15 największych wiadomości o nowym 16-calowym MacBooku Pro

Po wielu plotkach o nowym 16-calowym MacBooku Pro, Apple w końcu ujawniło to niedawno. Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, wydaje się, że firma naprawdę przewyższyła dostawę swojego nowego notebooka. Wszystkie wiadomości i ulepszenia wydają się uzasadniać aktualizację dla tych, którzy już mieli dużo starszy model, lub zakup dla tych, którzy szukają nowego komputera od pewnego czasu.

Jeśli jesteś ciekawy i chcesz wiedzieć, czy nowy 16-calowy Macbook jest tego wart, po prostu sprawdź jego najważniejsze wiadomości. Podajemy je poniżej, więc po prostu zobacz wszystko szczegółowo poniżej!

1. Design

nowy Macbook Pro

Na początek oczywiście warto porozmawiać o konstrukcji nowego MacBooka Pro. Jest bardzo podobny do poprzednich modeli linii notebooków Apple, zwłaszcza w porównaniu z modelem 15-calowym, również wydanym w tym roku.

Największa różnica polega na tym, że ekran jest nieco większy, podobnie jak wysokość, grubość, szerokość i waga. Gołym okiem nic z tego nie jest bardzo zauważalne, co jest idealne dla tych, którzy lubią projekt stosowany przez firmę.

2. Screen

Ponieważ wspomnieliśmy o powyższym ekranie, nie ma również powodu, aby przestać podawać więcej szczegółów na jego temat. Jak dobrze wiemy, ma nie mniej niż 16 cali, co jest opcją dla tych, którzy chcieli większego wyświetlacza na notebooku. Apple.

Poza tym warto wspomnieć, że jego rozdzielczość to 3.072x 1.920 pikseli. Jest to bardzo imponujące i świetne dla tych, którzy pracują z edycją wideo lub zdjęć. Wielka poprawa w porównaniu do rozdzielczości 2.880x 1.800 pikseli modelu 15 cali.

3. Nowa klawiatura

Od tego czasu minęło trochę czasu Apple używa na MacBookach znanego projektu klawiatury o nazwie „Butterfly” zamiast czegoś bardziej konwencjonalnego. Pomimo tego, że jest bardzo wygodną klawiaturą i dobrym pisaniem, ułatwia również wprowadzanie brudu między klawiszem a jego mechanizmem.

To w zasadzie sprawia, że ​​klawiatura jest bezużyteczna i przestaje działać poprawnie. Oczywiście powoduje to oburzenie ze strony użytkowników Apple dawno temu coś, co firma w końcu wzięła pod uwagę w nowym MacBooku Pro.

Firma całkowicie zmieniła model klawiatury i teraz używa mechanizmu bardzo podobnego do mechanizmu iMac Pro Nie ma teraz powodu, aby pozostawić MacBooka w domu z klawiaturą cały czas przykrytą.

4. Dotknij ID

Biorąc pod uwagę ilość informacji, które możesz mieć na MacBooku, ważne jest, aby mieć pewne środki bezpieczeństwa. Dobrą wiadomością jest to, że po raz kolejny Touch ID jest zintegrowany z nowym MacBookiem Pro.

W takim przypadku najlepiej jest mieć określony przycisk tylko dla Touch ID. Działa jak czytnik linii papilarnych, więc możesz na przykład odblokować komputer w ten sposób zamiast na przykład używać haseł.

5. Wpisy

MacBook Pro Apple

Niestety nowy MacBook Pro nie jest najbardziej uniwersalny pod względem wejść dla różnych urządzeń. Istnieją cztery wejścia Thunderbolt. 3 i gniazdo słuchawkowe, ale nic więcej.

To okazuje się dość złe dla tych, którzy potrzebują karty SD, gniazda USB lub HDMI. Biorąc pod uwagę, że wiele osób korzysta z komputerów Apple W przypadku tworzenia i edytowania treści okazuje się, że jest jeszcze gorzej.

Oczywiście można używać adapterów do wszystkich powyższych i nie tylko. Byłoby jednak dobrze mieć najbardziej tradycyjne wpisy bezpośrednio na komputerze.

6. Wydajność

MacBook jest znany z tego, że działa dobrze nawet na cięższym oprogramowaniu do edycji. Na szczęście nowy 16-calowy MacBook Pro nie pozostawia nic do życzenia w tym zakresie.

Ma procesor Intel i7 z 6 rdzenie i nie mniej niż 16 GB pamięci RAM. Zasadniczo coś znacznie powyżej tego, co zwykle widzimy w notebookach, choć nie tak potężne jak komputer stacjonarny.

Warto wspomnieć, że jest to tylko domyślne ustawienie dla MacBooka, ponieważ można wykonywać pewne aktualizacje. Na przykład pamięć RAM może mieć do 64 GB, a procesor to i9 8 Rdzenie Intel

7. Przechowywanie

Miejsce do przechowywania to kolejny bardzo ważny czynnik w komputerze, zwłaszcza w notebooku. W końcu posiadanie laptopa jest dość niewygodne i wszędzie trzeba nosić ze sobą zewnętrzne karty SD lub dyski twarde.

