Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

17 opcji finansowania dla małych firm do porównania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 17 opcji finansowania dla małych firm do porównania

Według sondażu federalnego 44% właścicieli małych firm pożyczyło pieniądze na pokrycie wydatków.

Nie ma w tym nic dziwnego, myślisz. Zostaliśmy zamknięci. Nie zarabialiśmy żadnych pieniędzy. Oczywiście właściciele małych firm pożyczali pieniądze, aby utrzymać przepływ gotówki.

Ankieta jest z 2019 roku.

Innymi słowy, nie jest wstydem wziąć pożyczkę na biznes. Nie było w 2019 i nie jest teraz.

Pożyczanie pieniędzy jest częścią prowadzenia biznesu. Pożyczki biznesowe mogą być częścią biznesplanu na rzecz wzrostu. Według tego samego badania 56% właścicieli małych firm, którzy pożyczyli pieniądze, zrobiło to w celu rozszerzenia działalności lub zakupu aktywów.

Federalne badanie małych firm w USA zawiera znacznie więcej informacji.Opcje finansowania dla małej firmy

Istnieje wiele opcji finansowania małych firm. Oto 17 najlepszych sposobów finansowania Twojej firmy:

Tradycyjny kredyt bankowy

Tradycyjny kredyt bankowy to kredyt ryczałtowy, terminowy. Zwykle nie jest wymagane żadne zabezpieczenie, a czas spłaty jest stały. Oprocentowanie kredytu terminowego jest ustalane w momencie sfinalizowania kredytu biznesowego. Miesięczna kwota zwrotu nie ulega zmianie. Typowa pożyczka terminowa to 7 lata. Alternatywnie, pożyczka terminowa może być obliczona na czas oparty na 75% szacowanej żywotności sprzętu biznesowego.

Pożyczka krótkoterminowa

Pożyczka krótkoterminowa jest zwykle na mniejszą kwotę niż tradycyjna pożyczka biznesowa. Czas zwrotu przy tego typu finansowaniu wynosi zwykle od 12 do 84 miesięcy. Oprocentowanie pożyczek krótkoterminowych może być stałe lub zmienne. Seria krótkoterminowych pożyczek, spłaconych w terminowych płatnościach, może pomóc właścicielowi małej firmy w uzyskaniu zdolności kredytowej.

Dowiedz się więcej o: Pożyczki krótkoterminowe

Kredyt na nieruchomości komercyjne

Kredyty na nieruchomości komercyjne dla firm występują w dwóch formach: na zakup nieruchomości lub na budowę firmy. Pożyczki mają stałe lub zmienne oprocentowanie, a terminy są zwykle od 7 do 10 lat. Kwoty pożyczki zaczynają się od 50 000 USD.

Dowiedz się więcej o: Pożyczki na nieruchomości komercyjne

Linia kredytowa

Pożyczki linii kredytowej oferują największą różnorodność opcji finansowania. Stopa procentowa jest zazwyczaj zmienna, a pożyczkodawcy mogą wymagać aktywów jako zabezpieczenia pożyczki. Zgodnie z praktyczną zasadą w przypadku pożyczkodawców kredytowych stopy procentowe są wyższe w przypadku pożyczek bez zabezpieczenia. Im niższa kwota pożyczki, tym wyższe oprocentowanie.

Powiązana lektura: Biznesowa linia kredytowa

Pożyczki SBA

Poprzez administrację małych przedsiębiorstw rząd gwarantuje spłatę znacznej części kredytu biznesowego. Kredytodawcy, którzy uczestniczą w programie pożyczek SBA, lubią to zabezpieczenie. Program obejmuje tak wiele opcji pożyczek, że jest to kompleksowe zakupy finansowania biznesu.

Pożyczki SBA wymagają dodatkowych dokumentów. Być może słyszałeś to jako powszechną skargę. Ale formalności są proste i dostępne do pobrania przed spotkaniem z pożyczkodawcami.

Small Business Administration – jak można by sądzić po nazwie – zajmuje się pomaganiem małym firmom. Dodatkowa dokumentacja wymagana do pożyczki SBA pomaga wnioskodawcy wypełnić pełny pakiet pożyczki.

