Do grupy w naturalny sposób dołączyły również tablice, a dziś mamy aplikacje do tablic cyfrowych, takie jak Miro. Używając grafiki na pustym płótnie, umożliwisz burzę mózgów w czasie rzeczywistym i współpracę zespołową.
Ale czy Miro jest dla ciebie trudny? A może badasz opcje Miro tylko podczas testowania rynku?
W każdym razie rozwiązanie znajdziesz już dziś.
W tym artykule porozmawiamy o 15 najlepszych alternatywach Miro.
Chodźmy.
Czym właściwie jest Miro Board?
Aby usprawnić współpracę firmową, stworzono chmurową platformę do współpracy i whiteboardingu o nazwie Miro Board. Umożliwia grupom projektowanie wirtualnych pokoi do współpracy, planowania i zarządzania projektami.
Umożliwia zespołom szybkie generowanie grafik, takich jak schematy blokowe, mapy myśli i notatki samoprzylepne, dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi „przeciągnij i upuść”. Aby wszyscy mogli pracować razem w tym samym miejscu, ułatwia to także współpracę w czasie rzeczywistym z odległymi zespołami.
W rezultacie organizacje mogą usprawnić współpracę i komunikację członków zespołu. Duża kolekcja motywów, ikon i połączeń z innymi dobrze znanymi aplikacjami, takimi jak Slack, Google Drive, Dropbox, Jira, Trello i innymi, jest również dostępna za pośrednictwem Miro Board.
Możliwości te umożliwiają firmom poprawę produktywności poprzez usprawnienie procedur przepływu pracy.
Jak działa tablica Miro?
Za pomocą narzędzia do współpracy online Miro Board firmy mogą współpracować w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Dzięki temu współpraca nad projektami staje się prosta i efektywna dla zespołów. Zespoły mogą przeprowadzać burze mózgów, debatować nad koncepcjami i tworzyć wizualizacje za pomocą Miro Board, aby wszyscy byli na bieżąco. Miro Board oferuje wirtualną przestrzeń roboczą, w której zespoły mogą szybko rozpocząć pracę dzięki przyjaznej dla użytkownika konstrukcji.
Funkcja Miro Board zapewnia użytkownikom współdzieloną przestrzeń roboczą online, w której mogą wspólnie pracować nad projektami. Oferuje szereg funkcji, które mają usprawnić współpracę, takich jak możliwość korzystania z tablicy, przesyłanie zdjęć metodą „przeciągnij i upuść”, funkcjonalność czatu tekstowego i inne.
Aby umożliwić klientom utrzymanie organizacji przepływu pracy w jednym miejscu, platforma umożliwia także łączność z dobrze znanymi programami, takimi jak Slack i Google Drive. Przyjazny dla użytkownika interfejs Miro Board ułatwia firmom każdej wielkości szybkie rozpoczęcie pracy z platformą.
Na rynku w roku 2023 dostępnych jest kilka możliwości dla firm poszukujących zamienników Miro Board. W zależności od Twoich wymagań i budżetu dostępnych jest kilka rozwiązań, od bezpłatnych narzędzi, takich jak Google Jamboard, po platformy premium, takie jak Conceptboard lub Stormboard. Wszystkie te alternatywy dla Miro Board zawierają porównywalne funkcje, chociaż mogą mieć różne struktury cenowe lub integracje.
Jakie funkcje oferuje Miro Board?
Różnorodne funkcje i możliwości są dostępne dla organizacji za pośrednictwem opartej na chmurze platformy współpracy Miro Board, która umożliwia im bardziej efektywną współpracę.
Niezależnie od położenia geograficznego technologia ta umożliwia zespołom interakcję w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą tworzyć cyfrowe tablice za pomocą Miro Board i rozpowszechniać je wśród innych członków zespołu. Użytkownicy mogą dodawać zdjęcia, filmy, dokumenty i karteczki samoprzylepne do tablic, aby śledzić swoje obowiązki i pomysły.
