Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 najlepszych bezpłatnych narzędzi do tworzenia treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych bezpłatnych narzędzi do tworzenia treści

Tworzenie treści na najwyższym poziomie może nie być łatwe, ale nie musi być drogie. Dzieje się tak dzięki istnieniu bogactwa w 100% bezpłatnych narzędzi cyfrowych, z których wszystkie zaprojektowano tak, aby proces tworzenia treści był bardziej wydajny i ekonomiczny.

Ale jakie jest najlepsze narzędzie do tworzenia treści, jakie możesz dostać? Zrobimy to lepiej i wyróżnimy 15 najlepszych dostępnych bezpłatnych narzędzi do tworzenia treści.

1. Generator pomysłów na blogi

Każdy, kto kiedykolwiek otrzymał zadanie wymyślenia nowej serii pomysłów na tematy bloga, zna ból związany z wpatrywaniem się w pusty dokument bez inspiracji, o której można by porozmawiać. Na szczęście darmowe narzędzia, takie jak HubSpot Generator pomysłów na blogi może pomóc w wyzwoleniu tych kreatywnych soków.

Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać maksymalnie pięć rzeczowników. W naszym przykładzie użyjemy tylko jednego rzeczownika —ciasteczka. Następnie kliknij podsuwajcie mi pomysły na bloga aby natychmiast otrzymać pięć bezpłatnych tematów:

Chcieć więcej? Wystarczy kliknąć przycisk oznaczony odblokuj 250 kolejnych pomysłów na blogi i wprowadź wymagane informacje (w tym imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Dzięki temu będziesz mieć możliwość jednoczesnego pobrania pomysłów z wielu miesięcy.

Chociaż nie każdy pomysł się utrzyma, każdy może jednak posłużyć jako źródło inspiracji, które pomoże Ci wejść na właściwą drogę.

2. Canva

Czasami chcesz stworzyć dopracowaną grafikę do swojego najnowszego artykułu, ale nie chcesz spędzać godziny na oglądaniu samouczków programu Photoshop, aby dowiedzieć się, jak to zrobić. To tam gdzie Canva pojawia się. Serwis Canva, uruchomiony po raz pierwszy w 2013 roku w australijskim mieście Perth, od tego czasu rozrósł się i ma ponad 2000 pracowników i ponad 60 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie – i nie bez powodu.

Dzięki bezpłatnemu kontu Canva możesz szybko i łatwo (naprawdę łatwo) stworzyć niemal każdy rodzaj projektu, jaki można sobie wyobrazić. Niezależnie od tego, czy tworzysz zdjęcie na okładkę swojego Facebook grupa, projektując serię Instagram historie lub cokolwiek pomiędzy, Canva może Ci pomóc.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać typ projektu, który chcesz wykonać na stronie głównej witryny. Tutaj zdecydujemy się utworzyć plik YouTube Miniaturka:

Na następnej stronie zobaczysz pusty projekt po prawej stronie i wybór potencjalnych funkcji wizualnych po lewej stronie. Po prostu przejrzyj opcje po lewej stronie i przeciągnij dowolne elementy na pusty projekt. Możesz przesłać wszystkie własne zasoby i dostosować każdy szczegół lub uprościć sprawę, korzystając z gotowego szablonu:

Właśnie ta elastyczność i łatwość obsługi sprawia, że ​​Canva jest tak cennym, bezpłatnym narzędziem do tworzenia treści zarówno dla miłośników projektowania, jak i zupełnie początkujących.

3. Usuń rozpryski

Szybko, wyobraź sobie obraz stockowy — co przychodzi Ci na myśl? Czy jest to grupa biznesmenów przybijających piątkę, czy może kobieta jedząca sałatkę i śmiejąca się radośnie? To są dokładnie tego typu zdjęcia stockowe Usuń rozpryski Posiadać.

Zamiast tego na ich stronie znajdują się bezpłatne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które często można zgodnie z prawdą określić jako artystyczne, piękne i niepowtarzalne:

Krótko mówiąc, jeśli uważasz, że darmowe zdjęcia nie mogą wyglądać fajnie, Unsplash prawdopodobnie zmieni Twoje zdanie.

