Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

15 wskazówek dotyczących oszczędnego życia, aby zaoszczędzić pieniądze w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 wskazówek dotyczących oszczędnego życia, aby zaoszczędzić pieniądze w 2023 r

Jeśli chcesz uzyskać więcej ze swoich pieniędzy, oto kilka z nich wskazówki dotyczące oszczędnego życia możesz się przytulić. Zastosuj je, a przekonasz się, że wydajesz mniej i więcej oszczędzasz.

Żyj w granicach swoich możliwości i prosperuj finansowo, wprowadzając kilka prostych zmian i rozwijając niektóre ważne nawyki.

Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, ale wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci rozwinąć właściwy sposób myślenia i skupić się na rzeczach, które naprawdę mają znaczenie.

Wskazówki dotyczące oszczędnego życia

Teraz spójrzmy na kilka konkretnych wskazówek, które mogą mieć znaczący wpływ.

1. Wybierz swoje priorytety

Oszczędny tryb życia nie oznacza, że ​​nie możesz wydawać pieniędzy na . Zamiast próbować minimalizować lub ciąć wydatki, upewnij się wiedzieć, co jest dla Ciebie najważniejsze (i twoją rodzinę, jeśli dotyczy).

Wydawanie pieniędzy na rzeczy, które są dla Ciebie ważne, a które naprawdę mogą poprawić Twoje życie, jest w porządku. Kiedy znasz swoje priorytety, będziesz również wiedział o rzeczach, które są dla Ciebie tak samo ważne, i właśnie tam możesz oszczędzać.

Rób, co możesz, aby zaoszczędzić pieniądze na rzeczach, które nie są dla ciebie wielką sprawą, a będziesz mieć więcej pieniędzy do wykorzystania na swoje priorytety.

Priorytety każdego są inne. To, co dla mnie jest najważniejsze, może nie mieć znaczenia dla Ciebie i vice versa. Kluczem jest wiedza o tym, jak chcesz ustalić priorytety dla swoich pieniędzy i gotowość do wprowadzania zmian w innych obszarach.

2. Stwórz budżet i śledź swoje wydatki

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze, musisz kontrolować swoje wydatki. Jeden z najlepszych sposobów przejąć kontrolę Twoich finansów jest stworzenie budżetu.

Budżetowanie jest dla niektórych przekleństwem, ale wcale nie musi być takie złe.

Naprawdę budżetowanie idzie w parze z wyborem priorytetów. Kiedy już znasz swoje priorytety i rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne, możesz stworzyć budżet, uwzględniając te szczegóły. Ogranicz rzeczy, które nie mają dla ciebie tak dużego znaczenia, i miej więcej priorytetów. Budżetowanie daje Ci kontrolę nad tym, jak wydajesz swoje pieniądze.

Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu budżetu, zapoznaj się z moim artykułem na temat tworzenia budżetu, który działa.

Po utworzeniu budżetu upewnij się, że śledzisz również swoje wydatki, aby upewnić się, że mieścisz się w budżecie.

Śledzenie wydatków może wydawać się żmudnym zadaniem, ale motywacja do zarządzania pieniędzmi może być naprawdę pomocna. Możesz także użyć aplikacji takiej jak Empower, aby to ułatwić.

3. Śledź swoją wartość netto

Zacząłem śledzić swoją wartość netto kilka lat temu i żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Istnieje wiele powodów, dla których warto śledzić swoją wartość netto, a jednym z nich jest to, że pomoże ci to zachować ogólny obraz sytuacji finansowej.

Odkąd zacząłem śledzić swoją wartość netto, zacząłem myśleć o tym, jak każda decyzja finansowa wpłynie na moją wartość netto. będziesz dostrzegać wagę swoich decyzji i jak wpływają one na Twój ogólny obraz, pozytywnie lub negatywnie.

Teraz, kiedy regularnie myślę o dużym obrazie, stałem się bardziej oszczędny w wydatkach tylko dlatego, że widzę konsekwencje.

Ważne jest również, aby pamiętać o płynnej wartości netto, która liczy tylko aktywa, które można szybko zamienić na gotówkę.

4. Poczekaj na zakupy

Wyrób sobie nawyk czekania co najmniej 24-48 godzin na wszystkie niepotrzebne zakupy. Ten nawyk ci w tym pomoże unikać impulsywnych wydatków co prowadzi do wyrzutów sumienia kupującego.