Obsługiwany jest także czat w czasie rzeczywistym, umożliwiający komunikację odległych zespołów ze sobą. Aby zapewnić lepszą współpracę, Miro Board zapewnia także szereg złączy z dobrze znanymi programami, takimi jak Trello i Jira. Podsumowując, Miro Board umożliwia zespołom korporacyjnym wspólną pracę nad projektami w produktywny i zorganizowany sposób.
Po co szukać alternatywy dla Miro?
Do współpracy wizualnej służy narzędzie internetowej tablicy o nazwie Miro.
Oprogramowanie oferuje różnorodne narzędzia do efektywnych sesji burzy mózgów i idealnie nadaje się do pracy na odległość. Umożliwia na przykład rysowanie prostych modeli szkieletowych bez wcześniejszej wiedzy projektowej, czego nie da się osiągnąć przy użyciu tradycyjnej tablicy.
I choć wydaje się to cudowne, Miro ma pewne rażące problemy.
Oto niektóre z głównych problemów, jakie napotkasz w przypadku tej platformy wirtualnej tablicy oraz powody, dla których warto szukać gdzie indziej:
Nie wszystkie platformy są obsługiwane.
Platformy Mac i Windows są obsługiwane przez Miro. Cieszę się, że nie ma tu miejsca na notoryczny spór Windows kontra Mac!
Miro można zastąpić Nuclino, prostym i lekkim zamiennikiem. Wyróżnia się prostym, przejrzystym interfejsem użytkownika i przejrzystą nawigacją, która skraca czas nauki i sprawia, że rozpoczęcie pracy jest proste.
W Nuclino dostępnych jest kilka podstawowych funkcji Miro, w tym tablica Kanban, na której możesz przeciągać i upuszczać karty, aby zobaczyć swoje postępy. Możesz także zachować dodatkowe informacje o każdej karcie, takie jak terminy, osoby przypisane, etykiety i inne — wszystko, co jest krytyczne dla Twojego przepływu pracy.
W pewnym sensie Nuclino jest połączeniem Miro i Dokumentów Google. Każda karta na Twojej tablicy to osobny, obszerny dokument, nad którym można pracować wspólnie w czasie rzeczywistym. Za pomocą notatek, list zadań do wykonania, osadzonych plików i nie tylko, możesz bez wysiłku organizować i dokumentować wszystkie swoje zadania w jednym miejscu.
W Nuclino możesz natychmiastowo przekazać informację zwrotną, zachowując jednocześnie kontekst każdej decyzji.
Tablica nie jest jedyną metodą, za pomocą której możesz uporządkować swoje dane w Nuclino. Jeśli metoda Kanban nie jest Twoją specjalnością, możesz ułożyć swoje projekty w zagnieżdżoną listę, tabelę lub wykres w stylu mapy myśli. Ze względu na swoją wszechstronność doskonale nadaje się do organizowania zadań i projektów, a także do zbierania notatek, tworzenia wewnętrznej dokumentacji i tworzenia wiki zespołu lub wewnętrznej bazy wiedzy.
Chociaż ClickUp znajduje się na szczycie naszej listy, istnieje o wiele więcej doskonałych argumentów i historii sukcesu klientów, które wspierają ich decyzję o odejściu. ClickUp to wszechstronne narzędzie zwiększające produktywność, w którym zespoły mogą planować, organizować i komunikować się w pracy za pomocą zadań, dokumentów, czatu, celów, tablic i nie tylko!
ClickUp oferuje ponad 15 konfigurowalnych widoków, z czego co najmniej 10 jest objętych bezpłatnym planem dożywotnim. A jeśli trudno Ci pozostawić Miro prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs płyty, masz szczęście.
Projekty poruszają się tak szybko, jak w widoku tablicy ClickUp, ponieważ możesz przeciągać i upuszczać praktycznie wszystko. Pójdź o krok dalej, personalizując lub organizując stanowiska pracy według dziedzin, które są najodpowiedniejsze dla Ciebie i Twojego zespołu.
Chcieć więcej? Dla osób, które chcą przeglądać swoje projekty i przydzielać zadania na liście rzeczy do zrobienia w stylu GTD, widok Lista ClickUp jest idealny.
