Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 najważniejszych czynników rankingowych Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najważniejszych czynników rankingowych Google

Google to złożona bestia. Jego algorytm składa się z ponad 200 czynników, które wpływają na pozycję Twojej witryny na stronie wyników wyszukiwania. Żadnego z tych czynników nie należy wąchać, ale niektóre przewyższają inne pod względem ważności.

Poniżej omówimy dziesięć najważniejszych czynników rankingowych Google, których nie można zignorować w tym roku.

1. Linki wsteczne

W oczach Google każdy uzyskany link do Twojej witryny jest jak wotum zaufania. Fakt, że Twoje treści zostały odesłane gdzie indziej, dowodzi algorytmowi, że Twoja witryna jest godna zaufania i pełna cennych informacji.

Witryna odsyłająca do Twojej witryny nazywana jest domeną odsyłającą. Im więcej domen odsyłających uzyskasz dzięki linkom zwrotnym, tym bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz swoją domenę nad konkurencją sprawdź rankingi Google na wybrane słowa kluczowe.

Jednak Twoje linki zwrotne muszą pochodzić z odpowiednich i wiarygodnych źródeł, aby Google mógł poprawić ranking Twojej witryny. Załóżmy, że prowadzisz witrynę z artykułami golfowymi. Twój profil linków zwrotnych nie będzie miał większego znaczenia, jeśli większość linków zwrotnych pochodzi od firm konsultingowych IT. Dziwny pomysł, ale masz obraz.

2. Szybkość strony

Dzięki temu czynnikowi rankingowemu jest to mniej przypadek „najszybszej wygranej witryny”, a bardziej sytuacja „ostatnia to zgniłe jajo”. Oznacza to, że Twoja witryna nie zostanie nagrodzona za szybkie ładowanie strony, ale zostanie ukarana za niską prędkość.

Google niedawno wyjaśnione że witryny powinny wyświetlać treści użytkownikom 1.3 sekundy. Tak więc, jeśli Twoja witryna może generować treści dopiero po upływie tego krótkiego okna, ryzykujesz spadkiem w kolejności dziobania w SERP.

3. Przyjazność dla użytkownika

Algorytm Google, RankBrain, wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania doświadczenia użytkownika i mierzenia przyjazności dla użytkownika każdej strony internetowej. Patrzy na trzy główne czynniki:

  1. Współczynnik klikalności: szybkość, z jaką użytkownicy klikają na stronę internetową prezentowaną im w SERP
  2. Współczynnik odrzuceń: szybkość, z jaką użytkownicy odwiedzają jedną stronę, a następnie wracają do SERP
  3. Czas oczekiwania: jak długo użytkownik spędza na każdej stronie

Jeśli wielu użytkowników przechodzi do Twojej witryny przez jakiś czas, oznacza to dla Google, że Twoje treści są zgodne z ich intencjami wyszukiwania. Z drugiej strony, jeśli użytkownicy odwiedzają Twoją stronę, a następnie wracają do strony wyników lub w ogóle nie klikają na Twoją witrynę, RankBrain założy, że Twoja witryna jest przeznaczona dla użytkownikównieprzyjazny.

4. Głębia treści

Google chce uszeregować treści, które dostarczają użytkownikowi wielu szczegółów. Nie oznacza to pisania długich artykułów – dostarczaj cennych informacji, które pomogą użytkownikom wyszukiwarek znaleźć dokładnie to, czego potrzebują. W tym przypadku pomocna może być głębia i szczegółowość treści.

Dostarczając o wiele więcej szczegółów niż strony konkurencji, wkrótce Twoja witryna powinna przewyższyć je wszystkie. Aby zrozumieć poziom szczegółowości, który należy podać, możesz samodzielnie przeprowadzić wyszukiwanie w Google i sprawdzić pola „ludzie też pytają”, aby zrozumieć informacje, których szukają użytkownicy.

Rekommenderad:  5 Przykłady najlepszego oprogramowania do edycji wideo dla firm

Na przykład, aby stworzyć szczegółową treść dla swojej witryny z artykułami golfowymi, możesz wyszukać „najlepsze marki golfowe”, a następnie wyświetlić pola „Ludzie też pytają” zawierające pytania typu „jakie są najlepsze marki golfowe?” lub inne powiązane zapytania. Możesz użyć tych pól, aby dodać szczegółowe treści, które użytkownicy chcą zobaczyć.

5. Przyjazność dla urządzeń mobilnych

Wyszukiwanie mobilne przejmuje kontrolę. W 2019 r. ponad 80% użytkowników przeszukiwało Internet za pomocą urządzenia mobilnego. Właśnie dlatego Google umieszcza teraz witryny zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych nad witrynami, które nie są przystosowane do urządzeń mobilnych.

