Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

19 szkodliwych błędów marketingowych influencerów, których należy unikać (i jak je naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 19 szkodliwych błędów marketingowych influencerów, których należy unikać (i jak je naprawić)

Co to jest influencer marketing? Krótko mówiąc, influencer marketing oznacza, że ​​marka lub firma współpracuje z influencerem online, aby pomóc promować swoje produkty lub usługi. Dlaczego jest to istotne? Osoby mające wpływ na media społecznościowe mogą odegrać ogromną rolę w poszerzaniu zasięgu marki; jednak skuteczny marketing influencerów nie jest tak prosty, jak zatrudnianie każdego, kto ma fanów online.

Zbyt wiele marek angażuje się w to przedsięwzięcie bez zrozumienia błędów swoich poprzedników. Zanim pójdziesz dalej tą drogą, naucz się tych typowych błędów i oszczędź sobie czasu, pieniędzy i żalu. Niech ten artykuł posłuży jako przewodnik po szkodliwych błędach marketingowych influencerów, których chcesz uniknąć za wszelką cenę.

Błąd #1: Zapominanie o pozycjonowaniu marki jako zorientowanej na cel

To doskonały film o marketingu ukierunkowanym na cel, który przedstawia korzyści, wyzwania i inne ważne informacje na ten temat.

Poprawka:

Dzisiejsi konsumenci wolą kupować produkty lub usługi marek, które oznaczają coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy. Marki, które mają cel lub wyjątkową historię, nadają się do kreatywnych działań marketingowych, które wyróżniają je z tłumu i pomagają influencerom sprzedawać ich produkty.

Jeśli Twoja marka wspiera organizacje charytatywne lub cele, które są zgodne z grupą docelową, pamiętaj o uwzględnieniu ich w swoich działaniach marketingowych związanych z influencerami. Posiadanie celu dzisiaj nie tylko pomaga budować bazę klientów i zwiększać przychody, ale także pomaga rozpowszechniać celowy przekaz Twojej marki.

Czy wiedziałeś?

Aby zapewnić sukces, marketerzy powinni współpracować z influencerami, którzy są zgodni z wartościami i osobowością ich marki.


Błąd #2: Niejasne zdefiniowanie celu kampanii marketingowej

Ten film przedstawia pomocne i praktyczne podejście do wyznaczania lepszych celów marketingowych.

Poprawka:

Jaki widzisz efekt końcowy swojej kampanii influencer marketingu? Czy chcesz zwiększyć współczynniki konwersji, podnieść świadomość, zebrać użyteczne dane konsumenckie lub poprawić lojalność klientów? Określenie celu jest niezbędne do wybrania odpowiedniego influencera, opracowania odpowiedniej kampanii, utrzymania celu i pomiaru wydajności kampanii. Regularne mierzenie wyników pomaga z czasem ulepszać kampanię, zwiększając prawdopodobieństwo osiągnięcia celu.

Błąd #3: Brak wsparcia ze strony wpływowych osób

Tabela rozmiarów globalnego rynku marketingu wpływowego

Źródło: Influencermarketinghub.com

Globalny rynek marketingu influencerów skoczył z $1.7 miliardów dolarów w 2016 roku do 13 dolarów.8 miliardów w 2021 roku. Oczekuje się, że wzrośnie do 16 USD.4 miliard w 2023 roku.

Poprawka:

Czy czujesz, że twoi influencerzy nie wspierają wystarczająco lub właściwie Twojej marki? Dopilnowanie, aby historia Twojej marki została poprawnie przedstawiona, zależy od Ciebie, ponieważ influencer może nie wiedzieć nic o Twoim produkcie lub usłudze poza informacjami, które oferujesz. Dostarcz swoim influencerom odpowiednie materiały na temat Twojej marki, produktu lub usługi; temat Twojej kampanii i hashtagi; i cokolwiek innego, co myślisz, że pomoże im skutecznie promować Twoją markę.

Średnia zarobiona wartość mediów na $1 wydać na influencer marketing

Źródło: Influencermarketinghub.com

Za każdy $1 wydanych na kampanie influencerskie w 2019 roku większość firm zarobiła średnio $50,78. Niektóre z tych firm zarobiły nawet ponad 20 dolarów za każdego wydanego dolara.

