Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 najlepszych flag Chrome, które pozwolą Ci lepiej wykorzystać możliwości Chrome [2023]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych flag Chrome, które pozwolą Ci lepiej wykorzystać możliwości Chrome [2023]

Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, zarówno na telefonie komórkowym, jak i na komputerze. Chociaż stabilne wersje przeglądarki Chrome same w sobie są bogate w funkcje i są regularnie aktualizowane o ulepszenia wydajności i nowe funkcje, ci, którzy chcą wydobyć jeszcze więcej z przeglądarki Chrome dzięki ulepszeniom interfejsu i wydajności, mogą to zrobić za pomocą flag.

Jeśli używasz przeglądarki Chrome do przeglądania Internetu na komputerze lub smartfonie i chcesz dostosować swoje środowisko oraz wypróbować niepublikowane wcześniej funkcje, oto krótki przewodnik po flagach przeglądarki Chrome.

Czym są flagi Chrome?

Flagi to eksperymentalne poprawki w przeglądarce Chrome, które dodają do przeglądarki nowe funkcje. Google używa flag, aby prezentować swoje nadchodzące/eksperymentalne funkcje innym programistom i użytkownikom w celu zebrania opinii.

Czasami wykorzystuje te opinie, aby dostroić funkcję przed udostępnieniem jej publicznie w stabilnej wersji przeglądarki Chrome. Innym razem po prostu usuwa tę funkcję i flaga znika.

W przeciwieństwie do innych funkcji Chrome, flagi nie są łatwo dostępne; są ukryte głęboko w ustawieniach, aby uniemożliwić użytkownikom ich nieświadome włączenie. Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkie flagi są niezawodne i skuteczne, jak reklamowano. Niektóre flagi przeglądarki Chrome zawierają błędy — ponieważ znajdują się w fazie rozwoju — i dlatego mogą pogorszyć działanie przeglądarki, zamiast je polepszyć.

Jak uzyskać dostęp do flag Chrome?

Jak już wspomnieliśmy, flagi Chrome nie są dostępne w menu/ustawieniach Chrome, podobnie jak inne funkcje Chrome. Aby uzyskać do nich dostęp, musisz odwiedzić stronę z flagami Chrome.

Otwórz Google Chrome, wejdź chrom://flagi w pasku adresu i naciśnij Enter/Return. Tutaj na górze zobaczysz komunikat ostrzegawczy z długą listą wszystkich flag aktualnie dostępnych w przeglądarce Chrome na karcie Dostępne.

Aby włączyć funkcję, kliknij przycisk rozwijany obok niej i wybierz opcję Włącz z dostępnych opcji w menu rozwijanym. Jeśli chcesz wyszukać konkretną flagę, skopiuj jej nazwę i wpisz ją w polu Wyszukaj flagi u góry. Alternatywnie możesz dodać nazwę flagi do adresu URL flag Chrome, w następujący sposób: chrome://flagi/#[flag identifier here]. Np: chrome://flags/#enable-gpu-rasterization.

Gdy to zwróci Twoją flagę, włącz ją, wykonując powyższe kroki. Podobnie możesz także wyłączyć flagę w tym miejscu. Pamiętaj jednak, że po włączeniu lub wyłączeniu flagi musisz ponownie uruchomić Chrome, aby zastosować zmiany. Jeśli chcesz używać flag Chrome na urządzeniach mobilnych, proces jest prawie taki sam.

Jeśli w dowolnym momencie chcesz przywrócić domyślne ustawienie/stan wszystkich flag przeglądarki Chrome, kliknij przycisk Zresetować wszystko przycisk u góry.

Najlepsze flagi Chrome do włączenia

Flagi Chrome są dostępne na wszystkich głównych platformach: Chrome OS, macOS, Windows, Androida i iOS. Jednak chociaż niektóre flagi Chrome działają zarówno w komputerowych, jak i mobilnych wersjach przeglądarki Chrome, inne są ograniczone tylko do jednej platformy. Aby wszystko było jasne, wymienimy dostępne platformy na poniższej liście.

