Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

19 pomysłów na treści TikTok dla biznesu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 19 pomysłów na treści TikTok dla biznesu

Na pierwszy rzut oka TikTok i małe firmy nie wydają się pasować do nieba. W końcu popularna aplikacja wideo dotyczy głównie użytkowników pokolenia Z i ich wirusowych momentów. Jednak dla właściciela małej firmy utworzenie konta TikTok staje się równie istotne, jak zwiększenie obecności na innych platformach społecznościowych.19 niesamowitych pomysłów na treści dla TikTok

Przy efektywnym wykorzystaniu TikTok może pomóc firmom dotrzeć do odbiorców.

Oto kilka pomysłów na filmy TikTok, które mogą się przydać firmom, które chcą publikować filmy na tej platformie mediów społecznościowych.

1. Hashtagowe wyzwanie

Na TikToku krąży już mnóstwo wyzwań związanych z hashtagami. Dzieje się tak, gdy użytkownik wzywa innych do tworzenia i publikowania określonego rodzaju treści, a następnie oznacza ich za pomocą dedykowanego hashtagu.

Wiele obecnych wyzwań ma związek z układami tanecznymi lub synchronizacją ust. Marki mogą brać udział w istniejących wyzwaniach lub tworzyć własne markowe hashtagi. Celem wykorzystania filmów opartych na popularnych hashtagach jest zwiększenie świadomości marki. Dlatego skupienie się na hashtagu marki to dobry pomysł dla firm.

2. Filmy instruktażowe

Saru Saadeh, założyciel i dyrektor generalny firmy Iron Roots zajmującej się technologiami marketingowymi, powiedział w rozmowie telefonicznej z Small Business Trends: „Wiele marek oferuje samouczki lub poradniki, które są w jakiś sposób powiązane z ich ofertą. Zapewnia to wartość z góry i utrzymuje zaangażowanie użytkowników”.

Na przykład firma sprzedająca tkaniny lub materiały do ​​majsterkowania może stworzyć wizualne majsterkowanie przy użyciu swoich produktów. Lub firma spożywcza może zaprezentować przepis.

3. Parodie piosenek

Filmy skoncentrowane na muzyce są popularne na TikTok. Możesz tworzyć filmy, które służą wyłącznie rozrywce. Możesz też zmienić słowa, aby pasowały do ​​Twojej marki.

Rekommenderad:  Ponad 35 najlepszych pomysłów biznesowych opartych na usługach, które można rozpocząć w 2022 r

4. Przedstawienia zespołu

Saadeh mówi: „Pracowaliśmy z klientem nad serią treści „dzień z życia”. Po prostu chodzili do różnych osób z zespołu i pokazywali, co robią podczas codziennych operacji w małych firmach. To naprawdę przenosi firmę na ludzki poziom”.

5. Demonstracje produktów

Pokaż klientom, jak działa Twój produkt. Na przykład firma sprzedająca meble może zademonstrować, jak łatwo je złożyć. Lub firma zajmująca się grami mogłaby pokazać swój produkt w akcji.

6. Studium przypadku

Saadeh wyjaśnia: „Powiedzmy, że prowadzisz firmę usługową, taką jak firma marketingowa. Możesz powiedzieć „oto, co zrobiliśmy dla firmy” i przedstawić historię sukcesu w stylu studium przypadku”.

7. Filmy przed i po

Ten typ filmu przedstawiałby transformację w oparciu o Twój produkt lub usługę. Na przykład firma kosmetyczna może zaprezentować szybką metamorfozę przy użyciu swoich produktów.

8. Przetwarzaj filmy

Saadeh sugeruje: „Pokaż proces tego, co dzieje się za kulisami. Co robi Twoja firma, aby wytwarzać wspaniałe produkty lub usługi, które oferujesz?”.

9. Uspokajające filmy TikTok

Filmy TikTok nie muszą być zabawne ani ironiczne. Niektórzy ludzie lubią oglądać relaksujące sceny, aby nieco zwolnić.

Na przykład artysta może pokazać zbliżenie, na którym mieszają kolory, lub zbliżenie pędzla na płótnie.

10. Wyjątkowe historie

TikTok to idealne miejsce do dzielenia się krótkimi faktami lub historiami, które wyróżniają Twoją markę.

Saadeh dodaje: „Może to być nawet tak proste, jak powiedzenie „oto pies biurowy” lub „oto zespół sprzątający autostrady”, aby pokazać swoje zaangażowanie na rzecz społeczności. Wszystko sprowadza się do opowiadania mikrohistorii”.

Czytaj więcej: TikTok dla firm

11. Stwórz własne wyzwanie

Aby uzyskać maksymalną świadomość marki, rozważ stworzenie własnego wyzwania. Aby to zrobić, musisz myśleć kreatywnie i wymyślać pomysły na treści TikTok, które mogą przyciągnąć uwagę odbiorców.

Rekommenderad:  Jaki wpływ finansowy ma rozwód na małą firmę?

12. Świętuj specjalne okazje

Prostym sposobem na zwiększenie szans na wirusowe jest kierowanie reklam na specjalne okazje i święta. Jeśli na przykład zajmujesz się sprzedażą karmy dla zwierząt, okazje takie jak narodowy dzień psa będą idealne do publikowania filmów o zwierzętach i łączenia się z użytkownikami TikTok. Podobnie właściciel firmy zajmującej się żywnością ekologiczną może skorzystać na wykorzystaniu krajowego dnia awokado.

13. Osobiste filmy wideo

TikTok to zabawna platforma, na której możesz pokazać swoją osobowość, aby stworzyć głębszą więź z publicznością. Rozważ poproszenie swojego zespołu o publikowanie zabawnych historii, które mogą uwypuklić ludzką stronę Twojej marki. Niektóre pomysły na filmy TikTok, które pozwolą podkreślić Twoją osobistą stronę, mogą obejmować „zwykły dzień z życia pracownika” lub „obejrzyj, co dzieje się w weekend”.

14. Krótkie klipy wideo

W przeciwieństwie do większości użytkowników platform mediów społecznościowych, TikTokerzy preferują krótkie treści. Jeśli więc chcesz, aby oglądali filmy, musisz tworzyć krótkie klipy nie dłuższe niż 20 sekund.

15. Filmy taneczne

Filmy taneczne przyczyniły się do ogromnej popularności TikTok. Możesz publikować własne filmy taneczne, aby nadać swoim treściom odrobinę lekkości i zdobyć więcej obserwujących.

16. Filmy edukacyjne

Może to zabrzmieć zaskakująco, ale TikTok to także świetna platforma do publikowania treści edukacyjnych. Oczywiście Twoje filmy na żywo nie mogą być zbyt długie, w przeciwnym razie publiczność straci zainteresowanie. Możesz jednak rozważyć opublikowanie serii filmów edukacyjnych, aby podzielić się wskazówkami i hackami.

17. Odpowiadaj na pytania

Jeśli masz wiedzę i przydatne informacje, użytkownicy będą oglądać Twoje wartościowe treści. Możesz użyć platformy, aby odpowiedzieć na niektóre często zadawane pytania związane z Twoją firmą. To świetny sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy.

18. Poradniki makijażu

Dzięki influencerom przybywającym do TikTok platforma stała się dość popularna wśród użytkowników zainteresowanych treściami związanymi ze stylem życia. Możesz tworzyć filmy na żywo z samouczkami makijażu, które koncentrują się na różnych tematach.

Rekommenderad:  Przyszłość SEO – jak zmieniła się wyszukiwarka Google w 2019 roku i jak to wpływa na Ciebie

19. Filmy o gotowaniu

Podobnie jak samouczki dotyczące makijażu, filmy o gotowaniu zyskują dużą popularność na TikTok. Szczególnie popularne wśród użytkowników są proste triki i porady.

Twórz filmy na popularne tematy

Jeśli chcesz tworzyć wirusowe treści wideo, musisz zwracać uwagę na popularne tematy. Jeśli temat zyskuje na popularności, dobrym pomysłem jest wykorzystanie go i tworzenie treści, ponieważ jest to jeden z wielu sposobów zarabiania na TikTok. To dlatego, że może zwiększyć Twoje szanse na zwrócenie uwagi odbiorców.

Współpracuj z influencerami i zdobądź jeszcze więcej pomysłów na treści TikTok

Popularni influencerzy TikTok wykorzystują kreatywne sposoby tworzenia treści. Współpracując z nimi, możesz odkrywać pomysły na treści do przyszłych filmów.

Kolejną korzyścią płynącą z połączenia sił z influencerami jest uzyskanie dostępu do ich sieci. Pomoże Ci to zwiększyć zasięg i zachęcić odbiorców ciekawymi filmami.