Dostępnych jest wiele różnych pożyczek SBA. Dowiedz się więcej: Rodzaje pożyczek SBA

Pożyczki internetowe

Część rynku pożyczek online nadaje temu procesowi złą sławę. Możesz mieć negatywne odczucia z reklam firm, które są niczym więcej niż rekinami pożyczkowymi ze stroną internetową.

Renomowani pożyczkodawcy online to świetne opcje finansowania biznesu. Istnieją banki, które mają opcje pożyczek biznesowych online, takie jak Wells Fargo, Chase Small Business i Capital One.

Nie można dyskutować z wygodą aplikacji on-line do pożyczkodawców, których czasami nazywa się dostawcami FinTech. Przykładami dostawców FinTech są firmy takie jak PayPal Working Capital, Kabbage, OnDeck, Biz2Credit i inne.

Pożyczka online, która konsoliduje zadłużenie, może pomóc firmie poprawić ogólną ocenę kredytową. Kiedy tradycyjny pożyczkodawca rozważa finansowanie małej firmy, pożyczkodawca wolałby widzieć jednego wierzyciela niż wielu wierzycieli. Również „spłacanie” tych wierzycieli może poprawić ocenę kredytową firmy.

Dowiedz się więcej: Pożyczkodawcy online

Rekommenderad:  Jak tworzyć zasady tagowania treści dla wydawców wiadomości

Zaliczki gotówkowe dla handlowców

Oto jak działa zaliczka gotówkowa kupca. W zamian za procent dziennych wpływów z karty kredytowej lub debetowej, firma finansująca przekazuje Ci gotówkę. Założysz konto handlowca, na którym zdeponowane zostaną płatności kartą kredytową i debetową. Firma finansująca zostanie opłacona z konta sprzedawcy.

Czy to brzmi jak okradanie Piotra, żeby zapłacić Pawłowi? Cóż, nie, jeśli Twoja firma ma prawidłową prognozę przyszłych zarobków związanych ze sprzedażą kart kredytowych i debetowych.

Opcja finansowania MCA może wiązać się z wysokimi opłatami. Możesz kupować firmy MCA online. Firmy MCA nie wymagają wysokiego wyniku kredytowego.

Firma może zazwyczaj pożyczyć od $2od 000 do 250 000 USD w zależności od wcześniejszych zapisów dotyczących sprzedaży kart kredytowych i debetowych. Właściciel firmy z wynikiem kredytowym 500 lub wyższym może zwykle kwalifikować się do zaliczek gotówkowych kupieckich.

Dowiedz się więcej: Zaliczka gotówkowa dla handlowca

Finansowanie należności

Zazwyczaj firma nie może traktować niezapłaconych faktur jako składnika aktywów. Pożyczkodawcy chcą widzieć pieniądze w banku.

Kredytodawcy, którzy zapewniają finansowanie należności, patrzą na zaległe środki pieniężne jako zafakturowane towary i usługi. Te pieniądze są uważane za aktywa. I chociaż te pieniądze nie zostały wypłacone, istnieje harmonogram płatności (terminy płatności).

Pożyczkodawcy, którzy finansują należności na potrzeby działalności gospodarczej, korzystają z oprogramowania o nazwie Faktoring Fakturowy. Oprogramowanie synchronizuje faktury między firmą a pożyczkodawcą finansowania należności. Kiedy firma jest opłacana za pośrednictwem oprogramowania, pożyczkodawca otrzymuje zapłatę.

Powiązana lektura: Finansowanie zamówień i faktoring należności

Pożyczka USDA

Rolnicy i farmerzy, którzy potrzebują kapitału, mogą pożyczyć od USDA do 10 milionów dolarów. Stopy procentowe są zazwyczaj od 5 Do 9%.

Ten rodzaj finansowania biznesu ma określone źródło, program USDA Business and Industry Loans Guarantee. Wnioskodawca musi mieszkać na obszarze wiejskim, zdefiniowanym jako obszar zamieszkały przez mniej niż 50 000 osób.

Wnioskodawca musi mieć dobrą zdolność kredytową i co najmniej 10% udziałów w gospodarstwie lub ranczu. W przypadku startupów wymagany jest kapitał własny w wysokości 20%.

