Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

14 najważniejszych funkcji, na które powinieneś zwrócić uwagę w iOS 14!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 14 najważniejszych funkcji, na które powinieneś zwrócić uwagę w iOS 14!

Apple zaprezentowała wczoraj podczas przemówienia WWDC najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 14. iOS 14 dodaje kilka ważnych aktualizacji i funkcji, o które użytkownicy iOS prosili od dawna. Chociaż większość zmian dotyczy elementów wizualnych, istnieją pewne ukryte zmiany i nowo dodane funkcje, których podstawową ideą jest zapewnienie użytkownikowi wygodniejszego doświadczenia. Chociaż zmiany nie są tak duże jak w przypadku macOS Big Sur, iOS 14 wygląda obiecująco i ma na celu zwiększenie produktywności. Omówimy wszystkie nowe funkcje i zmiany wprowadzone w iOS 14 i przedstawimy krótki przegląd ich działania.

Funkcje iOS 14

Największe zmiany obejmują elementy ekranu głównego, które są teraz bliżej Androida niż kiedykolwiek, a także zmiany w niektórych domyślnych aplikacjach na iOS, takich jak Mapy, Wiadomości, CarPlay itp. Omówmy szczegółowo każdy z nich.

1. Biblioteka aplikacji

Biblioteka aplikacji to w zasadzie szuflada aplikacji na iPhone’a. Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, prawdopodobnie wiesz, że wszystkie aplikacje na smartfonie z systemem Android znajdują się w szufladzie aplikacji innej niż ekran główny. Do iOS 13 Apple wyświetlał wszystkie zainstalowane aplikacje na wielu stronach ekranu głównego, co powodowało bałagan i utrudniało znalezienie wymaganych aplikacji. Aby rozwiązać ten problem, wprowadzono bibliotekę aplikacji w systemie iOS 14, która wyświetla wszystkie zainstalowane aplikacje w oparciu o kategorie i ułatwia znalezienie potrzebnej aplikacji. Z tego panelu możesz uzyskać dostęp do najczęściej lub ostatnio używanych aplikacji.

2. Inteligentne widżety

To kolejna funkcja, którą Android oferuje od lat i wreszcie trafiła na iOS. Chociaż można było dodawać widżety na swoich iPhone’ach, można było to zrobić tylko na skrajnej lewej stronie ekranu głównego, na której znajdowały się tylko widżety. Jednak w systemie iOS 14 możesz teraz umieszczać widżety w dowolnym miejscu na dowolnej stronie ekranu głównego, a nawet zmieniać ich rozmiar, aby pasowały w dowolnym miejscu. Nadaje to bardziej nowoczesny wygląd ekranowi głównemu i ułatwia szybki dostęp do szybkich informacji.

3. Zminimalizowana Siri

Jednym z największych problemów użytkowników iPhone’a na przestrzeni lat było to, że Siri po uruchomieniu zajmuje całą powierzchnię ekranu, co utrudnia użyteczność urządzenia. Cóż, to też zostało naprawione. Siri pojawi się teraz jako mała okrągła ikona na dole ekranu, a wyniki zostaną wyświetlone w formie banera powiadomień, który nie będzie utrudniał niczego, co robisz na swoim iPhonie.

4. Zminimalizowany interfejs połączeń przychodzących

Wygląda na to, że chodzi o iOS 14 Apple wreszcie słucha swoich konsumentów! Podobnie jak w przypadku skargi z Siri, wszystkie połączenia przychodzące na iPhonie zajmowałyby cały ekran, a co za tym idzie, nie można było wykonywać pracy na iPhonie bez konieczności odrzucania połączenia lub czekania, aż druga osoba się rozłączy . Na szczęście Apple rozwiązano ten problem również w iOS 14 i teraz, podobnie jak w Androidzie, połączenie przychodzące będzie wyświetlane jako baner powiadomień. Będziesz mógł zaakceptować lub odrzucić połączenie bez konieczności przerywania wszelkich czynności wykonywanych na swoim iPhonie.

5. Dyktowanie na urządzeniu

Dyktowanie jest obecne na iOS od dłuższego czasu. Jednak wykorzystuje sieć Wi-Fi lub dane komórkowe do przetwarzania danych wejściowych głosowych na tekst. Z iOS 14, Apple sprawiło, że proces jest całkowicie offline, co oznacza, że ​​cała transkrypcja odbywa się bezpośrednio na Twoim telefonie, także bez aktywnego połączenia internetowego, co przyspiesza. Jest to również dobry krok w stronę ochrony prywatności, ponieważ Twoje dane nie muszą już opuszczać urządzenia.

6. Nowa aplikacja Tłumacz

W iOS brakowało domyślnej aplikacji Tłumacz, a ta luka została wypełniona także w iOS 14. Użytkownicy nie muszą już polegać na aplikacjach do tłumaczenia innych firm, takich jak Tłumacz Google, ponieważ domyślna aplikacja Tłumacz zrobi to za Ciebie. Co jest lepsze? AppleAplikacja do tłumaczenia firmy będzie także działać całkowicie offline, podobnie jak dyktowanie, jeśli podróżujesz. Nie masz połączenia sieciowego; możesz używać tłumaczenia offline, aby komunikować się w języku, którego nie znasz.

7. Duże aktualizacje iMessage

Aplikacja Wiadomości na iOS 14 otrzymała kilka ważnych aktualizacji i funkcji, począwszy od przypiętych rozmów. Możesz teraz przypinać ważne rozmowy na górze aplikacji Wiadomości, co ułatwi Ci szybki dostęp do tych rozmów. Przypięte wiadomości będą oznaczone obrazem kontaktu, z którym prowadzisz rozmowę. Ponadto Memojis zostało zaktualizowane o obsługę nowych stylów, twarzy i akcesoriów, takich jak czapki i maski na twarz itp.