Wrike to wielokrotnie nagradzane, łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania projektami, z którego korzysta ponad 20 000 przedsiębiorstw na całym świecie. Narzędzie przeznaczone jest dla zespołów składających się z od pięciu do nieograniczonej liczby członków zespołu. Wrike zawiera funkcjonalność tablicy Kanban i jest niezwykle konfigurowalny, umożliwiając użytkownikom projektowanie procesów, pulpitów nawigacyjnych, raportów, formularzy żądań i nie tylko.
Użytkownicy mogą wybrać sposób wyświetlania swoich priorytetów za pomocą prostego interfejsu Wrike, który pozwala im poruszać się pomiędzy konfigurowalnymi, współdzielonymi tablicami Kanban, wykresami Gantta obsługiwanymi jednym kliknięciem i konwencjonalnymi widokami obciążenia. Listy zadań, podzadania, kalendarze, współdzielone przepływy pracy, udostępnianie plików i współpraca w czasie rzeczywistym to kolejne funkcje Wrike.
Wrike zapewnia przyjazny dla użytkownika, prosty interfejs użytkownika i nawigację z przejrzystymi obszarami, folderami i zadaniami. Użytkownicy mogą przełączać się między ekranem głównym a arkuszami czasu pracy, pulpitami nawigacyjnymi, kalendarzami, raportami i strumieniem powiadomień.
Wrike zapewnia ponad 400 gotowych natywnych konektorów, w tym połączenia z najpopularniejszymi programami do zarządzania plikami firm Microsoft, Google i Dropbox, a także platformami sprzedażowymi i marketingowymi firm Marketo i Salesforce.
Koszt Wrike zaczyna się od 9,80 USD na użytkownika miesięcznie. Istnieją cztery różne przedziały cenowe, w tym wersja bezpłatna i plany, które umożliwiają bezpłatne zapraszanie współpracowników zewnętrznych do płatnego konta.
Asana to aplikacja do zarządzania projektami i zadaniami, która ułatwia współpracę i komunikację w zespole. Dzięki Asanie możesz przydzielać zadania, śledzić postępy i prowadzić rozmowy w jednym miejscu. Asana to szybka, responsywna, pięknie wyglądająca i bogata w funkcje aplikacja.
Kiedy praca zostanie Ci przydzielona lub jeśli członek Twojego zespołu dokona modyfikacji w zadaniu lub projekcie, możesz wymieniać notatki i załączniki, śledzić i „polubić” zadania, ustalać terminy realizacji i otrzymywać powiadomienia e-mail.
Najfajniejszą cechą Asany jest to, że nie ma limitu miejsca na dysku i można łatwo dodawać do zadań pliki o rozmiarze do 100 MB. Asana zwiększa Twoją produktywność i umożliwia zarządzanie wszystkimi zadaniami z poziomu jednej aplikacji dzięki wielu integracjom z firmami zewnętrznymi, takimi jak Dropbox, Hipchat, Zendesk, Jira i wielu innym.
Asana oferuje widok listy, widok kalendarza i opcje widoku plików dla zadań i projektów, a także interfejs Miro w stylu Kanban. To zabawne, proste oprogramowanie, które dobrze wykonuje swoją pracę.
Kolejną niesamowitą alternatywą, którą warto sprawdzić, jest nTask. Jego kompleksowy zestaw funkcji obejmuje wszystko, co jest oferowane.
nTask oferuje szereg różnych opcji wizualizacji danych i daje klientom jasny obraz wszystkich ich projektów i działań. Dzięki interfejsowi „przeciągnij i upuść” możesz szybko uporządkować i poruszać się po wszystkich codziennych obowiązkach.
Jeśli chodzi o oprogramowanie do zarządzania zadaniami i projektami, nTask jest jednym z najbardziej lubianych rozwiązań i może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych firm, jak i dużych korporacji.
Kolejnym doskonałym zamiennikiem Miro jest ProofHub. Dzięki licznym przydatnym narzędziom kierownicy projektów nie będą mieli problemu z prawidłowym zarządzaniem swoimi projektami. Program nie posiada jednak funkcjonalności umożliwiającej zarządzanie skomplikowanymi projektami. Na przykład w Proofhub brakuje szeregu narzędzi do automatyzacji i długoterminowego planowania projektów. Dlatego też, jeśli masz zamiar rozwijać się jako mały zespół, ta aplikacja do zarządzania projektami prawdopodobnie nie będzie w stanie tego zrobić.
