Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

13 hacków oszczędzających czas, aby znaleźć więcej wolnego czasu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 hacków oszczędzających czas, aby znaleźć więcej wolnego czasu

Czas jest uważany za jedną z najcenniejszych rzeczy, które wszyscy posiadamy. Każdy ma takie same 24 godziny na dobę, ale kluczowe jest to, co zrobisz z tymi 24 godzinami. Wielu ludzi marnuje czas każdego dnia, w tym ja, nawet o tym nie wiedząc. Wymieniłem więc 13 hacków oszczędzających czas, dzięki czemu znajdziesz więcej czasu na zwiększenie produktywności.

Marnowanie czasu może sprawić, że będziesz zmęczony, zestresowany i może stanąć na drodze między tobą a twoimi celami. Jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek oszczędzających czas, być może odzyskasz kilka godzin swojego dnia. I dokąd może cię to zaprowadzić?

Przez ostatni miesiąc byłam zbyt zmęczona, żeby cokolwiek robić. Konsekwencja? Nie mogę przestać przewijać mediów społecznościowych lub sprawdzać poczty, ponieważ mój mózg nie jest wystarczająco wypoczęty, aby funkcjonować. Wróćmy na właściwe tory dzięki tym wskazówkom.

Rzecz w tym, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy, ile czasu marnujemy w ciągu tygodnia. Przewijamy, sprawdzamy, wpatrujemy się w różne urządzenia, nie zdając sobie sprawy, że czas mija.

13 hacków oszczędzających czas, aby znaleźć więcej wolnego czasu

Bez względu na to, jak tracisz godziny, mam cię. Zanurzmy się w 13 oszczędzających czas hackach, aby uzyskać więcej wolnego czasu!

1. Sprawdź swój e-mail raz dziennie

Zwłaszcza gdy jestem w pracy, cały czas sprawdzam pocztę. Outlooka mam zawsze otwartego. Gdy tylko pojawi się wiadomość e-mail, otrzymuję powiadomienie na ekranie i dźwięk. Moją uwagę zwraca e-mail. Czytam go, a potem decyduję, czy kontynuować to, nad czym pracuję, czy odpowiedzieć na e-mail.

Powinienem rzadziej sprawdzać pocztę. Wyłączyłem przed chwilą powiadomienie i efekt dźwiękowy. Jestem pewien, że to bardzo pomoże!

Czy pójdziesz za moim przykładem? Marnujesz cały czas na sprawdzanie poczty e-mail, który mógłby zostać wykorzystany do usunięcia trudnych zadań z drogi.

Wskazówka, którą dostałem, to wyznaczenie godziny na sprawdzenie poczty. Powiedzmy, że od teraz. Pocztę sprawdzasz codziennie między 10 a 11 rano 4-5 po południu.

Jeśli zauważysz, że wszystko idzie dobrze, możesz nawet zmniejszyć częstotliwość sprawdzania poczty do jednego dnia! Jak radykalny!

2. Zbierz swoje gówno razem

Według ankiety przeprowadzonej przez Pixie, wydajemy 2.5 dni w roku szukając rzeczy, których nie możemy znaleźć. Kosztuje nas to średnio 50 dolarów rocznie. Nie kalkulujmy co mamy inwestując te pieniądze co roku przez 20 lat (to $2,386,74 Byłem zbyt ciekawy, żeby tego nie zrobić).

Bycie niezorganizowanym może zmarnować bardzo dużo czasu, jak mogę powiedzieć na podstawie studium przypadku, które nazywam swoim życiem. Może to prowadzić do spóźnionych opłat (szybko się sumują), utraty cennych rzeczy lub stresu. Aby temu zapobiec: weź się w garść.

Stanie się bardziej zorganizowanym jest trudne do nauczenia się. Kiedy się tego nauczysz, staje się to automatyczne. Zaoszczędzisz dużo czasu.

Rekommenderad:  Jak ubiegać się o świadczenie CERB w wysokości 2000 USD miesięcznie

Namacalne rzeczy, które powinieneś zacząć robić:

  • Odłóż rzeczy na swoje miejsce, a nie tam, gdzie ostatnio ich używałeś.
  • Zrób listę rzeczy do zrobienia, aby o niczym nie zapomnieć.
  • Ułatw sobie życie, przyjmując minimalistyczny styl życia.

3. Zapanuj nad swoimi finansami

Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także zyskasz kontrolę nad swoimi finansami. Możesz automatycznie płacić rachunki, tworzyć budżet i automatycznie przelewać pieniądze na konta oszczędnościowe i inwestycyjne.

4. Zrób listę rzeczy do zrobienia

Jestem jedną z tych osób, które mają niekończącą się listę rzeczy do zrobienia. To nigdy nie jest skończone i zawsze są nowe rzeczy do dodania do listy. W dużej mierze opieram się na mojej liście rzeczy do zrobienia. Jest to spisane na papierze, ponieważ uwielbiam skreślać rzeczy, gdy są gotowe. Jeśli jest to dla Ciebie łatwiejsze, możesz mieć je także w swoim telefonie.

