18,4-calowy tablet Nokia, wskazówka dla GFXBench

Nokia jest teraz z powrotem na rynku – ze smartfonem z Androidem Nokia 6 – i nie wydaje się już gotowy do zatrzymania. W 2017 r. Należy wprowadzić kilka urządzeń. Jednym z nich może być wysokiej klasy smartfon Nokia 8, ale tak było w ciągu ostatnich kilku godzin widziałem także dość nietypowy tablet.

W bazie danych popularnego testu porównawczego GFXBench w rzeczywistości istnieją specyfikacje tabletu z systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat, określany jako Android FIH Edition. Ten drugi, jak wiemy, to filia Foxconn, która zajmuje się produkcją nowych urządzeń Nokia w imieniu HMD Global, firmy, która zabezpieczyła prawa do korzystania z fińskiej marki. Jest zatem wiarygodne, że tablet, jeśli kiedykolwiek ujrzy światło, może nosić markę Nokia.

1485078499 tablet Nokia

W każdym razie nie jest to produkt jak wiele innych: jego główną cechą jest przede wszystkim posiadanie Wyświetlacz o przekątnej 18,4 cala, identyczny z Samsung Galaxy View. Zamiast tego oferowana byłaby rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli.

Wewnątrz nowej generacji Soc Qualcomm Snapdragon 835 wydaje się towarzyszyć 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie brakuje ich następnie dwie kamery, przednia i tylna, obie 12 Mpixel oraz 4G LTE, Bluetooth, GPS i moduły NFC.

Ale do czego można użyć tego typu produktu? Galaxy View ma być urządzeniem multimedialnym dla użytkowników domowych, które umożliwia strumieniowe przesyłanie treści z Internetu bez potrzeby połączenia przewodowego lub Wi-Fi. Jednak obecność modułu NFC w prototypie Nokii wydaje się dziwna i nie na miejscu, ponieważ trudno sobie wyobrazić, że ktoś ma przy sobie coś takiego, a ponadto wyciąga go, aby dokonać płatności. Zobaczymy.