​​wszystko staje się szare na ekranie, absolutnie bezbarwne, w wyniku czego poprawia się bateria Apple Watch.

Aby włączyć ten tryb, po prostu przejdź do „Ustawienia, „Dostępność” a następnie kliknij „Skala szarości”przez sam zegarek. Aby to zrobić z iPhone'a, otwórz aplikację „Apple Watch„iść dalej „Mój zegarek”I wykonaj te same czynności, które są wymagane przez drugie urządzenie.

4. Wyłącz aktualizację w tle

Gdy zostawisz aplikację na dowolnym urządzeniu, nie zamyka się ona i pozostaje w tle, i właśnie dlatego otwierają się tak szybko. To świetne narzędzie, które musisz wyłączyć, ale robi to bardzo, jeśli chodzi o poprawę baterii. Apple Watch.

Aby to wyłączyć, przejdź do „Ustawienia”, „Ogólne”W „Aktualizacja w tle” i wyłącz opcję. Na iPhonie przejdź do aplikacji „Apple Watch„w „Mój zegarek”, „Ogólne” i w „Aktualizacja w tle”; następnie po prostu go wyłącz.

5. Skróć czas dla Auto Lock

Ekran zawsze włączony oczywiście zużywa dużo baterii, więc jeśli chcesz, aby Twój zegarek dłużej się trzymał, dobrym pomysłem jest ograniczenie czasu jego działania.

Aby to zrobić, po prostu przejdź do „Ustawienia”, „Ogólne” i „Ekran budzenia”. W tym oknie możesz wybrać, czy ekran ma być włączony przez 15 sekund, 70 sekund, czy nigdy się nie wyłącza.

6. Wyłącz Always On

Bardzo miłą cechą tego zegarka jest to, że zawsze może pokazywać czas niezależnie od tego, czy twoje ramię jest podniesione czy nie. Jest to jednak jeszcze jedna rzecz, która wyczerpuje baterię, więc jeśli chcesz poprawić baterię Apple Watch Warto to wyłączyć.

Aby wyłączyć tę opcję, przejdź do „Ustawienia”, „Ogólne”, „Ekran i jasność” i możesz to tam wyłączyć. Na iPhonie przejdź do „Mój zegarek”, „Ekran i jasność” i wyłącz.

Always Active poprawia baterię Apple Watch

7. Zarządzaj swoimi powiadomieniami

Jeśli użytkownik nie ma dobrej kontroli nad tym, które powiadomienia pojawiają się na jego smartwatchu, może to spowodować marnowanie dużej ilości czasu pracy baterii. Dlatego dobrym pomysłem jest blokowanie powiadomień ze wszystkich nieistotnych aplikacji.

Aby to zrobić, użytkownik musi wykonać następujące instrukcje: najpierw przejdź do aplikacji „Apple Watch„ na iPhonie, a następnie przejdź do „Powiadomienia” i w końcu przejdź do sekcji „Mirror mój iPhone”. Następnie możesz wybrać konkretne aplikacje, które chcesz wysyłać powiadomienia do smartwatcha.

Powiadomienia

8. Wyłącz automatyczne pobieranie i aktualizacje

Jeśli te opcje są włączone, wszystkie aplikacje kompatybilne ze smartwatchem instalowane na iPhonie zostaną automatycznie zainstalowane na iPhonie, a wszystkie aktualizacje zostaną wykonane bez robienia przez użytkownika niczego, co jest całkiem fajne, ale podobnie jak wszystko, co musisz wyłączyć. w celu poprawy baterii Apple Watch.

Aby wyłączyć, po prostu przejdź do „Ustawienia” i w „App Store”. Następnie po prostu wyłącz „Automatyczne pobieranie” i „Automatyczne aktualizacje”. Możesz to również zrobić z iPhone'a, wchodząc w aplikację. „Apple Watch„ i w „Ogólne.

Pamiętaj, że jest to coś, co zużywa dużo baterii, oprócz danych, również w smartphones. Zobacz, jak wyłączyć tę opcję na iPhone'ach.

9. Wyłącz ekran budzenia podczas podnoszenia ręki

The Apple Watch Możesz włączyć ekran, gdy użytkownik podnosi rękę, dzięki czemu łatwiej jest patrzeć na godzinę i widzieć powiadomienia bez konieczności dotykania ekranu. Niestety ostatecznie zużywa to dużo baterii, ponieważ wykonywanie tego ruchu jest normalne bez zamiaru patrzenia na zegar.

Aby to wyłączyć, przejdź do „Ustawienia”w „Ogólne” i w „Ekran budzenia”. Następnie kliknij Ekran przebudzenia podczas podnoszenia ramienia ”. Aby wykonać ten proces na telefonie iPhone, ustawienia są dokładnie takie same i znajdują się w aplikacji. „Apple Watch„.

10. Użyj trybu kinowego

Jest to dość prosty tryb, ale pomaga zaoszczędzić dużo baterii podczas oglądania filmów, grania w najlepsze gry kooperacyjne ze znajomymi lub wykonywania czynności wymagających skupienia. Wszystko, co robi, to przyciemnienie ekranu, więc jedynym sposobem na jego włączenie jest dotknięcie go.

Aby włączyć tę funkcję, użytkownik musi przesunąć palcem w górę, aby otworzyć Centrum sterowania i kliknąć ikonę trybu, które są dwiema małymi maskami.

Tryb kinowy poprawia stan baterii Apple Watch

11. Zmniejsz przejrzystość

Niektóre osoby mogą mieć trudności z czytaniem na ekranie nowego smartwatcha; Aby zwiększyć czytelność, dobrym rozwiązaniem jest zmniejszenie przezroczystości ekranu, co ma dodatkową zaletę w postaci poprawy Apple Watch.

Aby to zrobić przez całą dobę, po prostu przejdź do „Ustawienia, „Dostępność” i kliknij „Zmniejsz przejrzystość”. Możesz to również zrobić z iPhone'a; w tym celu przejdź do aplikacji „Apple Watch„w „Mój zegarek”w „Dostępność” i kliknij „Zmniejsz przejrzystość”.

12. Włącz tryb rezerwy mocy

Jest to najbardziej drastyczna opcja poprawy baterii Apple Watch, ponieważ wyłącza wiele funkcji smartwatcha, w tym niemożność otwierania jakichkolwiek aplikacji, i nie jest już synchronizowany z iPhone'em, gdy tryb jest włączony.

Aby to zrobić, otwórz aplikację. „Ustawienia” na zegarze kliknij „Ćwiczenie” i kliknij opcję „Rezerwa energii”. Nadal na tym samym ekranie możesz aktywować „Automatyczna przerwa w biegu”, która wyłącza tryb uruchamiania, gdy użytkownik się zatrzyma. Aby to zrobić z iPhone'a, przejdź do aplikacji „Apple Watch„w „Mój zegarek”i postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, jak powyżej.

Backup baterii poprawia baterię Apple Watch

Co myślisz o poradach dotyczących poprawy baterii Apple Watch?

Oczywiście niektóre opcje nie są idealne i powodują chwilową utratę niektórych funkcji smartwatcha, ale mogą być tego warte. Powiedz nam w komentarzach, czy którakolwiek z naszych sugestii była dla Ciebie pomocna lub czy coś zapomnieliśmy. A jeśli chcesz w pełni wykorzystać to, sprawdź naszą listę najlepszych aplikacji dla Apple Watch.