Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

12 wskazówek, jak osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym jako mama pracująca w domu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 wskazówek, jak osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym jako mama pracująca w domu

Rozważasz możliwość zarobienia i rozpoczęcia kariery jako praca z domu mama? Rzeczywiście, teleportowanie się do biura i obserwowanie typowego 9-Do-5 organizacja pracy była kiedyś normą, ale nie zawsze tak jest.

Praca z domu, praca hybrydowa i praca oparta na wynikach są obecnie powszechne w wielu dziedzinach. Poszukiwacze pracy mogą poszukiwać tak różnorodnych dyscyplin, jak medycyna, edukacja, technologia, handel elektroniczny, marketing treści i tym podobne, aby uzyskać satysfakcjonujące możliwości kariery w WFH.

Dla matek obecne bogactwo możliwości pracy w domu lub pracy w WFH oznacza również nowo odkrytą elastyczność, pozwalającą im na kontynuację kariery, będąc jednocześnie obecnymi dla swoich rodzin.

Niemniej jednak utrzymanie delikatnej równowagi między pracą a obowiązkami rodzinnymi w tym samym środowisku — we własnym domu — może być wyzwaniem. Jako pracująca mama pozostająca w domu ważne jest, abyś dążyła do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Gwarantuje to, że wszyscy odniosą korzyści z rozwiązania WFH, od gospodarstwa domowego po firmę. Oto dwanaście praktycznych wskazówek, jak znaleźć idealną równowagę między karierą a życiem jako mama pracująca w domu:

1) Skonfiguruj wydzieloną przestrzeń roboczą

Najpierw zacznij od wyznaczenia wyznaczonego miejsca do pracy w swoim domu. Stworzy to fizyczną granicę, która może oddzielić pracę od życia rodzinnego, co pozwoli ci skuteczniej rozdzielać i przechodzić między obiema rolami.

Co więcej, twoje domowe biuro lub miejsce pracy powinno być uznawane i szanowane przez twoją rodzinę jako twoje sanktuarium pracy. Naucz swoje dzieci, że kiedy mama jest w pobliżu, należy zminimalizować rozproszenie uwagi i zakłócenia, chyba że jest to nagły wypadek.

2) Opracuj plan dnia

Ustrukturyzowany harmonogram dnia jest ratunkiem dla pracującej z domu mamy. Wyrób sobie nawyk tworzenia harmonogramu, który zapewnia wystarczającą ilość czasu na pracę, zajęcia rodzinne i dbanie o siebie.

Rekommenderad:  Co jest lepsze dla e-commerce: SEO na stronie czy budowanie linków?

Pomoże Ci to utrzymać koncentrację i ograniczyć marnowanie czasu. Możesz wybrać zwykłą metodę korzystania z kalendarza lub terminarza z piórem i papierem lub możesz użyć aplikacji zwiększającej produktywność lub dwóch, aby usprawnić ten proces.

3) Zidentyfikuj swoje priorytety w pracy i życiu domowym

Przy tak wielu wymaganiach do załatwienia, zarówno w pracy, jak iw domu, będziesz chciał określić swoje najważniejsze priorytety. Zrozumienie tego, co liczy się najbardziej w życiu osobistym i zawodowym, pozwoli Ci przeznaczyć czas i energię tam, gdzie liczy się to najbardziej.

Spróbuj sporządzić listę zadań, które są zarówno związane z rodziną, jak i pracą, a następnie uszereguj je pod względem pilności. W ten sposób nie stracisz z oczu najważniejszych spraw, takich jak dotrzymanie ważnego terminu projektu lub upewnienie się, że Twoje dzieci dotrą na zaplanowane wizyty lekarskie.

4) Naucz się sztuki mówienia „nie”

Mamy często pielęgnują pragnienie bycia pomocnym i gościnnym, ale może to również prowadzić do nadmiernego zaangażowania. Aby zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i zachować energię na ważne rzeczy w życiu, musisz nauczyć się odmawiać dodatkowym zadaniom lub zobowiązaniom, które odwracają uwagę od twoich priorytetów.

Chociaż w tej chwili może to nie być dobre, pamiętaj, że uprzejme odmowy, gdy jest to konieczne, pomogą ci uniknąć zbytniego rozproszenia, abyś mógł być mentalnie obecny dla swoich dzieci,

5) Skorzystaj z dodatkowej elastyczności bycia mamą pracującą w domu

Praca w domu zapewnia mamom wyjątkową zaletę elastyczności. Wykorzystaj swój harmonogram i dostosuj godziny pracy do potrzeb swojej rodziny, takich jak uczestnictwo w imprezach szkolnych lub po prostu spędzanie czasu z dziećmi.

