Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

13 szybkich sposobów na radykalne uproszczenie życia w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 szybkich sposobów na radykalne uproszczenie życia w 2023 r

Pierwsze tygodnie nowego roku już za nami. Jak ci się podoba ten rok? A jak Wasze postanowienia noworoczne? Czy wyznaczyłeś (finansowe) cele na nowy rok? Prawdopodobnie czujesz, że czas już leci. W niektóre dni możesz zrobić wiele rzeczy. W inne dni po prostu przewiń w dół Instagram karmić. Uprość swoje życie w tym roku. Przejmij kontrolę nad rokiem i idź na całość!

Uporządkowanie swojego życia, zwłaszcza finansowego, może być trudne! Musisz zrównoważyć oszczędzanie, płacenie rachunków, dbanie o rodzinę, pracę, życie towarzyskie i nie tylko. Większość z nas żyje w bałaganie psychicznym i fizycznym. Mamy pracę, której nie lubimy. Mamy za dużo rzeczy i mamy długi. Kiedy tego rodzaju rzeczy zajmują całe twoje życie, trudno jest skupić się na życiu, którego naprawdę chcesz.

Jeśli chcesz zarządzać tym wszystkim, najlepszą radą jest: uprościć swoje życie! Pomoże ci to uporać się z bałaganem, który zajmuje przestrzeń fizyczną i psychiczną. Zmniejszy to Twój stres i pozwoli Ci skupić się na innych rzeczach. Będziesz miał więcej czasu w życiu na robienie rzeczy, które kochasz, a także będziesz miał większą kontrolę i będziesz szczęśliwszy w tym roku!

Nie każda wskazówka, którą wymieniłem poniżej, jest dla wszystkich. Niektóre rzeczy lubisz, a inne po prostu nie. Skorzystaj ze wskazówek, które lubisz i wdrażaj je w swoim życiu. Kiedy skończysz, sugeruję powrót do tego posta i dopracowanie innych rzeczy, które wcześniej pominąłeś. Pomoże Ci to zachować prostotę w tym roku!

Jak teraz uprościć sobie życie

1. Mniej mediów społecznościowych

Pomyśl o wszystkich mediach społecznościowych, z których korzystasz w ciągu dnia; Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Snapchat itp. Pomyśl o tym, gdzie to robisz; w pociągu, w pracy, podczas jedzenia śniadania/obiadu/kolacji, podczas spędzania czasu z rodziną i nie tylko. Jak oceniasz, ile czasu spędzasz w mediach społecznościowych?

Czytałem trochę statystyk, że ludzie poniżej 25 roku życia wydają średnio 34.3 tygodniowo w mediach społecznościowych. To jest 5 godzin dziennie spędzonych w mediach społecznościowych! Osoby powyżej 25 roku życia wydają średnio ok 3 godzin dziennie w mediach społecznościowych.

Uwielbiam media społecznościowe. Tam, powiedziałem to. Jednocześnie media społecznościowe zajmują bardzo dużo mojego czasu. Jak wspomniano powyżej, myślę, że jestem tutaj przeciętną osobą. Uwielbiam kontaktować się z przyjaciółmi, rodziną i moimi czytelnikami w mediach społecznościowych. Z drugiej strony, są chwile, kiedy odkrywam, że przewijam tylko po to, żeby przewinąć lub zwlekać. To jest całkowicie bezproduktywne i nawet nie sprawia mi to większej przyjemności, więc to będzie mój #1 skupić się na uproszczeniu mojego życia w tym roku.

Oprócz marnowania czasu, doprowadzi Cię to również do ciągłego porównywania się z innymi. Porównujesz swoją codzienną sytuację do czyjejś najważniejszej rzeczywistości (w zależności od tego, kogo obserwujesz, zalecam obserwowanie tylko tych, którzy cię podnoszą). Może to mieć wpływ na Twoje szczęście, więc jeśli czujesz, że do Ciebie mówię, spróbuj ograniczyć swój czas na portalach społecznościowych ze względu na Twoje szczęście i jakość życia.

Jednym ze sposobów efektywnego skrócenia czasu spędzanego w mediach społecznościowych jest tworzenie bloków czasowych, w których można uzyskać dostęp do mediów społecznościowych, oraz tworzenie bloków czasowych, w których nie można uzyskać dostępu do kont.

2. Posprzątaj swój dom (i swój umysł)

Posprzątanie domu doprowadzi również do uporządkowania umysłu. Kiedy pozbędziesz się rzeczy, otworzysz nowe miejsce na pojawienie się innych rzeczy!

