Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 najlepszych uzależniających gier casualowych na iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych uzależniających gier casualowych na iOS

Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz słowo „granie”? Czy jest to jeden z popularnych tytułów FPS, takich jak Call of Duty, Apex Legends, Overwatch lub Halo. Cóż, okazuje się, że granie to coś więcej niż te wymagające dużych zasobów i wymagające tytuły, zwłaszcza jeśli chodzi o gry mobilne. Dzięki kategorii zwanej grami Causal (lub Hype-Casual), która oferuje różnorodne gry (o różnym stopniu trudności), w które każdy może grać na swoim smartphonesbez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy.

Chociaż w wersji mobilnej masz także gry takie jak CoD Mobile, PUBG i Fornite, to zazwyczaj gry casual są najbardziej preferowane przez tych, którzy chcą spędzić trochę czasu i nie chcą spędzać godzin na grzebaniu w grze ten mały ekran.

Wydaje się to istotne, zwłaszcza w obecnym scenariuszu na całym świecie, w którym kraje nakładają blokady i proszą swoich obywateli, aby unikali wychodzenia i zachowywali dystans społeczny, aby uniknąć rozprzestrzeniania się koronaawirusa (COVID-19). Tak jak teraz, z jednej strony są ludzie pracujący w domu i załatwiający różne sprawy, z drugiej zaś tacy, którzy szukają sposobów na zabicie nudy. Jeśli więc kojarzysz się z tą drugą opcją, oto lista 15 najlepszych gier typu casual/hyper-casual na iOS.

1. Wąż kontra Blok

Snake vs Block pochodzi od jednego z popularnych twórców gier, Voodoo. Gra polega na prostej rozgrywce, która polega na przeciąganiu palcami po ekranie, aby poprowadzić węża i rozbić cegły, które staną ci na drodze. Każda kula, w stronę której się zbliżasz, ma na górze liczbę, która wskazuje na wzrost długości ogona węża. Podobnie na każdej cegle, z którą możesz się rozbić, jest wyświetlona liczba, która wskazuje liczbę piłek, które możesz stracić, próbując przez nią przejść. W miarę postępów w grze im więcej piłek zbierzesz, tym dłuższy będzie ogon (ponieważ Wąż), a im częściej będziesz uderzać w cegły (przy większych liczbach), tym krótszy będzie ogon.

Nie wspominając o tym, że im więcej grasz, tym więcej poziomów pokonujesz. Co więcej, jeśli czujesz się bardziej konkurencyjny, możesz rzucić wyzwanie znajomym i rywalizować z ich wynikami. Jedyną rzeczą w grze Snake vs Block, która może niektórych rozczarować, są reklamy, które zwykle pojawiają się po ukończeniu poziomu. Istnieje jednak sposób, aby to obejść. Dla USD 20,99 (249 rupii), możesz dokonać zakupu w aplikacji, aby przejść na wersję Premium i pozbyć się irytujących banerów.

Pobierz Wąż kontra Blok

2. Polyforge

W zwykłych grach, choć prostota mechaniki i łatwość gry są najwyższym priorytetem, w niektórych tytułach takie elementy jak grafika, projekt i muzyka mogą być traktowane jako coś oczywistego. Jednak w przypadku Polyforge tak nie jest, a gra zapewnia wciągające wrażenia, zarówno wizualne, jak i dźwiękowe. Gra w nią jest tak prosta, jak dotknięcie ekranu, aby trafić w strzałki i zakryć kryształ ze wszystkich stron, bez konieczności dwukrotnego uderzania w którąkolwiek stronę. Kryształy pojawiają się w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, z piękną grafiką i wciągającym, atmosferycznym i spokojnym dźwiękiem w tle, aby zapewnić wciągające wrażenia.

Chociaż zazwyczaj otrzymujesz jeden kształt na raz, złożoność wzrasta wraz z postępem gry. Co więcej, możesz także rzucić wyzwanie znajomym i rywalizować z ich wynikami. Poza tym w aplikacji znajdują się reklamy, które czasami mogą być denerwujące. Jednak w przeciwieństwie do Snake vs Block, częstotliwość jest dość niska w przypadku Polyforge. Nadal możesz cieszyć się doświadczeniem w samej darmowej wersji. Chociaż, jeśli chcesz, Premium kosztuje USD 00,99 (79 rupii).

Pobierz Polyforge’a

3. Horyzont

Jeśli szukasz czegoś bardziej wymagającego, powinieneś spróbować swoich sił w Horizon. Gra pochodzi od Ketchapp, który ma pod swoją nazwą kilka popularnych tytułów przyczynowych. A jeśli chodzi o rozgrywkę, wszystko, czego potrzebujesz, to manewrowanie samolotem przez pojawiające się nieprzewidywalne przeszkody, a także zbieranie klejnotów i dotarcie jak najdalej. Podobnie jak w przypadku każdej innej gry, im więcej punktów XP zdobędziesz w grze, tym wyżej zajmiesz miejsce w rankingu. Co więcej, w miarę awansu odblokowujesz także nowe samoloty, co jeszcze bardziej zwiększa Twoje wyniki.

Poza tym istnieją codzienne punkty premiowe i możliwość konkurowania ze znajomymi. Możesz przejść na wersję Premium, która kosztuje USD 7.99 (619 Rs) i pozwala odblokować statek i szlak premium, wskrzeszać za darmo, otrzymywać 150 klejnotów dziennie i, co najważniejsze, usuwać reklamy.

Pobierz Horyzont

4. Stos

Kolejną grą prosto z laboratoriów Ketchapp jest Stack. A to z pewnością oznacza piękną grafikę i dźwięk. Jak sama nazwa wskazuje, gra polega na układaniu bloków tak wysoko, jak to możliwe. Zasadniczo masz bloki nadchodzące z dwóch różnych kierunków, które musisz idealnie dopasować do bloku znajdującego się pod nimi. W przeciwnym razie niewyrównana część bloku zostanie odłupana i w ten sposób bloki będą coraz mniejsze. Aby zwiększyć wrażenia, kolor tła i kolor bloków zmieniają się w miarę posuwania się dalej lub utraty idealnego wyrównania bloków.

Chociaż w wersji bezpłatnej są reklamy, ich częstotliwość nie jest przesadzona, a reklamy nie pojawiają się po każdej grze, co jest całkiem znośne. Jeśli jednak chcesz korzystać z usługi bez reklam, możesz przejść na wersję Premium za USD 20,99 (249 rupii).

Pobierz stos

5. Flappy Dunk

Jeśli słyszałeś o niesławnej grze Flappy Bird, która stała się popularna kilka lat temu, możesz w zasadzie zorientować się, o co chodzi w Flappy Dunk. Na początek, w Flappy Dunk Twoim celem jest uniknięcie uderzenia piłki o podłogę lub sufit, a jednocześnie zapewnienie sobie wsadu, czyli wskoczenia do jak największej liczby obręczy. Za każdą wyczyszczoną obręcz otrzymujesz jeden punkt, a czystsze wsady skutkują świstem, który zwiększa wynik o x2, x3, x4 punkty i tak dalej. W miarę postępów w grze odblokowujesz nowe piłki oparte na nowych kolorach lub różnych sportach. Podobnie otrzymujesz także nowe opcje skrzydeł, obręczy, a nawet płomieni.

W wersji bezpłatnej możesz natknąć się na reklamy pojawiające się po kilku grach, a w niektórych przypadkach po każdej grze. Można za cenę (USD 20,99) 249 Rs, uaktualnij do pakietu Premium, aby usunąć reklamy z gry.

Pobierz Flappy Dunk

6. Kolor Switch

Kolor Switch to jedna z najczęściej pobieranych gier w App Store. A doświadczenie, jakie oferuje, w większym stopniu to uzasadnia. Poza tym jest to także jedna z najszybszych gier w historii App Store, która osiągnęła 50 milionów pobrań. Mając to wszystko na uwadze, twórcy opracowali niedawno nową, odnowioną wersję, która zawiera szereg nowych minigier, funkcji i ścieżki dźwiękowej. Jeśli chodzi o rozgrywkę, gra opiera się na prostej strategii „dotknij, aby zagrać” i wymaga, aby piłka minęła każdą napotkaną przeszkodę, dopasowując kolorystykę przeszkody do piłki.

Jak już wspomniano, w grze znajduje się również szereg minigier. Należą do nich Dungeon, Invader, Ghost, Ski, Galaxy, Bieganie i wiele więcej, które są dostępne w sekcji Tryby gry na ekranie głównym. Poza tym z każdym kolejnym poziomem zdobywasz więcej punktów XP, które można wykorzystać do odblokowania lub zakupu takich rzeczy, jak nowe piłki, trasy czy lodówki. Możesz także brać udział w codziennych wyzwaniach, aby zdobyć więcej punktów nagrody. Ponieważ jest to bezpłatna aplikacja, zawiera reklamy. Istnieje jednak możliwość uaktualnienia do wersji Premium, która kosztuje USD 40,99 (249 rupii) i zapewnia oglądanie bez reklam.

Pobierz Kolor Switch

7. Droga Krzyżowa

Crossy Road to kolejna popularna gra casual, która znalazła się na liście najczęściej pobieranych gier w App Store. Jak można się domyślić po nazwie, celem gry jest przeprowadzenie figurki przez ulicę, omijając różne napotykane przeszkody, a także zbierając po drodze punkty. Gdy dopiero zaczynasz grę, jako figurkę dostajesz kurczaka. Jednakże w miarę postępów w grze i zwiększania się liczby punktów pojawia się możliwość zakupu nowych postaci w sklepie. Co więcej, możesz zdobywać codzienne nagrody, a nawet brać udział w codziennych wyzwaniach, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją liczbę punktów.

Kolejną ciekawą cechą Crossy Road jest to, że pozwala ona na grę dwiema figurkami na raz, dla czego ma przydzieloną połowę ekranu dla każdej postaci. Dzięki temu możesz grać jednocześnie ze znajomymi lub rodziną na tym samym urządzeniu i rywalizować o jak najlepszy wynik. Dostępna jest także opcja kontroli rodzicielskiej, za pomocą której możesz wyłączyć reklamy wideo, podczas gdy Twoje dzieci grają w grę.

Pobierz Crossy Road

8. Zygzak

ZigZag to ponownie jedna z popularnych gier casualowych z laboratoriów Ketchapp. Rozgrywka obejmuje potrzebną piłkę i ścianę z zygzakowatym wzorem, którą musisz pokonać, jednocześnie zapobiegając wypadaniu piłki z krawędzi. Aby to zrobić, użyj dwóch palców, aby poprowadzić piłkę w lewo lub w prawo, gdy porusza się ona do przodu po zygzakowatej ścieżce. Robiąc to, zbierasz po drodze diamenty (o wartości dwóch punktów), które możesz następnie wykorzystać do zakupu nowych piłek w sklepie.

Ponieważ w grze znajdują się reklamy, możesz zapłacić jednorazowy koszt w USD 10,99 (249 Rs) za wersję Premium, która eliminuje wyskakujące okienka i banery reklamowe, dzięki czemu możesz cieszyć się grą bez przerw.

Pobierz ZigZag

9. 2048

Jeśli lubisz gry logiczne, zdecydowanie powinieneś sprawdzić 2048. Jest to jedna z najlepszych gier w App Store i z pewnością jest idealnym towarzyszem do spędzenia wolnego czasu. Celem gry jest dodawanie liczb, aby dotrzeć do tytułu 2048. Za to dostajesz 4 X 4 siatka z blokami (z numerem 2), które pojawiają się, gdy łączysz dwa bloki w jeden lub przesuwasz je, aby wykonać ruch w celu następnego połączenia. Na przykład blok 2 łączy się z innym blokiem 2blok 4 łączy się z innym blokiem 4, i tak dalej. Wygrywasz, gdy uda Ci się zsumować bloki, aby uzyskać liczbę 2048 na szczycie bloku. Przegrywasz, gdy siatka jest pełna i nie ma już żadnych sumujących się liczb.

Poza tym możesz także rywalizować w wyzwaniach, które odblokowują się w miarę postępów na każdym poziomie. Podobnie możesz grać z większą liczbą graczy w trybie wieloosobowym i rywalizować o ich wynik. Aplikacja zazwyczaj wyświetla reklamy po każdej innej grze, co jest dość denerwujące. Możesz jednak pozbyć się tych dni, przechodząc na wersję Premium za cenę USD 20,99 (249 rupii).