W miarę możliwości nie miej wyrzutów sumienia, że ​​pieczesz w czasie, aby odpocząć lub nawiązać więź z rodziną, zamiast wykorzystywać każdą godzinę czuwania na produktywną pracę. Nie pożałujesz, że skorzystałeś z wyjątkowej elastyczności swojego harmonogramu pracy, aby lepiej przestrzegać zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Rekommenderad:  Jak przełączyć tryb niskiego zużycia energii przez Centrum sterowania z poprawką jailbreak?

6) Mądrze wykorzystuj przerwy w pracy

W podobny sposób każda mama pracująca w domu musi zdawać sobie sprawę ze znaczenia włączenia regularnych przerw do dnia pracy, aby utrzymać produktywność i uniknąć tendencji do wypalenia.

Zamiast przewijać media społecznościowe lub trochę więcej pracować podczas przerw, spróbuj zaangażować się w odmładzające zajęcia, takie jak rozciąganie, medytacja lub krótki spacer z dziećmi. Te krótkie przerwy pomogą ci się naładować i zwiększyć koncentrację.

7) Przedstaw rodzinie swoje oczekiwania dotyczące pracy

Dobrym pomysłem jest również ćwiczenie otwartej komunikacji z członkami rodziny w odniesieniu do Twoich oczekiwań zawodowych. Powiedzenie współmałżonkowi i dzieciom, jak bardzo jesteś zajęty danego dnia, zwiększy zrozumienie i wsparcie w całej rodzinie.

Bycie mamą pracującą w domu oznacza, że ​​członkowie Twojej rodziny mogą również odgrywać aktywną rolę w pomaganiu Ci w przestrzeganiu granic pracy i minimalizowaniu przerw w kluczowych godzinach pracy.

8) Angażuj dzieci w zajęcia i zajęcia odpowiednie dla wieku

Wiedząc, że dużo energii poświęcisz swojej pracy, nawet gdy pracujesz w domu, pomogłoby to zapewnić dzieciom pomoc w domu, jeśli są wystarczająco duże. Starsze dzieci mogą na przykład uczestniczyć w prostych pracach domowych, takich jak składanie prania lub podlewanie roślin.

Jako mama pracująca w domu, wczesne uczenie dzieci wykonywania obowiązków domowych umożliwia nauczenie ich odpowiedzialności i pracy zespołowej, oprócz zmniejszenia obciążenia pracą, które są związane z domem,

9) Nadaj priorytet samoopiece

Aby być najlepszą pracą z domu mamy i pracownika, należy również piec w czasie na samoopiekę. Poświęć czas na regularne ćwiczenia, hobby i zainteresowania lub spokojne chwile na relaks, które pomogą Ci nabrać sił po pracy i rodzicielstwie oraz sprawią, że poczujesz się bardziej sobą.

10) Szukaj wsparcia

Jako mama pracująca w domu pamiętaj, że nie jesteś sama w swojej podróży do zarabiania na życie podczas żonglowania obowiązkami domowymi.

Rekommenderad:  Jak zrobić zrzut ekranu na Samsung Galaxy S22

Nie wstydź się prosić o wsparcie rodziny, przyjaciół lub społeczności internetowych. Współpraca z podobnie myślącymi mamami pozwoli Ci dzielić się doświadczeniami, wyzwaniami i wskazówkami, jak osiągnąć harmonię między życiem zawodowym a prywatnym.

11) Wykorzystaj techniki produktywności

Nigdy nie jest za późno, aby usprawnić przepływ pracy WFH poprzez włączenie do swojej rutyny technik zwiększania produktywności i zarządzania czasem. Wypróbuj techniki takie jak technika Pomodoro, blokowanie czasu lub metoda szybkiego planowania, aby zwiększyć produktywność, gdy jesteś w domu.

12) Outsourcing, jeśli to możliwe

Kiedy obciążenie pracą i obowiązki rodzinne stają się przytłaczające, nie wahaj się zlecać niektórych zadań na zewnątrz, gdy tylko jest to możliwe. Zatrudnij na przykład pomoc w opiece nad dziećmi lub pracach domowych, aby uzyskać bardzo potrzebną przestrzeń do oddychania zarówno w pracy, jak iw obowiązkach rodzinnych.

Właściwa równowaga między życiem zawodowym a prywatnym przyniesie korzyści nie tylko Twojej rodzinie, ale także pomoże Ci być najlepszym zawodowym sobą. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby zharmonizować swoje życie zawodowe i rodzinne jako pracująca z domu mama.