Jeśli chcesz uporządkować swój dom, poczujesz się dużo lżej! Doprowadzi to do:

Porządkowanie zawsze pomaga mi uzyskać więcej perspektywy i zwolnić miejsce na inne rzeczy. Nie kupuję nowych fizycznych rzeczy. Pomaga mi zwolnić przestrzeń mentalnie i fizycznie.

Rekommenderad:  10 wskazówek, jak skutecznie komunikować się z klientami

3. Zrób krok do tyłu

Wielu ludzi robi wszystko, co w ich mocy, kiedy tylko mogą, nie zwracając uwagi na to, ile ich to będzie kosztować. Jeśli chcesz przyspieszyć swoją grę, być może będziesz musiał cofnąć się o krok, aby uzyskać przegląd.

Kiedy robisz zbyt wiele rzeczy na raz, może to być dla ciebie zbyt przytłaczające. Jeśli czujesz się przytłoczony, cofnięcie się o krok i wprowadzenie drobnych zmian może pomóc. Jeśli jesteś przytłoczony, może to spowodować, że mimo wszystko nic nie zrobisz, wciąż mając poczucie, że chcesz to zrobić. Ustal swoje priorytety i cofnij się o krok, kiedy poczujesz, że tego potrzebujesz.

Nie ma potrzeby się spieszyć. Podejmij działania na luzie, aby łatwiej popłynęły do ​​Ciebie!

4. Skoncentruj się na rzeczach, które mają znaczenie

Aby uprościć swoje życie, ważne jest, aby skupić się na rzeczach, które mają znaczenie. Zbyt często robimy rzeczy, aby być zajętym. Chcę cię prosić o zatrzymanie się na chwilę i danie sobie możliwości oceny. Zadaj sobie pytanie, czy to, co robisz teraz na co dzień, zwiększa twoje ogólne szczęście.

Znasz zasadę 80/20? Zasada ta głosi, że 80% twoich wyników wynika z 20% twoich wysiłków. Zadaj sobie pytanie, czym jest te 20% i skup się na tym więcej czasu.

Przeważnie rzeczy, które działają, to rzeczy, które kochasz. Ludzie poczują, jaką energię wkładasz, i właśnie to zabiorą z tego, co zrobiłeś. Niezależnie od tego, czy napisałeś post na blogu, opublikowałeś w mediach społecznościowych, spotkałeś się ze znajomymi, czy jadłeś obiad z rodziną. Zapamiętają energię, którą tam włożyłeś.

Mówiąc prościej: skup się więcej czasu na tym, co kochasz, a mniej na tym, czego nie kochasz!

5. Nie daj się złapać na liście rzeczy do zrobienia

Jest tak wiele hacków oszczędzających czas i rzeczy, które możesz zrobić, aby być bardziej produktywnym. Próbowałem nadążyć za nimi przez długi czas, ale nie tak wiele hacków działało na mnie. Jedno, co mogę polecić, to wczesne wstawanie! Nie jestem typem osoby, która trzyma się planowania czasu, chcę dokończyć to, co zacząłem, i jestem zbyt rozproszony.

Jednym ze sposobów zapobiegania rozproszeniu uwagi jest sporządzenie listy rzeczy do zrobienia. A raczej lista rzeczy do zrobienia. Uwielbiam zapisywać wszystkie rzeczy, które mogę zrobić w ciągu dnia, a następnie skupiać się na nich. Nigdy nie skończę tej listy i to jest w porządku. Zawsze jest więcej rzeczy, które zostaną dodane na dole.

Za każdym razem, gdy kończę jedno zadanie, patrzę na swoją listę rzeczy do zrobienia i wybieram następne zadanie, na które mam ochotę w danym momencie. To zapobiega zajęciu się obowiązkami i chęcią skończenia wszystkiego z listy, aby poczuć się produktywnie.

Pamiętam, jak próbowałem planować studia, kiedy byłem na uniwersytecie, nigdy nie działało. Zawsze się tego bałem i robiłem tylko jedną z dwóch rzeczy aż do wieczora przed egzaminem. Ta lista rzeczy do zrobienia to coś, co niedawno odkryłem, co sprawia, że ​​czuję się mniej zobowiązany do robienia pewnych rzeczy.

Spróbuj więc uprościć swoje życie, skupiając się na liście rzeczy do zrobienia!

