Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 najlepszych rzeczy do zrobienia w Baltimore w stanie Maryland

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych rzeczy do zrobienia w Baltimore w stanie Maryland

Odwiedzający znajdą szereg zajęć i atrakcji w Baltimore, jednym z najpopularniejszych miast w stanie Maryland. Baltimore znajduje się godzinę jazdy samochodem od Waszyngtonu, dzięki czemu jest to świetna wycieczka, od kolorowej sceny artystycznej po historyczne nabrzeże i ciekawe dzielnice.

Odwiedzający mogą spacerować po brukowanych uliczkach, robić zakupy w lokalnych butikach, jeść posiłki w wielokrotnie nagradzanych restauracjach lub uczyć się czegoś nowego w jednym z wielu muzeów w Baltimore.

Tutaj omówimy niektóre z najlepszych rzeczy do zrobienia w Baltimore podczas następnej podróży do Maryland.

1. Poznaj port wewnętrzny

Inner Harbour to serce centrum Baltimore. Jest domem dla National Aquarium, Maryland Science Center i Port Discovery Children’s Museum. Odwiedzający mogą z łatwością spędzić dzień w Inner Harbor, zwiedzając piękne muzea i jedząc w wielokrotnie nagradzanych restauracjach.

Bardziej żądni przygód odkrywcy mogą kupić bilet na jeden z rejsów rozpoczynających się w porcie lub wypożyczyć łódkę Chessie Dragon Paddle Boat. Bez względu na to, na co masz ochotę, Inner Harbour jest jednym z najbardziej znanych miejsc do odwiedzenia w Baltimore.

2. Narodowe Akwarium

Narodowe Akwarium znajduje się w Inner Harbor i jest znane jako jedno z najlepszych akwariów w Stanach Zjednoczonych. Przy ponad 20 000 zwierząt wodnych odwiedzający powinni zaplanować zwiedzanie muzeum na dwie do trzech godzin.

Oprócz ryb w akwariach można zobaczyć także ptaki, gady, płazy, ssaki morskie i rekiny.

3. Centrum Nauki Maryland

Maryland Science Center to kolejne muzeum w Inner Harbor i jedno z najpopularniejszych muzeów w Baltimore.

Maryland Science Center to idealne miejsce dla rodzin. Maluchom spodoba się pokój dziecięcy, ale starsze dzieci też go pokochają. Zaplanuj spędzenie popołudnia w Maryland Science Center, aby zobaczyć wszystkie eksponaty.

4. Zoo Maryland

Zoo w Maryland, dawniej znane jako zoo w Baltimore, jest domem dla prawie 2000 zwierząt. Odwiedzający mogą spędzić około dwóch do trzech godzin spacerując po parku i odwiedzając żyrafy, słonie, nosorożce, pingwiny i wiele innych. Zoo w Baltimore oferuje również specjalne przepustki umożliwiające spotkanie zagrożonych gatunków lub zbliżenie się do pingwinów za dodatkową opłatą.

5. Biblioteka Peabody’ego

Biblioteka Peabody jest jedną z najpiękniejszych bibliotek w Baltimore. Pięciopiętrowe atrium z żelaza i szkła wpuszcza naturalne światło, tworząc spokojną i uspokajającą atmosferę. Mówi się, że była inspiracją dla biblioteki Belle w „Pięknej i bestii”. Biblioteka jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do soboty.

Rekommenderad:  Użyj tych 12 pozycji z listy kontrolnej, aby przygotować swój sklep na wiosnę

6. Poznaj okolicę Fells Point

Fells Point to nadbrzeżna dzielnica pełna uroczych uliczek, lokalnych sklepów oraz wspaniałych restauracji i pubów. Obszar ten powstał w XVIII wieku jako tętniący życiem port stoczniowy.

Fells Point ma wiele zabytków i muzeów. Odwiedzający mogą odwiedzić Robert Long House, najstarszą stojącą rezydencję w Baltimore. Lub zatrzymaj się na drinka w najstarszym barze w okolicy, zwanym The Horse You Came in on Saloon.

W sąsiedztwie znajduje się także muzeum parku morskiego im. Fredericka Douglasa-Isaaca Myersa oraz całoroczny kryty targ na Broadwayu.

Ci, którzy chcą więcej przygód, mogą wybrać się na jeden z pirackich rejsów, które wyruszają z Fells Point. Urban Pirates umożliwia odwiedzającym wejście na statek piracki i rejs po porcie w Baltimore. Firma oferuje rejsy ukierunkowane na rejsy dla dzieci lub tylko dla dorosłych.

Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o historii Baltimore, czy też chcesz się zabawić, dzielnica Fells Point ma wszystko.

7. Muzeum Kolejnictwa B&O

B&O Railroad Museum to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Baltimore. Muzeum poświęcone jest historii amerykańskich kolei. Zwiedzający mogą zwiedzać eksponaty, przejechać się pociągiem i obejrzeć film w teatrze muzeum. Muzeum oferuje również specjalne wydarzenia i warsztaty przez cały rok.

Jeśli jesteś entuzjastą pociągów, jest to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Baltimore.

8. Muzeum Dziecięce Port Discovery

Port Discovery Children’s Museum to praktyczne muzeum, które zachęca dzieci do odkrywania i wyobrażania sobie.

Muzeum ma trzy piętra interaktywnych eksponatów, na których dzieci mogą odgrywać role lekarzy, szefów kuchni lub pracowników budowlanych. Jest też miejsce, w którym dzieci mogą tworzyć prace plastyczne. Port Discovery Children’s Museum oferuje również różnorodne programy i wydarzenia specjalne.

