Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

13 złotych wskazówek, jak zoptymalizować swoją witrynę w wynikach Google

Pierwszym krokiem w umieszczeniu optymalizacji witryny w wynikach Google jest upewnienie się, że Google może znaleźć naszą witrynę. Lepiej jest umieścić strony witryny w mapie witryny. Mapa witryny to XML-a plik powiadamiający Google o nowych stronach lub zmianach na istniejących stronach. Google identyfikuje strony, śledząc wzajemne linki do stron.

1. Określ strony, które nie powinny być przetwarzane dla Google.

Sugerowane sposoby ukrycia niewrażliwych stron przed robotem Google

Jeśli adresy URL, do których Google nie powinien mieć dostępu, nie zawierają wrażliwych danych, plik robots.txt może ukryć strony.

Plik robots.txt informuje Google, aby nie wyszukiwał ścieżek do witryn. Plik ten powinien mieć nazwę robots.txt w katalogu głównym witryny.

Strony i adresy URL są ukryte przed Google, w ten sposób mogą być nadal śledzone przez boty Google. Dlatego nie używaj tej metody do ukrywania informacji dotyczących bezpieczeństwa.

W Google Search Console, czyli Google Webmaster, bezpieczne narzędzie do tworzenia pliku robots.txt o nazwie generator robots.txt

Unikaj także:

 • Nie zezwalaj na przetwarzanie stron wyszukiwania Google przez Google. Użytkownicy nie lubią być przekierowywani z Google na inną stronę w celu wyświetlenia wyników wyszukiwania.
 • Zezwalaj na wyszukiwanie adresów URL w serwerze proxy. (Oprogramowanie do zarządzania treścią umożliwia korzystanie z różnych adresów URL w celu uzyskania dostępu do różnych części bazy danych. Można na przykład utworzyć nowy adres URL dla każdego kliknięcia łącza w witrynie. Każdy z tych adresów URL może być przetwarzany przez Google).

Uwaga: jeśli witryna ma subdomenę, musisz utworzyć dla niej oddzielny plik robots.txt.

2. Jakich narzędzi powinniśmy używać, aby ukryć wrażliwe informacje?

Plik robots.txt nie jest dobrym sposobem na ukrycie poufnych informacji. Plik Robots.txt informuje tylko boty Google. Które części treści nie są dla nich tworzone. Nie uniemożliwia to jednak serwerowi dostarczania informacji na żądanie użytkownika.

CZYTAĆ:  Nie widzę postów moich znajomych w moim kanale? Instagram? dlatego

Oznacza to, że jeśli użytkownik wprowadzi adres żądanej sekcji bezpośrednio w pasku adresu, bez problemu wejdzie do tej sekcji.

Wyszukiwarki nadal mają dostęp do adresów tych sekcji i mają jedynie zakaz wyświetlania treści i tytułów. Załóżmy, że nie chcesz, aby strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania Google. Ale nie obchodzi Cię, czy użytkownik zostanie przekierowany na tę stronę z linkiem. Świetnie nadaje się do tego plik Robots.txt.

Przykład: Wewnętrzna strona wyszukiwania w witrynie: jest ona dostępna poprzez linki w witrynie, ale Google jej nie widzi. Jednak informacjom na tej stronie brakuje jakiejkolwiek wrażliwości.

3. Pomóż Google i użytkownikom zrozumieć treść.

Gdy robot Google przetwarza stronę, powinien zobaczyć, jakie treści oglądają przeciętnie użytkownicy. Aby ułatwić Google indeksowanie stron, udostępnij Google pliki JavaScript i CSS oraz obrazy. Jeśli plik robots.txt ogranicza dostęp do tych plików, algorytm Google przetwarzający zawartość strony będzie miał problemy. Wyniki w niższych rankingach wyszukiwania lub brak indeksowania.

Sugerowane metody ułatwiające przetwarzanie strony przez Google:

1. Za pomocą narzędzia Fetch as a Google w witrynie Google dla webmasterów upewnij się, że boty Google mogą przetwarzać JavaScript, CSS i pliki obrazów witryny. Dzięki tej metodzie można łatwo zidentyfikować i rozwiązać wiele problemów związanych z witryną.

2. Sprawdź zawartość pliku robots.txt w Google Webmaster

4. Stwórz odpowiedni i niepowtarzalny tytuł

Tag tytułu informuje użytkownika i Google o tytule strony. Wybierz tytuł, w którym użytkownik i Google zauważą konkretny temat na stronie. Znacznik Tytuł musi zostać wstawiony wewnątrz znacznika Head. Każda strona powinna mieć tylko jeden tag tytułu, a tytuł każdej strony powinien być unikalny.

Oznacza to, że dwie strony w tym samym serwisie nie mogą mieć tego samego tytułu.

5. Twórz świetne tytuły dla swoich stron.

Tytuł strony przekieruje Cię do odpowiedniej strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego obsesyjnie wybieraj tytuły.

Wskazówka 1: Jeśli na stronie znajduje się wiele tagów tytułu, nie zostanie wygenerowany żaden komunikat o błędzie. Wyświetlany tytuł będzie raczej kombinacją tych kilku tytułów. Jednak w przypadku tego problemu Google uważa go za wynik negatywny.

Wskazówka 2: Tytuł pierwszej strony w wynikach wyszukiwania może zawierać wartości inne niż treść tagu Title. Ta treść powstaje w wyniku połączenia tej strony ze wszystkimi wewnętrznymi stronami serwisu.

Sugerowane metody wyboru odpowiedniego tytułu:

1. Spróbuj opisać zawartość strony w tytule strony.

2. Wybierz tytuł, który będzie reprezentował zawartość strony dla przeciętnego użytkownika.

Unikaj także:

 • Wybierz tytuł, który nie ma związku semantycznego z zawartością strony.
 • Wybierz ogólne tytuły dla Bez tytułu 1, Nowa strona, Strona pierwsza, Strona główna.
CZYTAĆ:  Jak oznaczać ludzi na Facebooku, aby uzyskać potrójne zaangażowanie

Utwórz unikalny tytuł dla każdej strony

Posiadanie tego samego tytułu dla wielu stron utrudnia Google ocenę stron witryny pod kątem wspólnego tytułu.

Twórz zwięzłe, ale opisowe tytuły

Tytuł może być zarówno krótki, jak i opisowy. Jeśli tytuł jest za długi, Google go przerwie. Google może wyświetlać tytuł strony inaczej w zależności od wyszukiwanego hasła.

Unikaj także:

 • Używanie bardzo długich tytułów jest bezużyteczne
 • Niepotrzebne użycie słów kluczowych w tytule strony

6. Stosowanie meta opisu

Metaopis informuje Google, jaka jest zawartość strony. Tytuł strony zawiera tylko kilka słów, natomiast opis strony może składać się z całego zdania, dwóch zdań lub nawet krótkiego akapitu. W Google Webmaster możesz uzyskać pełną informację na temat zasadności opisu strony lub jego powielenia.

7. Jakie znaczenie mają metaopisy?

Google może wyświetlać metaopisy jako opisy stron w wynikach wyszukiwania. Google nie ma obowiązku stosowania metaopisów w wynikach wyszukiwania i może dla tej sekcji wybrać inną sekcję treści witryny.

Jeśli część tekstu jest bardziej adekwatna do frazy wyszukiwanej przez użytkownika, ta część zostanie użyta jako opis, a także, jeśli Google nie będzie w stanie znaleźć części treści pasującej do wyszukiwanego hasła. Najprawdopodobniej używa tej samej meta opisu.

8. Sugerowane metody wstawiania odpowiednich meta opisów:

Twórz odpowiednie opisy z treścią.

Napisz swój opis w taki sposób, aby odbiorcy zainteresowali się przeczytaniem Twoich treści. Postaraj się, aby tekst opisu pasował do zasad Google. Google akceptuje różne rozmiary opisów dla różnych wyszukiwań. Najbezpieczniejszy ciąg opisowy składający się z 60 słów to około 320 znaków.

Unikaj także:

 • Twórz opisy, które nie mają nic wspólnego z treścią.
 • Używaj ogólnych opisów, takich jak To jest strona internetowa lub o rowerach.
 • Wypełnij tag opisu zestawem słów kluczowych
 • Skopiuj całą zawartość strony w sekcji opisu

9. Używaj unikalnych opisów dla każdej strony

Stosowanie unikalnych opisów i opisów odpowiednich do zawartości każdej strony pomaga użytkownikom i wyszukiwarkom łatwiej znaleźć żądaną stronę.