Jedną z najlepszych rzeczy w pożyczce USDA jest to, że w ramach programu wnioskodawca otrzymuje mentoring i porady. Oprócz rozmów o pożyczce doradcy mogą pomóc wnioskodawcy w opracowaniu biznesplanu.

Note: Firmy związane z rolnictwem i rolnictwem powinny zgłosić się do programu SBA Limited Economic Injury Disaster Loan. Na początku maja 2020 r. program ten został zmieniony z ogólnego na szczegółowy. Program został uruchomiony jako program dla wszystkich małych firm, ale obecnie jest przeznaczony tylko dla gospodarstw rolnych i gospodarstw rolnych. Firma może otrzymać do $2 milion z 30,75 stopy procentowej.

Dowiedz się więcej: Pożyczki USDA

Finansowanie sprzętu

Pożyczka na finansowanie sprzętu może być zorganizowana jako pożyczka terminowa, linia kredytowa lub połączenie dwóch rodzajów pożyczek. Elastyczne struktury pożyczek tworzą plany spłaty, które są bardziej elastyczne niż w przypadku tradycyjnych pożyczek.

Wymagana jest niewielka lub żadna zaliczka. Pożyczkodawca może zezwolić wnioskodawcy na włączenie kosztów instalacji i podatku od sprzedaży do całkowitej kwoty pożyczki. Pomaga to firmie zachować kapitał obrotowy podczas ekspansji.

Dowiedz się więcej: Finansowanie sprzętu

Biznesowe karty kredytowe

Karta kredytowa dedykowana do użytku służbowego to konieczność. Raport firmowej karty kredytowej może ułatwić śledzenie wydatków i gromadzenie informacji potrzebnych do składania podatków.

Ale biznesowa karta kredytowa może więcej. O wiele łatwiej jest zakwalifikować się do biznesowej karty kredytowej niż do pożyczki. Ponieważ stopy procentowe są wysokie, korzystanie z wizytówki w celu uzyskania pożyczki powinno służyć wyłącznie do finansowania krótkoterminowego.

Terminowe płatności firmową kartą kredytową mogą pomóc firmie zbudować historię kredytową. Możesz także zarobić nagrodę pieniężną.

Dowiedz się więcej: Biznesowe karty kredytowe

Mikropożyczki

Mikropożyczki SBA są przeznaczone dla właścicieli firm należących do mniejszości, kobiet, weteranów i/lub o niskich dochodach. SBA udziela pożyczek i dotacji bezpośrednio kwalifikującym się mikrokredytodawcom non-profit, którzy udzielają pożyczek właścicielom firm.

Rekommenderad:  Nowy motyw dla WatchGeneration

Pożyczki te są często wykorzystywane przez firmy rozpoczynające działalność. Pieniądze można przeznaczyć na szkolenia i pomoc techniczną.

Dowiedz się więcej: Mikropożyczki

Finansowanie społecznościowe

Mówiąc najprościej, crowdfunding to sposób na uzyskanie niewielkich kwot pieniędzy od dużej liczby osób. Crowdfunding odbywa się za pośrednictwem Internetu.

Istnieją cztery podstawowe rodzaje finansowania społecznościowego:

Kapitał – właściciel sprzedaje część przedsiębiorstwa inwestorowi lub inwestorom

Darowizna – tak jak to brzmi, ludzie przekazują pieniądze firmie.

Dług – właściciel otrzymuje pieniądze od osób fizycznych i jest im winien pieniądze.

Nagrody – Za ustaloną kwotę darowizny darczyńca otrzymuje produkty, usługi lub prezenty.

Dowiedz się więcej: Co to jest finansowanie społecznościowe i lista witryn obsługujących finansowanie społecznościowe

Pożyczki peer-to-peer

Pożyczki Peer-to-Peer są podobne do crowdfundingu kapitałowego, ponieważ wykorzystuje się prywatnego inwestora. Ale w przypadku Peer-to-Peer właściciel nie sprzedaje części firmy. Zamiast tego właściciel otrzymuje pożyczkę od partnera.

Pożyczkodawca Peer uzyskuje zwrot z inwestycji. Ponieważ pożyczkodawca Peer podejmuje całe ryzyko, pożyczkodawca chce dobrego zwrotu z inwestycji. Stopy procentowe są często wysokie.