Muzeum Dziecięce to doskonała, klimatyzowana przestrzeń, w której Twoje dzieci będą mogły poszaleć, a Ty możesz odpocząć. Dzieciaki od wieków 1-12 znajdzie tu wiele do zrobienia.

9. Odwiedź muzeum sztuki

Szukając atrakcji w okolicy Baltimore, warto odwiedzić jedno z fantastycznych muzeów sztuki w Baltimore. Baltimore ma wspaniałą scenę artystyczną i muzea sztuki, które obejmują wszystkie gatunki.

  • Baltimore Museum of Art ma najobszerniejszą kolekcję prac Henri Matisse’a, ale zawiera także prace XIX-wiecznych, nowoczesnych i współczesnych artystów.
  • Walters Art Museum ma starsze prace z 5000 pne do dzisiaj. Odwiedzający mogą odkrywać azjatycką sztukę, biżuterię, meble i dzieła Milleta, Moneta, Maneta i Rousseau.
  • Jeśli szukasz nieco innego doświadczenia ze sztuką, odwiedź American Visionary Museum. To muzeum obejmuje prace samouków, takich jak rolnicy, więźniowie i matematycy.
Rekommenderad:  Co to jest e-weryfikacja i jak działa?

Ponadto Baltimore ma jedne z najlepszych dzieł sztuki ulicznej, z ponad 250 malowidłami ściennymi.

10. Odwiedź Muzeum Reginalda F. Lewisa

Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów Reginalda F. Lewisa w Maryland jest najbardziej znanym muzeum Afroamerykanów w Maryland. Obejmuje afrykańskie artefakty, dzieła sztuki, dokumenty i fotografie pochodzące z okresu od XVIII wieku do dnia dzisiejszego. W muzeum odbywają się również wydarzenia, które obejmują występy muzyczne i warsztaty.

11. Złap grę sportową

Baltimore jest domem dla Orioles i Ravens, więc bez względu na porę roku, którą odwiedzasz, będziesz mógł złapać mecz piłki nożnej lub baseballu. Jesienią i zimą udaj się na stadion M&T Bank, aby obejrzeć mecz Ravens. Latem i wiosną udaj się do Camden Yards na mecz Orioles.

Inną opcją jest zapisanie się na wycieczkę po Camden Yards lub stadionie M&T Bank.

12. Wybierz się na wycieczkę z duchami

Baltimore jest znane z tego, że jest nawiedzone. W mieście odbywa się kilka wycieczek z duchami, więc jeśli szukasz rzeczy do zrobienia w Baltimore, które są nieco niezwykłe, sprawdź jedną z tych wycieczek z duchami.

Wycieczki są prowadzone przez profesjonalnych przewodników i zabiorą Cię do najbardziej nawiedzonych miejsc w Baltimore. Jedną z popularnych wycieczek jest wycieczka Ghosts and Graves, która zabierze Cię do grobu Edgara Allana Poe i miejsca Wielkiego Pożaru Baltimore.

13. Zbadaj Fort McHenry

W 1812 Fort McHenry został użyty do odparcia Brytyjczyków. Później zainspirowało to Francisa Scotta Keya do napisania hymnu narodowego, który znamy dzisiaj.

Odwiedzający mogą piknikować na trawniku nad wodą i podziwiać zabytkowy fort z panoramą Baltimore w tle. Fort oferuje również wycieczki prowadzone przez strażników, programy edukacyjne i ma muzeum.

14. Bądź kreatywny z klasą Maker’s Class

Baltimore w stanie Maryland jest pełne zabawnych i eklektycznych artystów; każdy może być częścią sceny artystycznej Baltimore.

Rekommenderad:  7 Najlepsze kanadyjskie akcje AI do rozważenia w maju 2023 r

Jedną z fajnych rzeczy do zrobienia w Baltimore jest dołączenie do klasy lub przestrzeni twórcy. Anni Howe Papercuts zaprasza wszystkich, którzy ukończyli trzynaście lat, aby nauczyli się tworzyć i wycinać papierowe projekty w swoim studio. Baltimore Clayworks uczy uczniów, jak tworzyć, rzeźbić i glazurować ceramikę.

Corradetti Glassblowing Studio and Gallery zaprasza gości do nauki sztuki dmuchania szkła w swoich mini-warsztatach. Jest też B.Willow, piękny sklep z roślinami dla tych, którzy lubią sadzenie, lub Baltimore Print Studios dla tych, którzy chcą dowiedzieć się o typografii i sitodruku.

15. Odwiedź grób Edgara Allena Poe

Fani Poego mogą odwiedzić jego grób znajdujący się w Westminster Hall i Burying Ground. Cmentarz jest także miejscem spoczynku wielu znanych mieszkańców Baltimore, w tym Johnsa Hopkinsa i Jamesa McHenry’ego. Zwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę prowadzoną przez jednego z opiekunów cmentarza lub zwiedzać samodzielnie.

To urocza okolica Baltimore do spacerów, a cmentarz jest pełen unikalnych i niezwykłych nagrobków i krypt. Idealny dla Poego!

Wniosek

Baltimore ma tak wiele do zrobienia i tak wiele ekscytujących rzeczy do zobaczenia. Cała Twoja rodzina znajdzie coś, co ich zainteresuje.

Od muzeów i miejsc historycznych po zajęcia na świeżym powietrzu i gry sportowe — w Baltimore każdy znajdzie coś dla siebie. Więc na co czekasz? Zacznij planować swoją podróż do tego wspaniałego miasta już dziś!

Powiązane lektury: