Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

14 najlepszych praktyk poprawy UX w eCommerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 14 najlepszych praktyk poprawy UX w eCommerce

Branża eCommerce jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż. Szybko staje się naszym sposobem na biznes. Każdy interesariusz tej branży ma z niej wyłączny zakres. Dzięki temu mają dużą bazę klientów, którzy oczekują dobrze rozwiniętego user experience.

Bez względu na to, jak wyjątkowe są produkty, które oferujesz w swoim sklepie internetowym, Twój sklep eCommerce powinien przestrzegać najlepszych praktyk branżowych. W przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki mogą pójść na marne. Dla wielu sklepów internetowych nawet niewielka różnica we współczynniku konwersji może przynieść duży zysk w rocznych przychodach. Dlatego też eCommerce UX jest bardzo istotne, ponieważ jest bezpośrednio związane z zyskiem.

A Statystyki i raport dotyczący UX stwierdza, że ​​88% klientów online potencjalnie opuści witrynę po złym doświadczeniu. Ponadto, zgodnie z raportem sodowym, 77% firm uważają, że złe wrażenia użytkownika na stronie internetowej są wadą dla ich klientów.

Co to jest doświadczenie użytkownika eCommerce (UX)?

Doświadczenie użytkownika w handlu elektronicznym obejmuje wszystkie etapy podróży kupującego, począwszy od wizyty użytkownika na Twojej stronie, poprzez zakup Twoich produktów, aż po doświadczenia po zakupie. UX sklepu eCommerce może tworzyć lub psuć witrynę.

Doskonałe doświadczenie może przekonać użytkowników do zakupu, zwiększyć zaufanie Twojej firmy i stworzyć trwałe relacje między markami a klientami. Złe wrażenia klientów mogą prowadzić do dezorientacji odwiedzających witrynę, wysokiego współczynnika odrzuceń, irytacji klientów i niskich współczynników konwersji.

Dlaczego UX eCommerce jest ważny?

Powinieneś zapewnić doskonałe wrażenia użytkownika zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym, w przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty obiecujących konsumentów. Zgodnie z dane, 52% użytkowników stwierdziło, że nie lubi wchodzić w interakcję z marką ze względu na złe wrażenia z korzystania z urządzeń mobilnych. Przy najszybciej rosnącym ruchu z urządzeń mobilnych do witryn eCommerce, powinieneś wprowadzić kilka responsywnych zmian, aby Twoja witryna wyglądała dobrze i dobrze działała na każdym ekranie.

Dobre wrażenia użytkownika pozwalają klientom szybko znaleźć poszukiwane produkty, co zwiększa wartość zamówienia. Niewątpliwie sprawia, że ​​ich doświadczenie zakupowe jest bez zarzutu, zachęcając do dłuższego pozostania na Twojej stronie i zakupu większej ilości produktów.

Ponieważ dobry UX może pomóc w konwersji większej liczby klientów, wskaźnik zwrotów klientów wzrasta, ponieważ kupujący są bardziej zainteresowani powrotem do sklepu, który uznają za łatwy w użyciu i bezbłędny.

Najlepsze praktyki UX eCommerce na 2022 rok

Jak stworzyć solidny UX dla swojego sklepu eCommerce? Trzeba śledzić branżę najlepsze praktyki projektowania UX. Przyjrzyjmy się kilku z nich i dowiedzmy się, jak zastosować je w swoim sklepie internetowym!

1. Zbuduj czystą i przejrzystą stronę główną

Nie masz zbyt wiele czasu, aby zrobić fantastyczne pierwsze wrażenie. Twoja strona główna jest pierwszym miejscem, do którego trafiają użytkownicy, i generalnie ta strona generuje maksymalny ruch. Musi więc wyglądać schludnie, czysto i mieć bezpośredni cel.