Jednym z niewielu narzędzi, które szczyci się tym, że „nie jest narzędziem do zarządzania projektami”, jest wielokrotnie nagradzana platforma Monday.com. Pozbyli się wielu ozdób typowych narzędzi i skoncentrowali się na prostych strukturach, które pomagają uporządkować kolejność prac, które należy wykonać.
Ten program naprawdę potrafi dużo więcej. Na Monday.com dostępnych jest kilka perspektyw pracy, takich jak lista, na mapie, na tablicy Kanban, w arkuszu kalkulacyjnym i inne. Użytkownicy mogą przesyłać i dołączać pliki do kart, pisać komentarze, wymieniać nazwiska współpracowników i nie tylko. Co więcej, zapewnia fantastyczny pulpit do raportowania projektu, który może zbierać informacje z wielu tablic w celu lepszego monitorowania postępów.
Godne uwagi funkcje tego narzędzia obejmują narzędzia do automatyzacji niektórych zadań i tablic zadań, które można dostosować, aby pomóc użytkownikom zarządzać zadaniami według kart, osób przydzielonych, terminów, godzin spędzonych itp. Ostatecznie jest to bardzo elastyczne narzędzie, które umożliwia pracę w dowolnej metodologii —kanban lub inny — pasuje do Twojego projektu i zespołu.
Oprogramowanie do zarządzania projektami, w tym Slack, Google Drive, Gmail, Google Calendar, Jira, GitHub, Dropbox, Typeform i wiele innych, jest zintegrowane z Monday.com za pomocą Zapiera.
Monday.com oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny, a ceny zaczynają się od 6 USD za użytkownika miesięcznie. Dla maksymalnie dwóch użytkowników zapewniają bezpłatny plan.
JIRA jest szczególnie opracowana dla zespołów programistycznych. Jest to narzędzie do tworzenia oprogramowania, które pomaga zespołom w planowaniu, monitorowaniu i wydawaniu doskonałego oprogramowania. Tworząc automatyczne raporty, możesz nawet ocenić terminowość i stopień zaawansowania swoich projektów. Aby zwiększyć efektywność i wydajność swojego zespołu, możesz przydzielać i rozdzielać zadania, śledzić każdy projekt z pełną widocznością i otrzymywać informacje w czasie rzeczywistym.
Łącząc Jirę z niezliczoną liczbą dodatków, takich jak Hipchat, Zephyr, Bitbucket, Confluence i wiele innych, możesz ją ulepszyć. Aby inżynierowie oprogramowania mogli być na bieżąco, gdy jesteś w drodze, JIRA oferuje również aplikacje mobilne.
Workzone to podstawowe narzędzie do zarządzania projektami z przyjaznym interfejsem użytkownika. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań do współpracy w czasie rzeczywistym, podobnie jak Zenkit, które pomoże Twojemu zespołowi efektywnie współpracować. Ponieważ aplikacja nie zapewnia bezpłatnego planu próbnego, przedsiębiorcy i małe firmy muszą unikać tego obszaru.
Airtable może dostosować się do specyficznych wymagań każdego zespołu. Jeśli cenisz wyszukiwanie i filtrowanie, Airtable uznasz za świetną bazę danych do zarządzania projektami.
Czy lubisz używać arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania projektami, ale czasami czujesz się ograniczony przez niemożność wyjścia poza tekst w komórkach? Airtable to po prostu narzędzie, którego potrzebujesz. Dzięki żywym interfejsom użytkownika oraz prostym aplikacjom mobilnym i stacjonarnym Airtable sprawia, że czasami żmudne zadanie dodawania, organizowania i współpracy nad danymi staje się znacznie bardziej naturalne.
Najlepsze jest to, że Airtable daje Ci możliwość przekształcenia danych w siatkę lub galerię, dzięki czemu nie musisz już oglądać swojej pracy w formie arkusza kalkulacyjnego. Niezwykle wszechstronne pola danych w Airtable umożliwiają wstawianie dowolnego rodzaju materiałów, w tym długich notatek tekstowych, pól wyboru, załączników i połączeń z rekordami w innych bazach danych.