Błąd #4: Praca z niewłaściwymi influencerami

Ten film zawiera przydatne informacje o tym, jak znaleźć odpowiedniego influencera dla swojej marki.

Poprawka:

Znany influencer z ogromną rzeszą obserwujących niekoniecznie jest odpowiednią osobą do promowania Twojej marki. Posiadanie dużej publiczności jest miłe, ale jeśli nie jest ona odpowiednia dla Twojej marki, tracisz czas i pieniądze. Nie tylko wybranie niewłaściwego influencera może być nieskuteczne, ale niewłaściwa osoba może nawet zaszkodzić Twojej reputacji, szczególnie jeśli jest znana z braku szacunku dla marek w Internecie.

Kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed zatrudnieniem wpływowych osób, to ich znaczenie dla Twojej branży, marki i niszy; ich wiedza specjalistyczna w Twojej dziedzinie lub z Twoim produktem; i poziom zaangażowania ich obserwujących. Co więcej, właściwy influencer to taki, z którym łatwo się współpracuje, odpowiada w odpowiednim czasie, ma czas na dobre wykonanie pracy, publikuje dobre treści i poważnie traktuje odpowiedzialność. Powinien mieć już pewne wpływy na twojej arenie i mieć znaczną liczbę (tysiące) zwolenników. Pamiętaj, aby odrobić pracę domową przed zatrudnieniem influencera!

Czy wiedziałeś?

Konsumenci wolą śledzić influencerów, którzy wyglądają i zachowują się jak oni, a nie celebryci.

Konsumenci wolą śledzić influencerów, którzy wyglądają jak oni

Źródło: Thinkwithgoogle.com

Błąd #5: Nadanie priorytetu zasięgowi ponad treścią

Zasięg odbiorców influencerów a wskaźnik zaangażowania

źródło: later.com

Ten obraz pokazuje, gdzie znajduje się każdy typ influencera (sklasyfikowany według liczby posiadanych obserwujących) w stosunku do ich średniego wskaźnika zaangażowania i zasięgu wśród odbiorców.

Poprawka:

Jak wspomniano wcześniej, duża liczba obserwujących niekoniecznie jest najlepszym powodem do wyboru influencera. Odpowiednie treści i duże zaangażowanie obserwujących są ważniejsze niż liczby. Jeśli treści i/lub język influencera nie uzupełniają treści i/lub języka Twojej grupy docelowej, to obserwujący nie będą konwertować, niezależnie od tego, ilu ich jest.

Rekommenderad:  Jak uzyskać bezpłatne certyfikaty SSL wieloznaczne z Let's Encrypt

Wielu marketerów odkryło, że praca z influencerami, którzy mają odbiorców na poziomie mikro (od 10 000 do 100 000 obserwujących), jest idealna. Taka wielkość odbiorców jest wystarczająco duża, aby inwestycja była opłacalna, a jednocześnie wystarczająco mała, aby umożliwić interakcję z publicznością influencera. A koszt influencera na poziomie mikro jest znacznie łatwiejszy do opanowania niż koszt typowego influencera z listy A.

Czy wiedziałeś?

70,70% nano-influencerów (od 1 do 10 tys. obserwujących) otrzymuje średnio mniej niż 100 USD za post, podczas gdy 46,10% mega-influencerów (ponad milion obserwujących) zazwyczaj otrzymuje średnio od 100 USD1,000 i $2000 za każdy post.

Błąd #6: Bez uwzględnienia mikroinfluencerów

Ten film zawiera formułę wyceny influencera, która pomoże Ci określić, ile powinieneś zapłacić za konkretnego mikroinfluencera, i zawiera dwa przykłady działania tej formuły, a także dodatkowe informacje na temat tego, na co zwrócić uwagę podczas stosowania formuły.

Poprawka:

Mikroinfluencerzy to ci, którzy mają od 10 000 do 100 000 obserwujących. Chociaż może się to wydawać bardzo małą publicznością w porównaniu z mega-influencerami z ponad milionem obserwujących, ci członkowie widowni mogą mieć niszowe zainteresowania, które dokładnie pasują do Twojej marki. A ponieważ mają mniej obserwujących, osoby te mają zwykle wysoki wskaźnik zaangażowania i wysoki odsetek obserwujących, którzy poważnie traktują ich rekomendacje.