Nr sl. Flaga Chrome Obsługiwane platformy

1Włącz tryb czytnikaPulpit 2Automatyczny tryb ciemny dla treści internetowychKomputer stacjonarny i mobilny 3Obrazy kart po najechaniu myszkąPulpit 4Grupy kartPulpit 5Równoległe pobieranie Komputer stacjonarny i mobilny 6Globalna kontrola multimediów Nowoczesny interfejs użytkownikaDesktop 7Rasteryzacja GPUDesktop i urządzenie mobilne 8Wyszukiwanie boczneDesktop 9Wyszukiwanie rozmyte wyszukiwania kartDesktop 10Pamięć podręczna do przoduDesktop 11Eksperyment al Protokół QUIC Komputer stacjonarny i mobilny 12 Włącz powiadomienia systemowe Komputer stacjonarny 13 Cichy Eksperyment z chipem uprawnieńPulpit 14Zrzut ekranu w trybie incognitoAndroid 15Asystent Omnibox Wyszukiwanie głosoweAndroid

Włącz tryb czytnika

Jak sama nazwa wskazuje, flaga Włącz tryb czytnika umożliwia włączenie trybu czytnika w przeglądarce Chrome. Po włączeniu trybu czytelnika na stronie uwydatnia się treść artykułu/historii zamiast elementów wizualnych, aby usunąć niepotrzebny bałagan, który może powodować rozproszenie uwagi, co z kolei pomaga skupić się na tekście. Dodatkowo powoduje to również usunięcie reklam na stronach internetowych.

Flaga: chrome://flags#włącz tryb-czytnika

Dostępne platformy: Pulpit

Tryb automatycznego przyciemnienia dla treści internetowych

Z biegiem lat kilka aplikacji i usług zaczęło wykorzystywać ciemny interfejs. Google Chrome wreszcie ma także tryb ciemny. Jednak nie stosuje ciemnego motywu do wszystkich odwiedzanych witryn. Jeśli chcesz to zrobić, możesz to zrobić, włączając flagę Auto Dark Mode dla zawartości internetowej, która automatycznie renderuje całą zawartość internetową przy użyciu ciemnego motywu.

Flaga: chrome://flags#enable-force-dark

Dostępne platformy: Komputer stacjonarny i mobilny

Obrazy kart po najechaniu na kartę

Jeśli pracujesz z wieloma kartami przeglądarki Chrome, poruszanie się po nich może czasami stanowić wyzwanie. Aby rozwiązać ten problem, w przeglądarce Chrome dostępna jest flaga Karty po najechaniu klawiszem Tab, która wyświetla obraz karty po najechaniu na nią kursorem, aby dać wyobrażenie o jej zawartości.

Flaga: chrome://flags#tab-hover-card-images

Dostępne platformy: Pulpit

Grupy zakładek

Grupy kart to niezbędna flaga przeglądarki Chrome, która umożliwia lepsze zarządzanie kartami. Umożliwia tworzenie grup i dodawanie do nich wielu kart, aby uczynić je bardziej dostępnymi i łatwiejszymi w obsłudze, gdy masz otwartych kilka kart jednocześnie.

Po włączeniu musisz utworzyć grupę kart do używania flagi, nadać jej nazwę, przypisać kolor i dodać podobne rodzaje kart do tej grupy. Następnie otrzymasz zgrupowaną sekcję zawierającą karty wyróżnione różnymi kolorami, którą możesz następnie przesuwać i edytować według własnych upodobań.

Flaga: chrome://flags#tab-groups

Dostępne platformy: Pulpit

Pobieranie równoległe

Jeśli często pobierasz duże pliki z Internetu, menedżer pobierania jest niezbędnym narzędziem na Twoim komputerze. Ogólnie rzecz biorąc, menedżer pobierania zwiększa prędkość pobierania, dzieląc duży plik na wiele segmentów, a następnie pobierając każdy z nich jednocześnie.