6. Zrezygnuj z wielozadaniowości

Ten jest duży! Wiele osób myśli, że można zaoszczędzić czas, wykonując wiele zadań, cóż, ja nazwałbym to przełączaniem zadań. Kiedy przełączasz uwagę między zadaniami, zawsze będzie przerwa, w której będziesz musiał ponownie zająć się zadaniem, jeśli się rozproszysz.

Rekommenderad:  Jak szybko zarobić 400 dolarów na 20 najlepszych sposobów

Wielozadaniowość powoduje, że wiele osób traci czas, ponieważ ponowne skupienie się na zadaniu zajmie dużo czasu. Jeśli podejdziesz do swoich zadań osobno, prawdopodobnie spędzisz mniej czasu.

Pomyśl o tym, zanim zaczniesz pracować wielozadaniowo, czy to rzeczywiście oszczędza czas? Niektóre rzeczy możesz robić w tym samym czasie, na przykład gotować i oglądać program telewizyjny. Jednak pewnych rzeczy nie należy robić jednocześnie. Jak próba ukończenia szkolnego projektu podczas oglądania filmu YouTube.

W większości skupienie się na jednym zadaniu pozwoli Ci efektywniej spędzić czas. Przyczyni się to do uproszczenia Twojego życia.

7. Zwolnij i bądź obecny

W nadchodzącym roku życie prawdopodobnie stanie się bardziej zajęte niż kiedykolwiek. Ludzie będą pędzić przez rok, nie zwracając uwagi na to, dokąd zmierza ich czas.

Ważne jest, aby wyznaczać cele i myśleć z wyprzedzeniem, ale ważne jest również, aby cieszyć się chwilą i zwolnić, aby spojrzeć na to, co dzieje się wokół ciebie. Być obecnym.

Jedną z rzeczy, która naprawdę nauczyła mnie zwalniać tempo i żyć chwilą, jest podróżowanie z plecakiem. Żyłem z dnia na dzień bez innych rzeczy na głowie, ciesząc się każdą chwilą taką, jaka jest. Doskonały.

Po powrocie i rozpoczęciu pracy trudniej było utrzymać to nastawienie i cieszyć się małymi chwilami. Kiedy jesteś w korku, zwróć uwagę na piękny wschód słońca. Jeśli stoisz w kolejce, rozejrzyj się wokół, aby zobaczyć, co robią inni ludzie. Kiedy jedziesz pociągiem, podziwiaj krajobrazy, które widzisz.

Zwolnienie nauczy Cię cieszyć się chwilą i automatycznie uprości życie.

8. Zaktualizuj swój kalendarz

Przypomnienia w kalendarzu ratują życie. To jeden z najprostszych sposobów na ułatwienie sobie życia. Kiedy jest coś, o czym chcę pamiętać lub coś, co chcę zrobić, zawsze zapisuję to w kalendarzu. To znacznie ułatwia życie. Nie musisz się martwić, że zapomnisz o spotkaniach, ważnych sprawach, płatnościach itp.

Za pomocą kalendarza możesz przypominać sobie o wszystkim, na przykład:

 • Kiedy nadszedł czas, aby zapłacić rachunki
 • Zadania (biznesowe) i listy rzeczy do zrobienia
 • Robienie leków
 • Urodziny przyjaciela lub członka rodziny (bez Facebook)
 • Kiedy wystawiać podatki
 • Niektóre wydarzenia (przyjęcie urodzinowe, parapetówka itp.)

Osobiście używam ich głównie do zadań służbowych i spraw do załatwienia, imprez z przyjaciółmi lub rodziną oraz do płacenia rachunków.

To zdecydowanie ułatwi Ci życie. Będziesz musiał mniej się martwić i zrobić więcej!

9. Wiedzieć, kiedy powiedzieć tak

Wiele osób (w tym ja) doda więcej rzeczy do twojego życia, niż możesz znieść, zgadzając się praktycznie na wszystko, na co pozwala nasz kalendarz. Jestem wielką zwolenniczką mówienia „tak” i próbowania rzeczy poza strefą komfortu, ale upewnij się, że wiesz, kiedy powiedzieć „tak”.

Nie musisz zgadzać się na wszystko. Zauważyłem, że mówienie „nie” może uprościć życie. Nie musisz chodzić na imprezy, kiedy nie chcesz, spotykasz się tylko z przyjaciółmi, którzy dają ci radość i spędzasz więcej czasu robiąc rzeczy, które lubisz.

Kiedy ktoś cię o coś zapyta, zadaj sobie to pytanie:

 • Czy przyniesie mi to radość?
 • Czy korzyści przewyższają dodatkowy stres?
 • Czy pozwoli mi to zbliżyć się do mojego celu (celów)?