Pobierz 2048

10. Przygoda Alta

Alto’s Adventure była kiedyś płatną grą w App Store. Jednak w obliczu obecnej sytuacji na całym świecie, która powoduje, że ludzie pozostają w domu i zachowują dystans społeczny, firma udostępniła grę na razie jako bezpłatną. Jeśli chcesz doświadczyć czegoś, co uspokaja zarówno pod względem wizualnym, jak i dźwiękowym, a jednocześnie zapewnia rozrywkę, spokojna grafika i odpowiedni dźwięk w grze przeprowadzą Cię przez to doświadczenie. Rozgrywka polega na wyprawie na snowboardzie przez wioski, lasy i tereny, zbierając punkty i docierając tak daleko, jak to tylko możliwe. W miarę postępów w grze odblokowujemy nowe deskorolki z ich unikalnymi zdolnościami.

Co więcej, możesz rzucić wyzwanie znajomym, aby rywalizowali z Twoim najlepszym wynikiem za pośrednictwem Centrum Gier, a zdobyte punkty wykorzystać do wymiany na takie rzeczy, jak kaski i inne dodatki poprawiające wydajność z warsztatu. Poza tym, ponieważ jest to aplikacja płatna, w przeciwieństwie do niektórych innych tytułów na liście nie wyświetlają się reklamy w całej grze.

Pobierz Przygodę Alto

11. Uderzające uderzenie

Jeśli kiedykolwiek istniałaby lista prostych i pięknych gier, Smash Hit z pewnością znalazłaby się na liście najlepszych pretendentów z całkiem oczywistych powodów. Gra rozpoczyna się od nieziemskich wrażeń z atrakcyjną wizualnie grafiką i nieziemskim wymiarem, w którym dookoła znajdują się obiekty wykonane ze szkła. Ty, jako gracz, otrzymujesz ograniczoną liczbę piłek, których musisz użyć, aby pokonać przeszkody, które staną ci na drodze w miarę posuwania się do przodu. Za każde rozbite szkło zdobywasz trzy punkty, a specjalne przedmioty pojawiające się w przypadkowych przypadkach zapewniają więcej punktów.

Chociaż aplikacja jest całkowicie bezpłatna i nie zawiera żadnych reklam w trakcie gry, dostępny jest pakiet Premium, który kosztuje USD 1.99 (159 Rs), który możesz uaktualnić, aby uzyskać takie funkcje, jak synchronizacja z iCloud, możliwość wznawiania z dowolnego punktu kontrolnego i nie tylko.

Pobierz Smash Hit

12. Wycieczka Mario Kartami

Jeśli jesteś fanem Mario i chcesz przeżyć tę nostalgię na nowo, powinieneś sprawdzić naszą Mario Kart Tour. Gra zasadniczo kręci się wokół ciebie, sterując Mario’s Kart oraz kierując i dryfując po trasie aż do mety wyścigu. Robiąc to, musisz zbierać punkty i inne oferty, aby zwiększyć swoją wydajność i dotrzeć do mety. Na przykład możesz aktywować tryb Szału, aby uzyskać nieograniczoną podaż niektórych przedmiotów i stać się niezwyciężonym. W miarę postępów w grze odblokowujesz nowe poziomy i osiągnięcia, które możesz wykorzystać do odblokowania lub zakupu nowych kierowców, gokartów, odznak i nie tylko.

Aby móc przystąpić do gry, Mario Kart Tour wymaga posiadania konta Nintendo. Musisz więc zalogować się na swoje konto lub, jeśli nie masz konta Nintendo, założyć konto, aby kontynuować. Dzięki temu możesz także konkurować z wynikami znajomych lub osób z całego świata. A dzięki niedawno dodanemu nowemu trybowi wieloosobowemu możesz ścigać się z maksymalnie siedmioma innymi graczami z dowolnego miejsca na świecie.