I tak, wszystkie obrazy Unsplash są bezpłatne, także do celów komercyjnych. Oznacza to, że możesz pobrać zdjęcie i bezpiecznie używać go w witrynie swojej firmy lub klienta, bez żadnych zobowiązań (chociaż podanie informacji o autorze zdjęcia jest zawsze warunkiem uprzejma rzecz do zrobienia).

4. Asana

Przeglądanie bezpłatnych zdjęć stockowych (czy tylko dla nas?) jest zabawne, ale w pewnym momencie musisz zdecydować, którym elementom treści nadać priorytet, kto je utworzy i kiedy będą one gotowe. .

Narzędzie do zarządzania projektami Asana jest niezwykle pomocny w tej dziedzinie, a jego darmowa wersja jest bardziej solidna, niż mogłoby się wydawać. Według Asany podział cenbezpłatne funkcje obejmują:

 • wsparcie dla maksymalnie 15 członków zespołu;
 • nieograniczona liczba niezbędnych funkcji, tj. projektów, zadań, dziennika aktywności zespołu, przechowywania i komentarzy;
 • możliwość przeglądania projektów w formie listy, tablicy Kanban lub kalendarza;
 • podstawowe przepływy pracy, wspierane przez integracje z ponad 100 popularnymi aplikacjami takimi jak Slack;
 • podstawowe raportowanie, w tym aktualizacja statusów i możliwość eksportu projektów; I
 • podstawowe zabezpieczenia, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe i jednokrotne logowanie Google.

Oto, jak pięknie może być zorganizowana Twoja strategia dotycząca treści, a wszystko to za łączną kwotę $0:

Jeśli więc Ty i/lub Twój zespół chcecie zapanować nad swoimi zadaniami i kalendarzami, Asana to bezpłatne narzędzie do tworzenia treści, które warto sprawdzić.

5. Pixabay

Podobnie jak Unsplash, Pixabay to fenomenalne źródło darmowych obrazów, które możesz wykorzystywać do celów komercyjnych bez zadawania pytań. Główną różnicą między tymi dwoma witrynami jest poziom kuracji.

Oto, co mamy na myśli. W Unsplash koncentrujemy się wyłącznie na fotografii wysokiej jakości, więc jeśli szukasz kwiaty otrzymasz wybór fotografii prawdziwych kwiatów:

Ale jeśli szukasz kwiaty na Pixabay, oprócz fotografii otrzymasz także rysunki i ilustracje kwiatów:

Jeśli więc szukasz do swoich treści wszelkiego rodzaju obrazów, a nie samych zdjęć, warto wypróbować Pixabay.

6. Adobe Creative Cloud Express

Być może zachęcony sukcesem witryn takich jak Canva, firma Adobe wypuściła w 2016 roku własną bezpłatną aplikację do projektowania graficznego pod nazwą Adobe Spark. Nadano mu nieco mniej chwytliwy pseudonim Creative Cloud Express w 2021 r., a obecnie umożliwia użytkownikom Internetu i urządzeń mobilnych bezpłatne tworzenie szerokiej gamy projektów.

Mówimy o wszystkim, od logo marki i ulotek o wydarzeniach po YouTube banery i wizytówki:

Jak wyjaśnia Adobe na swoim strona porównania planówbezpłatna wersja Creative Cloud Express zawiera:

 • tysiące szablonów, zasobów projektowych i czcionek;
 • dostęp do ograniczonej kolekcji zdjęć z Bezpłatna kolekcja Adobe Stock;
 • podstawowe efekty do edycji i zdjęć; I
 • do dwóch gigabajtów pamięci.

Jeśli więc chcesz bezpłatnie zacząć tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty, ale chcesz poznać możliwości inne niż Canva, rozwiązaniem, którego szukasz, może być Creative Cloud Express.

7. Gramatycznie

Nie wiemy jak Wy, ale my z lekcji gramatyki w szkole średniej nie pamiętamy wiele poza tym, że diagramy zdań to prawdziwa udręka. Najwyraźniej nie jesteśmy jedyni, w przeciwnym razie bezpłatne narzędzia do tworzenia treści Gramatycznie nie byłyby tak powszechnie stosowane jak obecnie.