Kolejnym ważnym dodatkiem do iMessage są odpowiedzi wbudowane. Jeśli korzystasz z WhatsApp, wiesz, że możesz indywidualnie odpowiadać na wiadomości w rozmowie lub czacie grupowym, cytując wiadomość, na którą odpowiadasz. Teraz będziesz mógł to zrobić również w iMessage. Ostatnia zmiana w aplikacji Wiadomości dotyczy Grup dyskusyjnych. W grupach będzie teraz widoczna ikona osoby, która jako ostatnia wysłała wiadomość do grupy, co ułatwi identyfikację grupy.

8. Ulepszone mapy

Apple Mapy również otrzymały bardzo potrzebną aktualizację, ponieważ były dość proste w porównaniu z Mapami Google. Jednakże, Apple próbował rozwiązać ten problem, wprowadzając Przewodniki, czyli usługę pomagającą znaleźć interesujące miejsca, restauracje i sklepy w pobliżu, wraz z recenzjami i wskazówkami, jak się tam dostać. Dostępny jest nowy tryb jazdy na rowerze, a jeśli posiadasz pojazd elektryczny, dostępne są także funkcje wyznaczania tras pojazdów elektrycznych, które pomogą Ci oszczędzać energię, a także dodadzą postoje na ładowanie na trasie w zależności od procentowego poziomu naładowania akumulatora pojazdu.

9. Aktualizacje CarPlay

CarPlay, AppleUsługa umożliwiająca połączenie telefonu z pojazdem obejmuje nowe tapety i aplikacje, które mogą lepiej zrozumieć Twój pojazd, zapewniając jednocześnie lepsze wrażenia podczas korzystania z niego do nawigacji lub po prostu odtwarzania muzyki podczas jazdy.

Powiązane: Najlepsze aplikacje CarPlay na iPhone’a

10. Kluczyki do samochodu

Była to jedna z najgłośniejszych plotek dotyczących funkcji iOS 14, która teraz stała się rzeczywistością. Możesz teraz przechowywać kluczyki do samochodu w CarPlay na swoim iPhonie i używać NFC do odblokowywania i uruchamiania samochodu. Za pośrednictwem iMessage możesz nawet udostępniać kluczyki do samochodu znajomym i rodzinie. Apple ściśle współpracuje z producentami samochodów, aby umożliwić to w jak największej liczbie samochodów, począwszy od BMW. Jest to niezwykle wygodna funkcja, ponieważ nie musisz już nosić przy sobie kluczyków do samochodu.

11. Tryb obrazu w obrazie

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja „obraz w obrazie” pozwala minimalizować filmy i odtwarzać je w małym oknie, które unosi się na ekranie i które można przeciągać i zmieniać położenie. Jeśli wykonujesz jakąś pracę lub chcesz robić notatki podczas oglądania wideo, jest to najlepszy sposób, aby to zrobić, ponieważ małe okno ma również możliwość zmiany rozmiaru i można je umieścić w dowolnym miejscu. To działa dalej Apple Telewizja+ i YouTube i powinien idealnie działać na dowolnej platformie do strumieniowego przesyłania wideo.

12. Klipy aplikacji

Klipy aplikacji przypominają aplikacje błyskawiczne wprowadzone na Androida, ale mają znacznie czystszy i szybszy interfejs. App Clips na iOS14 umożliwiają natychmiastowy dostęp do elementów aplikacji, których nie masz na swoim telefonie. Na przykład, jeśli jesteś w kawiarni i nie masz aplikacji do złożenia zamówienia, możesz po prostu zeskanować kod QR i natychmiast uzyskać dostęp do wycinka aplikacji, a następnie użyć aplikacji w wersji mini lub Lite, aby złożyć zamówienie raz, zamiast pobierać całą aplikację.

13. Zmień domyślną przeglądarkę i aplikację e-mail

Ostatnią zmianą, która może być równie ważna, jak inne nowe funkcje iOS 14 na tej liście, jest możliwość zmiany domyślnej przeglądarki i klienta poczty e-mail na iPhonie. Chociaż Safari i aplikacja Mail były domyślnymi aplikacjami w systemie iOS 13, teraz będziesz mieć możliwość zmiany ich na Chrome i Gmail lub dowolną inną aplikację według własnych preferencji.

14. Kliknij Działania

Chociaż ta funkcja nie została ogłoszona na scenie, iOS 14 ma ustawienie ukryte w obszarze Dostępność, które umożliwia dwukrotne lub trzykrotne stuknięcie tyłu iPhone’a w celu wykonania określonych zadań, takich jak przeskoczenie do ekranu głównego, zrobienie zrzutu ekranu itp. Może to być niezwykle przydatny do przypisywania skrótów według własnego uznania.

Oto kilka najnowszych funkcji i dodatków do iOS 14, które sprawiły, że przez długi czas była to ważna aktualizacja iOS. Jeśli zastanawiasz się, jakie urządzenia są obsługiwane i czy Twój iPhone otrzyma najnowszą aktualizację iOS 14, możesz zapoznać się z naszym artykułem zawierającym listę obsługiwanych urządzeń, ale jeśli używasz iPhone’a 6S lub nowszego, nie będziesz mieć z tym problemu. Wersja beta iOS 14 dla programistów jest już dostępna do uruchomienia na iPhone’ach, a publiczna wersja beta ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu. Oczekuje się, że oficjalne wdrożenie stabilnej wersji iOS 14 nastąpi wraz z pojawieniem się nowych iPhone’ów we wrześniu.

Table of Contents