Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

19 najlepszych miejsc pracy odpornych na recesję dla wszystkich poziomów umiejętności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 19 najlepszych miejsc pracy odpornych na recesję dla wszystkich poziomów umiejętności

Porozmawiajmy o miejscach pracy odpornych na recesję! Za każdym razem, gdy wzmianka o recesji trafia na pierwsze strony gazet, pojawia się niepokój o bezpieczeństwo pracy i nie bez powodu. Ale jak możesz śledzić swoje cele finansowe w czasie recesji? Bycie w jednej z tych karier może pomóc!

Spójrzmy na najnowszą historię. Podczas recesji w 2008 r. ponad 10% Amerykanów było bezrobotnych. A rok 2020 przyniósł zdumiewające wrażenie strata ponad 33.5 milion miejsc pracy.

Recesje oznaczają mniej możliwości zatrudnienia, masowe zwolnienia i intensywną konkurencję o dostępne wolne miejsca pracy.

Wyższe wykształcenie nie gwarantuje bezpieczeństwa pracy tak, jak kiedyś. Ludzie z dyplomami mogą nawet znaleźć pracę na nisko płatnych stanowiskach.

Faktem jest, że podczas recesji bardzo niewiele sektorów zatrudnienia pozostaje nietkniętych. I chociaż skutki recesji będą wyglądać inaczej dla każdego z nas, bądźmy szczerzy, recesja dotyka wszystkich.

Co sprawia, że ​​kariera jest odporna na recesję?

Miejsca pracy odporne na recesję to takie, które zwykle pozostają stabilne lub nawet dobrze sobie radzą podczas recesji. Podczas gdy niektóre kariery są związane z gospodarką, takie jak hotelarstwo i turystyka lub niektóre prace w handlu detalicznym, inne pozostają dość stałe, niezależnie od tego, czy gospodarka ma się dobrze, czy nie.

Na ogół obejmują one potrzeby lub sytuacje życia codziennego, za które ludzie będą płacić nawet w trudnych czasach, takich jak jedzenie i opieka zdrowotna.

Te zawody są uważane za odporne na recesję, a przynajmniej odporne na skutki recesji. I są mądrym wyborem dla tych, którzy chcą pracy, która prawdopodobnie pozostanie bez względu na wszystko.

19 miejsc pracy odpornych na recesję

Chociaż żadna praca nie jest gwarantowana, istnieje kilka dziedzin kariery, na które recesja ma znacznie mniejszy wpływ. Oto lista najlepszych zawodów odpornych na recesję dla różnych poziomów wykształcenia i umiejętności:

1. Dostawcy usług medycznych i opieki zdrowotnej (branża opieki zdrowotnej)

Niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, asystentem lekarza, pielęgniarką, dentystą, specjalistą ds. zdrowia psychicznego czy radiologiem, praca w branży medycznej jest doskonałym miejscem do pracy podczas recesji.

Nasze zdrowie fizyczne i psychiczne nie dba o to, co dzieje się w gospodarce. Ludzie będą chorować nawet podczas recesji. Wiele osób nadal będzie przygotowywać się do dziecka, a ludzie będą potrzebować takich rzeczy, jak operacje.

Praca jako pracownik służby zdrowia to świetny wybór, jeśli szukasz maksymalnego bezpieczeństwa pracy. Bez względu na to, co dzieje się na rynku akcji byka i niedźwiedzia lub z wzrost PKBw tej branży jest wiele miejsc pracy odpornych na recesję.

2. Specjaliści IT (branża technologiczna)

Jesteśmy zależni od technologii bardziej niż kiedykolwiek w ciągu naszego życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wsparcie IT, rozwiązywanie problemów z telefonami komórkowymi, naprawę komputerów czy budowanie systemów informatycznych, firmy technologiczne mogą dobrze sobie radzić w recesji, choć nie jest to gwarantowane.