Jeśli jednak nie chcesz pobierać osobnego oprogramowania i chcesz mieć podobną funkcjonalność bezpośrednio w przeglądarce Chrome, flaga Pobieranie równoległe może Ci w tym pomóc.

Flaga: chrome://flags#enable-parallel-downloading

Dostępne platformy: Komputer stacjonarny i mobilny

Globalna kontrola mediów nad nowoczesnym interfejsem użytkownika

Global Media Controls umieszcza elementy sterujące multimediami na pasku narzędzi przeglądarki. Jeśli więc masz otwartych wiele kart, a na jednej z nich odtwarzane są multimedia (muzyka lub wideo), możesz kliknąć przycisk sterowania multimediami na pasku narzędzi i bezpośrednio sterować multimediami, bez konieczności wchodzenia na kartę, na której znajdują się multimedia gra.

Sterowanie różni się w zależności od witryny, na której odtwarzasz zawartość (i rodzaju odtwarzanej zawartości).

Flaga: chrome://flags#global-media-controls-modern-ui

Dostępne platformy: Pulpit

Rasteryzacja GPU

Chrome nie wykorzystuje procesora graficznego do analizowania grafiki i danych. Jeśli jednak Twój system go posiada, możesz go wykorzystać do odciążenia niektórych operacji i przyspieszenia przeglądarki. Dla niewtajemniczonych rasteryzacja to proces konwertowania obrazu w formacie wektorowym na odpowiadający mu obraz rastrowy składający się z kropek, pikseli i linii.

Wprowadzając procesor graficzny do rasteryzacji, zasadniczo przenosisz dużą część obciążenia na procesor graficzny, który, jak być może wiesz, jest idealny do wykonywania takich operacji.

Flaga: chrome://flags#enable-gpu-rasteryzacja

Dostępne platformy: Komputer stacjonarny i mobilny

Wyszukiwanie boczne

Wyszukiwanie boczne to jedna z wielu funkcji, które Google testuje od jakiegoś czasu w przeglądarce Chrome Canary. Jak sama nazwa wskazuje, ta flaga zapewnia pasek boczny na bieżącej karcie, za pomocą którego możesz otworzyć wyszukiwarkę Google i wyszukać coś, jednocześnie przeglądając witrynę.

Flaga: chrome://flags#side-search

Dostępne platformy: Pulpit

Wyszukiwanie rozmyte dla wyszukiwania kart

Fuzzy Search to kolejna flaga Chrome, która upraszcza znajdowanie kart w Chrome. Jeśli Twoja praca wymaga otwarcia wielu kart przeglądarki jednocześnie, ta flaga może znacznie ułatwić wyszukiwanie kart w wielu miejscach.

Po prostu włącz flagę i naciśnij Ctrl + Shift + A Lub Command + Shift + A skróty klawiaturowe, aby wyświetlić okno wyszukiwania rozmytego. Następnie wpisz nazwę strony internetowej i naciśnij Wejdź/Powróta zostaniesz przeniesiony do tej karty.

Flaga: chrome://tab-search-fuzzy-search

Dostępne platformy: Pulpit

Pamięć podręczna wstecz i do przodu

Pamięć podręczna Back-Forward to flaga optymalizacji, która ma na celu poprawę komfortu przeglądania w przeglądarce Chrome. Robi to poprzez jednoczesne zapisanie w pamięci bieżącej strony i strony poprzedniej (od której właśnie opuściłeś witrynę). W ten sposób, gdy przywołasz poprzednio odwiedzoną stronę za pomocą przycisków strzałek wstecz lub do przodu, uzyskasz natychmiastowy dostęp do całej strony. W niektórych przypadkach powoduje to nawet załadowanie stron, gdy nie masz aktywnego połączenia internetowego.