Jak to działa? Istnieją strony internetowe, które ułatwiają pożyczki Peer-to-Peer, takie jak Upstart i Prosper. Ludzie biznesu dołączają do strony jako pożyczkobiorca lub pożyczkodawca.

Witryny Peer-to-Peer Lending mają oprogramowanie do obliczania zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Powiązane: Pożyczki Peer to Peer

Kredyt handlowy

Dzięki kredytowi handlowemu firma sprzedająca towary lub usługi udziela kredytu kupującemu. Podpisana przez strony umowa kredytu kupieckiego umożliwia kupującym spłatę w uzgodnionym przez obie strony późniejszym terminie.

Ponieważ kupujący nie płaci w momencie sprzedaży, kredyt handlowy pomaga w prowadzeniu działalności bezgotówkowej.

Z Kredytu Handlowego najczęściej korzysta firma zajmująca się handlem międzynarodowym. Firma amerykańska może otrzymać akredytywę standby lub akredytywę komercyjną/importową z banku amerykańskiego. Bank, który wystawia list, wspiera biznes. List poprawia rating kredytowy firmy za granicą.

Powiązany: Kredyt handlowy

Inwestycja kapitałowa

Think Shark Tank. Inwestycje kapitałowe przybierają formę aniołów biznesu, inwestorów venture capital lub private equity. Pomimo popularności pokazu Shark Tank, tego typu inwestor to rzadkość. Aniołowie biznesu stanowią najmniejszy odsetek tej ograniczonej metody pozyskiwania kredytów biznesowych.

W zamian za prywatną inwestycję sprzedajesz udziały w swojej firmie inwestorowi lub grupie inwestorów, którzy mają nadzieję na zysk. Aby wyróżnić się na tle innych firm, właściciel musi mieć pełną wiedzę na temat wszystkich numerów biznesowych i znakomity biznesplan.

Powiązane: Wielkość inwestycji aniołów

Finansowanie startu

Niektórzy pożyczkodawcy, o których wspomniano wcześniej, oferują finansowanie dla firm rozpoczynających działalność. Aby objąć wszystkie podstawy, dodamy instytucje finansowania rozwoju społeczności.

CDFI to pożyczkodawcy non-profit. Nie wymagają tak dużego zabezpieczenia jak tradycyjna pożyczka.

CDFI ma przewagę, która jest ogromna dla niektórych wnioskodawców. Oczywiście, jak wszyscy pożyczkodawcy, CDFI będzie chciał Twojej zdolności kredytowej. Ale tutaj leży zaleta – CDFI może wysłuchać twoich powodów złej oceny kredytowej. Kredyt i tak możesz dostać.

Powiązane: Pożyczki na rozpoczęcie działalności dla małych firm

Często zadawane pytania dotyczące finansowania małych firm

Przejrzyjmy.

Jakie czynniki finansowania biorą pod uwagę pożyczkodawcy?

Pożyczkodawcy zajmujący się finansowaniem małych firm mają podobne wymagania jak pożyczkodawcy, którzy pożyczają ci pieniądze na zakup domu lub samochodu.

Kredytodawcy biorą pod uwagę wiele czynników przy podejmowaniu decyzji o finansowaniu. Są to jednak najważniejsze czynniki:

 • Zdolność kredytowa – Większość pożyczkodawców chce, aby ocena kredytowa wynosiła 650 lub więcej. Będą chcieli te wyniki od innych, którzy mają co najmniej 20% udziałów w firmie.
 • Plan biznesowy – Oprócz osobistej dokumentacji finansowej właściciela lub właścicieli, pożyczkodawca będzie potrzebował twojego biznesplanu. Ważną kwestią do odnotowania jest wyjaśnienie, w jaki sposób uzyskanie pożyczki pasuje do Twojego biznesplanu.
 • Przychody biznesowe – W większości przypadków podasz co najmniej 2 lata ewidencji przychodów z działalności gospodarczej, w tym ewidencji podatku dochodowego.
 • Czysta historia – Nie możesz mieć żadnych zastawów podatkowych ani opóźnień w płatnościach podatków osobiście lub związanych z Twoją firmą.
Rekommenderad:  Jak akceptować płatności kartą kredytową online jako freelancer

Jaka jest najlepsza opcja finansowania dla mojej firmy?