Większość czynników rankingowych na naszej liście koncentruje się na doświadczeniu użytkownika, a projektowanie stron internetowych responsywnych na urządzenia mobilne nie jest wyjątkiem. Obejmuje to utworzenie strony internetowej z dużymi czcionkami, które są łatwe do odczytania na małych ekranach, oraz automatyczne przeformatowanie zawartości witryny w zależności od używanego urządzenia. Może się to wydawać trudne do wdrożenia, ale wszystkie najlepsi kreatorzy stron internetowych pochodzą już z szablonami responsywnymi dla urządzeń mobilnych.

6. Autorytet

Google używa czegoś, co nazywa się Oceniający jakość wyszukiwania do oceny jakości i autorytetu każdej strony internetowej. W ramach tych wytycznych dotyczących oceny jakości wyszukiwania Google wspomina, że ​​strony internetowe powinny koncentrować się na EAT (wiedza fachowa, autorytatywność i wiarygodność).

Oznacza to, że Google będzie oceniać witryny, które wykazują autorytet w danej dziedzinie i wiedzę specjalistyczną. Innymi słowy, Twoje treści z większym prawdopodobieństwem przewyższą konkurencję, jeśli skupisz się na określonej dziedzinie wiedzy, a nie na szerokiej treści, która obejmuje wiele baz w mniej szczegółowy sposób.

7. Sygnały społeczne

Odnosi się to do liczby udostępnień, polubień i widoczności w mediach społecznościowych, które przyciąga Twoja strona internetowa. Sygnały społecznościowe są podobne do linków zwrotnych, ponieważ pokazują Google, że Twoje treści są wartościowe, ponieważ są udostępniane przez innych online.

W przypadku następnej kampanii marketingowej powinieneś więc dążyć do generowania zaangażowania w mediach społecznościowych. Będzie to obejmować różne techniki marketingowe, takie jak codzienne publikowanie, wykorzystywanie obrazów, tworzenie konkursów, budowanie partnerstwa z innymi popularnymi markami oraz monitorowanie wydajności treści w mediach społecznościowych za pomocą narzędzi jak Hootsuite.

8. Dokładność treści

Ten jest dość oczywisty. Czy sądzisz, że Twoje treści będą pojawiać się w SERP, jeśli podajesz niedokładne informacje? Absolutnie nie.

Ponadto, gdyby Google zaczął klasyfikować niedokładne treści, użytkownicy zaczęliby zamiast tego gromadzić się w innych wyszukiwarkach.

Niedokładne treści mogą być czymś więcej niż tylko niewygodą dla użytkownika. Załóżmy, że użytkownik wyszukuje „dzienną dawkę paracetamolu”. Jeśli Google uszereguje niedokładne informacje dla tego konkretnego zapytania, może to zagrozić zdrowiu i samopoczuciu użytkownika.

Google oceni EAT Twojej witryny, aby określić dokładność treści. Na przykład Google może analizować liczbę uzyskanych przez Ciebie linków zwrotnych lub sygnałów społecznościowych, aby uzyskać miarę tego, jak trafne są Twoje treści postrzegane przez innych.

Rekommenderad:  Jak algorytmy ewolucyjne mogą zoptymalizować sortowanie?

9. SEO techniczne

Bez zagłębiania się w szczegóły techniczne, ten czynnik rankingowy odnosi się do możliwości indeksowania Twojej witryny – lub innymi słowy, jak łatwo Google interpretuje i rozumie, o czym jest Twoja strona internetowa i gdzie ją uszeregować.

Techniczne techniki SEO obejmują optymalizację adresów URL poprzez włączenie słów kluczowych, zapewnienie szybkości strony do zera, budowanie struktury różnych stron internetowych, która jest łatwa w nawigacji dla użytkownika, a także wiele innych działań.

10. Bezpieczeństwo strony

Google ogłosił w 2014 r., że HTTPS, czyli zabezpieczenia stron, będzie stać się czynnikiem rankingowym. Chociaż jest to uważane za nieco „lekki” czynnik rankingowy, upewnienie się, że Twoja witryna jest bezpieczna, może być punktem zwrotnym w decyzji Google o uszeregowaniu Twojej witryny w stosunku do strony konkurencji, która nie jest bezpieczna.

Aby chronić swoją witrynę, musisz kupić certyfikat SSL (Secure Sockets Layer) od dostawcy, takiego jak Zaszyfrujmy. Ten certyfikat zaszyfruje poufne informacje przekazywane między użytkownikiem a Twoją witryną, takie jak dane karty kredytowej klienta.

Jeśli Twoja witryna nie jest bezpieczna, przeglądarka Google Chrome oznaczy Twój adres URL tagiem „niezabezpieczona”, co nie wróżyłoby dobrze wiarygodności Twojej witryny!

11. Czynniki na stronie

Treści tekstowe to najłatwiejszy rodzaj treści do odczytania przez roboty Google. Z tego powodu Google w dużej mierze polega na tej treści przy przypisywaniu tematu strony. Po przeprowadzeniu wyszukiwania Google będzie szukać sygnałów trafności dla tego zapytania, korzystając z treści na stronie.