Krótko mówiąc, Grammarly to program, który ucieleśnia wszystko, czym zawsze chciałeś, aby był Clippy Microsoftu. Działa na wszystkich Twoich urządzeniach i aplikacjach, od przeglądarki internetowej po komputer stacjonarny i smartfon, i wykorzystuje jasne, intuicyjne podpowiedzi, aby poprawić pisownię, gramatykę i interpunkcję.

Jeśli piszesz i widzisz czerwoną linię pod słowem, po prostu najedź na nie kursorem (lub dotknij), aby zobaczyć poprawkę, którą proponuje gramatyka i dlaczego:

Nie masz ochoty pobierać nowej aplikacji ani tworzyć konta? Po prostu wklej swoją treść do bezpłatnej przeglądarki Grammarly sprawdzanie gramatyki.

8. Wykresy Google

Ludzie lubią informacje wizualne i często łatwiej im jest je zrozumieć — jest to coś, co prawdopodobnie znasz z własnego doświadczenia, a także coś, co zostało udowodnione w badaniach naukowych.

Na przykład, jeden często cytowany artykuł odkryli, że osoby stosujące się do wskazówek zawartych w ilustracjach tekstowych radzą sobie o ponad 300 procent lepiej niż osoby stosujące się do wskazówek zawartych w samym tekście.

W tym celu zawsze dobrze jest, jeśli to możliwe, dodawać do treści pomoce wizualne. Jednym z niesamowitych (i całkowicie darmowych) narzędzi do tego jest Wykresy Google. Można go używać do tworzenia różnych typów wykresów, z których wszystkie są zarówno interaktywne, jak i atrakcyjne wizualnie:

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że aby korzystać z Wykresów Google, musisz użyć prostego JavaScript. Na szczęście Google ma szczegółowy przewodnik aby pomóc Ci zacząć.

9. LightShot

Większość systemów operacyjnych ma teraz własne wbudowane funkcje zrzutów ekranu, ale jeśli próbujesz utworzyć coś innego niż podstawowe zrzuty ekranu, te natywne funkcje po prostu nie wystarczą. Jednym z rozwiązań jest LightShotaplikacja, z którą współpracuje WindowsMac i wszystkie główne przeglądarki.

Korzystanie z niego jest proste — jeśli na przykład masz je zainstalowane jako rozszerzenie przeglądarki, po prostu kliknij rozszerzenie, a następnie przeciągnij kursor po obszarze, który chcesz przechwycić. LightShot automatycznie poinformuje Cię o wymiarach zrzutu ekranu, umożliwi łatwą zmianę jego rozmiaru, zapisanie, zaoferuje kilka opcji dostosowywania i oznaczania i wiele więcej:

Dzięki temu dodawanie strzałek, ramek, unikalnego tekstu i innych przyciągających wzrok elementów do zrzutów ekranu jest niezwykle łatwe. Kiedy skończysz, po prostu kliknij ikonę dyskietki, aby zapisać obraz bezpośrednio na komputerze.

Pamiętaj tylko, że jeśli prześlesz zrzut ekranu na stronę internetową LightShot, klikając przycisk w kształcie chmury, będzie on widoczny publicznie, niezależnie od tego, czy utworzyłeś konto, czy nie.

10. Ezgif

Jeśli kiedykolwiek przeglądałeś artykuł w serwisie Buzzfeed, popularny Twitter opublikuj post lub nawet kanał Slack Twojego zespołu, to już wiesz, jak bardzo GIF może ożywić ścianę zwykłego tekstu.

Chcesz łatwo zrobić to samo w przypadku swoich e-maili, postów w mediach społecznościowych i artykułów na blogu? Bezpłatne narzędzie do tworzenia treści Ezgif może pomóc. Możesz tam:

 • konwertuj pliki wideo na pliki GIF;
 • tworzyć GIF-y z wielu plików graficznych;
 • zmieniaj rozmiar, obracaj, wycinaj i przycinaj pliki GIF;
 • zoptymalizuj GIF-y, aby uzyskać lepszą szybkość strony;
 • dodawać efekty i tekst do GIF-ów; I
 • dziel (tj. wyodrębniaj pojedyncze klatki) animowanych plików GIF.