Twoja najlepsza opcja finansowania zależy od tego, ile pieniędzy potrzebujesz, rodzaju warunków spłaty, których szukasz i jak szybko potrzebujesz pieniędzy.

Najlepsza opcja to taka, która odpowiada Twoim potrzebom w danym momencie i jest dostępna. Tu są 7 czynniki, które zdaniem właścicieli małych firm biorą pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, która opcja finansowania jest najlepsza:

 • Jak szybko potrzebujesz pieniędzy – Uzyskanie linii kredytowej jest zwykle szybsze niż uzyskanie pożyczki terminowej. Uzyskanie pożyczki z witryn internetowych może zająć zaledwie 36 godzin.
 • Programuje Twoje dotychczasowe oferty bankowe – Wiele małych firm najpierw podchodzi do swojego istniejącego banku. Najpierw zobacz, co Twój bank może zrobić dla Ciebie. Jeśli Twój bank jest pożyczkodawcą SBA, zapoznaj się z tymi opcjami.
 • Skierowanie z zaufanego źródła – Rekomendacja kolegi lub mentora może wskazać rodzaj finansowania lub pożyczkodawcę.
 • Czy wymagane jest zabezpieczenie? – Niektóre firmy, takie jak firmy oparte na wiedzy i firmy internetowe, nie mają wielu aktywów materialnych, które mogłyby stanowić zabezpieczenie. Istnieją pożyczki, które firma może uzyskać bez zabezpieczenia, takie jak różne rodzaje pożyczek terminowych.
 • Elastyczność warunków – Stopy procentowe mogą być stałe lub zmienne. Warunki zwrotu mogą się różnić.
 • Prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania – Przy słabej ocenie kredytowej nie jest dobrym wykorzystaniem czasu na korzystanie z konwencjonalnych opcji finansowania. Znajdź swoje najlepsze dopasowanie. Przy słabym kredycie spójrz na finansowanie online lub zaliczki kupieckie.
 • Koszty i oprocentowanie – Możesz znaleźć niższą stopę procentową, ale pożyczka może wymagać innych opłat. W zależności od ram czasowych zwrotu, te dodatkowe opłaty mogą zanegować oszczędności na oprocentowaniu.

Źródło: The Small Business Credit Survey przeprowadzone przez banki Rezerwy Federalnej, strona 17.

Jak mogę sfinansować firmę bez pieniędzy?

Uzyskanie pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej może być trudne, jeśli nie masz funduszy. Ale żadne fundusze i determinacja nie zaprowadzą cię tam, gdzie chcesz. Bez funduszy nie ma dokąd pójść, tylko w górę.

Masz kilka możliwości finansowania firmy bez pieniędzy. Przedsiębiorcom może być trudno uzyskać pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czyli tradycyjną pożyczkę biznesową. Tak więc początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mają funduszy, korzystają z tych alternatywnych źródeł finansowania:

 • Przyjaciele i rodzina – Twój wewnętrzny krąg przyjaciół i rodziny może chcieć wesprzeć twoje przedsięwzięcie.
 • Osobiste karty kredytowe – Nie idealne, ale przedsiębiorcy cały czas zakładają firmy na kartach kredytowych.
 • Pożyczka pod zastaw domu – Ponownie nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ może narazić twoją rodzinę na ryzyko, ale ludzie często rozpoczynają działalność w ten sposób. Może również pomóc w budowaniu dobrej historii kredytowej.

Jak uzyskać dotację dla małych firm?

Aby otrzymać dotację dla małej firmy, trzeba wiedzieć, gdzie szukać i nie marnować czasu w niewłaściwych miejscach.

Na poziomie federalnym istnieją dwa programy: Small Business Innovation Research (SBIR) i Small Business Technology Transfer (STTR). Mają one jednak ograniczone zastosowanie. Niektóre społeczności lokalne mają programy wraz z różnymi prywatnymi źródłami. Czytaj więcej: Gdzie uzyskać dotację dla małych firm.