Wskazówka: unikaj stosowania opisu dużej liczby stron.

10. Używaj tagów tytułowych dla ważnych tekstów

Tagi tytułowe mają domyślnie większą czcionkę niż zwykły tekst. Większa czcionka pozwala czytelnikowi zauważyć, że w tekście znajdują się podtytuły powiązane z tytułem. Użycie różnych tagów tytułowych na stronie tworzy strukturę drzewa. Taka struktura ułatwia użytkownikowi i wyszukiwarkom przeglądanie serwisu.

11. Jak łatwo wybrać tytuł główny i podtytuł?

Wyobraź sobie przez chwilę, że zostałeś przeniesiony do karmicznego świata Earla. Konspekt to plan, w którym określasz tytuł główny i podtytuły. Następnie na tej podstawie tworzysz plan treści.

Unikaj także:

 • Wstawienie tekstu w tytule nie pomaga w rozpoznaniu struktury strony.
 • Używaj tagów tytułowych zamiast tagów Em lub Strong
 • Losowo zmieniaj rozmiar tytułu na inny: najlepiej jest tworzyć tytuły od góry do dołu, odpowiednio od H1 do H6.
CZYTAĆ:  Optymalizacja i zwiększenie współczynnika konwersji serwisu Conversion Rate

12. Używaj nagłówków szeroko na całej stronie.

Używaj go, gdy tytuł brzmi logicznie. Duża ilość tagów tytułowych na stronie zmniejsza czytelność strony. Jeśli tytułów jest zbyt wiele, nie można stwierdzić, kiedy kończy się jeden tytuł, a kiedy zaczyna drugi.

Unikaj także:

 • Nadmierne użycie tagów tytułowych na stronie
 • Bardzo długie tytuły
 • Użyj tagów tytułowych, aby nadać styl postowi, a nie przedstawić strukturę strony.

13. Dodaj Schemat (opis ceny produktu, godziny pracy) do wyników wyszukiwania

Schemat to język znaczników, który pomaga analizować informacje o witrynie dla wyszukiwarek. Za pomocą tych kodów wyszukiwarki mogą wyświetlić Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania w praktyczny i przyciągający wzrok sposób. Pomoże Ci to przyciągnąć prawdziwą publiczność.

Na przykład, jeśli masz sklep internetowy i jedną ze stron produktów za pomocą tej specjalnej metody, użytkownik może dowiedzieć się o cenie roweru i liczbie komentarzy użytkowników z Twojego opisu. Opis tej sekcji można zmieniać w zależności od wyszukiwanego hasła, dlatego metoda ta nazywana jest wynikami bogatymi (wynikami bogatymi).

Jednym z zastosowań znaczników danych strukturalnych jest uwzględnienie opisów godzin otwarcia sklepu. Widziałeś przykłady tej aplikacji w Mapach Google.

W ten sposób można przekazać wiele informacji o firmie. Przykład :

 • Towary, które sprzedajesz
 • Lokalizacja sklepu
 • Film o Twoim produkcie lub firmie
 • godzina pracy
 • Lista wydarzeń
 • Metoda przygotowania produktu
 • Logo firmy i

Możesz znacznie uatrakcyjnić wyniki wyszukiwania za pomocą kodów HTML lub Data Marker (wstawianie gwiazdek, zdjęć itp. w wynikach wyszukiwania Google).

Sugerowane sposoby wykorzystania tego narzędzia

Załóżmy, że dodałeś do swojej strony funkcję znaczników danych strukturalnych. Aby przetestować swój kod, możesz użyć narzędzia Google do testowania danych strukturalnych. To narzędzie może otrzymać adres URL strony jako źródło lub skopiować kod w celu jego weryfikacji.

Użyj Markera danych

Jeśli chcesz uporządkować swoją witrynę w wynikach wyszukiwania Google bez zmiany kodu, możesz skorzystać z Markera danych (jednego z narzędzi dla webmasterów pozwalających określić, jak witryna wypada w wynikach wyszukiwania, z możliwością wyświetlania gwiazdek). Narzędzie to jest dostępne bezpłatnie w konsoli wyszukiwania Google lub dla webmasterów.

Przeszukując narzędzie Markup Helper, można znaleźć gotowe kody określające sposób wyświetlania witryny w wynikach wyszukiwania.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie HuaweiBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmo