Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

13 najważniejszych rzeczy do zrobienia przy zmianie motywu WordPress

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 najważniejszych rzeczy do zrobienia przy zmianie motywu WordPress

Ludzie kochają WordPressa nie tylko dlatego, że jest oprogramowaniem typu open source, ale także ze względu na elastyczność, jaką oferuje. Cały wygląd strony internetowej można zmienić po prostu zmiana TEMATU poprzez panel administracyjny. Ale najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nie jest to tak proste, jak się wydaje. Powinieneś zadbać o wiele rzeczy, szczególnie jeśli używasz starego motywu od dłuższego czasu.

Poniżej znajdują się kroki, które chciałbyś wykonać, aby mieć pewność, że Twoja witryna będzie nadal działać tak jak wcześniej, a nawet lepiej po otrzymaniu nowego wyglądu –

0. Zrób kopię zapasową bieżącego folderu motywów – Jest to warunek wstępny przed rozpoczęciem przejścia na nowy motyw WordPress. *Na wszelki wypadek* popełniłeś błąd podczas instalacji nowego motywu, możesz wrócić do starego motywu, jeśli masz kopię zapasową.

1. Sprawdź, czy linki nie są uszkodzone – Po przejściu do nowego motywu upewnij się, że nie ma uszkodzonych linków. Linki takie jak O mnie, Skontaktuj się ze mną itp. są bardzo istotne dla bloga, a ponieważ większość motywów ma domyślną stronę O mnie, musisz się upewnić, że prowadzą do właściwych.

2. Poszukaj możliwych luk w zabezpieczeniach – Niektórzy projektanci motywów WordPress kodują niektóre części swojego kodu (zwłaszcza linki w stopce), aby uniemożliwić użytkownikom usuwanie linków sponsorów. Istnieje jednak możliwość zakodowania wraz z tym złośliwego skryptu, co może później okazać się dla Ciebie katastrofalne. Spójrz na ten post i upewnij się, że Twój motyw jest wolny od złośliwych kodów.

3. Usuń niepotrzebny kod z nagłówka WordPress – Amit z Digital Inspiration napisał wspaniały post na temat rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu motywu WordPress. Większość z nich obowiązuje nawet wtedy, gdy aktualizujesz motyw WordPress, ponieważ pliki takie jak funkcje.php i header.php zostają nadpisane plikami z nowego motywu.

Powiązane: 25 najlepszych motywów e-commerce WordPress

4. Upewnij się, że link do subskrypcji RSS jest poprawny – Wszystkie motywy mają domyślne linki do kanałów. Sprawdź, czy poprawnie połączyłeś ikonę kanału ze swoimi kanałami. Dla pewności możesz spróbować zasubskrybować swoją witrynę. Gdy subskrybujesz za pomocą adresu URL bloga, Twój czytnik RSS powinien automatycznie wykryć dostępne kanały.

5. Sprawdź, czy wszystkie Twoje strony są poprawnie wymienione – Wyświetlanie stron będzie różne w różnych motywach. Upewnij się, że wszystkie strony są poprawnie wymienione. Jeśli wykluczyłeś jakąkolwiek stronę z nagłówka poprzedniego motywu, być może będziesz musiał zrobić to samo z nowym motywem.

6. Odłóż swój kod śledzenia statystyk – Większość z nas korzysta ze skryptu/narzędzia do śledzenia statystyk bloga, takiego jak Google Analytics, Woopra itp. Upewnij się, że fragment kodu/skrypt znajduje się w sekcji nagłówka (lub stopki) motywu bloga.

7. Sprawdź swoją witrynę w różnych przeglądarkach – Jest to jeden z najważniejszych kroków, o które należy zadbać przy zmianie motywu WordPress. Dzieje się tak dlatego, że zagrożona jest czytelność bloga. Upewnij się, że nie ma problemów z wyrównaniem w różnych przeglądarkach, takich jak IE, Firefox, Chrome i Safari.

8. Sprawdź, czy zawartość paska bocznego jest poprawna – Często motywy zawierają domyślne linki/blogrolle. Usuń wszystkie niechciane linki i widżety z paska bocznego. Jeśli ręcznie dodałeś jakiś kod do poprzedniego motywu, pamiętaj o ponownym zastosowaniu go również do nowego motywu.

9. Ponownie oceń użycie wtyczki – Być może nie będziesz potrzebować wszystkich wtyczek, których używałeś wcześniej. Im większa liczba wtyczek, tym wolniejszy będzie czas ładowania Twojej witryny. To będzie właściwy moment na ponowną ocenę użycia wtyczek, ponieważ niektóre mogą nie być już odpowiednie dla motywu, którego używasz, a inne mogą być zbędne.

10. Odłóż swój kod AdSense/innych reklam – Jeśli nie używasz wtyczki do zarządzania reklamami, musisz ręcznie umieścić kod Adsense (lub innej sieci reklamowej) w swoim motywie. Możesz także zmienić kolor reklam tekstowych, aby pasowały do ​​nowego motywu.

11. Sprawdź, czy Twoja Favicona jest poprawna – Favicon powinien idealnie pasować do aktualnej tematyki i logo Twojego bloga. Dlatego pamiętaj, aby go zmienić, zanim nowy motyw zostanie opublikowany.

12. Zobacz jak możesz zoptymalizować swojego bloga – To kolejny ważny krok, który musisz wykonać przy zmianie motywu WordPress. Optymalizacja bloga obejmuje zastąpienie niepotrzebnych kodów PHP statycznymi adresami URL (np. linkami do stron głównych, adresami URL RSS itp.), usunięciem nieużywanych wtyczek i motywów, usunięciem niepotrzebnego JavaScriptu itp.

13. Umieść post o nowym projekcie – Wielu Twoich czytelników może śledzić Twoje posty na blogu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub kanału RSS. Dlatego ważne jest, aby poinformować wszystkich o nowych zmianach w projekcie, które właśnie wprowadziłeś. Poproś ich także o opinię. Dzięki temu wszelkie zastrzeżenia podczas zmiany motywu zostaną wkrótce usunięte.

Do Ciebie

Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie pomocny, gdy zdecydujesz się na metamorfozę swojego bloga WordPress. Czy chciałbyś dodać jeszcze jakiś ważny krok? Daj mi znać poprzez swoje komentarze.

Table of Contents