Pobierz Mario Kart Tour

13. 8 Basen z piłeczkami

Dla tych, którzy szukają gry, która wymaga czegoś więcej niż tylko dotykania ekranu, aby osiągnąć cel, 8 Basen z piłeczkami to dobra opcja do wypróbowania, zwłaszcza jeśli jesteś fanem samego sportu. Gra oferuje różne opcje gry, począwszy od gry pojedynczej 1 vs 1 z trybu do trybu turniejowego, który zapewnia więcej nagród. Co więcej, masz również możliwość zalogowania się za pomocą Miniclipa lub Facebook konto i rzucaj wyzwanie znajomym w dowolnym miejscu i czasie. W miarę postępów i zdobywania kolejnych poziomów odblokowujemy nowe lokacje, dodatki i kilka innych rzeczy, które możemy kupić w zamian za zdobyte punkty. Jeśli chcesz zarobić więcej, możesz wziąć udział w nowych misjach, które są aktualizowane codziennie lub grać w minigry, które oferują również nagrody.

Poza tym gra oferuje zakupy w aplikacji za różne rodzaje monet i pakietów spinów, a także subskrypcję Premium dostępną w dwóch pakietach: tygodniowym i miesięcznym za USD 7Odpowiednio 0,99 i 19,99 USD.

Pobierać 8 Basen z piłeczkami

14. Dwie kropki

Two Dots to z pewnością jedna z najbardziej uzależniających gier na liście, a jeśli lubisz łamigłówki, z pewnością będziesz miło spędzać czas grając w tę grę. Cel jest tak prosty, jak to tylko możliwe — połącz kropki i realizuj cele na każdym poziomie w miarę postępów w grze. Istnieje jednak pewien haczyk – liczba ruchów pozwalających osiągnąć cel jest ograniczona, a łączenie kropek wiąże się z pewnymi zasadami. Na przykład kropek nie można łączyć po przekątnej — a te, które łączysz, powinny być w łańcuchu, aby je policzyć.

Gra ma ponad 2500 poziomów, w których możesz rzucić wyzwanie swoim umiejętnościom. Możesz także połączyć się za pośrednictwem Facebook rywalizować ze znajomymi, aby pobić ich wyniki i zdobyć więcej punktów premiowych. Co więcej, jeśli jesteś daltonistą, istnieje tryb dla Ciebie, który nie kosztuje ani grosza. Poza tym gra oferuje możliwość zakupu życia w aplikacji, ulepszeń, boosterów i nie tylko, które można kupić bezpośrednio w aplikacji.

Pobierz Dwie kropki

15. Kropki mózgowe

Jeśli inne gry z tej listy Cię nie zainteresowały lub szukasz czegoś zabawnego i wymagającego, Brain Dots powinna być Twoją ulubioną grą. Testuje zdolność logicznego myślenia Twojego mózgu, gdy w miarę postępów w grze dojdziesz do trudniejszych poziomów. Gra składa się zasadniczo z dwóch piłek oddzielonych odległością (lub w niektórych przypadkach przeszkodami), a wszystko, co musisz zrobić, to zderzyć obie kule, aby ukończyć poziom. Aby to zrobić, za pomocą dołączonego pisaka narysuj linię lub inny kształt, który łączy dwie kule ze sobą przed uderzeniem w ziemię. W miarę postępów w grze i zdobywania punktów możesz je wymienić, aby zebrać do 25 różnych rodzajów długopisów.

Co więcej, jeśli uważasz, że poziomy nie są wystarczająco trudne, gra oferuje opcję stworzenia własnej sceny i rzucenia wyzwania sobie lub innym graczom online z całego świata, aby pomyślnie ją ukończyć. Co więcej, możesz także dokonywać zakupów w aplikacji, aby uzyskać różne długopisy i ołówki według własnych upodobań. Podobnie istnieje możliwość pozbycia się irytujących reklam w grze. Możesz obejrzeć reklamę, aby przez jakiś czas cieszyć się nią bez reklam, albo zapłacić za jednorazową subskrypcję Premium za USD 30,97 (299 rupii).

Pobierz Brain Dots

Oto niektóre z naszych rekomendacji dotyczących najlepszych gier na iOS, które możesz pobrać i grać na swoim iPhonie, spędzając czas w domu w okresie izolacji. W jakie gry lubisz grać najbardziej? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Table of Contents