Slack, Gmail, Dropbox, Dysk Google, Zendesk, a nawet serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter i Instagram, mogą być powiązane z Airtable.
Avaza to aplikacja do zarządzania projektami z kilkoma dodatkami i funkcjami oprogramowania księgowego. Użytkownicy mogą współpracować, śledzić czas spędzony nad zadaniami lub projektami, tworzyć raporty wydatków i grafiki, wysyłać klientom rachunki, a nawet otrzymywać płatności bezpośrednio za pomocą narzędzia.
Dzięki rozmowom i powiadomieniom za pośrednictwem poczty e-mail Avaza ułatwia współpracę. W przypadku tworzonych zadań oferuje również opcję przełączania między widokami Kanban, Gantta i listami. Umożliwia nawet przekształcanie wiadomości e-mail w zadania, śledzenie częstotliwości wykonywania zadań, ilości czasu poświęconego na każdą pracę i wiele więcej. Możesz zintegrować pliki z Avaną ze swojego Dropbox lub Google Drive, aby przechowywać całą swoją pracę w jednym miejscu, aby zminimalizować powielanie i zamieszanie.
Dla niezależnych wykonawców lub małych firm Avaza jest niezwykle pomocna. Umożliwia udostępnianie tablicy projektowej klientom, wysyłanie im ofert i wymianę raportów z projektów. Klienci mogą następnie śledzić spędzony czas, otrzymywać faktury za pośrednictwem Paypal, Visa, Mastercard itp. i płacić je.
Pojedynczy użytkownik może bezpłatnie korzystać z Avazy i ma dostęp do pięciu projektów, dziesięciu klientów, pięciu faktur i 100MB przestrzeni dyskowej miesięcznie. Plan pro zaczyna się od 9,95 USD miesięcznie.
Todoist od dawna promuje się jako lekkie rozwiązanie do zarządzania osobistymi zadaniami, które umożliwia użytkownikom porządkowanie swoich obowiązków w formie prostych list rzeczy do zrobienia. Sytuacja zmieniła się w 2020 r., kiedy Todoist ugruntował swoją pozycję jako konkurent Miro, wprowadzając zupełnie nowy widok tablicy Kanban.
Todoist jest oczywiście łatwiejszy niż Miro i brakuje mu wielu skomplikowanych funkcji. W zależności od procesu można to postrzegać zarówno jako siłę, jak i słabość. W porównaniu z Trello interfejs użytkownika Todoist jest bardziej usprawniony, nowoczesny i przejrzysty. Wymaga niewielkiej krzywej uczenia się i sprawia, że rozpoczęcie pracy jest tak proste, jak to tylko możliwe. Todoist ma również mniej możliwości dostosowywania i jest mniej elastyczny niż Trello. To Ty decydujesz, czy jest to najlepszy kompromis.
Plan członkostwa premium Todoist jest również znacznie bardziej ekonomiczny, co czyni go bardziej dostępną alternatywą dla projektów o ograniczonych finansach.
Jeśli rezygnujesz z Miro, ponieważ wyrastasz z niego i szukasz czegoś o większych możliwościach, wypróbuj Hive. Hive zachowuje delikatną równowagę między dostosowywaniem a użytecznością, dzięki czemu możesz nie tylko mieć dostęp do pełnej gamy narzędzi, raportów i funkcjonalności, ale możesz także skonfigurować i rozpocząć pracę z bardzo krótkimi przestojami.
Miro jest oczywiście słaby w sektorze dostosowywania i nie pozwala na niestandardowe wykresy, pola ani raporty, podczas gdy Hive oferuje je wszystkie. Podczas gdy Miro ogranicza się tylko do układów Kanban, Hive umożliwia wyświetlanie zadań na tablicach Kanban lub w 5 dodatkowych widokach projektów, w tym w widokach Gantta, tabeli i kalendarza, dzięki czemu możesz organizować działania w sposób, który najlepiej pasuje do Twojego przepływu pracy.
