2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców

Po sezonie w czterech sezonach w Londynie, najszybszy festiwal w świecie gier dotarł do słonecznego Meksyku. w Forza Horizon 5, Playground Games oferuje nowe wrażenia dla tych, którzy lubią palić gumę na PC i Xbox.

O Canaltech mieli już okazję przetestować nową grę na Xbox Series S, dzięki cyfrowej kopii udostępnionej przez Xbox Brazil. Gra pojawia się w 9 Listopad na PC, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Game Pass.

Oczywiście pozwolimy Ci usiąść na naszym miejscu pasażera i wiedzieć wszystko Forza Horizon 5, dzięki czemu pod koniec trasy zdecydujesz, czy zasiąść za kółkiem, czy poczekać trochę dłużej.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 1

Lepsze niż szybkie mycie Hot Wheels

Grafika nowej gry zdołała przewyższyć te z Forza Horizon 4, coś, co wydawało się niemożliwe. Ponieważ jest to gra samochodowa, oczywiście wielkie gwiazdy musiały być nienaganne, a pod tym względem Playground był znacznie powyżej średniej w ponad 500 dostępnych pojazdach.

Od autostrad po pasy terenowe, możesz zobaczyć odbicie każdego szczegółu na karoserii i szybach, każdą kroplę deszczu i każdą drobinkę kurzu. Bardzo wyraźnym przykładem jest wybór SUV-a z dużą tylną szybą, która odzwierciedla wszystko, co zostało z tyłu, a nawet sprawia, że ​​zapominasz, że musisz patrzeć przed siebie.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 2

Jednak ten wspaniały aspekt nie jest odtwarzany z tyłu. Nie można zobaczyć swojego samochodu odbitego w przedniej części nadwozia ani koloru tych, które jadą z tyłu. Stwarza to niezręczne uczucie, ale nie wpływa bezpośrednio na doświadczenie.

W widoku z pierwszej osoby szczegóły deski rozdzielczej samochodu są również niezwykle szczegółowe, doskonale symulując wnętrze dużych samochodów. W warsztacie można zobaczyć jeszcze więcej aspektów, takich jak gumowe detale, grawerunki na wydechach i wiele drobnych detali, które może nie wszyscy gracze zauważają, ale gdy zostaną zauważone, pokazują poziom poświęcenia Placu Zabaw.

Nienaganne jest również „naturalne” oświetlenie. Chodzenie w grze w świetle dziennym sprawia, że ​​wszystko jest bardzo jasne i ma olśniewającą jakość szczegółów. W nocy ciemniejsze odcienie doskonale kontrastują z nielicznymi iluminacjami, czy to z reflektorów samochodowych, księżyca między drzewami czy lamp ulicznych.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 3

gdzie biegnie koło

Wszystko w Meksyku od horyzont jest bardzo żywy. Na mapie zaparkowanych jest kilka samochodów i motocykli, a nawet kilka osób. Ponieważ gra nie jest GTA, zawsze znajdują się w chronionych miejscach (takich jak balkony), aby nikt nie mógł po nich przejechać.

Na ulicach i alejach ruch pojazdów jest niewielki. To dobrze, gdy chcesz po prostu postawić stopę, ale stracić trochę poczucia, że ​​jesteś w kraju tak zaludnionym jak Meksyk. W tym samym kontekście było jeszcze kilka odcinków, na których samochody znikały i pojawiały się (a ja w nie uderzyłem) znikąd. Jest to coś, co można naprawić podczas uruchamiania, ale jeśli nie, będzie to frustrujące.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 4

Mapa jest prawdopodobnie największą z całej serii. Z 578 drogami do odkrycia (wobec 531 z Forza Horizon 4), za każdym rogiem jest coś do zrobienia, od tablic nagród po wyścigi.

gonić swoje cele

Inne bardzo ważne punkty horyzont 5 (i oczywiste) to wyścigi, wyczyny i wyzwania. Aby przejść przez festiwal i odblokować jeszcze więcej konkursów, musisz biec i wygrywać. W tym aspekcie nowy zmuszać robi coś w rodzaju podziału na sceny, jak festiwale muzyczne, gdzie gracz może wybrać kolejność, które typy wyścigów odblokować.