Poniżej wymieniono niektóre z głównych czynników na stronie, które mogą zwiększyć rankingi w Google:

  • Tagi tytułów: H1 pasujące do wyszukiwanych haseł korelują z wyższymi rankingami dla tego słowa kluczowego. Dołącz także tagi tytułu, takie jak H2 i H3.
  • Długość treści: Wykazano, że długość treści koreluje z pozycją w SERP. W filmie autorstwa Martina Splitta z Googlesugeruje, że więcej treści mogłoby poprawić rankingi, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że trafi na trafne słowa kluczowe.
  • Jakość łącza wychodzącego: Dobrej jakości linki wychodzące mogą pokazać Google, że artykuł jest dobrze zbadany i autorytatywny, co jest podstawowym elementem EAT. Jednak zbyt wiele linków wychodzących może prowadzić do „wycieku” soku z linków, co może prowadzić do mniejszej siły rankingowej.
  • Gęstość słów kluczowych: Google wykorzystuje liczbę wystąpień słowa kluczowego, aby określić jego trafność.
  • Słowa kluczowe LSI: ukryte słowa kluczowe indeksowania semantycznego same w sobie nie są czynnikiem rankingowym, ale umożliwiają Google lepsze zrozumienie tematu strony.

12. Metadane

Podobnie jak czynniki na stronie, Google odczytuje dane, aby wyodrębnić trafność dla określonych tematów. Z tego powodu musisz umieścić docelowe słowa kluczowe w swoich tytułach meta.

Od jakiegoś czasu Google mówi, że tak nie używaj metaopisów jako czynnika rankingowego, ale to nie znaczy, że nie należy ich optymalizować. Współczynniki klikalności są czynnikiem rankingowym, który można zwiększyć, czyniąc metaopisy bardziej przyciągającymi wzrok i wciągającymi. Z kolei angażujące metaopisy są pośrednim czynnikiem rankingowym.

Rekommenderad:  Czego potrzebujesz do Google Stadia?

13. Linkowanie wewnętrzne

Podobnie jak zewnętrzne linki zwrotne, wewnętrzne linki do stron oznaczają dla Google, że te strony są ważne, potencjalnie podnosząc rangę tych stron.

Zarówno jakość, jak i ilość linków wewnętrznych jest ważnym czynnikiem przy próbie przekazania uprawnień stronom.

Istnieją dowody na to, że linki wewnętrzne przekazują również sok z linków zewnętrznych. Jest to popularna technika wśród SEO, polegająca na wewnętrznym łączeniu popularnych stron z treściami, do których prowadzą linki, z ważnymi stronami usług.

14. Zduplikowana treść

Zduplikowana treść może mieć znaczenie negatywny wpływ na rankingi, zwłaszcza gdy nie ma wzmianki o kanonikach. Jeśli Google podejrzewa, że ​​Twoja witryna jest plagiatem, możesz spodziewać się spadku pozycji w rankingu w Twojej witrynie. Nawet nieznacznie zmodyfikowana treść może nadal skutkować karą algorytmiczną.

Tej samej logiki można użyć również w przypadku metadanych. Posiadanie tych samych metadanych, co inne witryny w indeksie Google, może prowadzić do zmniejszenia widoczności organicznej w całej witrynie.

15. Użyteczność mobilna

Od czasów Google’a mobilne pierwsze indeksowaniebudowanie i optymalizowanie witryn internetowych na urządzenia mobilne nabiera coraz większego znaczenia.

Niektóre czynniki, które Google bierze pod uwagę podczas analizy „użyteczności mobilnej” witryny, obejmują responsywne widoczne obszary, rozmiary i pozycje przycisków oraz rozmiar tekstu.

Google znacznie nagradza witryny, które mają responsywną witrynę mobilną, i karze witryny, które jej nie mają.

Wniosek

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie z tych czynników zostały potwierdzone przez Google. Wiele z nich zostało wydedukowanych na podstawie wieloletnich badań korelacyjnych. Pamiętaj, Google jest jak czarna skrzynka. Wiemy, że niektóre techniki zwiększają rankingi, ale nie jesteśmy do końca pewni, w jaki sposób!

Lista może być długa (pamiętaj, że istnieje ponad 200 czynników rankingowych), ale zostawimy Ci ostatnią radę dotyczącą SEO.

Musisz spróbować uspokoić zarówno użytkownika Google swoimi treściami, aby skutecznie pozycjonować. Oznacza to tworzenie treści, które użytkownicy uwielbiają czytać i udostępniać oraz które Google łatwo analizuje i ocenia. Podsumowując, idealna kampania SEO pozwoli znaleźć równowagę między przyjaznością dla użytkownika a Google.

Jeśli zastosujesz się do tych piętnastu czynników rankingowych, przekonasz się, że Twoje strony internetowe błyskawicznie wzrosną w SERP.

Table of Contents