Pomaga śledzić, co masz do zrobienia w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca lub kwartału. Dla niektórych rzeczy, o których naprawdę nie powinienem zapomnieć, ustawię przypomnienie. Korzystam z kalendarza online, Kalendarza Google. Jeśli fizyczni planiści pracują dla Ciebie, zapisz wszystko w swoim fizycznym planiście.

Prowadzenie listy rzeczy do zrobienia nie tylko sprawi, że będziesz na szczycie swoich rzeczy do zrobienia, ale także zmotywuje Cię do osiągnięcia swoich celów. Poza tym trudniej jest o czymś zapomnieć. Co jest wygraną!

Jedna z wielu list dotyczy zakupów spożywczych. Jeśli jesteś bardzo zajęty i chcesz zaoszczędzić więcej czasu, możesz skorzystać Instacart do odbioru lub dostawy artykułów spożywczych. Tak samo jak jedzenie, możesz zapisać się na $5 Zaplanuj posiłek na miesiąc, w którym co tydzień otrzymasz sześć opcji obiadowych, jeden obiad, jeden posiłek śniadaniowy, jeden deser i jeden „inny” posiłek – może to być napój lub przekąska.

To nie tylko zaoszczędzi czas na zakupy spożywcze, ale także na przygotowywanie posiłków!

5. Unikaj prokrastynacji

Jedną wielką rzeczą, która kosztuje cię dużo czasu, jest zwlekanie. Jeśli od razu zaczynasz od zadań, zaoszczędzisz dużo czasu bez ich opóźniania.

Kiedy nie chcesz ćwiczyć, pogódź się z tym. Posprzątasz cały dom, pooglądasz telewizję, przejrzysz media społecznościowe i zdrzemniesz się w stroju na siłownię. Po pewnym czasie nadal nie chodziłeś na siłownię. Gdybyś poszedł od razu, mógłbyś już wrócić.

Zwlekanie ma swoje korzenie w wielu rzeczach, głównie w unikaniu i niepokoju. Jeśli dowiesz się, dlaczego zwlekasz, możesz podjąć działania, aby temu zapobiec.

Przestań marnować czas na zwlekanie i zacznij już teraz!

6. Trzymaj się z dala od telewizora

Kiedy byłem w liceum, oglądałem telewizję przez co najmniej dwie godziny dziennie. Całkowicie zmieniłem swoje życie i obecnie nie mam nawet telewizora.

Przeciętny człowiek ogląda 4.5 godzin telewizji tygodniowo. Oznacza to, że ludzie oglądają telewizję średnio ponad 30 godzin tygodniowo. Mam nadzieję, że nigdy nie sporządziłem tej listy, ale prawdopodobnie byłem bliżej niż myślałem.

Czy możesz sobie wyobrazić, co by się stało, gdybyś co tydzień cofał połowę godzin? To byłby hack oszczędzający czas!

Rekommenderad:  Jakie są wady SharePointa?

Problem z oglądaniem telewizji polega na tym, że nie zauważasz, ile tak naprawdę oglądasz. Czas płynie nie zauważając tego. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, ile oglądasz i ograniczyć, jeśli chcesz.

Kiedy przestałem oglądać tak dużo telewizji, kiedy zacząłem studia, odzyskałem dużo czasu. Po studiach miałem czas na imprezy, codzienne jedzenie z różnymi przyjaciółmi, ćwiczenia i branie udziału w różnych komisjach w ramach mojego stowarzyszenia studenckiego.

Przestań oglądać telewizję, a w ciągu tygodnia znajdziesz o wiele więcej czasu na robienie rzeczy, które lubisz!

7. Ogranicz media społecznościowe

Nie chodzi o to, że powinieneś całkowicie zrezygnować z mediów społecznościowych, ale powinieneś pomyśleć o czasie, który spędzasz w mediach społecznościowych. Co zrobić, jeśli spędzasz trochę mniej czasu w mediach społecznościowych? Z pewnością zaoszczędziłoby to dużo czasu.

Ludzie spędzali średnio ok 3 godzin dziennie w mediach społecznościowych

Jest Facebook, Pinterest, Twitter, InstagramSnapchat, YouTube, i wiele innych. Nie jest trudno zapewnić sobie rozrywkę przez cały dzień, przeglądając media społecznościowe.

Jeśli stwierdzisz, że czas spędzony w mediach społecznościowych nie jest dla Ciebie odpowiedni, możesz zastosować radykalne podejście. Możesz zamknąć konta, na których spędzasz tak dużo czasu, usunąć aplikacje z telefonu lub utworzyć blokadę czasową dla kont społecznościowych.

8. Odłącz, aby ustawić ostrość

Oprócz ograniczenia czasu spędzanego w mediach społecznościowych, całkowite odłączenie może bardzo pomóc. Przełącz telefon w tryb samolotowy, zamknij pocztę e-mail i daj wszystkim znać, że jesteś zajęty.

