Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 pomysłów na biznes fitness

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 pomysłów na biznes fitness

Branża zdrowia i fitnessu przeżywa boom. Tak więc istnieje wiele możliwości dla profesjonalistów fitness, aby założyć własne odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa. Jeśli szukasz pomysłów na start-upy fitness do uruchomienia w 2022 roku, oto kilka do rozważenia.Branża fitness w 2022 roku

Branża fitness znacznie się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku lat. Duży nacisk kładzie się na treningi w domu i wirtualne. Jest więc dużo miejsca na rozwój, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu do ćwiczeń w domu, subskrypcje, a nawet urządzenia do noszenia.

Jaki biznes możesz zacząć od fitnessu?

Jest tak wiele firm fitness obsługujących różne nisze w tej branży, więc opcje są prawie nieograniczone. Jeśli szukasz świetnego pomysłu na biznes fitness, niektóre najlepsze opcje obejmują trening osobisty, sprzedaż sprzętu fitness i oferowanie zajęć treningowych osobiście lub online.

Jednak jest też wiele osób, które są podekscytowane powrotem na siłownię lub osobistymi treningami. Ten segment rynku jest oczekuje się wzrostu przez 3.7 procent w 2022 r. Jest więc dużo miejsca na rozpoczęcie odnoszącego sukcesy biznesu fitness, bez względu na to, jaki rynek chcesz eksplorować.

Najlepsze pomysły dla firm fitness

Jeśli jesteś gotowy do założenia własnej firmy w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia, oto kilka najlepszych pomysłów na biznes fitness do rozważenia.

1. Firma zajmująca się szkoleniami osobistymi

Osobisty trener pomaga klientom jeden na jeden, aby pomóc im osiągnąć ich osobiste cele fitness. Możesz założyć firmę zajmującą się szkoleniami osobistymi osobiście lub online, pobierając jednorazowe opłaty za sesje lub bieżące subskrypcje. Niektórzy trenerzy oferują różne opcje treningu, podczas gdy inni koncentrują się na konkretnym obszarze, takim jak trening siłowy.

2. Biznes Klubu Zdrowia

Klub zdrowia umożliwia członkom korzystanie ze sprzętu i wyposażenia siłowni w zamian za miesięczną opłatę. Wymaga to dedykowanej przestrzeni i specjalistycznego sprzętu. Ale możesz zarobić stały miesięczny dochód z wystarczającą liczbą członków.

Rekommenderad:  Dlaczego aparaty słuchowe są drogie?

Czytaj więcej: Jak założyć własną siłownię

3. Studio fitness

Studia fitness mogą również oferować sprzęt i instrukcje, ale zazwyczaj są znane z prowadzenia zajęć grupowych. Ta opcja wymaga również dedykowanej przestrzeni, ale zwykle jest mniejsza i zawiera mniej ciężkiego sprzętu niż pełne siłownie.

4. Studio jogi

Studia jogi oferują zajęcia specjalnie dla tej niszowej publiczności. Możesz skupić się najbardziej na rzeczywistym ruchu i/lub elementach medytacyjnych i duchowych. Ta sama koncepcja może być również zastosowana do innych konkretnych nisz, takich jak pilates, barre lub jazda na rowerze.

5. Internetowy bloger fitness

Blogerzy mogą oferować porady i treningi online, które inni mogą wykonywać w wolnym czasie. Można to zrobić zdalnie, więc nie potrzebujesz własnego obiektu ani wielu kosztów początkowych. Wystarczy mieć własną stronę internetową. Rejestracja w mediach społecznościowych i innych platformach internetowych może pomóc w marketingu.

6. Instruktorzy fitnessu

Instruktorzy fitness mogą zasadniczo pracować jako freelancerzy, oferując zajęcia w różnych obiektach lub prowadząc szkolenia online na podstawie umowy. Ta opcja może być idealna dla początkujących, ponieważ nie potrzebujesz dedykowanej przestrzeni i możesz poznać branżę, pracując z firmami o ugruntowanej pozycji. Jednak wielu doświadczonych profesjonalistów fitness traktuje to jako główne źródło dochodu dla swojej firmy w dłuższej perspektywie.

Czytaj więcej: Pomysły na małe firmy dla początkujących

7. Coaching zdrowotny

Trenerzy zdrowia pracują indywidualnie z klientami, koncentrując się na sprawności fizycznej, a także innych obszarach, takich jak zdrowe odżywianie. Możesz wchodzić w interakcje z ludźmi wirtualnie lub osobiście i pobierać jednorazową lub stałą opłatę abonamentową, w zależności od potrzeb i celów. Wielu autokarów zapewnia nawet wiele poziomów usług.