Jeśli odpowiedź na wszystkie pytania brzmi „nie”, myślę, że będzie to oczywisty wybór. Kiedy pojawi się trochę tak, będziesz musiał sam zdecydować, co chcesz robić. Dobrze jest pomyśleć o tym, komu powiedzieć „tak” i gdzie wyznaczyć granice. Ten proces sprawi, że będziesz bardziej świadomy. Metodą prób i błędów dowiesz się, na co chcesz się zgodzić. Daj sobie trochę czasu, praktyka czyni mistrza!

Rekommenderad:  Zabronione pozbycie się smartfona: oto 12 sposobów, aby świetnie z niego korzystać

10. Oglądaj mniej telewizji

Dla mnie oglądanie telewizji to strata czasu. Do 17 roku życia, kiedy mieszkałem u rodziców, codziennie oglądałem telewizję. Odkąd studiuję i mieszkam sam, nie oglądam już telewizji. W domu, w którym wtedy mieszkałem, nie było kablówki. Dla mnie to było całkowicie w porządku! Oglądałem programy online, ale tylko podczas tygodni egzaminacyjnych, kiedy nie chciałem się uczyć. Dziś myślę, że co miesiąc oglądam film lub dokument. Otóż ​​to.

Przeciętny człowiek wydaje średnio ok 4.5 godzin dziennie przed telewizorem. Dla mnie te statystyki są szokujące. Oznacza to, że ludzie oglądają telewizję średnio ponad 30 godzin tygodniowo. To dużo godzin! Czy możesz sobie wyobrazić, co by się stało, gdybyś co tydzień cofał połowę godzin?

Cofnięcie tej ilości czasu w tygodniu umożliwiłoby ci zrobienie wielu innych rzeczy. Możesz spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Możesz popracować nad swoimi pobocznymi sprawami. Możesz wyjść na zewnątrz, zrobić kilka rzeczy, które chciałeś zrobić od dawna i nie tylko.

Decyzja o spędzeniu kilku godzin mniej każdego tygodnia na oglądaniu telewizji to jedna z łatwych i szybkich rzeczy, które ułatwią Ci życie.

11. Znajdź darmowe rzeczy, z których możesz się cieszyć

Istnieje wiele sposobów na dobrą zabawę, które nie muszą kosztować dużo pieniędzy. Jeśli musisz spłacić dużo wysoko oprocentowanych długów, które cię stresują, jedną z najgorszych rzeczy do zrobienia jest zadłużanie się dla rozrywki.

Możesz zrobić wiele rzeczy, które nie kosztują dużo pieniędzy!

Na przykład:

 • Iść na spacer
 • Iść popływać
 • Sprawdź bezpłatne atrakcje w Twoim mieście (darmowe festiwale, bezpłatne muzea, bezpłatne koncerty)
 • Idź na kemping
 • Idź na przejażdżkę rowerową
 • Skorzystaj z happy hours

12. Spłać swój dług

Spłata długu sprawi, że zarządzanie finansami będzie o wiele prostsze, ponieważ będziesz miał mniej długów, o które musisz się martwić. Niezależnie od tego, czy masz zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, czy zadłużenie na karcie kredytowej, jestem pewien, że oczyści to dużo przestrzeni mentalnej.

Dług może powodować szalone ilości stresu, a pozbycie się długu jest jednym z najważniejszych sposobów na uproszczenie życia. Nie stresuj się spłatą długu. Po prostu skup się na jednym małym kroku na raz. Zapobiegnie to wielu przyszłym problemom, takim jak odmowa karty debetowej.

W ten sposób będziesz mógł skupić się na swoich długoterminowych finansach, a to znacznie uprości Twój budżet.

13. Płać wydatki automatycznie

Chcę ci dać coś, co można zrobić w ciągu 20 minut. Zautomatyzuj swoje płatności i wyeliminuj przypomnienia, że ​​będziesz musiał zapłacić rachunki co tydzień/miesiąc/kwartał/rok.

Co możesz zrobić, to:

 • Automatycznie opłacaj rachunki (czynsz, media)
 • Automatycznie opłacaj wydatki kartą kredytową
 • Automatycznie opłacaj ubezpieczenie zdrowotne (lub płać corocznie, jeśli możesz sobie na to pozwolić, więc otrzymasz zniżkę)

Automatyczne opłacanie wydatków zdecydowanie uprości Twoje życie w tym roku. To oczyści twój umysł i poziom stresu!

Jak planujesz uprościć swoje życie w tym roku?

Table of Contents