Proces tworzenia GIF-ów również jest niezwykle łatwy. Na przykład podczas konwertowania wielu obrazów do formatu GIF wystarczy przesłać tylko te pliki, które mają zostać uwzględnione (możesz wybrać maksymalnie 2,000) i kliknij Prześlij i utwórz GIF:

A co najważniejsze, pliki GIF utworzone za pomocą Ezgif nie będą miały znaku wodnego (chyba że zdecydujesz się na to dodaj jeden sam), co oznacza, że ​​nie będziesz musiał przechodzić na wersję płatną, aby uzyskać dopracowane wyniki.

11. Hootsuite

Ok, więc Hootsuite jest w mniejszym stopniu darmowym narzędziem do tworzenia treści, a bardziej darmowym narzędziem do tworzenia treści. Niemniej jednak może być tak niezwykle pomocny, że uważamy, że i tak warto o nim wspomnieć.

Krótko mówiąc, Hootsuite to narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które jest najbardziej znane ze swojej możliwości planowania postów na wielu platformach. Wszystkie nadchodzące posty można następnie przeglądać i zarządzać nimi z poziomu centralnego kalendarza:

Bezpłatny plan Hootsuite obejmuje wsparcie dla:

 • jeden użytkownik;
 • dwa konta w mediach społecznościowych (tj Facebook I Twitter); I
 • maksymalnie pięć zaplanowanych postów w dowolnym momencie.

Płatne plany obejmują oczywiście bardziej zaawansowane funkcje, w tym obsługę do 10 kont społecznościowych, nieograniczoną liczbę zaplanowanych postów, szablony raportów i wiele innych. Jeśli jednak potrzebujesz podstawowego narzędzia do planowania za zerową cenę, bezpłatna wersja może być dla Ciebie odpowiednia.

(Interesują mnie tylko planowanie postów dla Twitter? TweetDeck może być większa Twoja prędkość.)

12. Możliwość gryzienia

W ciągu ostatnich lat treści wideo okazały się kluczowym elementem strategii SEO wielu organizacji. Ale jak odkryło wielu innych specjalistów SEO i twórców treści, tworzenie wysokiej jakości filmów jest znacznie łatwiej powiedzieć, niż zrobić.

Ale, jak już zapewne się domyślasz, istnieje bezpłatne narzędzie do tworzenia treści, które może znacznie ułatwić proces produkcji wideo. To jest nazwane Możliwość gryzieniai został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc Ci tworzyć filmy, które są dopracowane, dopasowane do marki i atrakcyjne dla rynku.

W rzeczywistości tworzenie angażujących treści wideo dla optymalizowanej witryny może być tak proste, jak dostosowanie jednego z gotowych szablonów Biteable:

I chociaż Biteable oferuje płatne funkcje, jego darmowa wersja jest wyjątkowo solidna. Nie płacąc ani centa, możesz cieszyć się:

 • nieograniczony eksport;
 • dostęp do czterech milionów zdjęć, klipów i animacji; I
 • dostęp do milionów najwyższej jakości klipów wideo Shutterstock.

Jedynym haczykiem jest to, że filmy utworzone przy użyciu bezpłatnego planu będą opatrzone znakiem wodnym Biteable. Jeśli chcesz go usunąć, musisz zapłacić za plan subskrypcji Ultimate.

13. SłowoHipopotam

Pamiętasz straszny pusty dokument, o którym mówiliśmy wcześniej? Uwielbiamy każde narzędzie, które pomaga je wyeliminować, i SłowoHipopotam jest jednym z nich.

Chociaż może nie jest tak znany jak Thesaurus.com Lub Tezaurus Merriama-Webstera, odkryliśmy, że WordHippo jest jednym z najlepszych narzędzi do wyszukiwania synonimów. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do wielu innych opcji, generowane przez nią wyniki wydają się opierać na rzeczywistym użyciu słów, a nie samych definicjach słownikowych.