Flaga: chrome://back-forward-cache

Dostępne platformy: Pulpit

Eksperymentalny protokół QUIC

SZYBKO (Szybkie połączenia internetowe UDP) to eksperymentalny protokół opracowany przez firmę Google, którego celem jest zmniejszenie opóźnień i przepustowości podczas nawiązywania połączeń. Jest zbudowany na bazie protokołu UDP i jest uważany za zamiennik protokołu TCP. Dlatego jest czasami nazywany także TCP/2.

Eksperymentalny protokół QUIC jest implementacją tego samego w przeglądarce Chrome. Po włączeniu flaga zapewnia szybsze i płynniejsze przeglądanie.

Flaga: chrome://enable-quic

Dostępne platformy: Komputer stacjonarny i mobilny

Włącz powiadomienia systemowe

Jakiś czas temu Google wprowadziło zmianę w sposobie, w jaki Chrome obsługuje powiadomienia, łącząc powiadomienia Chrome z powiadomieniami systemu operacyjnego, aby zapewnić ujednolicone miejsce dla wszystkich powiadomień. Chociaż ideą jest uproszczenie powiadomień i zapewnienie dostępu do powiadomień Chrome nawet wtedy, gdy są one zminimalizowane, dla większości z nas może to być frustrujące.

Na szczęście istnieje flaga, która pozwala wyłączyć te ujednolicone powiadomienia. Nazywa się to Włącz powiadomienia systemowe i po wyłączeniu powiadomień Chrome nie będziesz już widzieć powiadomień Chrome w interfejsie użytkownika systemu.

Flaga: chrome://enable-system-notifications

Dostępne platformy: Pulpit

Eksperyment z cichym chipem pozwolenia

Chrome wysyła Ci powiadomienie o uprawnieniach, aby powiadomić Cię o stronach internetowych, które wymagają dostępu do Twojej lokalizacji, mikrofonu, kamery itp. Chociaż to wyskakujące okienko jest niezwykle ważne i pozwala łatwo przyznać lub odmówić uprawnień, jest uciążliwe i może być dość denerwujące.

Można jednak rozwiązać ten problem, włączając flagi Eksperyment cichego układu uprawnień (i Eksperyment układu uprawnień: #permission-chip). Spowoduje to wyłączenie irytującego wyskakującego okienka i zamiast tego wyświetli ikonę powiadomienia na pasku adresu. Następnie możesz dotknąć tej ikony, aby wyświetlić żądane uprawnienia i przyznać je/odmówić.

Flaga: chrome://permission-quiet-chip

Dostępne platformy: Pulpit

Zrzut ekranu incognito

Jeśli spróbujesz zrobić zrzut ekranu w trybie incognito na Androidzie, zostanie przechwycony pusty ekran. A to ze względów prywatności. Jednak począwszy od wersji 88 przeglądarki Chrome na Androida, Google dodaje opcję włączania zrzutów ekranu incognito poprzez zmianę flagi Chrome. Aby to zrobić, po prostu wyszukaj „Zrzut ekranu incognito” pod Chrome://flags i włącz go.

Pamiętaj, że jest to flaga przeznaczona wyłącznie dla systemu Android i nie jest dostępna w systemach iOS ani iPadOS.

Flaga: chrome://incognito-zrzut ekranu

Dostępne platformy: Android

Wyszukiwanie głosowe Asystenta Omniboxa

Dzięki funkcji wyszukiwania głosowego Asystenta Omniboxa możesz zastąpić Google Voice w przeglądarce Chrome Google Assistant. Chrome będzie korzystać Google Assistant po dotknięciu przycisku mikrofonu i uzyskaniu spersonalizowanych wyników wyszukiwania.

Ponownie jest to flaga przeznaczona tylko dla Androida i nie jest dostępna na iOS ani iPadOS.

Flaga: chrome://omnibox-asystent-wyszukiwania-głosowego

Dostępne platformy: Android

Włącz flagi Chrome, aby uzyskać lepsze wrażenia

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome do przeglądania stron internetowych, te flagi Chrome mogą pomóc Ci dodać więcej funkcji do przeglądarki i poprawić ogólne wrażenia z przeglądania. Ponadto kilka z tych flag Chrome można znaleźć także w innych przeglądarkach opartych na Chromium, takich jak Brave.

