Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

13 dochodowych zawodów informatycznych (IT) z najwyższymi zarobkami na świecie

Specjaliści IT mają wiele możliwości pracy z idealnym zestawem umiejętności. Jeśli jesteś architektem aplikacji lub analitykiem bezpieczeństwa informacji, nie będziesz miał żadnych szczególnych problemów ze znalezieniem odpowiedniej pracy ze względu na zapotrzebowanie rynku na Twoją specjalizację.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym wysokopłatnym posadom IT, które według przewidywań będą jeszcze popularniejsze w ciągu najbliższych kilku lat.

1. Wybitny inżynier danych

Firmy potrzebują ludzi, którzy potrafią wykorzystywać duże ilości surowych danych do identyfikowania i wyjaśniania strategii, decyzji i nowych pomysłów. Inżynier danych zarabia średnio około 163 000 dolarów rocznie. Specjaliści ci zazwyczaj przygotowują oprogramowanie i architekturę sprzętu firmy oraz systemy potrzebne ludziom do pracy z danymi. A wybitny inżynier danych zazwyczaj posiada tytuł licencjata z informatyki oraz wysoki stopień z matematyki i pracy z bazami danych.

2. Twórca aplikacji mobilnych

Jeśli spojrzysz na aplikacje na swoim telefonie komórkowym i tablecie, zobaczysz, dlaczego firmy zatrudniają programistów aplikacji mobilnych. Osoby te powinny posiadać wystarczającą wiedzę w zakresie kodowania za pomocą frameworków mobilnych i języków programowania mobilnego oraz języków tworzenia stron internetowych. Średnia pensja twórców aplikacji mobilnych wynosi 146 000 dolarów rocznie.

3. Menedżer ds. Bezpieczeństwa Informacji

Kandydaci oferujący firmom tę atrakcyjną pracę muszą posiadać solidną wiedzę techniczną w zakresie systemów i sieci bezpieczeństwo i posiadać niezbędną umiejętność kierowania zespołem. Niezbędne są wysokie umiejętności analizowania i rozwiązywania problemów oraz interakcji z członkami zespołu. Bezpieczeństwo informacji menedżerowie, podobnie jak inne działy, muszą przestrzegać zasad i przepisów.

CZYTAĆ:  7 Sposoby na naprawę Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia na Macu

Bezpieczeństwo systemów informatycznych menedżerowie muszą pogłębiać swoją wiedzę na temat nowych trendów w bezpieczeństwie i nowych metod przeciwdziałania atakom. Pracodawcy często żądają certyfikatów podobnych do CISSP lub CompTIA Security Plus. TO profesjonaliści zarabiają średnio 143 000 dolarów rocznie.

4. Architekt aplikacji

Architekt aplikacji to jeden z najbardziej dochodowych zawodów IT, którego potrzebuje prawie każda firma, aby ulepszyć istniejące aplikacje lub dodać nowe aplikacje do istniejącej infrastruktury. Specjaliści w tej dziedzinie to osoby, które zarabiają średnio 141 000 dolarów rocznie. Osoby te są odpowiedzialne za projektowanie głównych części aplikacji, w tym interfejsu użytkownika, oprogramowania pośredniczącego i infrastruktury. Osoby te posiadają niezbędne umiejętności komunikacji i planowania. Oprócz wysokich umiejętności technicznych, osoby te muszą być w stanie dobrze kierować zespołami i zarządzać nimi.

5. Architekt danych

Te TO specjaliści są odpowiedzialni za projektowanie złożonych i infrastrukturalnych procesów umożliwiających podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych. Przekładają wymagania biznesowe na rozwiązania bankowe oparte na informacjach, a także są odpowiedzialni za przechowywanie danych i organizację informacji. Do ich obowiązków należy zapewnienie dobrego stanu bezpieczeństwa baz danych. Osoby te zarabiają średnio 141 000 dolarów rocznie.

6. Menedżer bazy danych

Bazy danych znajdują się w prawie wszystkich zawodach, w wyniku czego menedżerowie baz danych są na większości stanowisk. Ich zadaniem jest utrzymanie i wspieranie środowiska banku informacji. Osoby te pomagają firmom wykorzystywać dane strategiczne do osiągnięcia swoich celów. Osoby te zarabiają średnio 133 000 dolarów rocznie. Menedżerowie baz danych, szczególnie w dużych organizacjach, mają do czynienia ze znaczną ilością danych do zarządzania, w związku z czym muszą posiadać silne umiejętności przywódcze, planowania strategicznego.

7. Analizator Bezpieczeństwa Danych

Analitycy bezpieczeństwa danych muszą rozumieć bezpieczeństwo komputera i sieci, w tym zarządzanie zaporami sieciowymi, technologie szyfrowania i protokoły sieciowe. Ta praca wymaga doskonałej komunikacji i umiejętności rozwiązywania problemów. Analityk bezpieczeństwa danych musi być w pełni świadomy swoich procesów bezpieczeństwa i zasad zarządzania, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę. Certyfikat zawodowy podobny do CISSP jest skuteczny w zdobyciu tej pracy. Średnia pensja analityka bezpieczeństwa danych wynosi 129 000 dolarów rocznie.

CZYTAĆ:  3 powody, dla których warto zrezygnować z mediów społecznościowych

8. Inżynier oprogramowania

Przeciętne wynagrodzenie A inżynier oprogramowania wynosi 125 000 dolarów rocznie. Projektują i tworzą funkcje potrzebne do oprogramowania i aplikacji, w związku z czym zapotrzebowanie na tych ludzi jest duże. Inżynierowie oprogramowania muszą posiadać dużą wiedzę na temat systemów informatycznych. Większość firm przyciąga osoby posiadające co najmniej tytuł licencjata z informatyki lub dziedzin pokrewnych. Niezbędna jest również znajomość języka programowania i silne umiejętności komunikacyjne.

9. Inżynier ds. chmury/sieci bezprzewodowej

Biura korzystające z technologii bezprzewodowej i samodzielnie opracowujące aplikacje mobilne są mocnym powodem, który podwaja potrzebę inżynierowie chmury i sieci bezprzewodowe. Inżynierowie sieci bezprzewodowych/w chmurze muszą posiadać wiedzę specjalistyczną w każdym aspekcie technologii sieciowej oraz duże doświadczenie w zakresie sprzętu i standardów bezprzewodowych oraz projektowania WLAC. W tej pracy niezbędne są umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów. Osoby z dyplomem CWNP nie mają problemu ze znalezieniem tej pracy. Średnia pensja inżyniera sieciowego wynosi 125 000 dolarów rocznie.

10. Analityk danych

Ta grupa TO profesjonaliści wykorzystują swoją wiedzę z zakresu statystyki i modelowania do tworzenia złożonych danych z różnych źródeł. Aby zarobić średnią pensję w wysokości 125 000 dolarów rocznie, a naukowiec danych musi posiadać wystarczającą wiedzę z zakresu matematyki i informatyki oraz statystyki. Często wymagana jest biegła znajomość języka programowania Python lub Java.

11. Starszy programista stron internetowych

W większości przypadków A starszy programista stron internetowych będzie musiał zebrać wymagania biznesowe i określić funkcje, aby zbudować aplikację internetową, aby interfejs sieciowy był atrakcyjny. Starsi programiści sieciowi zapewniają porady techniczne administratorom sieci i integrują systemy backend i frontend. Starsi programiści stron internetowych powinni mieć wystarczające doświadczenie w PHP, Ruby on Rails i systemach zarządzania treścią oraz frontendzie. Starsi twórcy stron internetowych powinni mieć kilka lat doświadczenia w zarządzaniu technicznymi funkcjami sieci. Średnia pensja seniora Web Developer wynosi 123 000 dolarów rocznie.

CZYTAĆ:  Top 10 najbogatszych kobiet na świecie

12. Inżynier ds. niezawodności obiektu

Inżynier serwisu ocenia wydajność witryny, aby upewnić się, że programy i kod działają sprawnie. Potrafią kodować jak a programista i wypełnić lukę pomiędzy zespołami programistycznymi i operacyjnymi. Dlatego są jednym z najbardziej dochodowych zawodów na świecie technologia informacyjna świat. Osoby te zarabiają średnio 122 000 dolarów rocznie. Osoby te pracują przede wszystkim w zespołach wsparcia technicznego i oprócz usuwania niedociągnięć zapewniają także wsparcie awaryjne.

13. Inżynier systemowy

Inżynierowie systemowi zbadać infrastrukturę fizyczną firmy, w tym sprzęt i oprogramowanie. Jeśli system nie działa poprawnie i, jeśli to konieczne, jest debugowany (sprawdzany pod kątem problemów fizycznych i naprawiany), system jest ponownie konfigurowany. Inżynierowie systemowi musi posiadać silne umiejętności komunikacyjne, aby analizować informacje techniczne i przekazywać je użytkownikom nietechnicznym prostym językiem. Średnia pensja inżyniera systemowego wynosi 106 000 dolarów rocznie.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania