Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

13 kroków, aby zbudować swoją tożsamość na Linkedin

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 kroków, aby zbudować swoją tożsamość na Linkedin

LinkedIn to potężne narzędzie sieci społecznościowej, którego profesjonaliści biznesowi mogą używać do rozwijania swoich firm.

Celem tego wpisu jest pomoc właścicielom firm i profesjonalistom takim jak Ty w zrozumieniu wpływu LinkedIn.

Może budować Twoją obecność online, przyciągać uwagę do Twojej marki, a nawet zwiększać liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż. Na przykład, czy wiesz, że 98% sprzedawców z ponad 5000 połączeń osiąga lepsze wyniki niż ich koledzy?

Jednak możesz wydobyć z LinkedIn to, co najlepsze, tylko wtedy, gdy wykorzystasz go w pełni. Oznacza to, że musisz zbudować swoją tożsamość na LinkedIn.

W tym poście wyjaśniono, jak to zrobić skutecznie za pomocą jasnych i praktycznych kroków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak budować swoją tożsamość na LinkedIn i stać się bardziej widocznym w Internecie.


13 kroków do zbudowania swojej tożsamości na LinkedIn

Aby uzyskać najlepszy efekt, zastosuj każdy z tych kroków z jak największą szczegółowością. Może to być jednak czasochłonne. Więc spróbuj trochę popracować nad swoim profilem na raz.

Wkrótce zbudujesz solidną tożsamość i obecność, dzięki czemu łatwiej będzie Cię znaleźć.

Dodaj strzał w głowę

Jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą, jest Twoje zdjęcie profilowe.

Nazywa się to Twoim zdjęciem profilowym LinkedIn. Wybierz zdjęcie, które jest przyjazne, profesjonalne i pokazuje Cię w najlepszym świetle.

Profil Syeda Balkhi na LinkedInŹródło

Przykład headshota ze strony profilu LinkedIn.

Spróbuj zrobić „headshot”, czyli zdjęcie twojej głowy i ramion. W mowie korporacyjnej jest to zwykle zdjęcie, na którym twoje oczy są skupione na obrazie, który nosisz oficjalne ubrania i trzymasz pewną siebie pozę.

Idealnie chcesz, aby takie zdjęcie zrobił profesjonalista. Ale smartfon z dobrym aparatem też sobie z tym poradzi.

Postaraj się, aby Twoje zdjęcie profilowe na LinkedIn było spójne z Twoim wizerunkiem na innych portalach społecznościowych i Twojej stronie internetowej. Nie oznacza to, że powinieneś publikować wszędzie to samo zdjęcie, ale raczej staraj się zachować podobny styl lub motyw we wszystkich kanałach. Pomoże to innym łatwiej Cię rozpoznać.

Robiąc zdjęcie w głowę, pamiętaj o swoim tle. Wybierz taki, który jest neutralny lub ma zieleń. Unikaj ruchliwego lub zatłoczonego tła.

Ubierz się tak, jak na rozmowę o pracę lub spotkanie z klientem. Twoje ubrania powinny być wyczyszczone, wyprasowane i mieć fasony i kolory odpowiednie dla Twojej branży. Chcesz wyglądać przystępnie, profesjonalnie i kompetentnie.

Twoje zdjęcie profilowe jest jednym z najważniejszych aspektów Twojego profilu na LinkedIn. Upewnij się więc, że jest wysokiej jakości i dobrze Cię reprezentuje.

Dołącz profesjonalny nagłówek

W pewnym momencie ludzie decydują, czy powinni zbadać Twój profil, czy też przejść do profilu kogoś innego. Ten punkt ma zwykle miejsce, gdy czytają Twój profesjonalny nagłówek.

Musisz więc upewnić się, że przyciąga uwagę i jest adekwatny do tego, co robisz.

Profil Anny Handley na LinkedInŹródło

Nagłówek autorki Ann Handley jest jasny i wzmacnia autorytet jej marki.

Aby napisać skuteczny nagłówek, zacznij od tytułu stanowiska, a następnie dodaj więcej szczegółów, aby opisać, czym się zajmujesz i w czym jesteś dobry. Znajdź sposób, aby było krótkie, ale zachęcające, ponieważ masz tylko 120 znaków.

Na przykład, jeśli jesteś projektantem stron internetowych, Twój nagłówek może brzmieć „Projektant witryn internetowych specjalizujący się w tworzeniu pięknych i przyjaznych dla użytkownika witryn internetowych”.

Jeśli nie masz pewności, co umieścić w nagłówku, spójrz na inne osoby z Twojej branży i zobacz, co zrobiły. Wykorzystaj ich nagłówki jako inspirację, ale nie kopiuj ich bezpośrednio.

Dodaj obraz okładki

Twoja strona profilu LinkedIn ma obraz okładki, który jest jak baner. To świetny sposób, aby pokazać swoją osobowość i to, o co Ci chodzi.

Profil Neila Patela na LinkedInŹródło

Zdjęcie na okładce Neila Patela ma charakter informacyjny i dotyczy marki.

Wybierając zdjęcie na okładkę, upewnij się, że jest ono wysokiej jakości i odpowiednie dla Twojej dziedziny. Jeśli na przykład jesteś fotografem, możesz użyć jednego ze swoich zdjęć jako zdjęcia na okładkę.

Rekommenderad:  Jak korzystać z bezpłatnych próbek, aby sprzedawać więcej w swoim sklepie

Lub, jeśli jesteś konsultantem, możesz przedstawić marki, z którymi pracowałeś, jako sposób na zaprezentowanie społecznego dowodu słuszności.

Stworzenie zdjęcia w tle to szybkie i łatwe zadanie, które może znacząco zmienić sposób, w jaki ludzie reagują na Twój profil.

To prosty, ale potężny element wizualny, który może błyskawicznie dodać więcej kontekstu. Skorzystaj więc z bezpłatnego narzędzia, takiego jak Canva lub innego oprogramowania do edycji, aby stworzyć wysokiej jakości obraz okładki.

Upewnij się, że Twoja sekcja Informacje zawiera cios

Syndey Myers Profil LinkedInŹródło

Twoja sekcja Informacje jest jak podsumowanie opisujące najważniejsze aspekty Twojego profilu na LinkedIn. To okazja, żeby się sprzedać i wyjaśnić, czym się zajmujesz.

Pisząc o sobie, skup się na korzyściach płynących ze współpracy z Tobą. Co możesz zrobić dla innych ludzi? W jaki sposób pomogłeś swoim klientom lub klientom w przeszłości?

Użyj konkretnych przykładów i statystyk, aby poprzeć swoje twierdzenia. Dzięki temu Twoje podsumowanie będzie bardziej wiarygodne i przekonujące.

Postaraj się, aby Twoje treści były krótkie, treściwe i na temat. Ludzie nie chcą czytać powieści, gdy patrzą na Twój profil. Chcą tylko wiedzieć, co możesz dla nich zrobić.

I zawsze koncentruj się na docelowych odbiorcach lub klientach. Napisz podsumowanie z ich perspektywy. Co chcą o tobie wiedzieć?

Upewnij się, że sekcja Twoje doświadczenie jest aktualna

Sekcja Twoje doświadczenie to miejsce, w którym możesz porozmawiać o swoich wcześniejszych doświadczeniach zawodowych. To Twoja szansa, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami.

Zacznij od aktualnej lub ostatniej pozycji i kieruj się wstecz. Dla każdego stanowiska podaj następujące informacje:

 • Stanowisko
 • Daty, w których tam pracowałeś
 • Krótki opis Twoich obowiązków
 • Twoje najważniejsze osiągnięcia

Pisząc sekcję dotyczącą doświadczenia, pamiętaj, że ludzie będą ją przeglądać. Upewnij się więc, że najważniejsze informacje znajdują się na górze. Jednak nie bądź krótki. Piszesz zarówno dla ludzi, jak i dla algorytmu LinkedIn, który decyduje, które wyniki pojawiają się dla określonych haseł.