Rekommenderad:  Naukowcy AI z Universidad Rey Juan Carlos w Hiszpanii proponują nową metodę deformacji kontaktowych uczenia maszynowego do dynamicznej symulacji w czasie rzeczywistym

Poświęć trochę czasu na przemyślenie zakupów, upewnij się, że chcesz lub potrzebujesz tego przedmiotu i miej pewność, że dobrze wykorzystasz swoje pieniądze.

Nabrałem tego nawyku wiele lat temu i pomogło mi to niezliczoną ilość razy. W rzeczywistości przez większość czasu decyduję, że tak naprawdę nie chcę ani nie potrzebuję tego, co rozważałem kupić.

5. Znajdź „Łatwe wygrane”

Łatwe wygrane są proste sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy (lub zarobić dodatkowe pieniądze) przy niewielkim lub zerowym wysiłku z Twojej strony. Nie wpłyną negatywnie na twoje życie, więc jest wiele rzeczy, które można pokochać w łatwych zwycięstwach.

Znalezienie kilku łatwych wygranych może zwolnić znaczną część budżetu, zwłaszcza jeśli wiążą się z miesięcznymi lub rocznymi rachunkami.

Ponieważ wszyscy mamy różne priorytety, to, co może być łatwym zwycięstwem dla jednej osoby, może być poważnym poświęceniem dla kogoś innego. Kluczem jest znalezienie łatwych sposobów oszczędzania na rzeczach, które nie mają dla ciebie większego znaczenia.

Na przykład, oto trzy największe łatwe wygrane, które znalazłem w ciągu ostatnich kilku lat:

 • Wybór niedrogiego telefonu komórkowego. Kiedyś co kilka lat dostawałem najnowszy i najlepszy telefon, ale zdałem sobie sprawę, że nawet nie używam ani nie dbam o żadne dzwonki i gwizdki. Teraz dostaję tani telefon z podstawową funkcjonalnością i korzystam z niego, aż przestanie działać. Oszczędzam kilkaset dolarów rocznie.
 • Skorzystaj ze zniżki u operatora sieci bezprzewodowej. Moja żona i ja obniżyliśmy miesięczny rachunek za zasięg sieci komórkowej o połowę, rezygnując z jednego z wiodących operatorów. Jesteśmy teraz z Cricket Wireless, a nasz zasięg jest równie dobry, ale płacimy tylko o połowę mniej.
 • Pozbądź się telewizji kablowej. Każdego roku oszczędzamy setki, korzystając z Netflix dla większości naszych telewizorów. Dostaję również abonament Sling na część roku w sezonie piłkarskim i mamy antenę HD do sieci. Zobacz naszą listę najlepszych alternatyw telewizji kablowej i bezpłatnych aplikacji telewizyjnych.

6. Skorzystaj z przywilejów

Dostępnych jest wiele różnych korzyści, takich jak:

To jedne z najczęstszych korzyści, ale istnieje wiele innych możliwości. Te rzeczy mogą wydawać się nieistotne, ale sumują się. Mam własny proces maksymalizacji korzyści z kart kredytowych i co roku otrzymuję część gotówki. Wiele osób podróżuje również za darmo lub bardzo tanio, dzięki hackowaniu podróży za pomocą kart kredytowych i mil.

Słyszałem o Rakuten (wówczas nazywał się Ebates) kilka lat temu, ale nigdy go nie używałem, ponieważ nie uważałem, że jest wart wysiłku. Cieszę się, że dałem temu szansę, ponieważ jest niezwykle łatwy, nie wymaga prawie żadnego wysiłku i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. Dzięki Rakuten razem z żoną zaoszczędzimy w tym roku kilkaset dolarów.

Inne aplikacje cashback, takie jak Ibotta, Dosh i Drop, również są świetnymi opcjami. Możesz zobaczyć znacznie więcej szczegółów w moim artykule 15 najlepszych stron internetowych i aplikacji Cash Back.

Jeśli się postarasz i zgarniesz nagrody, nie jest trudno przekazać $1000, a nawet kilka tysięcy dolarów rocznie dodatków. To się sumuje!

7. Uważaj na swoje powtarzające się rachunki

Kiedy chcesz obniżyć wydatki i zwiększyć stopę oszczędności, warto przyjrzeć się swoim cyklicznym rachunkom i subskrypcjom. Wszelkie pieniądze, które możesz zaoszczędzić na powtarzającym się rachunku, będą co miesiąc przynosić więcej pieniędzy do twojej kieszeni, niż tylko jednorazowa oszczędność pieniędzy.