Weźmy na przykład słowo złoty. Na Thesaurus.com wszystkie oferowane synonimy opierają się na ich znaczeniu Piękny Lub korzystny:

Te same wyniki znajdziesz w WordHippo, ale znajdziesz także synonimy dla znacznie większej liczby potencjalnych znaczeń tego słowa. Na przykład istnieje cała sekcja poświęcona synonimom złoty kiedy oznaczało ideał Lub idylliczny:

Więc jeśli się okaże, że Elizejski to właśnie słowo, którego szukasz, WordHippo pomoże Ci je znaleźć.

14. Pisz mój tytuł wielkimi literami

Wielkie litery w tytule mogą powodować zaskakujące zamieszanie, a zamieszanie to tylko rośnie, im więcej o tym myślisz. Powinien To kiedykolwiek pisano wielką literą, jeśli nie znajdowało się na początku zdania? Co powiesz na To Lub the?

Narzędzie Zapisz mój tytuł wielkimi literami jest tutaj, aby rzucić trochę światła na sytuację. Po prostu wklej swój tytuł, a zostanie on automatycznie zapisany wielkimi literami — pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiedni przewodnik po stylu, korzystając z zakładek narzędzia:

Niezależnie od tego, czy piszesz wielką literą tytuł artykułu, czy temat wiadomości e-mail, funkcja Capitalize My Title pozwala spędzić mniej czasu na martwieniu się o używanie wielkich liter, a więcej na tworzeniu chwytliwych nagłówków.

15. Tester tematu wiadomości e-mail

Żadna kampania e-mail marketingu nie jest kompletna bez chwytliwych tematów, które przykuwają uwagę odbiorców. Kiedy jednak godzinami zastanawiasz się nad tematem, a słowa na ekranie zaczynają się ze sobą łączyć, może być trudno stwierdzić, czy Twoje pomysły przyciągają uwagę, czy nie.

Wejdź do CoSchedule tester tematu wiadomości e-mail, bezpłatne narzędzie do tworzenia treści, które w ciągu kilku sekund pomoże Ci przenieść temat na wyższy poziom. Aby z niego skorzystać, po prostu wpisz lub wklej temat w odpowiednim polu, a następnie kliknij Oceń mój temat. Natychmiast wyświetli się ogólny wynik tematu, a także analiza tego, czy którekolwiek z jego słów zwiększa, czy zmniejsza liczbę otwarć e-maili:

Przewiń dalej w dół, a zobaczysz kilka wskazówek, jak ulepszyć temat, od zmiany wielkości liter po dodawanie liczb. Na dole zobaczysz nawet podgląd tego, jak temat będzie wyglądał w różnych klientach poczty e-mail i na różnych urządzeniach:

Grafika pokazująca, jak ten sam temat wiadomości e-mail będzie wyglądał na wielu urządzeniach i klientach.

Aby ulepszyć temat, po prostu uwzględnij jedną lub więcej sugestii narzędzia, zanim ponownie przepuścisz je przez tester. Gdy uzyska wynik 60 lub wyższy, wiesz, że pracujesz nad chwytliwym tematem, który odbiorcy chętniej klikną.

Korzystaj z bezpłatnych narzędzi, uzyskaj nieocenioną wartość

Powiedzenie „dostajesz to, za co płacisz” może mieć zastosowanie w pewnych okolicznościach, ale jeśli chodzi o bezpłatne narzędzia do tworzenia treści, nie może być bardziej błędne. Za pomocą wymienionych tutaj narzędzi możesz łatwo i efektywnie tworzyć treści naprawdę wysokiej jakości.

Niezależnie od tego, czy pracujesz z ograniczonym budżetem, czy po prostu starasz się go ograniczyć tam, gdzie to możliwe, nie potrzebujesz zwitka gotówki, aby stworzyć treść godną uwagi na pierwszej stronie — potrzebujesz tylko odpowiednich narzędzi do tego zadania.

Kredyty obrazowe

Zrzuty ekranu autorstwa autora / styczeń 2023

Table of Contents