Warto także pamiętać o nacisku na integrację. Hive oferuje natywne połączenia z ponad 1000 aplikacji i programów, w tym Salesforce i Gmail. Możesz wybrać, które narzędzia chcesz połączyć, a które chcesz zachować osobno, ponieważ każda integracja opiera się na poszczególnych aplikacjach.
Prosty, elastyczny interfejs użytkownika Hive sprawia, że jest to również doskonała opcja dla zespołów dowolnej wielkości i doświadczenia. Mniejsze zespoły pokochają Hive Chat i jego nacisk na współpracę, ale większe zespoły docenią łatwość, z jaką menedżer może ustawić i pokazać poszczególne zadania, dzięki czemu komunikacja będzie jasna i łatwa do śledzenia przez cały czas. Oprócz członkostwa premium w Hive Teams, które zaczyna się od 12 USD miesięcznie, Hive zapewnia również bezpłatną opcję na całe życie.
Height to wszechstronna platforma do zarządzania projektami, której można używać jako zamiennika Miro ze względu na nieograniczoną liczbę kont gości i funkcjonalne wizualizacje, takie jak arkusze kalkulacyjne (tabele), Kanban, kalendarze i wykresy Gantta – wszystko, co jest dostępne tylko w wersji premium Trello członkostwo.
Szczególnie tablice Kanban doskonale nadają się do zaprezentowania aktualnego statusu pracy Twojego zespołu w jednym dogodnym miejscu. Możesz szybko dodawać nowe zadania ze swojej tablicy oraz przeciągać i upuszczać wiele zadań z jednej kolumny do drugiej. Dają Ci także możliwość decydowania, jak długo ukończone zadania mają pozostać na Twojej tablicy, dzięki czemu możesz zostawić je włączone na cały tydzień pracy, zanim znikną same na początku następnego tygodnia.
Ponieważ Height prowadzi rozmowę na temat każdego zadania, możesz kontynuować współpracę w czasie rzeczywistym. Ta funkcja czatu zapewnia, że wszystkie dyskusje dotyczące pracy odbywają się w kontekście, można je przeszukiwać i informują tylko tych, którzy muszą wiedzieć.
Jego obszerne portfolio obejmuje aplikacje dla systemów macOS i Windows, zgodność z SOC 2 typu II w zakresie ochrony danych oraz menu poleceń, w którym możesz personalizować skróty klawiaturowe dla praktycznie wszystkiego, co możesz sobie wyobrazić.
Za pośrednictwem Zapiera dostępne są integracje z Notion, Slack, Discord, GitHub, GitLab, Sentry, Zendesk, Figma, Slab, Fivetran i wieloma innymi. W przypadku bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego cena Height zaczyna się od 6,99 USD za użytkownika miesięcznie. Wreszcie, wszystkie płatne plany zapewniają bezpłatne konta gości.
Basecamp, jedna z pierwszych na rynku aplikacji zwiększających produktywność i współpracę zdalną, została wprowadzona na rynek w 2004 roku.
Listy zadań do wykonania, kalendarze, czaty i zarządzanie plikami są połączone w Basecamp, dzięki czemu możesz zarządzać całymi projektami w jednym miejscu, zamiast rozpraszać swoją pracę pomiędzy wieloma aplikacjami i kartami. Posiada dość intuicyjny interfejs użytkownika i płaską krzywą uczenia się jak na tak bogate w funkcje narzędzie.
Program szczególnie wyróżnia się jako platforma do zarządzania wirtualnymi zespołami. Zespół Basecamp, jeden z prekursorów pracy zdalnej, wykorzystał własne wnioski i doświadczenia podczas tworzenia swojego produktu. To także doskonałe narzędzie do komunikacji z partnerami zewnętrznymi i klientami.
Godną uwagi cechą Basecamp jest podejście cenowe. W przeciwieństwie do większości innych produktów na naszej liście, Basecamp pobiera stałą miesięczną opłatę w wysokości 299 USD, niezależnie od liczby dodanych osób. To sprawia, że jest to bardzo przystępny cenowo wybór dla dużych zespołów, które szybko się rozwijają.
Odwiedziliśmy 74 razy, 1 wizyty dzisiaj