Możesz anulować subskrypcję lub pracować nad zmniejszeniem kwoty rachunku. W zależności od rodzaju rachunku możesz wybrać tańszy plan lub wynegocjować lepszą stawkę.

Niektóre typowe rachunki, które możesz wyeliminować, obejmują:

 • członkostwo w siłowni
 • prenumeratę czasopisma lub strony internetowej
 • telewizję kablową lub satelitarną
 • wszelkie usługi, których nie używasz lub nie potrzebujesz
Rekommenderad:  Windows 11 Wersja beta już wkrótce, oto kroki, aby ją wypróbować

Inne miesięczne rachunki, takie jak media, można zmniejszyć przy odrobinie wysiłku z Twojej strony. Oto kilka artykułów, które mogą pomóc:

8. Kupuj używane, kiedy ma to sens

Wiele potrzebnych rzeczy można kupić używanych. Czasami największym wyzwaniem jest po prostu nastawienie na szukanie używanego przedmiotu, a nie pójście do sklepu z przyzwyczajenia.

Rzeczy takie jak ubrania, meble, artykuły domowe, zabawki, artykuły dla dzieci i niemowląt, artykuły sportowe, gry, narzędzia, a nawet elektronika można kupić za ułamek ceny.

W przypadku używanych przedmiotów możesz udać się do sklepów z artykułami używanymi, pchlich targów, aukcji i wyprzedaży stoczni. Istnieje również wiele stron internetowych, takich jak Craigslist, Facebook Marketplace, eBay i Letgo to doskonałe zasoby do znajdowania świetnych okazji.

Nabierz nawyku kupowania używanych, a przekonasz się, że możesz zaoszczędzić pieniądze.

9. Mieszkaj w skromnym domu

Mieszkanie to duży wydatek, niezależnie od tego, czy wynajmujesz, czy jesteś właścicielem. Jednym z największych błędów finansowych, jakie możesz popełnić, jest zakup domu, który kosztuje więcej, niż możesz sobie na to pozwolić.

Życie w ramach (lub poniżej) swoich środków jest kluczową zasadą oszczędności. To nie znaczy, że musisz mieszkać w małym domu, ale nie wydawaj dużo tylko dlatego, że bank lub pożyczkodawca hipoteczny zatwierdza cię na określoną kwotę.

Oczywiście na twoje dochody i wartość netto wpłynie to, co kwalifikuje dom jako „skromny”. Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na wydatki mieszkaniowe z dużą ilością miejsca do oddychania.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest miejsce zamieszkania. Kwota, którą będziesz musiał zapłacić za dom (lub czynsz), będzie miała wpływ nie tylko na to, w jakim mieście i stanie mieszkasz, ale nawet na wybraną dzielnicę.

10. Kup niedrogi samochód

Samochody to wydatek, który rujnuje wiele budżetów. Jeśli spojrzysz na samochód jako na symbol statusu, prawie na pewno zapłacisz więcej, niż potrzebujesz.

Z drugiej strony, jeśli spojrzysz na samochód jako zwykły środek transportu, prawdopodobnie wydasz o wiele mniej.

Wielu oszczędnych ludzi decyduje się na zakup używanych samochodów, a niektórzy powiedzą ci, że kupno nowego samochodu to zawsze strata pieniędzy.

Kiedy byłem młodszy, przeglądałem kilka różnych używanych samochodów i zawsze wkładałem w nie pieniądze. Dwa ostatnie samochody, które posiadałem (w tym ten, którym obecnie jeżdżę) kupiłem jako nowy i nie żałuję ani trochę.

Zakup nowego samochodu może być dobrą okazją, jeśli:

 1. Kupujesz samochód w niskim przedziale cenowym
 2. Unikasz większości opcji i ulepszeń
 3. Trzymasz samochód przez długi czas, zanim go wymienisz.

Posiadam Saturna z 2002 roku od 10 lat. Kupiłem go nowego za 10 000 $ i włożyłem w niego bardzo mało pieniędzy przez 10 lat, kiedy go posiadałem.

Mój obecny samochód to Mazda3 z 2012 r., za którą zapłaciłem około 15 000 USD w 2011 r. Mam go już 11 lat i planuję go zatrzymać jeszcze przez kilka lat. Miałem $0 w nieoczekiwanych wydatkach z tym samochodem.

Być może byłbym w stanie zapłacić trochę mniej za używany samochód, ale spokój ducha związany z posiadaniem nowego samochodu jest dla mnie coś wart. To częściowo dlatego, że mój ostatni używany samochód pozostawił mnie na lodzie 300 mil od domu 3 dni.

