Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

16 najlepszych stacji dokujących do laptopów, smartfonów i wzmacniaczy Tabletki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 16 najlepszych stacji dokujących do laptopów, smartfonów i wzmacniaczy Tabletki

Dzisiejsze urządzenia mobilne pozwalają nam nosić cyfrowe pliki multimedialne gdziekolwiek się udamy. Chociaż pozwalają nam na to, jeden obszar nadal musi być objęty urządzeniami mobilnymi (a raczej odpowiednio osłonięty) – głośne i wysokiej jakości odtwarzanie muzyki i wideo. Oczywiście prawie każde urządzenie mobilne ma ekran i głośnik, ale czasami, niezależnie od tego, jak dobre są (nawet potężny wyświetlacz Full HD w HTC Droid DNA), te nie spełniają naszych oczekiwań.

Na szczęście tam, gdzie urządzenia mobilne zawodzą, istnieją inne gadżety, które mogą podjąć się zadania zapewnienia zwiększenia oczekiwanych możliwości multimedialnych: mobilne stacje dokujące. Są one doskonale przystosowane do odtwarzania muzyki lub wideo, w wysokiej jakości i znacznie głośniej niż smartfon, tablet czy odtwarzacz mp3. Stacje dokujące nadają się jednak także do innych urządzeń i w tym przewodniku przyjrzymy się im wszystkim.

Zakup stacji dokującej

Chociaż niektórym może się wydawać, że zakup tego urządzenia jest dość prosty, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Wiele stacji dokujących obsługuje określone urządzenia i takie nie przydadzą się, gdy próbujesz podłączyć do nich coś innego. Istnieją również inne funkcje, które zapewniają.

Typ

Stacje dokujące są zazwyczaj przeznaczone do odtwarzaczy mp3, smartphones lub tabletki. Zapewniają one zewnętrzne głośniki, a czasami ekrany, które umożliwiają odtwarzanie muzyki lub oglądanie filmu bez konieczności korzystania z małego ekranu. Zdecydowana większość stacji dokujących jest tego typu.

Drugim typem stacji dokujących są stacje dokujące do laptopów i innych urządzeń, które umożliwiają szybki montaż lub demontaż urządzenia. Zwykle zapewniają złącza zasilania, złącza wideo, audio i inne porty, takie jak USB, FireWire, eSATA i tak dalej. Większość użytkowników zna te stacje dokujące ze swoich biur, gdzie wykorzystują je do szybkiego podłączenia laptopa do stacji roboczej, ale niektórzy użytkownicy domowi znaleźli dla nich zastosowanie, szczególnie ze względu na wygodę i funkcje.

Przenośny lub do użytku domowego (stacjonarny)

Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć, kiedy zakup stacji dokującej jest jego rodzaj: przenośny lub do użytku domowego. Wiele stacji dokujących jest dość dużych i sporo waży, a poza tym nie mają akumulatorów lub wystarczy je podłączyć do gniazdka ściennego. Są przeznaczone do użytku domowego, gdzie nie są zbyt często przenoszone. To one też zazwyczaj oferują najlepsze brzmienie, bo producenci nie muszą zbytnio brać pod uwagę wagi i gabarytów, pozwalając na zastosowanie większych i lepszych głośników i materiałów.

Z drugiej strony przenośne stacje dokujące mają akumulatory (lub w niektórych przypadkach zwykłe baterie AA), mniejsze wymiary, też mniej ważą, ale nie mają tej samej jakości wykonania i jakości dźwięku, co ich większe odpowiedniki. Mimo to nie spiesz się z decyzją, ponieważ przekonamy się, że dostępnych jest kilka przenośnych stacji dokujących doskonałej jakości.

W przypadku stacji dokujących do laptopów wybór jest właściwie jeden, ponieważ większość z nich ma mniej więcej ten sam rozmiar i oferuje te same funkcje. Istnieją jednak różne style stacji dokujących, jak zobaczymy później.