W rzeczywistości, teraz bardziej niż kiedykolwiek, firmy wykorzystują technologię, aby obniżyć koszty ogólne, oferując pracownikom opcje pracy z domu. Tak więc branża technologiczna oferuje również wiele miejsc pracy odpornych na recesję. Praca w IT może dać ci jedną z dobrze płatnych prac zdalnych.

3. Pracownicy użyteczności publicznej

Zadania pracowników użyteczności publicznej należą do listy zawodów odpornych na recesję, ponieważ zapotrzebowanie na personel pomocniczy w zakresie gospodarki odpadami, elektryczności i innych mediów jest potrzebne niezależnie od tego, co robi gospodarka.

Są to podstawowe usługi do codziennego życia, więc jest na nie duży popyt. Zawody takie jak elektrycy i hydraulicy należą do tej kategorii. Sektor ten ma tendencję do niedoboru siły roboczej w miarę starzenia się siły roboczej.

4. Księgowi

Często w cytacie przypisywana Benowi Franklinowipowiedział: “Na tym świecie o niczym nie można powiedzieć, że jest pewne, z wyjątkiem śmierć i podatki”. Firmy będą nadal potrzebować księgowych, dopóki istnieje system podatkowy.

Księgowi pomagają zarówno osobom fizycznym, jak i firmom w prowadzeniu dokumentacji finansowej, księgowości i zeznań podatkowych. Widzisz więc, dlaczego księgowi mają najlepsze kariery odporne na recesję!

Rekommenderad:  RODO: Apple, portal do pobierania wszystkich naszych danych

5. Doradcy ds. zarządzania kredytami i długami

Niestety, wiele osób zwraca się do kart kredytowych i gromadzi więcej długów podczas trudności finansowych. Recesja nie jest inna. W miarę jak ludzie powiększają swoje salda na kartach kredytowych, coraz więcej osób będzie potrzebować pomocy w zarządzaniu długiem.

Ci doradcy lub specjaliści mogą pomóc wynegocjować przeróbkę długu, aby zmniejszyć osobistą odpowiedzialność i uniknąć różnego rodzaju bankructw. Mogą również pomóc przygotować twoje finanse przed dalszymi skutkami recesji.

6. Pracownicy bezpieczeństwa publicznego

Ochroniarze, kierowcy karetek, strażacy i funkcjonariusze organów ścigania są częściej potrzebni w okresie spowolnienia gospodarczego.

Praca w sektorze bezpieczeństwa publicznego wydaje się być bezpiecznym zakładem w czasie recesji. Możesz więc rozważyć przejście do jednej z tych prac odpornych na recesję.

7. Pracownicy rządu federalnego

Kariery w rządzie federalnym to jedna z najbardziej odpornych na recesję prac, jakie możesz mieć. Miejsca pracy cywilne i wojskowe są mniej dotknięte recesją i zapewniają większe bezpieczeństwo.

Chociaż nieporozumienia w Kongresie mogą wpływać na zatrudnianie i budżety, praca w rządzie federalnym jest całkiem bezpiecznym zakładem. W wojsku istnieją możliwości rozwoju kariery, a także możliwość uzyskania wyższego wykształcenia przy niewielkich lub bezpłatnych kosztach, jeśli dowiesz się, jak uzyskać pełne stypendium na przejazd.

8. Nauczyciele i profesorowie uczelni (wysoko na liście zawodów odpornych na recesję)

Dopóki rodzą się dzieci, zapotrzebowanie na usługi edukacyjne nigdy nie ustaje. Edukacja dla uczniów K-12 będzie kontynuowana bez względu na to, co dzieje się w czasie recesji.

Wielkość klas może się zwiększyć, a nauka w domu może stać się bardziej popularna, ale ponieważ doświadczeni nauczyciele przechodzą na emeryturę i opuszczają system edukacji, zapotrzebowanie na nauczycieli będzie się utrzymywać.

Nauczyciele są jednymi z najbardziej uzwiązkowionych zawodów i mają długą listę gwarancji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo zatrudnienia.

Profesorowie w szkolnictwie wyższym również korzystają z rzeczy takich jak etat, niezależnie od tego, jak radzi sobie gospodarka. W czasie Wielkiej Recesji faktycznie wzrosła liczba zapisów na studia wyższe.

9. Opiekunowie seniorów

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa stale rośnie liczba miejsc pracy w domach opieki i zapotrzebowanie na pomocników w zakresie opieki domowej. Co jest prawdą nawet w czasie recesji.

Wszystko, od pogotowia ratunkowego i innych usług transportowych po certyfikowanych asystentów pielęgniarskich i pomocników domowych.

10. Dostawa i usługi kurierskie

Ponieważ wiele sklepów stacjonarnych zamyka swoje podwoje, zakupy online wzrosły z biegiem lat. (Możesz nawet zastanawiać się, jak przestać robić zakupy!) Dawno minęły czasy, kiedy kupowałeś tylko ubrania i książki.

Dzisiaj możesz otrzymać prawie wszystko, w tym zestawy do przygotowywania posiłków, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze, a nawet alkohol. Firmy, które przeszły na model „pracy z domu”, często korzystają również z usług kurierskich.

11. Farmaceuci i technicy

Podobnie jak szpitale i przychodnie, apteki będą miały stały napływ konsumentów, ponieważ ludzie będą musieli nadal przyjmować swoje regularne leki. Jeśli chodzi o miejsca pracy odporne na recesję, to znajduje się na szczycie listy.

12. Pracownicy sklepów spożywczych

Wydatki uznaniowe są jedną z pierwszych rzeczy, które należy ograniczyć, jeśli stracisz pracę, w tym posiłki poza domem. Ale niezależnie od dochodów, zakupy spożywcze z ograniczonym budżetem są nieuniknione, a to utrzymuje ekonomiczne sklepy spożywcze w biznesie.

Porada od specjalistów: podczas składania wniosku unikaj specjalistycznych lub ekskluzywnych sklepów spożywczych, ponieważ mogą one nie być tak odporne na recesję jak sklepy z niższej półki.

13. Mechanika samochodowa

Może cię zaskoczyć, że mechanika samochodowa znajduje się na liście zawodów odpornych na recesję. Jednak pojazdy mogą się zepsuć w najbardziej nieodpowiednich momentach, w tym podczas recesji.

Rodziny będą trzymać swoje pojazdy nieco dłużej niż zwykle podczas trudności finansowych. Co z kolei oznacza większe wydatki na samochód i konserwację starszych pojazdów.

14. Pracownicy transportu publicznego

Potrzeby transportu publicznego są zawsze wysokie w gęsto zaludnionych miastach, ponieważ ludzie dojeżdżają do pracy i innych miejsc. Ponadto, wraz ze wzrostem przejmowania pojazdów podczas recesji, rośnie również zależność od transportu publicznego, co zapewnia bezpieczeństwo w tym sektorze pracy.

Rekommenderad:  Dlaczego klienci są najcenniejszym źródłem pomysłów na treści

Pracownicy transportu, od kierowców autobusów, mechaników, inżynierów i agentów kas biletowych, to tylko niektóre z miejsc pracy w transporcie, które pozostają bezpieczne podczas spowolnienia gospodarczego.

Chociaż nie wszystkie zawody prawnicze są pracami odpornymi na recesję, prawdopodobieństwo utraty pracy prawniczej jest niewielkie. Istnieją pewne zawody prawnicze, takie jak bankructwo, obrona karna i prawnicy rozwodowi, które mogą nie być tak dotknięte.

Dobrą rzeczą jest to, że zawody takie jak reporterzy sądowi, ochrona sali sądowej, urzędnicy sądowi, asystenci prawni i asystenci prawni mogą być pracami odpornymi na recesję. Kiedy duże firmy korporacyjne zaczną zwalniać pracowników, nisko opłacani pracownicy prawdopodobnie utrzymają pracę.