Więcej pomysłów biznesowych w branży fitness

Oprócz tych popularnych opcji istnieje kilka mniej znanych sposobów na rozpoczęcie własnej działalności fitness. Poniższa lista może zawierać idealny pomysł na biznes dla Ciebie.

Rekommenderad:  Ulepsz swój biznes online dzięki nowym integracjom Zapier

8. Fizykoterapia

Fizjoterapeuci wymagają oficjalnego szkolenia lub stopni. Możesz założyć dochodowy biznes, pomagając sportowcom odzyskać zdrowie i pozostać zdrowym i aktywnym. Usługi często obejmują ocenę urazów, tworzenie programów rozciągania i ćwiczeń oraz wykonywanie ręcznych korekt.

9. Klinika Akupunktury

Terapia akupunkturą to rozwijająca się dziedzina, która polega na wbijaniu maleńkich igieł w określone punkty w celu przemieszczania energii lub osiągnięcia innych celów zdrowotnych. Jest to forma medycyny alternatywnej, która zyskuje dużą popularność w społeczności fitness i wellness.

10. Studio Tańca

Taniec może być zabawnym sposobem na zwiększenie ruchu. Studia mogą oferować zajęcia dla osób w każdym wieku lub skupiać się na określonej niszy, od tańca towarzyskiego po gimnastykę.

Czytaj więcej: Spotlight: Gym Kidz, Inc. oferuje zajęcia z gimnastyki dla wszystkich dzieci

11. Influencer fitness

Influencerzy fitness mogą publikować treningi i wskazówki w mediach społecznościowych, współpracując z odpowiednimi markami w celu dostarczania sponsorowanych treści. Niektórzy influencerzy tworzą również treści na platformach takich jak YouTubektóra oferuje możliwość zarabiania na udostępnianiu reklam.

12. Sprzedaż urządzeń do noszenia

Urządzenia do noszenia, które śledzą kalorie, kroki i inne wskaźniki zdrowotne, zyskują na popularności. Ta opcja wiąże się z wyższymi kosztami początkowymi niż niektóre inne pomysły, ponieważ konieczne jest opracowanie namacalnych produktów. Możesz jednak sprzedawać te urządzenia po wyższej cenie.

Przeczytaj więcej: Nowa aplikacja fitness sugeruje niszę, którą Twoja mała firma może wypełnić

13. Wyskakujące wydarzenia szkoleniowe

Wyskakujące wydarzenia szkoleniowe mogą obejmować obozy treningowe na świeżym powietrzu w lokalnym parku lub specjalne sesje treningowe w lokalnych siłowniach. Pobieraj niewielką opłatę za wstęp na każde wydarzenie, zamiast kupować własną dedykowaną przestrzeń.

Czytaj więcej: Ta ciężarówka z jedzeniem otwiera sklep na parkingach siłowni

14. Sklep ze sprzętem fitness

Sklep ze sprzętem fitness może oferować różne materiały i sprzęt do ćwiczeń, których ludzie mogą używać do swoich treningów. Możesz oferować pełną gamę produktów lub skupić się na konkretnym rynku, takim jak odzież lub sprzęt do podnoszenia ciężarów. Ten typ firmy wymaga własnej przestrzeni i relacji z dostawcami.

Rekommenderad:  22 najlepsze aktywa generujące dochód w 2023 r

15. Instruktor odnowy biologicznej w miejscu pracy

Instruktorzy odnowy biologicznej w miejscu pracy współpracują z firmami, oferując zajęcia treningowe i instruktaż. Możesz wchodzić w interakcje za pośrednictwem transmisji na żywo lub osobiście odwiedzać zespoły. Wielu z tych przedsiębiorców angażuje się również w inne obszary dobrego samopoczucia, takie jak oferowanie zestawów posiłków lub pokazów medytacji.

Czy biznes fitness jest opłacalny?

Istnieje wiele różnych modeli biznesowych w branży wellness, więc rentowność zależy od rodzaju działalności, którą rozpoczynasz. Jednak w tej przestrzeni jest dużo miejsca na zysk, ponieważ wiele firm można założyć niskim kosztem, a konsumenci są na ogół skłonni płacić za produkty i usługi fitness i wellness.