Cechy

Dla stacje dokujące do mp3 i tabletówniektóre funkcje, które powinny zostać uwzględnione, to obsługa wielu urządzeń (ponieważ niektórzy producenci lubią Apple mają własny port, najlepiej byłoby znaleźć stację dokującą, która ma również standardowy port jack), możliwości bezprzewodowe (zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth), dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo muzykę bez konieczności fizycznego podłączania urządzenia do stacji dokującej stacja.

Miłym dodatkiem, który poprawi komfort obsługi, będzie także pilot zdalnego sterowania. W niektórych modelach przenośnych można nawet zintegrować panele słoneczne, dzięki czemu można podróżować, a stacja dokująca nadal posiada baterię, dzięki czemu można z niej korzystać w dowolnym miejscu.

Z drugiej strony w przypadku stacji dokujących przeznaczonych do laptopów warto sprawdzić, czy urządzenie obsługuje laptopy wielu marek (chociaż porty mogą się nie różnić, najprawdopodobniej sposób ich rozmieszczenia w laptopie będzie inny), zintegrowany akumulator przedłużający żywotność baterii laptopa to coś, na co warto czekać, a niektóre stacje dokujące oferują także podkładkę chłodzącą i myślę, że powinna być ona zawarta w każdej ostatniej.

Oprócz tego istnieją inne funkcje, które stacja dokująca może posiadać, ale należy wziąć pod uwagę następującą kwestię: pomyśl o możliwych złączach i funkcjach, których na pewno będziesz używać, a po dokonaniu wyboru poszukaj tych, które mają fajne dodatki nad niezbędnymi funkcjami. Mogą one obejmować:

  • połączenia bezprzewodowe
  • Porty LAN
  • lepsze głośniki
  • dłuższą żywotność baterii
  • radio
  • zegar cyfrowy lub zintegrowane ekrany, w zależności od rodzaju stacji dokującej.

Akcesoria

Akcesoria mogą stworzyć lub zepsuć dobry produkt. Szukając stacji dokujących, koniecznie zapoznaj się z listą zintegrowanych akcesoriów. Na przykład dołączone baterie lub pilot (niektórzy producenci dodają pilota do swoich stacji dokujących, ale piloty są sprzedawane osobno), dodatkowe kable połączeniowe, przedłużacze i tak dalej. Jeśli kupujesz stację dokującą, równie dobrze możesz otrzymać więcej gadżetów za swoje pieniądze, zamiast jednego przedmiotu.

Cena

Cena jest prawdopodobnie czynnikiem decydującym o wyborze i, jak w przypadku wszystkich urządzeń, determinuje ich jakość i funkcje. Stacje dokujące wahają się od zaledwie 50 dolarów do około 600 dolarów, wszystko zależy od producenta, jakości i funkcji. Nie potrafię teraz powiedzieć, ile wydać na stację dokującą, ale powiem tak: lepiej teraz zainwestować nieco większą kwotę i nie martwić się później, niż iść na produkt gorszej jakości i z czasem go wymienić i jeszcze raz.

16 najlepszych stacji dokujących

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy zakupu dobrych stacji dokujących, przyjrzymy się różnym modelom i zobaczymy, co potrafią, a czego nie. Jak można się domyślić, podzielimy listę na dwie części: jedną dotyczącą stacji dokującej do laptopa i większą listę plików mp3/smartphones i stacje dokujące do tabletów, których rynek ma znacznie bogatszą ofertę. Zanim przejdziesz dalej, sprawdź nasze zestawienie kilku fajnie wyglądających stacji dokujących do iPoda/iPhone’a, które zostały wyprodukowane jakiś czas temu.

Najlepsze stacje dokujące do laptopów

Zwykle kupując laptopa, kierujesz się jego przenośnością i łatwością obsługi. Dla tych, którzy nie lubią, gdy przewody i wtyczki biegną wszędzie, te urządzenia są idealne. Ale czasami nie do końca to wystarcza. Jeśli chcesz dodać drugi monitor, klawiaturę, mysz i inne urządzenia peryferyjne, kończy się to stosem kabli i nie wspominając o czasie, który tracisz na podłączanie każdego urządzenia. Stacje dokujące pozwolą Ci szybko podłączyć laptopa do wszystkich urządzeń peryferyjnych i od razu rozpocząć pracę.

8. Stacja dokująca Henge Docks

Ta zgrabna stacja dokująca została stworzona, aby to umożliwić Apple Użytkownicy Macbooka Pro aby szybko podłączyć swoje laptopy do systemu kina domowego, a także dodać sieć Ethernet LAN, urządzenia peryferyjne USB, Mini DisplayPort i FireWire. Jak widać, ta stacja dokująca zaspokoi niemal wszystkie Twoje potrzeby, ale jej wspaniały wygląd może stanowić kompromis w zakresie przenośności.

7. Replikator portów Fujitsu

Chociaż zaprojektowany dla laptopów z serii Fujitsu E780 i S710, Replikator portów będzie dla Ciebie bardzo przydatny. Zapewnia pełną gamę złącz wideo (VGA, DVI i HDMI), 4 Porty USB i sieć Ethernet LAN. Ponadto, ze względu na niewielkie rozmiary i niewielką wagę, może być świetną przenośną stacją dokującą. Ponadto jego konstrukcja umożliwia większy przepływ powietrza pod laptopem, dzięki czemu będzie chłodniej.

6. Seria mini stacji dokujących Lenovo ThinkPad 3

Jeśli posiadasz laptopa Lenovo ThinkPad T400s, ta stacja dokująca przyniesie Ci ogromne korzyści. Zapewnia solidną powierzchnię, na której można zamontować laptopa i szybko podłączyć urządzenia peryferyjne USB, sieć Ethernet LAN, sprzęt audio i wideo. Ta stacja dokująca jest również wyposażona w funkcję bezpieczeństwa, która umożliwia zamknięcie jej na klucz. Świetny dodatek do każdego biurka, jednak jego największą wadą jest brak wsparcia dla innych urządzeń.

5. Uniwersalna stacja dokująca Kensington

Jeśli chcesz zrezygnować z przenośności i skorzystać ze świetnych funkcji i łatwej konfiguracji, uniwersalna stacja dokująca Kensington będzie doskonałym dodatkiem do Twojego biurka. Choć urządzenie nie posiada portów wideo, nadrabia to portem Ethernet, dodatkowymi zawsze włączonymi portami USB i portami audio. Jego unikalny design wyróżnia go spośród innych, a dzięki menadżerowi przewodów pomaga utrzymać porządek na biurku.

4. Stacja dokująca Toshiba Dynadock V

Stacja dokująca, choć wyprodukowana przez firmę Toshiba, jest uniwersalna, co oznacza, że ​​można jej używać z każdym modelem laptopa, niezależnie od jego producenta. Urządzenie jest unowocześnioną stacją dokującą Kensington, ale ma nieco inną konstrukcję i złącze wideo, które umożliwia wyświetlanie obrazu na wyświetlaczach Full HD 1920×1080. Poza tym ma wszystkie zalety, których można się spodziewać: dodatkowe porty USB, porty audio i technologię Always-On do ładowania urządzeń USB, gdy laptop jest wyłączony.

3. Uniwersalna stacja dokująca do laptopa Targus

Niektóre stacje dokujące uniemożliwiają korzystanie z nich z dowolnym laptopem, niezależnie od jego producenta, jednak nie jest tak w przypadku uniwersalnej stacji dokującej do laptopa Targus, która umożliwia podłącz go do prawie każdego laptopa. Głównym złączem laptopa będzie złącze USB 2.0 złącze, ale posiada również złącze wideo VGA, porty USB, audio i Ethernet. Wszystko to w bardzo małej i przenośnej stacji dokującej o eleganckiej konstrukcji, która ułatwia również wlot powietrza do laptopa.

2. Netdock Apricorn Aegis

Jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest dodanie dodatkowych urządzeń peryferyjnych do laptopa, Apricorn Aegis będzie świetnym urządzeniem. Chociaż nie ma wyjść wideo i nie można za jego pośrednictwem podłączyć monitora, zawiera on Dysk twardy 500 GB, napęd optyczny, dodatkowe porty USB i porty audio umożliwiające podłączenie zewnętrznych głośników. Ponadto, dzięki niewielkiej wadze i smukłej obudowie, urządzenie można łatwo przenosić.

1. Stacja dokująca do laptopa Vantec

Jeśli chcesz w prosty sposób podłączyć swojego laptopa do innych urządzeń, takich jak drugi monitor, klawiatura, mysz czy głośniki zewnętrzne, to stacja dokująca Vantec jest urządzeniem, którego szukasz. Wykorzystuje USB 2.0 port jako główne złącze, a poprzez port DVI może wyświetlać obrazy na drugim monitorze w rozdzielczości do 1080×1050. Posiada również złącze zasilania, złącze Ethernet i dodatkowe złącza USB do dodawania innych urządzeń peryferyjnych.

Najlepsze stacje dokujące do smartfonów/MP3/tabletów

Nie jest niespodzianką, że większość stacji dokujących, które tu zobaczysz, jest domyślnie produkowana tak, aby je pomieścić Apple produkty, które są najczęściej używanymi multimedialnymi urządzeniami mobilnymi, ale większość z nich oferuje również alternatywy, takie jak porty jack i inne typy połączeń, na których można podłącz nie-Apple urządzenia. Ponadto różni producenci, na przykład HTC i Motorola, oferują własne stacje dokujące dla swoich urządzeń, podobne do Applestacji dokujących i powinieneś je sprawdzić, zanim pójdziesz na kompromis i kupisz stację, która była pierwotnie przeznaczona dla innego urządzenia.

8. Przenośny głośnik Logitech S715I

A stacja dokująca do iPoda i iPhone’a Dzięki któremu możesz zabrać ze sobą muzykę wszędzie, jest świetny, ale taki, który zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, jest jeszcze lepszy. Logitech wyrobił sobie markę w branży audio, dostarczając głośniki najwyższej jakości, a te przenośne stacje dokujące nie są wyjątkiem. Do urządzenia dołączono także etui podróżne ułatwiające transport.

7. Insignia Boombox CD z radiem HD

Insignia CD Boombox to doskonały przykład stacji dokującej do iPoda lub iPhone’a o wspaniałym wyglądzie i funkcjach obejmujących odtwarzacz CD, radio HD, mocne głośniki, ale także przenośną. Chociaż urządzenie jest przenośne, nie posiada akumulatora, więc będziesz musiał zgromadzić sporo baterii, jeśli planujesz zabrać je ze sobą w podróż. Insignia jest przeznaczona dla urządzeń z systemem iOS, ale ma także port AUX, gdzie to możliwe podłącz dowolny inny odtwarzacz MP3.

6. Cyberakustyka-492

Jeden z najbardziej przenośnych Stacje dokujące audio MP3 jak dotąd widzieliśmy, ten mały facet jest mniej więcej tak wysoki jak Twój iPhone i waży znacznie mniej niż inne przedstawione tutaj stacje dokujące. Ale pomimo swoich niewielkich rozmiarów, ma niezłą moc, zapewniając doskonałą jakość dźwięku z dwóch głośników. Może nie uda się z nim zrobić imprezy, ale braki w mocy nadrabia jakością dźwięku. Można go również używać na sucho 4 Baterie AA lub można go podłączyć do standardowego gniazdka ściennego, a dzięki niskiemu profilowi ​​idealnie nadaje się do sypialni.