Niektóre z wymienionych tutaj flag Chrome istnieją już od dłuższego czasu i działają naprawdę dobrze. Jednak inne znikają i pojawiają się od czasu do czasu.

Jeśli więc nie widzisz flagi, której szukasz, być może została ona wycofana, wydana w głównej wersji przeglądarki Chrome lub jest w przygotowaniu i wkrótce zostanie udostępniona. Wymeldować się Chromowany Kanarek aby zobaczyć więcej flag.

Często zadawane pytania dotyczące flag Chrome

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy związanych z flagami Chrome jest to, jak trudno jest dokładnie określić, które flagi są włączone. Większość flag, które osobiście aktywowałeś, powinna być widoczna u góry strony Flagi Chrome. Niestety, nie ma łatwego sposobu określenia statusu niektórych flag. Jeśli nie zmieniłeś statusu flagi, najprawdopodobniej jest ona wyłączona, ale domyślny status nie jest wyświetlany w przypadku niektórych flag z menu.

Możesz zresetować flagę do ustawień domyślnych lub wyraźnie wyłączyć flagę, która powoduje problemy z przeglądarką lub urządzeniem. Dodatkowo możesz wyłączyć poszczególne flagi z rozwijanego menu strony głównej. Możesz także kliknąć Zresetować wszystko u góry, aby cofnąć wszystkie zmiany wprowadzone w menu flag Chrome.

Flagi Chrome są popularnym narzędziem używanym przez twórców stron internetowych w ich pracy. Istnieją jednak pewne obawy, że mogą one być podatne na wykorzystanie przez osoby atakujące. Dzieje się tak, ponieważ nie przeszły one szeroko zakrojonych testów wymaganych, aby stać się stabilną wersją przeglądarki Google Chrome.

Ale ogólnie rzecz biorąc, flagi Chrome są bezpieczne w użyciu. Uważaj na to tylko wtedy, gdy osoba atakująca ma dostęp do Twojego komputera i wie, jak go wykorzystać.

W pasku adresu przeglądarki Chrome wpisz chrom://flagi aby uzyskać dostęp do strony z flagami Chrome na urządzeniu z Androidem. Kiedy wpiszesz nazwę flagi w polu wyszukiwania, zostanie ona automatycznie włączona i wyłączona. W zależności od tego, co wybierzesz, Chrome włączy lub wyłączy flagę po ponownym uruchomieniu.

Jeśli obok paska adresu znajduje się zbyt wiele ikon rozszerzeń Chrome, przez co interfejs przeglądarki Chrome wygląda nieco niechlujnie, Google przybył Ci na ratunek, dostarczając #extensions-toolbar-menu flaga, która łączy wszystkie ikony w jedno menu rozwijane w celu utworzenia zamówienia.

Uruchom przeglądarkę Chrome na swoim Chromebooku, Windows Urządzenie PC, Mac, iOS lub Android. Aby włączyć flagi w przeglądarce Chrome, wpisz chrom://flagi/ w pasku adresu u góry. Otwiera długą listę flag Chome. Zanim edytujesz jakąkolwiek flagę Chrome, upewnij się, że wiesz, co dokładnie robisz.

Włączanie flag Chrome na telefonach jest prawie podobne do tego, jak można to zrobić na komputerach stacjonarnych. Po prostu przejdź do paska adresu przeglądarki Chrome i wejdź chrom://flagi/ i powinien otworzyć stronę z długą listą flag Chrome. Upewnij się, że edytujesz tylko te flagi, o których naprawdę wiesz.

Tak, możesz wyłączyć wszystkie flagi Chrome, jeśli chcesz, bez przerywania żadnej domyślnej funkcji. Aby to zrobić, przejdź do paska adresu przeglądarki Chrome i naciśnij przycisk w prawym górnym rogu z napisem Zresetować wszystko aby wyłączyć wszystkie flagi Chrome na raz.