Chcesz więc użyć wszystkich dostępnych znaków, uwzględniając szczegóły, słowa kluczowe i odpowiednie informacje.

Dołącz do odpowiednich grup i zacznij brać udział w dyskusjach

Przy tak wielu wydarzeniach na świecie nadążanie za bieżącymi wydarzeniami może być trudne, nie mówiąc już o przemyślanych dyskusjach na ich temat.

Dołączanie do odpowiednich grup i udział w dyskusjach to świetny sposób, aby być na bieżąco i wyrazić swój głos.

To świetny sposób na poznanie podobnie myślących ludzi i nawiązanie nowych kontaktów.

Nie wspominając o tym, że jest to niezawodny sposób na poinformowanie innych osób, że jesteś zaangażowanym członkiem społeczności. Twoje rozmowy mogą pokazać ludziom, kim jesteś i sprawić, że poczują, że wiedzą, że jesteś lepszy.

Nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka wskazówek. Najpierw znajdź grupę, która Cię interesuje. W dzisiejszych czasach istnieją grupy internetowe poświęcone prawie wszystkiemu, więc na pewno znajdziesz taką, która będzie dobrze pasować.

Po drugie, zacznij czytać i komentować posty.

Po trzecie, wskakuj i bierz udział w dyskusjach. Nie bój się podzielić swoją opinią. I wreszcie, nie zapomnij się dobrze bawić i być autentycznym. Dzięki temu właściwi ludzie będą z tobą rezonować.

Uczestnictwo w przemyślanych dyskusjach może być świetnym sposobem na poznanie nowych rzeczy i nawiązanie kontaktu z innymi.

Połącz się z innymi specjalistami w Twojej branży

Połącz się z innymi profesjonalistamiŹródło

LinkedIn to w istocie sieć społecznościowa. Nie zapomnij więc budować swoich połączeń jako sposobu na ustalenie swojej tożsamości na platformie.

Połącz się ze współpracownikami, byłymi kolegami z klasy i współpracownikami, a nawet klientami. Możesz także skontaktować się z innymi specjalistami z Twojej branży.

Kiedy nawiążesz z nimi kontakt i zbudujesz związek, możesz zwrócić się do nich o poradę lub inne możliwości.

Posiadanie większej liczby połączeń poprawia Twój profil na wiele sposobów. Zaprasza więcej osób do przejrzenia Twojego profilu i sprawi, że Twoje treści pojawią się przed większą liczbą osób.

Rekommenderad:  SEO dla prawników: (Przewodnik SEO dla kancelarii prawnych)

Możesz nawet znaleźć oferty pracy i partnerstwa, łącząc się z odpowiednimi ludźmi.

Twórz posty regularnie

Posty to świetny sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy i budowanie reputacji lidera opinii.

Aby jednak posty były skuteczne, należy je regularnie tworzyć. Może to być trudne, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pisania lub nie uważasz się za szczególnie dobrego pisarza.

Jeśli tak jest, nie martw się. Po prostu zacznij od małego i napisz kilka zdań o czymś, co Cię pasjonuje. Nie musi być idealnie.

Celem jest po prostu zacząć i nabrać rozpędu. Wkrótce przekonasz się, że pisanie postów jest łatwiejsze niż myślałeś i że jest całkiem przyjemne.

Możesz także tworzyć i przesyłać treści wideo, jeśli to twoja sprawa. Ma to ogromny wpływ, ponieważ filmy są najbardziej zaangażowane, tj. komentarze, w porównaniu z innymi rodzajami treści. A jeśli działasz w sektorze B2B, ma to kluczowe znaczenie, ponieważ ruch na LinkedIn stanowi 50% ruchu społecznościowego dla firm B2B.

