Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

17 niezależnych nisz pisarskich, które wciąż płacą duże pieniądze w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 17 niezależnych nisz pisarskich, które wciąż płacą duże pieniądze w 2023 r

Myślisz, że w 2023 roku niemożliwe jest znalezienie dochodowych nisz dla freelancerów?

Oto prawda:

Podczas gdy niektóre nisze, takie jak podróże, zostały mocno dotknięte pandemią koronawirusa, inne branże nadal mają się dobrze.

W tym poście omówimy różne nisze dostępne dla niezależnych pisarzy i udzielimy wskazówek, jak wybrać odpowiednią dla siebie.

A teraz, zanim zaczniemy, oto ostrzeżenie: nie rozłączaj się z niezależną niszą dla siebie. To sposób na zwlekanie i nigdy nie zaczynanie.

Gotowy? Zaczniemy od kilku fundamentalnych pytań…

Czym dokładnie jest niezależna nisza pisarska?

Niezależna nisza pisarska to specjalizacja w języku a lub .

Temat to „o czym” piszesz i prawdopodobnie jest to pierwsza rzecz, o której myślisz, gdy myślisz o niszy. Przykłady obejmują finanse osobiste, marketing cyfrowy i technologię.

Masz również typ treści — „jak” o tym piszesz lub formę, jaką przybiera twoje pisanie. Niektóre przykłady to posty na blogach, studia przypadków i oficjalne dokumenty (o wiele więcej omówimy za chwilę).

Na czym powinieneś się skupić, gdy jesteś nowym niezależnym pisarzem?

Moim zdaniem: typ zawartości.

W rzeczywistości możesz w ogóle nie chcieć specjalizować się w określonym temacie niszowym na wczesnych etapach swojej kariery niezależnego pisarza. Zdobywanie doświadczenia powinno być Twoim priorytetem.

Później możesz i powinieneś rozważyć specjalizację.

Dlatego:

„Bogactwa są w niszach”

Możesz zarobić więcej, specjalizując się, stając się „ekspertem” w wybranym niszowym temacie lub branży. Dlaczego? Potencjalni klienci są skłonni zapłacić wyższą stawkę pisarzom, którzy rozumieją swoją branżę i swoich odbiorców.

W końcu jako niezależny pisarz zapewniasz usługi marketingowe Twoim klientom. Aby tworzyć doskonałe treści marketingowe i blogowe dla klienta, musisz wiedzieć, jak rozmawiać bezpośrednio z potencjalnymi klientami lub klientami.

Ponadto specjalizacja pomaga pisać szybciej. Oprócz wiedzy w twojej głowie, opracujesz bank obfitych zasobów badawczych, z których możesz czerpać jako niszowy pisarz. A im szybciej będziesz pisać, tym wyższa będzie Twoja stawka godzinowa.

Ponadto posiadanie niszy niezależnego pisania daje punkt wyjścia w strategii marketingowej. Dowiesz się, które firmy reklamować i jakie usługi pisania im zaoferować.

A firmy zajmujące się pitchingiem lub proaktywne poszukiwanie niszowych projektów pisarskich zapłacą więcej niż bierne odpowiadanie na młyny treści i ogłoszenia na tablicach ogłoszeń.

Co sprawia, że ​​nisza niezależnego pisania jest opłacalna?

Dochodowa nisza może przychodzić i odchodzić. W zależności od tego, co dzieje się na świecie, trendy mogą się zmieniać w dowolnym momencie. Wcześniej dochodowe branże mogą zostać sparaliżowane z dnia na dzień, jak widzieliśmy w przypadku COVID-19.

Skoncentruj się na tych trzech kluczowych koncepcjach, które określają rentowność potencjalnej niszy:

  1. Rodzaj pisania niezależnego, który najbardziej się opłaca, to pisanie, na które ma największy wpływ klienta OBROTY.

Im więcej przychodów może potencjalnie wygenerować twoje pisanie, tym wyższe stawki możesz zarobić.

  1. The budżet marketingowy lub pieniądze, którymi klienci mogą zapłacić za treść lub kopię, określą stawki.

Oczywiście, jeśli klient nie może sobie pozwolić na zapłatę, nie zarobisz dużo. Jednak łatwo o tym zapomnieć, zwłaszcza jeśli skupiasz się tylko na tym, o czym CHCESZ pisać.

Ale jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zarobki jako freelancer, idź tam, gdzie są pieniądze — tam, gdzie są dochodowe, odnoszące sukcesy firmy z budżetem marketingowym.

  1. Na stawki płac mają wpływ m.in stosunek podaży pisarzy do popyt dla tych pisarzy.

Celuj w nisze z niską podażą pisarzy, ale wysokim popytem ze strony klientów.

Na przykład istnieje duże zapotrzebowanie na pisarzy, którzy rozumieją optymalizację wyszukiwarek (pisanie SEO). Ale nie ma tak wielu pisarzy z takimi umiejętnościami technicznymi, więc wynagrodzenie za tego typu pisanie będzie wyższe.

I odwrotnie, unikaj nisz z wieloma chętnymi pisarzami lub dużą podażą. W przypadku wielu „zabawnych” tematów istnieje wystarczająca liczba pisarzy do każdej niezależnej pracy pisarskiej. Ale ponieważ popyt jest ograniczony, wysoka podaż pisarzy spowoduje obniżenie stawek.

redaktora Note:

Chcesz wskazówki, która pomoże Ci określić, czy nisza pisarska jest popularna, czy nie?

Jeśli znajdziesz wiele ogłoszeń online dotyczących pracy jako niezależny pisarz w określonej niszy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to dochodowa nisza.

To prawda, że ​​inteligentni klienci będą nadal zatrudniać pisarzy i tworzyć treści podczas recesji (opłaca im się to na dłuższą metę), ale klienci nieskomplikowani przestaną — .

Wykorzystaj więc ten smakołyk na swoją korzyść. Ponieważ w zależności od tego, kiedy czytasz ten post, niektóre nisze pisarskie, o których mówimy, będą bardziej opłacalne niż inne. Odrób swoją pracę domową, zobacz, które nisze zyskują na popularności, a wszystko będzie dobrze.

Okay, więc teraz zagłębmy się w najbardziej dochodowe nisze niezależnego pisania do rozważenia.

Zaczniemy od różnych typów treści…

Nisze niezależnego pisania: 9 Wysoko płatne rodzaje treści

Pamiętaj, że im bardziej twoje pisanie może wpłynąć na sprzedaż klienta, tym więcej się to opłaca. Tak więc wszystkie te typy treści są albo objęte marketingiem treści, albo copywritingiem.

1. Długie posty na blogu lub najlepsze przewodniki

Tego typu posty nie są puszystymi, składającymi się z 500 słów wpisami z głowy, ale szczegółowymi, dobrze zbadanymi postami ponad 2000 słów długości.

Najlepsze przewodniki dostarczają szczegółowych informacji. Zawierają wszystkie informacje potrzebne czytelnikowi na dany temat, a wszystko to w jednym poście.

Pisanie długich treści ma konwersacyjny i przystępny styl pisania. Sprawienie, by złożone tematy były łatwe do zrozumienia, będzie supermocarstwem w tej lukratywnej niszy.

Rekommenderad:  Limit maksymalnego rozmiaru załącznika do wiadomości e-mail: jak wysyłać duże pliki e-mail

Będziesz także chciał nauczyć się podstawowych taktyk SEO, aby konkurować. W ten sposób możesz zrobić wszystko, co możesz jako pisarz SEO, aby poprawić pozycję swoich postów w wyszukiwarkach, takich jak Google.

Najlepsza część tego typu treści? Firmy mają niekończącą się potrzebę publikowania treści na blogach, co generuje stały popyt.

Poza tym jest szansa dla rezerwistów. Opiekunowie płacą ci ustaloną kwotę w zamian za określoną liczbę postów na blogu, na przykład $1200 za 4 postów na blogu miesięcznie. Jako niezależny autor treści daje to trochę bezpieczeństwa i stabilności, zawsze na plus!

2. e-książki

E-booki to doskonałe narzędzie marketingowe zarówno dla dużych, jak i małych firm. Służą zarówno do generowania leadów, jak i do pozycjonowania firmy jako eksperta w swojej ofercie.

E-booki są zazwyczaj publikowane jako pliki PDF i mogą mieć od 10 do 20 stron. Podobnie jak posty na blogach, muszą przedstawiać przydatne informacje, takie jak „jak to zrobić”, na tematy interesujące potencjalnych klientów lub potencjalnych klientów firmy.

Ceny e-booków są bardzo zróżnicowane i mogą wahać się od $1500 do $5,000 w zależności od klienta, branży i ilości niezbędnych badań.

Dobrze płacą, ponieważ mogą być głównym magnesem dla Twoich klientów. E-książki są bezpłatne w zamian za adresy e-mail potencjalnych klientów.

Potencjalny klient jest następnie umieszczany w lejku sprzedaży e-mailowej lub otrzymuje biuletyn firmowy. Mamy nadzieję, że poprzez „pielęgnację” tego leada i nawiązanie relacji, firma może przekształcić go w płacącego klienta.

Oto przykład e-booka z Freelance Writer’s Den:

Niektóre firmy określają swoje e-booki jako „białą księgę”, co prowadzi nas do naszej kolejnej dochodowej niszy pisarskiej:

3. Białe papiery

Białe księgi mają zwykle bardziej formalny i poważny ton niż treść, taka jak e-book lub post na blogu. Mogą zawierać informacje techniczne. Są popularne w niszy technologicznej i są zwykle pisane dla rynku B2B lub business to business.

Białe księgi przedstawiają problem, a następnie badają rozwiązania, z których jednym będzie produkt lub usługa klienta. Próbują przekonać czytelników bez przekraczania linii do sprzedaży. Nic nie sprzedają. Zamiast tego pomagają w procesie sprzedaży.

Większość danych zostanie dostarczona przez twojego klienta, chociaż twoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych przydadzą się tutaj, aby uzyskać potrzebne informacje.

Białe księgi mogą mieć różną długość, chociaż zazwyczaj są w pobliżu 5 do 10 stron.

Podobnie jak e-booki, są one zwykle używane jako magnesy wiodące dla list e-mailowych. Ponieważ mogą prowadzić do sprzedaży, są bardziej opłacalne dla Ciebie jako freelancera.

Ile płacą białe księgi? Jak donosi That White Paper Guy:

Jak zauważa, opracowanie odnoszące się do tych kwot ma już 10 lat, więc stawki mogą być teraz jeszcze wyższe.

4. Studium przypadku

Studia przypadków dobrze się opłacają, ponieważ pomagają zwiększyć sprzedaż. Zapewniają dowód społeczny, przedstawiając historie sukcesu klientów korzystających z produktu lub usługi Twojego klienta. Pokazują przemianę, jakiej doświadczył klient.

Klasyczny format to:

  • Opisz wyzwanie klient miał do czynienia.
  • Wyjaśnić rozwiązanie dostarczyła firma.
  • Pokaż wyniki klienta osiągniętego za pomocą produktu/usługi firmy.
  • Zapewnij wniosek zaprojektowany, aby pomóc potencjalnym klientom w podjęciu decyzji o zakupie.

Studia przypadków mogą obejmować wywiady zarówno z klientem, jak i jego klientami, aby uzyskać najlepsze informacje. Są to długie świadectwa napisane w formie opowiadania. Te historie muszą być interesujące i stanowić wartość dla czytelnika.

Tak więc, nawet jeśli nie jesteś wysoce technicznym pisarzem, o ile twoje umiejętności opowiadania historii są na miejscu, pisanie studiów przypadku może być w twojej sterówce.