5. Bezprzewodowy głośnik Philips z technologią AirPlay

Prawdopodobnie najlepiej wyglądająca stacja dokująca dla urządzeń iOS w historii, Philips DS3881W/37 (o „wspaniałej” nazwie) zapewnia swoim użytkownikom oszałamiająca jakość dźwięku z głośnika 360 stopni. Urządzenie może być również używane do ładowania iPoda lub iPhone’a, a także może łączyć się bezprzewodowo z AirPlay. Ta stacja dokująca jest dość ciężka, ale ma również opcję pracy 4 Baterie AA natomiast nie widzę żeby ktoś zabierał je ze sobą na wakacje.

4. Przenośny system nagłośnieniowy iPod®

Jak głośna może być przenośna stacja dokująca? Jeśli Twoja odpowiedź brzmiała „nie za głośno”, powinieneś sprawdzić to dziecko. Wygląda jak wzmacniacz gitarowy, co według mnie jest niezwykle seksowne i można go usłyszeć z odległości nawet 60 metrów! To idealne narzędzie, które możesz zabrać ze sobą wszędzie i zorganizować imprezę jak żadna inna. Oferuje także obsługę mikrofonu, dzięki czemu można nawet organizować karaoke. Inne funkcje stacji dokującej obejmują pełny wymiar 1/4 calowe gniazdo gitarowe lub klawiaturowe oraz porty audio RCA do dodawania innych odtwarzaczy MP3. Ponadto inne modele mają inne funkcje i być może warto je sprawdzić.

3. Zestaw stacji dokujących Philips do systemu Android

Ten zestaw ma nie jedną, ale trzy niesamowite stacje dokujące przeznaczony dla Androida urządzeń podłączanych za pośrednictwem portów Micro-USB. Podobnie jak wszystkie inne gadżety firmy Philips, wyglądają one wyjątkowo i mają ruchomy port, dzięki czemu można je podłączyć do praktycznie każdego urządzenia. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, jedyne słowa, które mogą ją opisać, to „na najwyższym poziomie”. Te trzy stacje dokujące mają bardzo ciekawe projekty, idealne do każdego pomieszczenia, w którym chcesz je umieścić, a dzięki niskiemu profilowi ​​można je zintegrować z każdym wystrojem.

2. Stacja dokująca do iPoda Chinon AVI

Jeśli myślałeś, że inne stacje dokujące w tym topie mają ciekawe funkcje, jeszcze niczego nie widziałeś. To urządzenie obsługuje wszystkie generacje iPodów Nano i iPod touch (najnowsza generacja będzie wymagała 30-pinowego konwertera na Lightning), może przesyłać strumieniowo wideo i może działać zarówno jako telewizor, jak i jako konwerter cyfrowy dla telewizji analogowej. Urządzenie jest wyposażone w budzik i radio, a wszystkie te funkcje są zamknięte w przenośnej obudowie, którą można zabrać ze sobą wszędzie!

1. Stacja muzyczna Pioneer AirPlay (X-SMC3-K)

Tylko spójrz na tę rzecz! Jego projekt krzyczy “Kup mi!” a jego cechą jest echo. Ta stacja dokująca, zaprojektowana dla iPoda i iPhone’a, obsługuje także dowolne inne urządzenia za pośrednictwem zintegrowanego portu USB i gniazda AUX. Posiada pełnokolorowy wyświetlacz LCD, łączność bezprzewodową do strumieniowego przesyłania multimediów za pośrednictwem AirPlay i innych urządzeń zgodnych z DLNA, a także Ethernet LAN do podłączenia do sieci domowej lub Internetu, co pozwala na słuchanie radia internetowego lub, jeśli tak wolisz, zamiast tego możesz przełączyć się na radio FM. Jakość dźwięku jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od produktu noszącego tę nazwę Pionier.

Jak widać, niektóre z tych stacji dokujących są bardzo lekkie i małe, dlatego można je uznać za idealne gadżety podróżne. Oferują także wiele funkcji i mogą dodać dodatkową funkcjonalność do Twojego domu, ale mogą być również świetną funkcją projektową, dzięki której Twój inteligentny dom będzie wyglądał lepiej i bardziej zorganizowany.