Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 niesamowitych gadżetów „zrób to sam” (DIY).

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 niesamowitych gadżetów „zrób to sam” (DIY).

Gadżety typu „zrób to sam”: nie wydają się zbyt potrzebne. Ale w rzeczywistości są całkiem fajne i praktyczne.
Poza tym, kto w dzisiejszych czasach nie chce być majsterkowiczem? Jeśli jesteś choć trochę podobny do mnie, masz talent zarówno do bycia leniwym, jak i trochę entuzjastą majsterkowania.

Szukasz kilku weekendowych projektów DIY, które pomogą Ci spędzić czas z dziećmi, pobudzić kreatywność i przy okazji zrobić fajne gadżety? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej przedstawiamy 15 naprawdę fajnych gadżetów DIY, które możesz zbudować w wolnym czasie. Czas przestać oglądać Netflixa i odpocząć, a zacząć budować kilka gadżetów typu „zrób to sam”.

1. Laptop do samodzielnego montażu

Czy masz jakieś rzeczy leżące po prostu ze starych laptopów? Jeśli tak, oto weekendowy projekt, który na pewno da Ci poczucie satysfakcji: Zbuduj własnego laptopa! Wszystko, co musisz zrobić, to odzyskać wszystkie działające części ze starych rzeczy (itp.), Polutować to wszystko, znaleźć pojemnik na wszystkie rzeczy i złożyć wszystko w całość. Ktoś właśnie tak zrobił i zrobił sobie laptop DIY w pudełku po pizzy. Pomysł jest naprawdę fajny, a możliwości personalizacji dają konstruktorowi prawdziwą satysfakcję.

2. Panoramiczna kamera kulowa z możliwością rzucania

Jonas Pfeil, Kristian Hildebrand, Carsten Gremzow, Bernd Bickel i Marc Alexa z Computer Graphics Group w Berlinie przenieśli majsterkowanie na inny poziom, wymyślając aparat, który mógłby rejestrować obrazy dookoła. The Panoramiczna kamera kulowa to pierwsza kamera prawdziwie 360 ​​stopni, która potrafi robić zdjęcia nawet pod nią, wykonywać pełny obraz 360 stopni i w pełni nawigować. Aparat wykonany jest z rodzaju pianki eliminującej efekt duchów, posiada 36 aparatów telefonicznych 2Mpx i po rzuceniu wykonuje 36 zdjęć w najwyższym punkcie, które będziesz mógł pobrać za pomocą kabla USB na swój telefon komputerze i za pomocą dołączonego specjalnego oprogramowania wygeneruj pełny obraz 360°.

3. Zrób to sam segwayem

Ten gadżet DIY to coś, co założę się, że każdy by chciał. Biorąc pod uwagę prawdziwą cenę Segwaya, ten kosztuje 2500 dolarów i daje tyle samo frajdy. Chociaż do tego potrzebne są pewne umiejętności elektryczne, segway DIY daje naprawdę dobre poczucie spełnienia, gdy wiesz, że jeździsz własnym dziełem.

4. Kusza do samodzielnego montażu na nadgarstku

Jednym z najfajniejszych gadżetów DIY, jakie kiedykolwiek widziałem, jest ręcznie montowana kusza. Jest to dość skomplikowane, ale zabawa, jaką możesz mieć, jest nieograniczona. Celnie strzela metalowymi strzałkami 3 metrów i posiada wskaźnik laserowy zapewniający dodatkową dokładność. Projekt wymaga więcej pracy, a w przyszłości być może zobaczymy w pełni automatyczną kuszę.

5. µFala

Ten gadżet typu „zrób to sam” został stworzony przez grupę studentów biorących udział w hackathonie PennApps Data Hackathon. The pomysł jest świetny: zamiast patrzeć, jak Twój posiłek się kręci, Twoja kuchenka mikrofalowa może wyszukiwać filmy YouTubeo takiej samej długości, jak ustawiłeś minutnik w kuchence mikrofalowej. Kuchenka mikrofalowa posiada ekran dotykowy, na który składa się 7 PROWADZONY segmentów i jest zasilany przez obwód Arduino. Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby mieć taki, zdecydowanie lepsze od patrzenia na jedzenie podczas jego podgrzewania.

6. Zrób to sam maszyna do mgły

Jeśli ktokolwiek z Was kiedykolwiek marzył o zostaniu gwiazdą rocka (lub wampirem), nie zaszedłby daleko bez własnej wytwornicy mgły. Cóż, jesteś o krok bliżej do tej samodzielnej maszyny do wytwarzania mgły. Jest prosty w wykonaniu, a daje fajny efekt: dodaj trochę gliceryny spożywczej, wymieszaj z wodą destylowaną i podpal, efekt jest niesamowity, a to wszystko za $5!