16. Dyrektor domu pogrzebowego

Podczas recesji wydaje się, że wiele rzeczy się zatrzymuje i choć życie jest chorobliwe. Ludzie umierają nawet podczas recesji, a potrzeba pochowania ukochanej osoby jest nadal ważna.

Chociaż nie jest to łatwa kariera, dyrektorzy pogrzebowi są w stanie pomóc rodzinom przejść przez przejście, dając swoim bliskim pożegnania, na które zasługują, co czyni je jedną z najważniejszych karier odpornych na recesję.

17. Lekarze weterynarii

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, bycie weterynarzem jest jednym z najlepszych zawodów odpornych na recesję. W rzeczywistości, wydatki na opiekę weterynaryjną wzrosły z $4.9 miliardów do 35 miliardów dolarów w latach 1991-2015! Miliony amerykańskich rodzin posiadają zwierzaka.

Możesz więc zobaczyć, jak jest to biznes odporny na recesję. Poza tym pomaganie zwierzętom to kolejny duży atut tej pracy.

18. Pracownik socjalny

Perspektywy pracy dla pracowników socjalnych są oczekuje się, że wzrośnie o 9% w latach 2021-2031. Pracownicy socjalni pomagają ludziom radzić sobie z wyzwaniami w ich życiu, takimi jak choroba i bezrobocie.

Pracują również w różnych miejscach, takich jak szpitale, kliniki zdrowia psychicznego, szkoły, agencje usług dla ludzi i nie tylko. The średnia płaca pracownika socjalnego wynosi około 59 000 USDco czyni go jednym z bardziej lukratywnych zawodów odpornych na recesję.

19. Ubezpieczyciele

Ludzie nadal potrzebują różnych rodzajów ubezpieczeń, niezależnie od stanu gospodarki. Rzeczy takie jak ubezpieczenie samochodu są obowiązkowe niezależnie od tego, czy doświadczamy recesji, czy nie.

Możesz zostać ubezpieczycielem dla konkretnej firmy lub współpracować z wieloma firmami. Chociaż wiąże się to z dużą ilością pracy związanej ze sprzedażą, może to być lukratywna i odporna na recesję kariera.

Porada eksperta

Wybierając pracę odporną na recesję, spróbuj znaleźć karierę, która sprawia ci przyjemność, ale także taką, która jest częścią codziennego życia ludzi. Oznacza to, że chcesz robić karierę w czymś, na co ludzie nie przestaną wydawać pieniędzy. Praca w służbie zdrowia, artykuły pierwszej potrzeby, takie jak artykuły spożywcze lub hydraulika, oraz praca mechanika będą nadal potrzebne niezależnie od gospodarki.

Umiejętności kluczem do sukcesu

Aby zapewnić sobie lepsze możliwości, istnieje kilka ważnych umiejętności zarabiania pieniędzy, nad którymi możesz od razu zacząć pracować. Dobre zrozumienie tych umiejętności może zwiększyć Twoje szanse na znalezienie i utrzymanie pracy, nawet w czasie recesji.

Zdolność adaptacji

Szczególnie, gdy sytuacja gospodarcza jest niepewna, zdolność adaptacji jest kluczowa. Możliwość uczenia się nowych umiejętności, zmiany rodzaju wykonywanej pracy i dostosowywania się do zmian to świetny sposób na odniesienie sukcesu.

Komunikacja i sieci

Umiejętność dobrego komunikowania się z innymi jest ważna w praktycznie każdej pracy. A poznanie wskazówek dotyczących networkingu zwiększy Twoje szanse na sukces, jeśli będziesz szukać nowej pracy lub awansu.

Kreatywność

Wiedza o tym, jak być kreatywnym, to świetny sposób na utrzymanie zatrudnienia przez cały czas. Może to oznaczać, że tworzysz dla siebie pracę, otwierając firmę lub dodając do swojej obecnej pracy obowiązki i godziny.

Specyficzne umiejętności branżowe

W zależności od branży, w której pracujesz, będziesz potrzebować określonych umiejętności. Pamiętaj, że zawsze dobrze jest odświeżyć swoje unikalne umiejętności zawodowe i nauczyć się nowych, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo pracy.

Ochrona Twoich finansów przed trudnymi ekonomicznie czasami

Może być trudno nie panikować, jeśli zbliża się recesja i nie jesteś na nią finansowo przygotowany. Istnieje jednak kilka sposobów na przygotowanie i ochronę swoich pieniędzy.

Rekommenderad:  Swagbucks hacki, porady i sztuczki

Zacząć wcześnie

Najlepszym sposobem ochrony pieniędzy jest rozpoczęcie ich ochrony przed recesją.

Sprytnym sposobem na to jest posiadanie w pełni finansowanego funduszu awaryjnego, zwłaszcza w przypadku utraty pracy.

Powinieneś również rozważyć jak najszybszą spłatę długów i dużych rachunków, aby uniknąć późniejszych płatności.

Wreszcie, kontynuuj inwestowanie i zwiększaj swoje oszczędności tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli to zrobisz, będziesz bardziej niż wielu przygotowany na recesję.

Wprowadź praktyczne zmiany

Jeśli jest już środek recesji i zastanawiasz się, co teraz zrobić, bądź praktyczny.

Po pierwsze, jeśli masz pracę, pracuj nad swoimi umiejętnościami tak bardzo, jak to możliwe, aby Twoja kariera rozwijała się.

Jeśli nie masz pracy, zacznij nawiązywać kontakty i aplikować, aw międzyczasie rozważ dodatkowe zajęcia i pracę na koncertach. Czytaj poboczne książki i badaj swoje opcje.

Kiedy jesteś w stanie opłacić rachunki, możesz skupić się na jak największym obniżeniu kosztów budżetowych i zaoszczędzić wszelkie pieniądze, które możesz zaoszczędzić, jeśli nie masz zbyt wielu oszczędności. W ten sposób lepiej zabezpieczysz się przed utratą pracy i nieoczekiwanymi zdarzeniami.

Jaka jest najlepsza praca, gdy gospodarka ma problemy?

Miejsca pracy w niezbędnych branżach, takich jak opieka zdrowotna i ubezpieczenia, będą kontynuowane niezależnie od recesji. Wszystko w istotnej dziedzinie to dobry wybór.

Jak nadal dobrze sobie radzić finansowo w złej gospodarce?

Kariera odporna na recesję to dobry początek. Inne wspaniałe rzeczy do zrobienia to oszczędzanie pieniędzy na sytuacje awaryjne, zacieśnianie budżetu i dalsze inwestowanie, jeśli to możliwe.

Czy są jakieś miejsca pracy, które są całkowicie bezpieczne przed zwolnieniami i obniżkami płac?

Podczas gdy przyszłość jest nieprzewidywalna, istnieje wiele karier, które prawdopodobnie to zrobią kontynuować recesji i mieć w przeszłości. Wybór jednego z tych z tej listy jest mądrym posunięciem dla twoich finansów i życia.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł na temat miejsc pracy odpornych na recesję, pokochasz te artykuły:

Rozważ te prace odporne na recesję!

Chociaż nie ma w 100% gwarantowanych miejsc pracy odpornych na recesję, istnieją pewne kariery, które wydają się być bezpieczniejsze niż inne.

Kilka innych zawodów, na które recesja może mieć mniejszy wpływ, a niektórzy powiedzieliby, że są „odporne na recesję”, to aktuariusze, windykatorzy, audytorzy i agenci zajmujący się przejęciem.

Prawda jest taka, że ​​nie ma łatwej odpowiedzi na pytanie, jak chronić swoją pracę. Recesja może wywołać stres i niepokój. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, to być przygotowanym i zachować czujność.

Jeśli nie możesz wymyślić, jak przestać martwić się o pieniądze, bądź proaktywny i podejmij niezbędne kroki już teraz, aby przejść do jednego z zawodów odpornych na recesję. I zawsze warto uczyć się nowych umiejętności o wysokich dochodach, aby poprawić swoje perspektywy zawodowe!