Na szczęście 16-calowy MacBook Pro ma dobre opcje pamięci wewnętrznej. Możesz wybrać z 512 GB, 1 TB, 2 TB, 4 TB lub 8 TB dostępnej przestrzeni. Nieźle jak na notebooka, prawda?

8. Dane techniczne

W ogólnych specyfikacjach niewiele różni się od innych modeli MacBooka Pro, tylko trochę większy, ale na pierwszy rzut oka nie tak zauważalny.

Ma 35,79 cm szerokości i 24,59 cm głębokości, 1, 62 cm grubości i waży około 2 kg

9. Bębny

Z jakiegoś powodu Apple Nigdy nie lubi ujawniać pojemności baterii swoich urządzeń. To dotyczy smartphones, tablety, a nawet notebooki, w tym 16-calowy MacBook Pro.

Firma ujawniła tylko, że komputer może obsłużyć do 11 godzin przeglądania sieci bezprzewodowej, do 11 godzin odtwarzania wideo w aplikacji Apple TV i do 30 dni w trybie gotowości.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na dobrą wydajność baterii, ale jak w przypadku każdego dobrego laptopa, oczywiście zawsze miło jest mieć ze sobą ładowarkę.

10. Kolory

nowy Apple Macbook

W przeciwieństwie do niektórych innych modeli MacBooków, nowy 16-calowy Pro jest dostępny tylko w dwóch kolorach. Możesz go kupić w kolorze srebrnym lub szarym, najlepszym dla tych, którzy lubią dyskretne notebooki.

Oczywiście istnieje wiele skórek i okładek, których można użyć do dostosowania MacBro Pro, więc to nie jest wielka sprawa.

11. Kamera

Oczywiście nie można oczekiwać wiele od kamery internetowej wbudowanej w notebook, ale dopóki kamera nowego MacBooka Pro nie zepsuje się. Jest to kamera HD 720p, której można używać do robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Oczywiście główna funkcja kończy się na aplikacjach takich jak Facetime, ale w razie potrzeby możesz jej użyć do zarejestrowania twarzy.

12. Audio

A Apple upewnij się również, aby dostosować dźwięk z nowego MacBooka Pro sistema z sześcioma głośnikami hi-fi i wooferami z redukcją mocy.

Poza tym nadal ma zestaw trzech mikrofonów studyjnej jakości, wysoki stosunek sygnału do szumu i kierunkowe filtrowanie przestrzenne. Idealne dla tych, którzy nie chcą przez cały czas nosić zestawu słuchawkowego.

13. System operacyjny

Nic dziwnego, że 16-calowy MacBook Pro jest wyposażony w najnowszą wersję macOS, Catalina. Oczywiście komputer będzie nadal otrzymywać nowe aktualizacje i wersje sistema działające przez wiele lat, jak to zwykle bywa z urządzeniami z Apple.

14. Cena

Podobnie jak w przypadku praktycznie każdego nowoczesnego urządzenia, cena nowego MacBooka Pro zależy bezpośrednio od niektórych jego elementów. Zasadniczo zależy to bardziej od pamięci wewnętrznej, wybranego procesora i ilości pamięci RAM.

W Brazylii są dwie domyślne opcje Apple. Model z 512 GB pamięci, 16 GB pamięci RAM i procesorem Intel i7 6 rdzenie można kupić za 21 299,00 USD.

Model 1 Pamięć TB, 16 GB pamięci RAM i procesor Intel i9 8 rdzenie można kupić za 24 599,00 USD w sklepie internetowym.

Inne konfiguracje należy zamówić w Apple w szczególny sposób i w konsekwencji będą znacznie droższe niż te wartości. Jeśli nie chcesz poradzić sobie z tymi oburzającymi cenami, możesz również sprawdzić wersję amerykańską.

W USA modele można kupić za $2.399 i $2Odpowiednio .799. Są to nadal drogie notebooki, ale o wiele lepsze w tych wartościach, jeśli możesz zaimportować preferowany model.

15. Dostępność

MacBook Pro 16 cali

Po ogłoszeniu 13 listopada 2019 r. Nowy MacBook Pro był już dostępny dla każdego, kto go zamówił w przedsprzedaży. Tak jak oficjalne wydanie pojawiło się zaledwie dwa dni później, nie trwało to długo.

Można go kupić dziś w większości krajów, w tym w Brazylii. Istnieją jednak doniesienia o braku zapasów w niektórych lokalizacjach, które mogą utrudniać zakup nawet w naszym kraju.

Co sądzisz o nowym 16-calowym MacBooku Pro?

Czy skorzystałeś z naszej listy, aby dowiedzieć się więcej o nowym 16-calowym Macbooku Pro? Zostaw komentarz i powiedz nam, co o nim myślisz, a jeśli jest jeszcze jeden aspekt, który chciałbyś zobaczyć tutaj.