7. Jednoosobowy poduszkowiec Vertipod

The Poduszkowiec Vertipod to z pewnością Segway nieba! Ten gadżet typu „zrób to sam” był wymyślony i zbudowany przez wielu, dlatego ze względu na mnogość osób próbujących zbudować latającą jednogrzydową maszynę (odrzutowiec lub poduszkowiec) stał się on dość popularny. The latacz opiera się na silniku posiadającym śmigło, które wdmuchuje powietrze w dół i wytwarza siłę nośną. Za zestaw zapłacisz około 10 000 dolarów, ale jeśli naprawdę jesteś fanem majsterkowania i masz w domu części zamienne, możesz zbudować go znacznie mniej. Poduszkowiec zbudowany przez prezesa i dyrektora generalnego Air Buoyant Pete’a Bitara może osiągnąć prędkość 40 mil na godzinę na wysokości 5 stóp.

8. Neowiktoriański telefon komórkowy DIY

Ta technologia DIY wygląda jakby wyszło prosto z Fallouta 3 czy Bioshock, ale tak naprawdę był to kiedyś telefon Sagem, „dostrojony” tak, żeby tak wyglądał. Może nie będzie tak lśniący i pełen technologii jak dzisiejszy smartphonesale ma styl.

9. Dzwonek USB do powiadamiania e-mailem

To fajny gadżet typu „zrób to sam” przeznaczony dla osób, które nie zawsze są ostrzegane przez powiadomienie komputera o wiadomościach e-mail. Ten USB Bell jest podłączony do komputera za pomocą kabla USB i zadzwoni kiedy otrzymasz e-mail. Wygląda nieźle, doskonale radzi sobie ze swoją pracą, a potrzebujesz jedynie podstawowych umiejętności lutowania i elektroniki. Fajną częścią tej wersji jest to, że możesz nie tylko zrobić dzwonek, ale także wymyślić własne pomysły, na przykład lampkę pocztową lub skorzystać z połączenia głosowego.

10. Zrób to sam Facebook Przycisk Lubię to

Spotkałem jakiegoś hardcorowca Facebook fanów w przeszłości, ale ktoś, kto stworzyłby oparty na Arduino, prawdziwy przycisk „Lubię to”… to coś zupełnie innego. Urządzenie posiada ekran LCD wyświetlający wszystkie Twoje upodobania i ma wymiary 29x47x4 cm. To może być ogromny hit Facebook fanów, gdyby ktoś dał mu aparat cyfrowy, funkcję Wi-Fi i trochę mózgu, a wtedy rzeczywiście wchodziłby w interakcję z prawdziwymi rzeczami. Oznaczymy ten jako „fajny gadżet DIY w przygotowaniu”.

11. Lampa na Międzynarodową Stację Kosmiczną zrób to sam

ISS czyli Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to cud ludzkiej pomysłowości i tak należy ją traktować. The Lampa ISS jest raczej hołdem dla wszystkich inżynierów, którzy tak ciężko pracowali, aby marzenie o eksploracji kosmosu było o krok bliżej spełnienia. Lampa to w zasadzie pleksiglas, który zapala się, gdy ISS przelatuje nad głową.

Konstrukcja jest prosta, wystarczy przylutować kilka diod LED do pleksiglasu (lub czegokolwiek, co chcesz zapalić), umieścić je na płytce drukowanej starej lampy i podłączyć przez USB do komputer, gdzie musisz znaleźć aplikację, która poinformuje lampę, kiedy ISS przeleci nad głową. Wydaje się to trudne, ale wysiłek włożony w stworzenie takiego statku jest nieistotny w porównaniu z wysiłkiem włożonym w prawdziwą ISS i może w ten sposób chcemy złożyć hołd ludziom, którzy tak ciężko pracowali przy jego budowie.

13. Zrób to sam iPad 3

Wiem, że iPad to popularny gadżet, ale mam dość czekania na premierę iPada 3mężczyzna z Chin zbudował własnego iPada 3 (lub jak to sobie wyobraża). Urządzenie jest kompatybilne z klawiaturą, działa Windows i można go zadokować jak Transformer Prime firmy ASUS. Nie dla każdego, mimo to kup fajny gadżet DIY.

14. Ukryte ostrze Assassins Creed DIY

Niektórzy prawdziwi fani Assassin’s Creed mieli dość bycia prostymi ludźmi i chcieli wśliznąć się w Altaira lub Ezio Auditore, więc stworzyli ukryte ostrze, takie samo (lub lepsze) słynnego zabójcy. Ostrze wysuwa się i chowa bardzo szybko, pociągając za drut przyklejony do pierścienia. To naprawdę pomysłowe i wszystkie wyglądają fatalnie.

15. Zrób to sam robot Wall-E

Ten jest raczej dla miłośników Wall-E, którzy wiedzą trochę o robotyce. The Robot Wall-E naprawdę oddziałuje: zawiera cechy 4 serwa dla gąsienic, dłoni i szyi, rozpoznaje i śledzi twarz oraz obiekty, potrafi odpowiadać na proste pytania oryginalnym głosem Wall-E i kilkoma fajnymi sztuczkami, takimi jak taniec lub wykonywanie poleceń. To świetna zabawa, która może pomóc w zorganizowaniu naprawdę fajnych weekendów DIY. Do jego wykonania potrzebne są tylko części robota dostępne w Internecie (oprogramowanie EZ-builder z robotyką U-Command lub zestawy Arduino).

Table of Contents