Gary Vaynerchuk Wideo na LinkedInŹródło

Czerp inspirację z treści LinkedIn Gary’ego V przy tworzeniu własnych postów.

Będziesz wiedział, że Twoje posty mają wpływ na podstawie uzyskanego zaangażowania. Jeśli otrzymujesz wiele polubień i komentarzy, oznacza to, że Twój post uderza w akord. Kontynuuj swoje wysiłki lub wypróbuj różne ujęcia, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze.

Jeśli masz problemy z wymyślaniem pomysłów na posty na LinkedIn lub nie masz czasu na ich pisanie, istnieje proste rozwiązanie. Generator postów LinkedIn może pomóc w szybkim i łatwym generowaniu pomysłów na posty. Wszystko, co musisz zrobić, to podać temat, a generator wymyśli dla Ciebie pomysły na posty.

Dołącz wezwanie do działania w swoich postach

Jeśli chcesz, aby ludzie zrobili coś po przeczytaniu Twojego posta, musisz dołączyć wezwanie do działania. Może to być coś w rodzaju „zostaw komentarz poniżej” lub „udostępnij ten post, jeśli uznasz go za pomocny”.

Dołączenie wezwania do działania jest ważne, ponieważ daje użytkownikom konkretne zadanie do wykonania po przeczytaniu Twojego posta. A im dokładniej możesz być, tym lepiej.

Na przykład, jeśli chcesz, aby ludzie kontaktowali się z Tobą na LinkedIn, umieść wezwanie do działania, które mówi: „Połącz się ze mną na LinkedIn”. To nie tylko zwiększy prawdopodobieństwo, że ludzie faktycznie się z tobą połączą, ale także ułatwi im to.

Pisz artykuły i udostępniaj je na Linkedin

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji, które znajdziesz na LinkedIn, są możliwości post-tworzenia i udostępniania artykułów. To świetny sposób, aby pochwalić się swoją wiedzą branżową i zbudować osobistą markę.

Kiedy udostępniasz swoje artykuły na LinkedIn, pokazujesz, że nie jesteś tylko jednowymiarowym biznesmenem – jesteś wszechstronnym człowiekiem, który ma zainteresowania i opinie poza pracą. Ponadto jest to świetny sposób na zbudowanie marki osobistej i wypromowanie swojego imienia.

Kiedy piszesz artykuł, upewnij się, że jest pomocny i pouczający. Ludzie powinni móc to przeczytać i odejść z czymś nowym. I nie zapomnij dołączyć wezwania do działania na końcu swojego posta. Więc jeśli szukasz sposobu, aby być bardziej „prawdziwym” na LinkedIn, zacznij pisać artykuły.

Dodaj słowa kluczowe do swojego profilu

Trzeba pamiętać, że LinkedIn korzysta z algorytmu, który decyduje, które profile pojawiają się przy konkretnych wyszukiwaniach. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twój profil pojawi się, gdy ludzie będą szukać kogoś o Twoich umiejętnościach i doświadczeniu, musisz dodać słowa kluczowe do swojego profilu.

Najlepszym sposobem na to jest użycie tych samych słów kluczowych, których użyłbyś w CV lub liście motywacyjnym. Lub, jeśli szukasz nowych możliwości, użyj słów kluczowych dla żądanego stanowiska lub roli.

Na przykład, jeśli jesteś programistą internetowym, niektóre ze słów kluczowych, których możesz użyć, to: tworzenie stron internetowych, HTML, CSS, JavaScript, jQuery i PHP.

Rekommenderad:  Dlaczego Warren Buffet zrezygnował z Fundacji Billa i Melindy Gatesów?

Lub jeśli szukasz pracy jako menedżer ds. Marketingu, niektóre ze słów kluczowych, których możesz użyć, to zarządzanie marketingowe, kampanie, strategie, analityka, świadomość marki i generowanie potencjalnych klientów.