Mój następny samochód będzie prawdopodobnie czymś nowym i rozsądnym, na co będzie mnie stać za gotówkę.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz nowy, czy używany samochód, ważne jest, aby wybrać niedrogi samochód i przechowywać go przez długi czas przed wymianą.

11. Ponowne użycie

Inną kluczową zasadą oszczędnego życia jest ponowne wykorzystanie, gdy tylko jest to możliwe. Może to oznaczać dwukrotne użycie rzeczy, zmianę przeznaczenia lub kupowanie przedmiotów wielokrotnego użytku zamiast przedmiotów jednorazowego użytku.

Rekommenderad:  Co to jest zawartość wirusowa i 6 techniki, aby stać się wirusowym

Istnieje wiele sposobów na zastosowanie tego w praktyce i zaoszczędzenie pieniędzy, zwłaszcza w kuchni. Oto tylko kilka pomysłów:

 • Szklane pojemniki na żywność wielokrotnego użytku
 • Butelki na wodę wielokrotnego użytku
 • Ściereczki do czyszczenia z mikrofibry
 • Kulki do suszarki do wełny (zamiast arkuszy do zmiękczania tkanin)

Zobacz mój artykuł Ponad 40 niesamowitych produktów, które możesz kupić dzisiaj, aby zaoszczędzić pieniądze w przyszłości, aby uzyskać więcej pomysłów.

12. Szukaj tanich rozrywek

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy jest znalezienie bezpłatnych lub tanich rzeczy do zrobienia zamiast wydawania dużych pieniędzy na rozrywkę. Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, w związku, czy masz całą rodzinę do rozrywki, istnieje wiele możliwości.

Nie oznacza to, że nigdy nie powinieneś wydawać pieniędzy na rozrywkę, ale przez większość czasu korzystaj z bezpłatnych lub tanich opcji. Chodzenie do parku, wędrówki, jazda na rowerze i granie w gry mogą być doskonałymi opcjami.

Aby uzyskać dobre pomysły na niedrogie rozrywki, zapoznaj się z tą listą pomysłów na randki w domu i tym artykułem o tym, jak zdobyć bezpłatne bilety na koncerty.

13. Unikaj bałaganu

Oszczędność i minimalizm często idą w parze, ale nie trzeba być minimalistą, aby docenić mniej bałaganu. Pozbycie się bałaganu wokół domu może pomóc ci zdać sobie sprawę, że nie potrzebujesz wielu rzeczy, co może skutkować zakupem mniejszej liczby rzeczy.

Możesz także zarobić trochę pieniędzy, pozbywając się bałaganu. Wiele z tych rzeczy, które leżą w twoim domu, można sprzedać.

14. Zminimalizuj wydatki na żywność

Jedzenie to kolejna ważna część budżetu. Twoje wydatki na jedzenie mogą się znacznie różnić w zależności od tego, ile posiłków jesz w restauracjach i jak robisz zakupy spożywcze.

Dla wielu osób żywność jest kategorią budżetową, którą łatwo ograniczyć. Oto kilka sposobów na zmniejszenie miesięcznych wydatków na jedzenie:

 • Jedz mniej posiłków w restauracjach
 • Zapakuj swój lunch
 • Kupuj w dyskontowych sklepach spożywczych
 • Kupuj marki generyczne
 • Twórz listy zakupów na podstawie planów posiłków

Aby uzyskać wiele przydatnych porad, które pomogą Ci w tych obszarach, zobacz 30 genialnych sposobów oszczędzania pieniędzy na zakupach spożywczych i 15 łatwych sposobów oszczędzania pieniędzy w restauracjach.

15. Ciesz się małymi zyskami

Jeśli próbujesz prowadzić bardziej oszczędny tryb życia i dopiero zaczynasz, łatwo jest zostać przytłoczonym tyloma różnymi rzeczami. Nie myśl, że musisz opanować wszystko naraz. Podejmuj małe kroki i ciesz się nawet niewielkimi ulepszeniami i zyskami.

Nikt nie przejdzie od razu od nadmiernych wydatków do bycia idealnie oszczędnym. Skoncentruj się na jednym obszarze na raz, wypracuj nawyki, które będą Ci towarzyszyć, a następnie pracuj nad dodaniem czegoś innego.

Zacznij od początku, wyjaśniając swoje priorytety i tworząc budżet. Następnie pracuj nad cięciem wydatków w tym budżecie pojedynczo.