Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

13 niezbędnych widżetów na ekranie głównym iPhone’a, których musisz używać w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 niezbędnych widżetów na ekranie głównym iPhone’a, których musisz używać w 2023 r

Apple wprowadził widżety ekranu głównego w systemie iOS 14. W tamtym czasie widżety dopiero powstawały i bardzo niewiele aplikacji było świadomych lub zainteresowanych wykorzystaniem ich pełnego potencjału dla użytkownika końcowego.

ZDJĘCIE: Alvaro Perez (Unsplash)

Jednak od wersji iOS 15 uległo to zmianie, ponieważ Apple zmodernizowała widżety i wprowadziła widżety dla własnych aplikacji, takich jak App Store, Mail, Kontakty, Game Center itp. Od tego czasu wiele aplikacji wprowadziło widżety na ekranie głównym, aby zapewnić łatwy dostęp do swoich usług bezpośrednio na ekranie głównym.

Jeśli Tobie także podoba się pomysł widżetów, oto kilka najlepszych widżetów na iPhone’a (i iPada), z których musisz już teraz korzystać. Większość tych widżetów jest dostępna na iOS 15 (i iPadOS 15), więc upewnij się, że zaktualizowałeś swoje urządzenie do najnowszej wersji.

1. Pogoda

Pogoda to niezbędna aplikacja na każdym smartfonie. Na iPhonie Apple oferuje standardową aplikację pogodową o nazwie Pogoda, która dostarcza wszystkich niezbędnych informacji o pogodzie i prognozach na dany dzień.

Pogoda ma także widżet, który możesz dodać do ekranu głównego swojego iPhone’a lub do widoku dnia dzisiejszego, aby szybko przeglądać informacje. Obecnie widżet Pogoda oferuje trzy rozmiary. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się małe i średnie widżety, które informują o warunkach pogodowych na dany dzień i można je układać w inteligentny stos w celu lepszego wykorzystania funkcji ekranu głównego.

Pobierz widget pogody

2. Zegar

Zegar to naprawdę przydatny widget na iPhone’a dla tych, którzy często komunikują się z rodziną, przyjaciółmi lub współpracownikami za granicą. Jeśli pracujesz zdalnie w organizacji, ten widżet oszczędzi Ci kłopotów związanych z koniecznością ciągłego otwierania aplikacji Zegar.

Aby uzyskać widżet zegara światowego na swoim iPhonie, najpierw przejdź do aplikacji Zegar i dodaj kraje, w których chcesz śledzić czas, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Następnie, będąc na stronie wyboru widżetu Zegara, wybierz jeden z widżetów Zegara światowego.

Dostępne rozmiary widżetów obejmują mały i średni, przy czym średni widżet wyświetla z góry nazwy miast, a także wyświetla różnicę czasu w stosunku do bieżącej lokalizacji.

Pobierz widget zegara

3. xWaluta

xCurrency to narzędzie do przeliczania walut i kursów wymiany, które oferuje zapytania w czasie rzeczywistym dotyczące ponad setek walut, metali szlachetnych i nie tylko. Jest to aplikacja niezbędna na Twoim iPhonie, jeśli często podróżujesz do innych krajów lub studiujesz/pracujesz za granicą.

Dzięki xCurrency otrzymujesz różnorodne widżety. Należą do nich konwerter, stawki w czasie rzeczywistym, trendy kursowe, wiele par walutowych i pojedyncza para walutowa. W zależności od tego, co chcesz monitorować, możesz wybrać widżet xCurrency, który będzie wyświetlany na ekranie głównym.

Jeśli to konieczne, możesz nawet mieć stos widżetów z wieloma widżetami xCurrency. Uważamy, że widżet przelicznika walut xCurrency jest bardzo przydatny.

Pobierz widget xCurrency

4. TikTik

TickTick to jedna z najlepszych aplikacji do robienia zadań i przypomnień na iPhone’a. Jest prosty, przejrzysty i oferuje wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz w aplikacji do zarządzania zadaniami.

Jeśli używasz TickTick na swoim iPhonie, musisz od razu dodać jego widżet do ekranu głównego iPhone’a, aby być na bieżąco ze swoimi planami dnia bezpośrednio na ekranie głównym. Dodatkowo posiadanie takiego widżetu daje także szybki dostęp do kalendarza na Twoim iPhonie.

TickTick oferuje obecnie kilkanaście widżetów, począwszy od zadań, widoku dziennego i miesięcznego, po różne widżety kształtujące nawyki i inne. Tak więc, w zależności od wymagań, możesz wybrać ten, który służy Twojemu celowi i go używać.

Jeśli korzystasz z innej aplikacji do wykonywania zadań/przypomnień, możesz sprawdzić, czy oferuje ona widżet na ekranie głównym i dodać go do ekranu głównego telefonu iPhone, aby szybko uzyskać dostęp do zadań i przypomnień.

Pobierz widget TickTick

5. mapy Google

Mapy Google to prawdopodobnie najbardziej preferowana aplikacja do nawigacji dla większości ludzi. Jeśli używasz go do wyznaczania wskazówek, znajdowania transportu lub określania ETA, możesz także skorzystać z jego widżetu na iOS, aby wykonać wszystkie te operacje bez konieczności wchodzenia do aplikacji.

Mapy Google oferują różnorodne widżety dla iPhone’a, takie jak informacje o ruchu drogowym, odjazdach transportu publicznego, czasie podróży i lokalnych przewodnikach. Obecnie możesz dodać widżet Map Google tylko do widoku Dzisiaj na swoim iPhonie. W zależności od wymagań możesz dodać dowolną liczbę widżetów.

Nasze ulubione widżety Map Google to odjazdy transportu publicznego i alerty o ruchu drogowym.
Pobierz widżet Map Google

6. Iskra

Spark to jeden z naszych najlepszych wyborów wśród najlepszych aplikacji e-mail na iPhone’a. Jest bezpłatna i oferuje szereg funkcji upraszczających zarządzanie pocztą e-mail na telefonie iPhone.

Dzięki Sparkowi otrzymujesz także widżety na ekranie głównym. W zależności od tego, czy chcesz po prostu wyświetlić swoją skrzynkę odbiorczą, sprawdzić nadchodzące wydarzenia, czy wykonać szybką akcję (odpowiedzieć, wyświetlić załączniki, przeszukać wiadomość e-mail lub odpowiedzieć), możesz wybrać jeden z widżetów i dodać go do iPhone’a Ekran główny.

Pobierz widget Spark

7. Warcaby

Drafts to zaawansowana aplikacja do robienia notatek, która ułatwia robienie notatek na iPhonie. Posiada szerokie wsparcie dostosowywania i daje możliwość zautomatyzowania wielu operacji pisania. Ponadto możesz zintegrować różne usługi z wersjami roboczymi i wykorzystać moc skryptów, aby wykonywać zadania wydajniej.

Dzięki Drafts otrzymujesz wiele typów widżetów. Niektóre z tych widżetów można skonfigurować tak, aby wyświetlały określone pozycje menu lub elementy z aplikacji Drafts. Z drugiej strony istnieje kilka prostych/statycznych widżetów, których można użyć do pokazania lub przypięcia określonej notatki z katalogu notatek na ekranie głównym.

W przypadku korzystania Apple Notatki lub inną aplikację do robienia notatek, możesz zamiast tego dodać jej widżet do ekranu głównego iPhone’a, aby uzyskać szybki dostęp do notatek.

Pobierz widżet wersji roboczych

8. NetNewsWire

NetNewsWire to czytnik kanałów RSS dla iPhone’a. Jeśli jesteś fanem RSS, koniecznie sprawdź tę aplikację. Jest czysty, szybki i zapewnia dobre wrażenia z czytania.

Ponadto NetNewsWire oferuje także widżety dla iPhone’a, dzięki którym możesz być na bieżąco z kanałami bezpośrednio na ekranie głównym iPhone’a. Zawiera wiele opcji widżetów dla różnych kanałów, takich jak nieprzeczytane, dzisiejsze i oznaczone gwiazdką, które możesz dodać według swoich preferencji.

Alternatywnie, jeśli korzystasz z innego czytnika kanałów RSS (takiego jak Feedly) lub aplikacji do czytania grup dyskusyjnych, powinieneś zacząć korzystać z jego widżetu, aby otrzymywać aktualizacje na ekranie głównym iPhone’a.
Pobierz widżet NewNewsWire

9. Skróty

Shortcuts (dawniej Workflow) to aplikacja do automatyzacji, która pozwala zautomatyzować różne operacje systemowe na iPhonie lub iPadzie. Oferuje wiele skrótów, a możesz nawet tworzyć własne skróty, łącząc ze sobą różne działania.

Ponadto Skróty zawierają także widżety, które przenoszą wszystko na wyższy poziom. Teraz możesz po prostu dodać najczęściej używane skróty do widżetu Skróty i szybko je uruchamiać bezpośrednio z ekranu głównego. Opcje widżetu Skróty obejmują pojedynczy skrót oraz folder skrótów.

Możesz na przykład dodać skróty, aby całkowicie wyłączyć Wi-Fi i Bluetooth na ekranie głównym iOS. W ten sposób możesz je łatwo wyłączyć i oszczędzać baterię.

Pobierz widżet skrótów

10. Statystyki lotów

Statystyki lotów, jak sama nazwa wskazuje, pokazują w czasie rzeczywistym status nadchodzących lotów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że przybędziesz na czas i zgodnie z harmonogramem. Oferuje także widżet dla iPhone’a, choć nie można go dodać do ekranu głównego. Zamiast tego możesz dodać widżet Flightstats tylko do widoku dnia dzisiejszego w iOS 15 i przeglądać aktualizacje na żywo bez otwierania aplikacji.

Pobierz widżet statystyk lotów

11. Przesyłka

Parcel to usługa śledzenia przesyłek kurierskich, która współpracuje z 300 firmami kurierskimi na całym świecie. Wymaga dodania nadchodzących przesyłek do listy śledzenia, po czym śledzi je i informuje o ich obecnym statusie.

Aby jednak otrzymywać te aktualizacje, konieczne będzie ręczne otwarcie aplikacji lub ustawienie powiadomień. Chociaż jest to w porządku, widżet Przesyłka sprawia, że ​​sprawdzanie aktualizacji jest jeszcze bardziej płynne.

Teraz możesz dodać widżet Przesyłki — w dowolnym rozmiarze — i przeglądać aktualny stan swoich przesyłek bezpośrednio na ekranie głównym swojego iPhone’a. W razie potrzeby Parcel posiada również widżet mapy, za pomocą którego możesz zamiast tego sprawdzić aktualną lokalizację swoich przesyłek na mapie.
Pobierz widżet przesyłki

12. Znajdź moje

Find My to aplikacja zainstalowana fabrycznie na iPhonie, która pomaga Ci sprawdzić lokalizację zaginionego Apple urządzenia (iPhone, iPad, Apple Watch, Mac lub AirPods) lub osób (które udostępniły swoją lokalizację) na mapie, aby ułatwić Ci ich znalezienie. Działa nawet z AirTagami.

Podobnie jak większość Apple aplikacji, dostępny jest także widżet ekranu głównego aplikacji Find My. Jak można się domyślić, dzięki temu odnalezienie zagubionych urządzeń lub śledzenie osób jest niezwykle łatwe, ponieważ można to zrobić bezpośrednio z ekranu głównego. (Do śledzenia osób wymagane jest udostępnianie lokalizacji.)

Pobierz Znajdź mój widget

13. Baterie

Baterie to kolejny niezbędny widżet na iPhone’a. Pokazuje aktualny stan baterii Twojego iPhone’a, a także innych urządzeń podłączonych do Twojego iPhone’a.

Apple obecnie oferuje trzy widżety stanu baterii, z których największy posiada etykiety dla urządzeń, które pomogą Ci łatwo zidentyfikować urządzenie i stan jego baterii. W zależności od wymagań i dostępnego miejsca na ekranie możesz więc dodać widżet, który pozwoli Ci sprawdzić poziom naładowania baterii podłączonych urządzeń na ekranie głównym.

Zainstalowany fabrycznie

Efektywna interakcja z aplikacjami na iPhone’a

Korzystanie z widżetów iPhone’a to najłatwiejszy sposób dostosowania ekranu głównego iPhone’a do własnych potrzeb. Nie tylko nadaje Twojemu urządzeniu wyraźny wygląd, ale także wykorzystuje ekran główny, aby uczynić go bardziej funkcjonalnym, co z kolei eliminuje potrzebę wielokrotnego otwierania aplikacji w celu wykonania tych czynności/operacji.

Powyżej wymieniono kilka podstawowych widżetów ekranu głównego, których musisz używać na swoim iPhonie. Wiele z tych widżetów można układać na innych widżetach za pomocą funkcji Smart Stack, dzięki czemu można dodawać więcej widżetów do ekranu głównego telefonu.

Table of Contents