Możesz dodawać słowa kluczowe do swojego profilu na wiele sposobów, na przykład:

 • W sekcji „Informacje”.
 • W sekcji „Doświadczenie”.
 • W sekcji „Umiejętności i potwierdzenia”.
 • W twoich nagłówkach
 • W swoich artykułach
 • W twoich postach
 • I w komentarzach
Profil Syeda Balkhi na LinkedIn

Pamiętaj, powodem, dla którego to robisz, jest to, że algorytm rozumie, o co ci chodzi. I po to, aby dali się znaleźć potencjalnym pracodawcom, rekruterom czy klientom.

Umieszczając odpowiednie słowa kluczowe w swoim profilu, możesz mieć pewność, że pojawisz się, gdy pracodawcy będą szukać kandydatów o Twoich umiejętnościach i doświadczeniu. Więc nie bój się dać sobie trochę impulsu – dodaj kilka słów kluczowych do swojego profilu i przygotuj się na znalezienie wymarzonej pracy.

Skorzystaj z sekcji „Umiejętności” w swoim profilu, aby pochwalić się swoją wiedzą

Twój profil to Twoja cyfrowa wizytówka — w ten sposób pokazujesz światu, o co Ci chodzi. I chociaż twoje doświadczenia i osiągnięcia mówią same za siebie, ważne jest również, aby podkreślić swoje umiejętności.

W końcu są to rzeczy, które sprawiają, że jesteś wyjątkowy i wyróżniasz się na tle konkurencji. Niezależnie od tego, czy jesteś specem od liczb, czy nadzwyczajnym kowalem słownym, pamiętaj, aby pokazać swoje umiejętności w swoim profilu. W końcu mogą być tym, co przyciągnie czyjąś uwagę i zapewni ci wymarzoną pracę.

Oto wskazówka: nie powstrzymuj się przed dodawaniem umiejętności, w których jesteś początkujący lub dopiero się uczysz. W końcu LinkedIn to świetne miejsce do nauki nowych rzeczy.

Jeśli więc dopiero zaczynasz z nową umiejętnością, nie bój się dodać jej do swojego profilu. Nigdy nie wiadomo – ktoś może po prostu szukać kogoś z dokładnie Twoimi umiejętnościami.

Uzyskaj rekomendacje od swoich rówieśników

Jednym z najważniejszych sposobów budowania marki osobistej jest uzyskiwanie rekomendacji od rówieśników. A LinkedIn to idealne miejsce, aby to zrobić.

Kiedy otrzymujesz rekomendację, jest to jak świadectwo twojej pracy. To publiczny pokaz twoich umiejętności i doświadczenia, który może być świetnym sposobem na pokazanie, do czego jesteś zdolny.

Wpływa na to fakt, że pochodzi od kogoś, kto z tobą pracował i może ręczyć za twoje umiejętności. Kiedy więc próbujesz zbudować swoją tożsamość na LinkedIn, poproś współpracowników, szefa lub klientów o rekomendacje.

Dobrym pomysłem jest również dawanie rekomendacji innym. Nie tylko jest to miła rzecz do zrobienia, ale może również pomóc w budowaniu marki osobistej. Kiedy udzielasz rekomendacji, pokazujesz, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i że jesteś gotów ręczyć za innych.

Śmiało, zacznij pytać (i dawać) rekomendacje – to świetny sposób na ulepszenie swojego profilu i zbudowanie swojej tożsamości na LinkedIn.

Cyfrowa kampania marketingowa

Wniosek

LinkedIn to serwis społecznościowy, którego można używać do łączenia się z innymi specjalistami, znajdowania pracy i prezentowania swoich umiejętności.

To sposób na ustalenie tożsamości i zbudowanie marki osobistej.

Kiedy próbujesz zbudować swoją tożsamość na LinkedIn, pamiętaj o skorzystaniu ze wszystkich wskazówek wymienionych powyżej. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz stworzyć profil, który pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zostać zauważonym przez potencjalnych pracodawców.