5. Pisanie e-maili

Wydaje się, że ta dochodowa nisza związana z niezależnym pisaniem jest łatwa, ale jej dobre wykonanie jest trudne. Będziesz musiał tworzyć treści, które przyciągną uwagę czytelników, w bezpośredniej konkurencji z całym hałasem w ich skrzynkach pocztowych.

Będziesz potrzebować doświadczenia w copywritingu lub przynajmniej solidnej znajomości zasad i formuł copywritingu. W końcu głównym celem e-maili jest sprzedaż, ale ostrożnie. Najpierw musisz zaangażować czytelnika, zanim spróbujesz coś mu sprzedać.

E-mail zapewnia doskonały zwrot z inwestycji dla Twojego klienta. Według HubSpot:

38 dolarów za każdego dolara1 zużyty

Oznacza to, że klientów stać na zapłatę! Ale aby dobrze zarabiać, musisz być w stanie zamienić potencjalnych klientów w klientów.

Możesz tworzyć sekwencje e-maili lub e-maile do lejków sprzedażowych. Będziesz chciał zabrać swoich czytelników e-maili w podróż kupującego od etapu świadomości do nabycia lub do momentu, w którym dokonają zakupu.

Możesz także pisać biuletyny e-mailowe dla swoich klientów. Pomagają one utrzymać zaangażowanie subskrybentów w kontakt z klientami i informowanie ich o ich działalności.

Konsekwentne tworzenie biuletynów pomaga Twoim klientom budować relacje i zaufanie do subskrybentów. A ponieważ Twój klient będzie musiał regularnie się komunikować, biuletyny mogą być doskonałym projektem podtrzymującym.

6. Strony sprzedaży lub strony docelowe

Źródło: Czarujące copywriting

Ten typ treści wymaga napisania przekonującej kopii, więc załóż czapkę copywritera!

Możesz napisać tekst strony internetowej na stronę główną firmy, na jej stronę „O nas” lub na strony produktów. Możesz także utworzyć strony, na których można wyrazić zgodę na magnesy ołowiowe (takie jak e-booki lub oficjalne dokumenty, które omawialiśmy).

Napisz tekst, który ma na celu przekształcenie odwiedzających w klientów, pozyskanie potencjalnych klientów lub pozyskanie potencjalnych klientów.

Pisanie tekstów na strony internetowe to wymagająca nisza dla copywriterów, dlatego warto zacząć od ugruntowania swojej pozycji i zostania ekspertem w danej dziedzinie.

7. Pisanie scenariuszy wideo

Wideo staje się dla firm jednym z najlepszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. W niedawnym artykule Forbesa na temat czterech trendów marketingu treści, które warto obejrzeć, wideo było numerem jeden:

Rekommenderad:  27 najlepszych sposobów na zarobienie 10 000 $ miesięcznie (zarób ponad 100 000 $ rocznie!)

Firmy potrzebują skryptów do filmów wideo w witrynach na swoich stronach głównych, stronach sprzedaży lub w prezentacjach produktów. Mogą też potrzebować skryptów do webinarów, innego narzędzia sprzedażowego.

YouTube jest teraz najpopularniejszą wyszukiwarką i ktoś musi napisać całą tę mówioną treść. Dlaczego nie ty?

Firmy muszą zarówno opowiadać swoje historie, jak i tworzyć bogate w informacje filmy, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

8. Kursy online lub e-learningowe

Kursy online i edukacja online to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, podobnie jak możliwości dla twórców treści edukacyjnych. Zwłaszcza jeśli masz doświadczenie w nauczaniu lub rozumiesz, w jaki sposób ludzie się uczą, może to być dla Ciebie doskonały niezależny występ pisarski.

Tutaj będziesz pisać treści na kursy. Większość kursów obejmuje połączenie tekstu i wideo, więc przygotuj się na pisanie scenariuszy wideo w ramach tej pracy pisemnej.

9. Pisanie książek (Ghostwriting)

Książki o duchach to jedna z najlepiej opłacanych nisz na liście, ale oczywiście jest to również czasochłonne i wymagające.

Pomagasz swojemu klientowi przenieść jego historię lub pomysły z głowy do książki. Książki, które napiszesz, mogą obejmować zarówno krótkie e-booki, jak i samodzielnie publikowane książki (np Amazon), a nawet tradycyjnie publikowane pełnometrażowe książki (dla doświadczonych pisarzy).

Jako ghostwriter wykonujesz całą pracę pisarską, ale twoje nazwisko nie znalazłoby się na okładce. Cały kredyt należy do klienta. Ponadto książka musi być napisana głosem lub stylem klienta, a nie twoim własnym.

Możesz zostać zatrudniony przez osoby lub firmy, które potrzebują wysokiej jakości treści pisanych pod swoimi nazwami lub markami. Na przykład osoby takie jak dyrektorzy biznesowi, właściciele firm i inni profesjonaliści, którzy nie są pisarzami i nie są zainteresowani samodzielnym pisaniem książek.

Za to otrzymasz słodką opłatę i nie jest nierozsądne zacząć od około 10 000 $, w zależności od rozmiaru i zakresu książki.

Nisze niezależnego pisania: 8 Wysoko płatne tematy

Zanim zagłębimy się w listę dochodowych nisz, zdaj sobie sprawę, że każdy temat może być opłacalny w zależności od kombinacji twoich umiejętności i budżetu klienta na pisarzy.

Jednak im więcej wiedzy jest wymagane, aby dobrze pisać na dany temat, tym wyższa będzie opłata.

Aby uzyskać pomocną listę możliwości, oto niektóre z najbardziej dochodowych nisz niezależnych.

1. Finanse / Finanse osobiste

Jeśli możesz pisać na tematy finansowe, cóż, tutaj są pieniądze. W niektórych przypadkach, dosłownie, to tam znajdują się prawdziwe pieniądze.

Musisz być zorientowany na szczegóły i uważać, aby sprawdzić swoje fakty w tej przestrzeni! Będziesz chciał ożywić potencjalnie suche tematy, dodając ludzkie akcenty, takie jak historie lub studia przypadków, ale bez „puchu”.

Mógłbyś pisać na blogi o finansach osobistych, a teraz treści o budżetowaniu są bardzo poszukiwane!

Jeszcze bardziej dochodowe są banki, firmy obsługujące karty kredytowe i kredytodawcy hipoteczni. Wszystkie one potrzebują Cię do edukowania ich konsumentów, a wiele z nich ma imponujące blogi, na których możesz pisać, lub materiały szkoleniowe, które możesz im pomóc w opracowaniu.

Inne perspektywy w tej przestrzeni to firmy księgowe, firmy zajmujące się planowaniem finansowym lub firmy inwestycyjne.

Wszystkie te firmy finansowe potrzebują umiejętności pisania, aby dostarczać przydatnych informacji i pomagać w nawiązywaniu relacji z potencjalnymi i klientami.

2. Kryptowaluty / Blockchain

Kryptowaluty i blockchain to gorące tematy związane z finansami. Wymaga to sporo technicznego pisania i know-how, a będziesz musiał nauczyć się dużo żargonu. Ale jeśli rozumiesz technologię blockchain i potrafisz wyjaśnić ją innym w sposób, który mogą zrozumieć, zdecydowanie chcesz zajrzeć do tej niszy.

3. Pisanie technologii

To kolejny obszar, w którym będziesz potrzebować specjalistycznej wiedzy, aby wylądować na koncertach pisarskich. Ponadto, jeśli potrafisz pisać w sposób, który angażuje czytelnika w ten potencjalnie suchy obszar, będziesz poszukiwanym freelancerem!