Aby zrobić dobre pierwsze wrażenie:

 • Użyj stabilnej kolorystyki.
 • Wykorzystaj minimalistyczny, prosty projekt i wysokiej jakości obrazy.
 • Skoncentruj się na elementach, które mogą stworzyć efekt.
Rekommenderad:  10 najlepszych aplikacji mobilnych do tworzenia własnych memów

2. Zorganizuj swój proces płatności

Nieuporządkowany proces realizacji transakcji może sprawić, że użytkownicy opuszczą sklepy internetowe. Jeśli proces realizacji transakcji trwa zbyt długo lub nie można wyświetlić istotnych informacji, użytkownicy mogą zrezygnować z zakupów online.

Aby zoptymalizować proces płatności:

 • Korzystaj z krótkich formularzy, które oznaczają informacje istotne lub opcjonalne.
 • Podaj z góry jasne informacje o kosztach wysyłki.
 • Usuń czynniki rozpraszające uwagę związane z procesem płatności, aby pomóc użytkownikom skupić się na zakupie.
 • Wykorzystaj jasne wskaźniki postępu, takie jak ponumerowane etapy lub kroki podczas procesu realizacji transakcji, aby pokazać użytkownikom, ile czasu to zajmie.

3. Obsługa funkcji wyszukiwania w witrynie

Korzystanie z pasków wyszukiwania jest nadal preferowane w handlu elektronicznym, ale musisz wiedzieć, dlaczego niektórzy użytkownicy przeglądają, a inni używają paska wyszukiwania. Osoby, które korzystają z pasków wyszukiwania, rozumieją, czego szukają — czasami na poziomie nawet nazwy produktu. A osoby, które przeglądają, odkrywają więcej powiązanych treści.

Dlatego tak ważne jest zapewnienie funkcji wyszukiwania na swojej stronie internetowej. Oto jak wesprzeć Wyszukiwarka witryn e-commerce funkcjonować:

 • Obsługa literówek w zapytaniach wyszukiwania. W końcu użytkownicy mogą popełniać błędy, więc powinieneś im pomóc.
 • Spraw, aby pasek wyszukiwania był łatwo dostępny i widoczny dla wszystkich użytkowników.
 • Pokaż polecane lub podobne produkty, jeśli nic nie pasuje do zapytań.
 • Pomyśl o przypadkach skrajnych. Na przykład, jeśli kilka produktów ma nazwy składające się z dwóch znaków, upewnij się, że obsługiwane jest wyszukiwanie składające się z dwóch znaków.
 • Rekomenduj wyniki wyszukiwania dynamicznie.

4. Spraw, aby Twój sklep eCommerce był przyjazny dla urządzeń mobilnych

Użytkownicy mobilni nie poruszają się po sklepach eCommerce tak samo, jak użytkownicy komputerów stacjonarnych. Zwykle szukają czegoś konkretnego i chcą to szybko zdobyć. Dlatego należy uporządkować i skrócić podróż użytkownika mobilnego.

Możesz to zrobić, wdrażając funkcje takie jak:

 • Pinch-and-zoom do zdjęć produktów
 • Lepkie paski nawigacyjne
 • Przyciski „kliknij, aby przewinąć”.
 • Przyciski „kliknij, aby połączyć”.
 • Wyskakujące okienka, które zostały zmienione na wersję mobilną

5. Zwiększ szybkość swojej witryny

Czy nie zwracasz uwagi na szybkość swojej witryny? W takim razie musisz to wiedzieć 53% odwiedzających opuści stronę internetową, jeśli nie załaduje się ona w ciągu trzech sekund. Niska prędkość wpływa na UX przez większość czasu, ponieważ ludzie denerwują się, gdy ładowanie strony internetowej trwa dłużej niż trzy sekundy.

6. Używaj solidnych opisów produktów i obrazów wysokiej jakości

Dużym wyzwaniem, przed którym zawsze stoją sklepy internetowe, jest zmniejszenie luki między rzeczywistymi i wirtualnymi doświadczeniami zakupowymi. W sklepie offline możesz zobaczyć rzeczy i ich dotknąć. Dzięki temu łatwiej będzie ci zrozumieć, co powinieneś kupić. Jednak zakupy online mają w tej kwestii pewne ograniczenia.