Całkowite odłączenie wyeliminuje wszystkie zakłócenia. Jestem pewien, że będziesz znacznie bardziej produktywny i zaoszczędzisz sporo czasu z dnia, w którym całkowicie się rozłączysz.

9. Opanuj technologię

Wszyscy mamy tego jednego przyjaciela, który pamięta urodziny wszystkich i faktycznie pamięta, aby wysłać im SMS-a, gdy nadejdzie ten dzień. Jeśli jesteś tego rodzaju nadczłowiekiem, gratulacje, jesteś niesamowity! Jeśli nie jesteś, nie martw się, mam cię!

Zapomniałem o urodzinach moich najlepszych przyjaciół. Najgorsze jest to, że znam dokładną datę jej urodzin, ale po prostu zapomniałem się z nią przywitać. Jaką lekcję moralną możemy zastosować w innych aspektach naszego życia? Ustaw przypomnienia w telefonie.

Jeśli spojrzymy na to z szerszej perspektywy: ogarnij technologię. Został zaprojektowany przede wszystkim po to, aby ułatwić Ci życie. Dlaczego miałbyś chcieć wysyłać wiadomości e-mail ręcznie, skoro możesz automatycznie wysłać przypomnienie do jednego klienta, który jeszcze się z Tobą nie skontaktował?

Wykorzystanie technologii oszczędza siłę intelektualną, daje pewność, że nie zapomnisz i zapewnia ogromną ilość czasu.

10. Noś te same ubrania

Spora liczba ludzi sukcesu nosi codziennie ten sam rodzaj ubrań. Oszczędza to czas w postaci minut potrzebnych na przygotowanie się rano.

Kiedy nosisz (dużo) tych samych ubrań każdego dnia, nie musisz myśleć o tym, co chcesz nosić w ciągu dnia. Po prostu się ubierasz i tyle.

11. Zatrzymaj wielozadaniowość

Słyszałem, jak ludzie mówią, że wielozadaniowość jest jedną z ich najlepszych wskazówek oszczędzających czas, nie zgadzam się. Niektórzy ludzie mogą poprawnie wykonywać wiele zadań jednocześnie, ale zdecydowana większość ludzi nie może skupić się na dwóch rzeczach jednocześnie.

Rekommenderad:  Nigdy nie trać czasu na treści generowane przez użytkowników

Kiedy myślisz, że pracujesz wielozadaniowo, tak naprawdę wykonujesz twitch-tasking. Twoje przełączanie między zadaniami 1 i zadanie 2. Czy kiedykolwiek rozmawiałeś z kimś podczas pisania SMS-a? Zapisujesz słowa, które wypowiadasz lub odwrotnie. Oprócz tego musisz ponownie skupić się na zadaniu, co zajmie dodatkowy czas.

U mnie wielozadaniowość nie pomaga. Kiedy skupiam się na jednej rzeczy na raz, pomaga mi to zaoszczędzić czas.

12. Naucz się mówić nie

Jest to niezbędne, gdy chcesz zaoszczędzić czas w ciągu dnia. Wszyscy otrzymujemy wiele próśb w ciągu dnia, które wymagają czasu. Jeśli powiesz „tak” wielu z nich, zasadniczo poświęcasz swój czas i pomagasz komuś innemu. Zadaj sobie pytanie, czy tego właśnie chcę? Jeśli tego chcesz, to w porządku. Jeśli to nie jest to, czego chcesz, pakujesz się w dużo dodatkowej pracy.

Naucz się mówić Zamiast. Na początku będzie to niewygodne, ponieważ nie jesteś do tego przyzwyczajony. Z biegiem czasu nauczysz się odmawiać, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu!

13. Przestań drzemać

Mój współlokator drzemie przez 30 minut każdego dnia. Oznacza to, że leży w łóżku przez 30 minut, zanim faktycznie wstanie i przygotuje się. Nie widzę wartości dodanej, tak naprawdę nie śpisz i tak naprawdę nie robisz nic ze swoim dniem.

Pomaga mi powiedzenie: Jeśli rano dzwoni budzik, jesteś zbyt zmęczony, albo musisz położyć się wcześniej spać, albo nastawić budzik na odpowiednią godzinę.

Wniosek — hacki oszczędzające czas

Czas jest bardzo cenny, ponieważ straconego czasu nie da się odzyskać. Ale możesz zacząć od wyeliminowania ze swojego życia rzeczy, które marnują Twój cenny czas. Musisz tylko wiedzieć, czym one są i spróbować je zmienić, idąc do przodu.

Mamy nadzieję, że dzięki tym hackom znajdziesz sposoby na maksymalizację czasu, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje plany finansowe w życiu. Być może czas został stracony, ale wiedz, że zawsze jest czas na zmianę i poprawę swojego życia. Lepiej działaj teraz, aby korzyści z tych oszczędzających czas hacków były odczuwalne i poprawiły Twoje życie.

Dzięki tym 13 oszczędzającym czas hackom na oszczędzanie czasu w ciągu dnia znajdziesz więcej wolnego czasu. Wreszcie!

Ten artykuł został opublikowany i udostępniony przez Radical FIRE.