Jak znaleźć tych ludzi? Dotrzyj do swoich fanów i zaproponuj wymianę produktu na recenzję lub post. Upewnij się, że mikroinfluencerzy, których rozważasz, publikują posty w języku, który przemawia do docelowych odbiorców, mają styl życia, który uzupełnia atrybuty Twojej marki i są aktywni z innymi influencerami oprócz własnych obserwujących.

Błąd #7: Brak szczegółowej umowy

Ten film kieruje widza do bezpłatnej umowy z influencerem, a następnie wyjaśnia każdą sekcję umowy w praktyczny i łatwy do zrozumienia sposób.

Poprawka:

Zarówno Twoja marka, jak i influencer korzystają z ochrony oferowanej przez szczegółową umowę lub kontrakt. Twój dokument powinien zawierać wszystkie szczegóły i kluczowe terminy niezbędne do pracy, jednocześnie usuwając wszelkie potencjalne luki. Pamiętaj, aby dołączyć zasady użytkowania, recyklingu, ponownego publikowania i ponownego udostępniania treści, oczekiwane rezultaty oraz listę działań, które mogą skutkować naruszeniem umowy.

Błąd #8: Brak odpowiedniej rekompensaty

W tym filmie dowiesz się, jak podejść do osoby wpływowej w sprawie cen, oraz przedstawiono dwie strategie, których możesz użyć, aby wykorzystać marketing wpływowy, jeśli Twój budżet jest obecnie zbyt mały, aby współpracować z osobą wpływową.

Poprawka:

Jakie kwestie dotyczą odszkodowania? Kwota płatności przekraczająca budżet lub cele jest stratą pieniędzy, podobnie jak dokonywanie uzgodnionej płatności z wyprzedzeniem tylko po to, by uzyskać słabe wyniki. Niektórzy marketerzy, którzy oferują płatność za kliknięcie, płacą znacznie więcej, niż oczekiwano, gdy wyniki przewyższyły oczekiwania. A płacenie za post, który można dostać za darmo w zamian za produkt lub usługę, jest oczywistym błędem.

To powiedziawszy, chcesz mieć pewność, że zapłacisz kwotę, którą influencer uzna za wystarczającą. Jak ustalić tę kwotę? Najlepszą drogą może być wypróbowanie różnych modeli płatności, a następnie skorzystanie z tego, który najlepiej pasuje do Twojej marki lub kampanii. Modele obejmują płacenie zryczałtowanej stawki za post, płacenie ustalonej kwoty na podstawie poziomu zaangażowania, płacenie z góry określonego kosztu za kliknięcie, dostarczanie bezpłatnych produktów lub doświadczeń zamiast pieniędzy oraz płacenie opłaty za każdą sprzedaż lub subskrypcję.

Czy wiedziałeś?

34.5% marek płaci influencerom pieniądze, podczas gdy tyle samo (34.5%) płaci influencerom za pomocą próbek produktów. 25% marek udziela influencerom rabatów na produkty.

Prawie 70% influencerów twierdzi, że ich główną inspiracją jest zarabianie pieniędzy.

Błąd #9: Nieutrzymywanie relacji z influencerami

W tym filmie przedstawiamy pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć pewność, że relacje z influencerami są silne i pozostaną silne.

Poprawka:

Marketerzy powinni traktować influencerów odnoszących sukcesy jak pracowników. Tworzenie i utrzymywanie długotrwałych relacji z influencerami przynosi duże korzyści, zwłaszcza w porównaniu z czasem i wysiłkiem potrzebnym do ciągłego nawiązywania nowych, krótkoterminowych relacji. Po co zaczynać od nowa, jeśli masz influencera, który zna Twoją markę i rozumie, jak pomóc Ci osiągnąć cele? Nie zapomnij podziękować swoim influencerom poprzez ich posty na koniec każdej kampanii i okaż im uznanie, na jakie zasługują.

Czy wiedziałeś?

Większość (56%) marek korzysta z tych samych influencerów w różnych kampaniach.

Błąd nr 10: Tworzenie niekreatywnych kampanii i ograniczanie treści

To bardzo pomocny wywiad, w którym dwie influencerki wyjaśniają, dlaczego tak ważne jest, aby marki dawały influencerom wolność artystyczną, zarówno z perspektywy influencera, jak i marki.

Rekommenderad:  Jak aktywować Pluto TV na różnych urządzeniach Pluto TV Aktywuj

Poprawka:

Zabawna i wciągająca kampania prowadzi do lepszych wyników niż ta, która jest prosta i prosta. Współpracuj z wpływowymi osobami, aby tworzyć konkursy, ankiety, prezenty i nie tylko. Lub rozważ przekazanie swoim influencerom kreatywnej kontroli i pozwól im tworzyć świeże, angażujące treści; w końcu mogą mieć większe doświadczenie niż ty!

Jeśli chcesz, aby Twoi influencerzy brzmieli naturalnie, pozwól im mieć coś do powiedzenia w tworzeniu treści. Odbiorcy ufają influencerowi, ponieważ wierzą, że jest autentyczny w swoich pochwałach produktu, a jeśli treść brzmi jak scenariusz lub nuda, stracą to zaufanie. Doświadczeni influencerzy wiedzą, jak zaangażować swoich obserwujących.

Czy wiedziałeś?

60% marketerów uważa, że ​​treści tworzone przez influencerów działają lepiej i zwiększają zaangażowanie niż posty markowe.

Influencerzy proszą o większą kreatywną kontrolę; 83% uważa to za swój priorytet.

Błąd nr 11: Brak angażowania obserwujących i brak autentyczności

Poniższy film przedstawia osiem zmieniających grę hacków angażujących media społecznościowe, które pomogą Ci rozwinąć markę.

Poprawka:

Ignorowanie obserwujących negatywnie wpływa na reputację Twojej marki. Jeśli Twoi influencerzy nie mają czasu na interakcję z każdym obserwującym, powinieneś przyspieszyć i odpowiedzieć na każde pytanie najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj też, aby podziękować obserwującym za zainteresowanie Twoją marką i poświęcenie czasu na komentowanie.

Jak komunikujesz się w mediach społecznościowych? Używanie z góry zaplanowanych stwierdzeń lub frazesów nie jest odpowiedzią. Personalizuj każdą komunikację, podając imię i nazwisko nadawcy, poproś osobę tweetującą o podpisywanie się swoim imieniem i okazuj zainteresowanie opiniami Twoich korespondentów lub komplementuj ich w jakiś sposób. Poświęcanie czasu na autentyczną komunikację z obserwującymi przynosi cenne korzyści teraz i w przyszłości.

Ten film wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest zachowanie autentyczności w mediach społecznościowych.

Błąd nr 12: fałszowanie liczby obserwujących

W tym filmie wpływowa Vanessa Lau wyjaśnia pięć hacków, które pomogły jej się rozwinąć Instagram Do 8000 obserwujących organicznie.

Poprawka:

Jest to nie tylko nieetyczne, ale także łatwe do wykrycia fałszywych obserwujących i może zrujnować reputację Twojej marki. Nie kupuj fałszywych obserwujących ani nie używaj botów do zwiększania liczby. Najlepszym rozwiązaniem na małą liczbę obserwujących jest organiczny wzrost liczby. Kontynuuj autentyczną komunikację ze swoimi obserwatorami, odpowiadając na ich wiadomości, publikując oryginalne i angażujące treści oraz używając odpowiednich hashtagów.

Błąd nr 13: Nierozpoznawanie konkurentów

Czy wiesz, z jakim wpływem pracuje twój konkurent?

Źródło: Hypeauditor.com

W badaniu 330 respondentów (149 przedstawicieli agencji i 181 przedstawicieli marek) przeprowadzonym przez platformę marketingu influencerów HypeAuditor okazało się, że 41,34% marek i 26,35% agencji nie wie, z jakimi influencerami współpracuje ich konkurencja.

Poprawka:

Ponieważ influencerzy mogą pracować dla dowolnej marki, musisz odrobić pracę domową, aby ustalić, którzy z nich promowali produkty konkurencji. Nie rozmawiaj nawet z influencerem, który pracuje dla konkurencji, nie mówiąc już o zatrudnieniu! Jeśli znajdziesz influencera w mediach społecznościowych, którego umiejętności Cię interesują, dokładnie przejrzyj jego profile i posty. Jeśli odkryjesz, że współpracował z konkurencją, poszukaj innego influencera. To naprawdę takie proste!

Błąd nr 14: Skupianie się wyłącznie na wskaźniku sprzedaży

Ten film zawiera doskonały przegląd ważnych wskaźników wydajności stosowanych w marketingu influencerów, w tym związanych z procesem selekcji influencerów, widocznością i świadomością marki, sprzedażą oraz oceną kampanii.

Poprawka:

Sprzedaż nie jest jedynym wskaźnikiem, według którego powinieneś oceniać swoje kampanie z influencerami. Chociaż nie mierzy się ich bezpośrednio sprzedażą, wskaźniki takie jak lepsza świadomość marki, zwiększony ruch w witrynie, zdobyte media i nowi obserwatorzy również wskazują na sukcesy marketingowe.

Jeśli Twoje produkty są stosunkowo drogie, potencjalni klienci zazwyczaj spędzają trochę czasu na szukaniu informacji przed zakupem. Późniejsze zakupy mogą nie wyglądać na pochodzące z postów influencera, podczas gdy w rzeczywistości post rozpoczął proces, a sprzedaż ostatecznie można przypisać marketingowi influencerów.

Czy wiedziałeś?

Nieoczekiwanie 30% firm nie mierzy zwrotu z inwestycji w influencer marketing.

Błąd nr 15: Używanie niewłaściwych wskaźników i zaniedbywanie analizy

Jakich danych użyć do mierzenia sukcesu influencer marketingu?

Źródło: Econsultancy.com

W badaniu opublikowanym przez Influencer Intelligence, źródło zaangażowania influencerów (we współpracy z Econsultancy.com, grupą badawczo-analityczną), stwierdzono, że 85% marketerów wykorzystało „dane dotyczące zaangażowania” do pomiaru sukcesu ich kampanii marketingu influencerskiego.

Poprawka:

Przed rozpoczęciem kampanii musisz ustalić jasne wskaźniki do pomiaru wydajności. Bez zestawu dobrze zdefiniowanych kluczowych wskaźników wydajności (KPI) i innych wskaźników, skąd będziesz wiedzieć, jak postępują Twoje kampanie z influencerami?

Typowe wskaźniki marketingu influencerów to udziały w mediach społecznościowych, kliknięcia i komentarze oraz nastroje społeczne (ton, emocje itp.). Ocena wskaźników na koniec kampanii jest niezbędna do zrozumienia, co zadziałało, a co nie, i dostarcza dodatkowych informacji, które pomogą Ci określić, jak najlepiej alokować przyszłe budżety marketingowe.

Rekommenderad:  Przebij lejek, aby uzyskać spójny, skalowalny i przewidywalny wzrost przychodów

Oto kolejny doskonały film, który przedstawia pięć pomocnych podejść do mierzenia zwrotu z inwestycji w kampanię marketingu influencerów.

Błąd nr 16: Nieudane eksperymenty z pionami (inaczej branżami)

Najbardziej i najsłabiej rozwinięte branże w przestrzeni Influencer Marketing

Źródło: 99firms.com

W badaniu przeprowadzonym w 2021 roku przez Social Publi, platformę łączącą marki z influencerami, zebrali dane w odniesieniu do najbardziej i najsłabiej rozwiniętych branż w przestrzeni influencer marketingu. Stwierdzono, że najbardziej rozwinięte są sekcje „Moda” i „Uroda”, a najsłabiej „Ekonomia i finanse”.

Poprawka:

Czy utknąłeś, korzystając z influencerów, którzy reprezentują tylko kilka branż? Jeśli Twoje produkty lub usługi są na tyle wszechstronne, że mogą być przydatne w innych obszarach, spróbuj rozszerzyć zakres wyszukiwania. Przeprowadź burzę mózgów z innymi osobami w firmie, aby stworzyć listę nowych, odpowiednich branż przed rozpoczęciem kolejnej kampanii. Pamiętaj, aby mierzyć wyniki wszystkich eksperymentalnych branż, aby z czasem rozszerzyć swoje kampanie na te dodatkowe obszary.

Błąd nr 17: Używanie kiepskich obrazów, hashtagów i opisów

Poprawka:

Obrazy, które nie wyglądają dobrze, nie będą skuteczne; tylko wysokiej jakości obrazy przyciągną wzrok docelowych odbiorców i zachęcą ich do dalszych działań. Potrzebujesz telefonu z dobrym aparatem lub jeszcze lepiej, najwyższej klasy aparatem, aby oddać sprawiedliwość produktowi, przedstawiając go w najbardziej pochlebny sposób. Rozważ zainwestowanie w łatwe w obsłudze oprogramowanie do edycji zdjęć i naucz się korzystać z jego narzędzi.

Używanie niewłaściwych lub nieistotnych hashtagów lub niepełne wyjaśnienie cech i zalet produktu może spowodować utratę sprzedaży i potencjalne szkody dla reputacji Twojej marki. Staraj się pisać intrygujące opisy; możesz rozważyć wzięcie udziału w zajęciach z pisania lub wyszukanie wskazówek dotyczących copywritingu online. Uważaj na hiperbolę — zawyżanie ceny produktu jest tak samo złe, jak zaniżanie ceny.

Hashtagi mogą również pomóc Ci zostać znalezionym w mediach społecznościowych, więc naucz się je opanować.

To jest doskonały film, który wyjaśnia, jak to zrobić Instagram Hashtagi działają i jak ich używać.

Ten film wyjaśnia Hashtag „Strategia SEO” zaktualizowany na rok 2023.

Błąd nr 18: wydzielanie „spamowego” klimatu

Unikaj spamowania w mediach społecznościowych

Źródło: Agorapulse.com

Jeśli Twoja strona w mediach społecznościowych nadal publikuje zaplanowane treści w czasie krajowego/międzynarodowego kryzysu lub podczas publikowania poufnych wiadomości krajowych lub światowych, Twoi obserwatorzy mogą ją źle widzieć. W takich sytuacjach wstrzymaj kolejkę w mediach społecznościowych i zachowaj swoje wspaniałe treści na lepszy czas.

Poprawka:

Spamowanie obserwujących w mediach społecznościowych jest po prostu nie do przyjęcia. Nie tylko jest to złe, ale może spowodować, że Twoi klienci odrzucą Twoją markę. Sprawdź także harmonogram publikacji swojego influencera, aby upewnić się, że nie publikuje zbyt często. Nadmiar postów może spowodować, że obserwujący przestaną obserwować Twoją markę, a zbyt mała liczba postów może kosztować sprzedaż. Znalezienie właściwej równowagi wymaga eksperymentowania.

Błąd nr 19: Zapominanie o przestrzeganiu wytycznych FTC

Zalecenia FTC

Źródło: thefashionlaw.com

Poprawka:

W wyniku zamieszania, które powstało, gdy zaczął się marketing influencerów, FTC wymaga teraz, aby influencerzy ujawniali sponsorowaną współpracę lub płatne partnerstwo w opisie posta. Zapoznaj się z wytycznymi FTC; są one dostępne online bez żadnych opłat. Influencerzy muszą się zabezpieczyć przed podjęciem współpracy z marką, a marketerzy są odpowiedzialni za monitorowanie postów pod kątem fałszywych twierdzeń.

Czy wiedziałeś?

20% konsumentów jest w rzeczywistości gotowych przestać obserwować influencera, jeśli nie poinformuje on o reklamie lub sponsorowaniu.

Kampania w mediach społecznościowych

Wniosek

Influencer marketing rozwija się nie bez powodu: to działa! Niezależnie od tego, czy influencer marketing jest już ważną częścią Twojego planu marketingowego i budżetu, czy dopiero zaczynasz, uniknięcie 19 błędów omówionych w tym artykule poprawi wyniki Twoich kampanii — i zapewni najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki!

Table of Contents