Piszesz o technologii, takiej jak komputery i smartphones. Cyberbezpieczeństwo to także gorąca dziedzina, która będzie się rozwijać, gdy coraz więcej firm będzie przenosić się do sieci.

4. Marketing cyfrowy

Ponieważ coraz więcej firm przenosi się do sieci, firmy zajmujące się marketingiem cyfrowym potrzebują treści, aby wyjaśnić potencjalnym klientom swoje produkty i usługi.

Zwykle szukają długich, dogłębnych przewodników, których celem jest nauczanie zarówno pojęć, jak i taktyk.

Istnieje wiele różnych podtematów w tej dziedzinie. Oto kilka do przemyślenia:

Świetnym sposobem na poznanie tej niszy jest założenie własnego bloga i eksperymentowanie z tymi technikami.

5. SaaS (oprogramowanie jako usługa)

Firmy, które sprzedają oprogramowanie jako usługę, muszą wyjaśniać swój produkt potencjalnym i obecnym klientom. Nie tylko potrzebują kopii, takiej jak kopia strony internetowej i biuletynów e-mailowych, ale potrzebują także długich postów na blogu w formatach samouczków i instrukcji.

Na przykład ConvertKit ma blog zaprojektowany, aby pomóc Ci uzyskać najlepsze wyniki z ich oprogramowania:

SaaS to wysokomarżowy (dochodowy) model biznesowy, więc te firmy mogą sobie pozwolić na dobre płacenie.

6. Alternatywne produkty zdrowotne / CBD

Ogólnie rzecz biorąc, pisanie o zdrowiu i dobrym samopoczuciu to solidny niszowy temat, ale alternatywne produkty zdrowotne są obecnie szczególnie gorącym tematem.

Jeśli masz wiedzę na temat piśmiennictwa medycznego lub produktów CBD, możesz kierować reklamy do aptek, sklepów CBD, a nawet blogów konopnych.

7. Edukacja

W szybko zmieniającym się świecie edukacja i szkolenie umiejętności są ważniejsze niż kiedykolwiek. Ludzie szukają edukacji i szkoleń, aby rozwijać umiejętności potrzebne do zdobycia nowych miejsc pracy lub tworzenia nowych firm.

Rekommenderad:  7 Rzeczy, które musisz wiedzieć o SEO

Dostawcy kursów online, uniwersytety i pożyczkodawcy pożyczek studenckich to kilku potencjalnych klientów, którzy potrzebują twoich umiejętności pisania.

8. Nieruchomość

Jeśli chcesz lokalnych klientów, pośrednicy w handlu nieruchomościami mogą skorzystać z Twojej wiedzy na temat pisania. Możesz stworzyć przewodniki dotyczące kupowania domów, informacje o lokalnych przepisach i rozporządzeniach, a nawet zabawne artykuły na temat wystroju wnętrz i wystawiania domów na sprzedaż.

Oto przykład ze strony internetowej lokalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami:

Jak wybrać najlepszą niezależną niszę pisarską Ty

Jak wyjaśniono tutaj, chcesz wybrać niszę, która wykorzystuje twoją wiedzę, o której lubisz pisać, i która dobrze ci się opłaci. Na skrzyżowaniu znajduje się Twoja idealna nisza do niezależnego pisania.

Przyjrzyjmy się każdemu z nich bardziej szczegółowo.

Jaki jest Twój obszar specjalizacji? (Albo czego chcesz się dowiedzieć?)

Zawsze najlepiej zacząć od tego, co wiesz. Przyjrzyj się branżom, w których pracowałeś lub obecnie pracujesz. Jeśli zaczniesz z wiedzą, którą posiadasz, zapewni to najszybszą wypłatę dla Twojej kariery niezależnego strzelca.

Ale możesz się uczyć w trakcie. Czytając treści w swojej niszy i będąc na bieżąco z nowinkami branżowymi, możesz rozwijać swoją wiedzę. Będziesz chciał nauczyć się żargonu branżowego i nauczyć się „języka” lub preferowanego słownictwa swojej grupy docelowej.

Więc albo zacznij od czegoś, w czym już jesteś ekspertem, albo wybierz obszar, w którym chcesz spędzić czas, aby przeczytać i dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Czym się pasjonujesz? (Albo o czym lubisz pisać?)

Bądź ostrożny w wyborze niszy tylko dlatego, że może się dobrze opłacić. Brak pasji pojawi się w twoim pisaniu, a czytelnicy to zauważą i sami stracą zainteresowanie.

Przynajmniej upewnij się, że jesteś żywo zainteresowany tematem.

Przyjrzyj się temu, o czym lubisz pisać, lub tematom, do których skłaniasz się, gdy nie ma motywu zysku.

Jeśli nie jesteś pewien, o czym chcesz pisać, nie martw się jeszcze o specjalizację. Pozostając otwartym na pisanie o wszystkim, możesz odkryć zainteresowania lub pasje, o których nie wiedziałeś.

Jak zweryfikować i przetestować swoją niezależną niszę pisarską

Teraz, gdy masz kilka pomysłów Co o którym chcesz pisać, czas to zweryfikować i przetestować.

Czy jest na to rynek (i czy wystarcza na twoje potrzeby)?

Jeśli chcesz dobrze zarabiać jako niezależny pisarz, upewnij się, że istnieje rynek dla rodzaju treści, które chcesz napisać. Musisz znaleźć firmy z budżetami.

Pamiętaj, że sprzedajesz klientów, których otrzymujesz jako niezależny pisarz. Nie płacisz za pisanie, jesteś.

Dobrym sposobem na przetestowanie rynku jest sprawdzenie, co jest reklamowane na tablicach ogłoszeń. Przypominamy, że aby uzyskać najwyższe stawki płac, będziesz chciał bezpośrednio prezentować firmy, ale tablice ofert pracy mogą pomóc w badaniach.

Ostateczny test niszowych pism niezależnych

Zawsze istnieje różnica między tym, jak coś będzie, a tym, jak jest. Innymi słowy, nie możesz naprawdę wiedzieć, o czym chcesz pisać, dopóki nie zaczniesz o tym pisać.

Aby to przetestować, utwórz próbkę pisania. Jest to sposób niskiego ryzyka na wypróbowanie innej niszy.

Na przykład, może myślisz, że chciałbyś pisać treści B2B SaaS dla dostawców rozwiązań do zarządzania treścią. Ale potem czytasz o „bezgłowych rozwiązaniach CMS” (tak, to jest coś) i twoje oczy łzawią. To nie jest dobry znak.

I tak będziesz potrzebować próbki dla potencjalnych klientów, więc rozwiązuje to jednocześnie dwa problemy. Utwórz próbkę, aby zarówno przetestować niszę, jak i mieć coś do pokazania potencjalnym klientom.

Bonusowa wskazówka: Doskonałym sposobem na przetestowanie innej niszy jest napisanie posta gościnnego. Jest to umowa trzy za jeden, ponieważ nie tylko możesz przetestować wody, przedstawić dowód, że możesz pisać w tej niszy, ale możesz także zyskać kontakt z potencjalnymi klientami.

Jeśli nic więcej, po prostu zacznij

Weź głęboki oddech.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z niezależnym pisaniem, nie martw się jeszcze o konkretne nisze. Nie ma nic złego w byciu generalistą.

Zacznij odkrywać te dochodowe nisze niezależnego pisania. Ale pomyśl o tym procesie jako o serii eksperymentów, które rozwijają się w czasie.

Skorzystaj z tych informacji, aby wybrać kilka nisz tematycznych, w których możesz się pozycjonować, i zacznij.

Ważną częścią jest rozpoczęcie pracy nad niezależnym biznesem pisarskim. A gdy zdobędziesz doświadczenie, bądź gotowy do wejścia w niszę i specjalizacji.

Ale zdecyduj się podjąć decyzję. Zacznij eksperymentować już dziś.