Tutaj w grę wchodzą dobre zdjęcia produktów. Wysokiej jakości zdjęcia produktów mogą przedstawiać kilka elementów produktu:

 • Obrazy w skali
 • Zdjęcia używanego produktu
 • Zdjęcia z bliska jego tekstury
 • Zdjęcia produktów pod różnymi kątami

Niezbędne są tutaj również szczegółowe informacje o produkcie. Obrazy mogą zawierać wiele informacji. Ale użytkownicy wymagają również dobrze napisanych, jasnych opisów produktów, aby mieć pewność, że kupują właściwy produkt.

Rekommenderad:  14 najlepszych sposobów na promocję swojego kanału YouTube

7. Buduj zaufanie dzięki przejrzystości

Jeśli Twoja witryna może być bardziej przejrzysta pod względem zasad firmy, szczegółów produktów i wysyłki, możesz zyskać większe zaufanie odwiedzających.

Utrzymanie tej przejrzystości pomoże odwiedzającym czuć się pewniej podczas zakupów, wiedząc, że mają wszystkie informacje potrzebne do podjęcia kompleksowej decyzji. W związku z tym zapewnia lepsze i wygodniejsze wrażenia użytkownika.

8. Użyj korzystnych filtrów

Większość sklepów eCommerce ma niezliczoną ilość produktów. Dlatego użytkownikom trudno jest znaleźć odpowiedni produkt. Dlatego takie firmy stosują łatwe w użyciu filtry.

Filtry muszą być widoczne i łatwo dostępne na Twojej liście produktów. Projektując je, musisz wiedzieć, jak użytkownicy szukają Twoich produktów. Tak więc, oprócz uwzględniania zamówień użytkowników, należy wziąć pod uwagę metodę wprowadzania.

Możesz użyć jednej lub wielu pól kategorii, wstępnie zdefiniowanych zakresów itp. Wybierz metodę wprowadzania, która umożliwia najszybsze użycie w oparciu o kontekst użytkownika i typ danych. Ponadto musisz wybrać między sortowaniem na polecenie użytkownika a sortowaniem dynamicznym.

Wybór między nimi może zależeć od:

 • Ogólny przypadek użycia
 • Liczba produktów w Twoim sklepie eCommerce
 • Jak zaprojektowałeś backend

9. Wyjdź poza zwykły sklep

Odwiedzający Twój sklep muszą być chętni do znalezienia i zakupu potrzebnych im produktów. Ale oczekują czegoś więcej. Sprzedawcy internetowi mogą tworzyć gigantyczne marki oferujące rozrywkę, porady i wyselekcjonowane treści dla odwiedzających. I musisz postępować zgodnie z tą metodą.

Przede wszystkim pomogłoby, gdybyś oferował codziennie aktualizowany blog. Oprócz tego, że jest niesamowity dla UX, oferując odwiedzającym niezbędne informacje, pomaga zwiększyć wysiłki SEO. Może to być żmudne, ale zawsze zobaczysz lepszy wynik.

Ponadto musisz aktywnie korzystać z mediów społecznościowych, wykazywać się godną uwagi osobowością i regularnie publikować posty. Chcesz, aby Twoi docelowi odbiorcy sprawdzili Twoje produkty i usługi, gdy wspomnisz o swojej organizacji. A jeśli uda ci się zdobyć wielu widzów, będzie to fantastyczna korzyść dla Twojej marki.

10. Twórz wezwania do działania, aby poprowadzić użytkowników przez ich zakupy

Ostatecznie głównym celem poprawy UX w eCommerce jest sprzedaż większej liczby produktów. Jeśli twoje wysiłki nie mogą zamienić gościa w klienta, powinieneś zmienić swoje działania.

Wezwania do działania, czyli wezwania do działania, poprawiają komfort użytkowania i zachęcają odwiedzających do zakupów w sklepie internetowym. Efektywne wykorzystanie i właściwe rozmieszczenie wezwań do działania sprawi, że podróż klienta będzie bezproblemowa. Dzięki odpowiednim wezwaniom do działania odwiedzający dowiadują się, co robić dalej, co pomaga zwiększyć współczynniki konwersji.

Oto jak używać wezwań do działania w handlu elektronicznym:

 • Korzystaj z przydatnych tekstów.
 • Spraw, by były widoczne.
 • Nie wypełniaj strony przyciskami CTA. Kieruj się zasadą „mniej znaczy więcej”.

11. Dodaj recenzje klientów lub referencje do stron produktów

Dodanie recenzji lub referencji do stron produktów może pomóc zwiększyć współczynniki konwersji. Oprócz szukania recenzji produktów, odwiedzający chcą wiedzieć o usługach poprzednich klientów podczas zamawiania produktów. Opinie klientów na stronie produktu pokazują, że jesteś autentycznym sprzedawcą.

Użytkownicy zwykle kupują w sklepach internetowych, które mają głównie pozytywne recenzje, ale możesz też mieć negatywne recenzje. Jednak nie martw się, ponieważ te negatywne recenzje mogą zwiększyć wiarygodność Twoich produktów. Pomocne byłoby, gdybyś reagował na negatywne opinie w sposób, który stawia Twoją firmę w pozytywnym świetle.

Rekommenderad:  13 najlepszych Apple Szablony stron w celu zwiększenia wydajności

Możesz wyświetlać referencje i recenzje bezpośrednio na stronie kasy, aby kupujący czuli się pewniej i byli poinformowani o swojej decyzji o zakupie.

12. Zapewnij wiele metod płatności

Jeśli odwiedzający nie znajdą preferowanej metody płatności, mogą porzucić koszyk. Chociaż dostępnych jest niezliczona ilość metod płatności, nie musisz dodawać ich wszystkich. Korzystaj z najpopularniejszych metod wśród docelowych odbiorców.

Jednak zapewnienie wielu metod płatności przynosi kilka korzyści, takich jak:

 • Więcej bezpieczeństwa
 • Wygoda klienta
 • Więcej sprzedaży międzynarodowej
 • Dostosowanie płatności

Słynne metody płatności obejmują karty kredytowe/debetowe, portfele cyfrowe i PayPal. Pamiętaj, aby każda metoda płatności była dostępna również dla płatności mobilnych.

13. Podaj dowód słuszności społecznej

Możesz wyświetlać dowody społecznościowe za pomocą treści generowanych przez użytkowników, takich jak kanały w mediach społecznościowych, recenzje klientów, subskrybenci poczty e-mail lub liczba obserwujących. Możesz oferować dowolne dane, które wskazują na pomoc innych osób, i może to wpłynąć na zaufanie odwiedzających do Twojej marki i sklepu. W rezultacie zmniejsza to ewentualne obawy lub wątpliwości dotyczące Twoich produktów i zapewnia lepsze wrażenia użytkownika.

14. Oferuj obsługę klienta przyjazną dla użytkownika

Niezależnie od wysiłków podejmowanych w celu stworzenia zorganizowanej podróży klienta, Twoi klienci zawsze mogą napotkać pewne problemy podczas swojej ścieżki zakupowej. Możesz pomóc im w tych sprawach, aby pokazać, że ci na nich zależy, zdobywając ich zaufanie. Obsługa klienta pomaga ulepszyć UX eCommerce przed, w trakcie i po zakupie.

Dlatego powinieneś skupić się na tej części doświadczenia użytkownika. W rezultacie odniesiesz szereg korzyści, takich jak zwiększone wskaźniki retencji, lepsza wartość produktu i marki, zwiększone zaufanie użytkowników i nie tylko.

Oto jak możesz zaoferować obsługę klienta przyjazną dla użytkownika:

 • Wykorzystaj chatboty.
 • Zaoferuj użytkownikom portal samoobsługowy.
 • Oferuj wielokanałową obsługę klienta.

Wniosek

Dobre wrażenia użytkownika wymagają czegoś więcej niż dobrego projektu. Zawiera kilka elementów działających wspólnie, aby pomóc użytkownikom poruszać się po sklepie eCommerce i skutecznie osiągać ich cele. Powinieneś wyjść poza podstawowe funkcje i zapewnić coś wyjątkowego, aby Twoi klienci poczuli się wyjątkowo.