Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

12 przydatnych wskazówek i trików dla przeglądarki Chrome na iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 przydatnych wskazówek i trików dla przeglądarki Chrome na iOS

Chociaż Safari jest jedną z najchętniej wybieranych przeglądarek przez wiele osób, niektórzy wolą elastyczność, jaką oferują inne alternatywy, takie jak Chrome. Jeśli należysz do tej kategorii i używasz Chrome jako preferowanej przeglądarki, oto kilka najlepszych wskazówek i wskazówek dotyczących przeglądarki Chrome na iOS, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości przeglądania.

1. Otwórz nową kartę, załaduj ponownie lub zamknij bieżącą kartę

Jedną z najfajniejszych sztuczek w przeglądarce Chrome jest możliwość otwarcia nowej karty, ponownego załadowania karty i zamknięcia bieżącej karty, a wszystko to za pomocą jednego gestu. Przy otwartej karcie przesuń palcem w dół od góry do ikony „+” (po lewej), aby otworzyć nową kartę, do ikony ponownego ładowania (pośrodku), aby ponownie załadować kartę, oraz do ikony „x” ( po prawej stronie), aby zamknąć bieżącą kartę.

2. Jedź do tyłu i do przodu

Chociaż klawisze nawigacyjne w aplikacji umożliwiają wygodną nawigację między stronami internetowymi, korzystanie z gestów idzie o krok dalej i zapewnia szybsze i ulepszone przeglądanie. Dzięki tej sztuczce przesuń palcem od lewej do prawej, aby cofnąć stronę, i od prawej do lewej, aby przejść do przodu.

3. Szybki dostęp do elementów menu

Opcja Menu w aplikacji zapewnia łatwy dostęp do ustawień i szeregu różnych funkcji. Można uzyskać do niego dostęp, dotykając trzech poziomych kropek, aby otworzyć listę opcji, a następnie ponownie dotykając opcji, aby ją otworzyć/wybrać. Jednak podobnie jak w poprzednim triku, prosty gest może ułatwić sprawę. W tym celu zamiast dwukrotnie stukać w celu wybrania opcji, możesz przytrzymać ikonę i przesunąć palcem do opcji, którą chcesz wybrać.

4. Przesuń do Switch Zakładki

Przełączanie między kartami poprzez naciśnięcie ikony karty i uzyskanie dostępu do tej, której potrzebujesz, może być męczącym doświadczeniem. Aby temu zaradzić, zamiast spędzać czas w oknie karty, możesz przesuwać palcem od lewej do prawej lub od prawej do lewej na pasku adresu, aby poruszać się odpowiednio do tyłu lub do przodu między otwartymi kartami.

5. Zmień układ zakładek

Jeśli zdecydujesz się zastosować powyższą sztuczkę do przełączania między kartami, równie dobrze możesz zaistnieć potrzeba zmiany kolejności niektórych kart, aby ułatwić korzystanie z nich. W tym celu naciśnij ikonę kart, aby przejść do przełącznika kart, a następnie dotknij karty i odpowiednio ją przesuń.

6. Uzyskaj dostęp do różnych zakładek

Podobnie jak w poprzedniej sztuczce, możesz zrobić to samo, aby uzyskać dostęp do trzech różnych sekcji kart: kart incognito, otwartych kart i zsynchronizowanych kart. Po prostu przesuń poziomo przełącznikiem zakładek, aby bez problemu uzyskać dostęp do dowolnej z trzech sekcji.

7. Skanowania QR code

Podobnie jak w przypadku aplikacji do skanowania kodu QR na smartfonie, przeglądarka Chrome (na iOS) ma wbudowany skaner QR. Aby uzyskać do niego dostęp, dotknij 3D (mocno naciśnij) ikonę wyszukiwania znajdującą się pośrodku menu akcji poniżej. Następnie wybierz opcję „Skanuj kod QR” i zezwól aplikacji na dostęp do aparatu.

8. Szukanie głosowe

Chociaż większość ludzi woli wyszukiwać zapytania za pomocą tekstu, niektórzy wolą zamiast tego korzystać z wyszukiwania głosowego. Dla takich osób opcja wyszukiwania głosowego w aplikacji jest jedną z najlepszych rzeczy w aplikacji. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, dotknij 3D (mocno naciśnij) ikonę wyszukiwania, podobnie jak w poprzedniej sztuczce, a następnie wybierz „Wyszukiwanie głosowe” i dostęp do mikrofonu w aplikacji.

9. Zmień wyszukiwarkę

Domyślna wyszukiwarka ustawiona w przeglądarce Chrome na iOS nie jest zaskoczeniem, że należy do Google. Jeśli więc wolisz inne wyszukiwarki od Google, możesz zmienić domyślną wyszukiwarkę, przechodząc do Ustawienia > Wyszukiwarka i wybierając jedną z dostępnych opcji.

10. Przeczytaj później

Przeglądając Internet, zdarza się, że natkniesz się na ciekawe artykuły. W takich momentach chcesz dodać je do swojej listy czytelniczej, aby móc je później odwiedzić i kontynuować czytanie. W przeglądarce Chrome możesz to zrobić, dotykając przycisku ponownego ładowania (przy otwartej witrynie) i wybierając „Przeczytaj później”. Artykuły dodane do późniejszego przeczytania są zapisywane na Twojej liście przeczytań i można uzyskać do nich dostęp, klikając trzy poziome kropki i wybierając z listy opcję „Lista czytelnicza”.

11. Zakładka

Podobnie jak w przypadku dodania artykułu do listy czytelniczej, często odwiedzane strony internetowe można zapisać w zakładkach, aby mieć do nich łatwy dostęp. W tym celu dotknij ikony ponownego ładowania (przy otwartej witrynie) i wybierz opcję „Zakładka”. Aby zobaczyć listę elementów dodanych do zakładek, kliknij trzy poziome ikony na dole i wybierz „Zakładki”.

12. Poproś o witrynę na komputery stacjonarne

W niektórych przypadkach musisz uzyskać dostęp do komputerowej wersji witryny, aby znaleźć określoną opcję lub sekcję, w przeciwnym razie brakuje jej w wersji mobilnej. W takich sytuacjach możesz otworzyć stronę internetową (chcesz mieć wersję na komputery stacjonarne), nacisnąć przycisk ponownego ładowania i dotknąć trzech poziomych kropek. Następnie przewiń w poziomie i wybierz opcję „Poproś o witrynę na komputery stacjonarne”.

To tyle w tym artykule.
To były jedne z najlepszych porad i wskazówek dotyczących przeglądarki Chrome na iOS. Wypróbuj je i daj nam znać, jakie są Twoje ulubione.