Początkowo skłania cię to do odblokowania jednego poziomu każdego (na każdym etapie są cztery lub trzy), ale później możesz robić tylko wyścigi uliczne, a potem tylko nocne szlaki. To gracz wybiera to, co woli.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 5

Po chwili wszystko wydaje się być trochę takie samo. Wyścigi kończą się uczuciem „byłem tu już wcześniej”, skoki prawie zawsze mają lądować w środku dżungli i tak dalej. Zabawa w wyeliminowanie tego polega na wprowadzaniu innowacji w samochodach, uzyskiwaniu różnych wyników i biciu rekordów.

Przejechane kilometry

Jak zwykle na początku gry oferowane są trzy samochody, ale możesz wybrać tylko jeden (tak, prawie samochodowy Pokémon). Są to: GR Supra od Toyoty, Bronco od Forda i Corvette Stingray Coupé od Chevroleta.

W pewnym sensie ten wybór koliduje z poziomem wyzwania. Samochód Toyoty jest najmniej mocny i przyniesie pierwsze lżejsze wyścigi. Ford oferuje bardziej zrównoważone wrażenia, a Chevrolet jest bardziej polecany weteranom.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 6

Możliwa jest zmiana pomiędzy 9 trudności w grze, a sama gra podpowiada, kiedy należy ją obniżyć lub obniżyć na podstawie porażek i zwycięstw. Ale jest bonus dla bardziej odważnych: im wyższy poziom, tym więcej zdobywasz doświadczenia.

W rzeczywistości wygląda to jak jeden z Forza Horizon bardziej satysfakcjonujące, dzięki czemu wyścigi i wyzwania opłacają się dużą ilością XP i CR (wewnętrzna waluta), a poziom rośnie coraz bardziej, dzięki czemu można kupować nowe samochody.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 7

szkło telewizora

Znacznie lepiej wykorzystywane są też informacje na ekranie nowej gry. Prędkościomierz i minimapa są większe i czystsze, pozostawiając coś bardziej harmonijnego i łatwiejszego do interpretacji.

Menu podążają za zmianą, zajmując więcej miejsca na ekranie i łagodząc wrażenie wizualnego bałaganu oraz ułatwiając znajdowanie wydarzeń, przełączanie na zakładkę samochodów i inne interakcje z miejscami.

wyścigi

W bardzo ogólny sposób Forza Horizon 5 ma wiele, wiele ras. Jak wspomniano wcześniej, różnią się one stylem, co jest jedną z zabawnych części gry. W związku z tym, a także dodając do tego, że moc samochodów pretendentów jest zbliżona do wybranej przez Ciebie, możliwe jest użycie dziesiątek różnych pojazdów do wykonywania wszystkich czynności, co sprawia, że ​​rozgrywka jest mniej mroczna.

Powtarzającym się i nieco niewygodnym czynnikiem jest brak równowagi w niektórych sporach. Zdarzało się, że pierwsze miejsce oddało sprawiedliwość swojej pozycji i było zbyt daleko, pozostawiając rywalizację o drugie miejsce. Poczułem jakiś czynnik losowy, ponieważ nie zdarzyło się to, gdy powtórzyłem trasę. Ponownie można to naprawić debiutem.

Nie wszyscy Nicolas Cagezinho

Nowością, która wydawała się duża, ale w praktyce niczego nie zmienia, jest to, że teraz odzywa się protagonista. Nie ma możliwości wyboru dialogów w interakcjach z innymi postaciami w grze, jednak nie są one już w próżni. Zdania są nieco banalne (zarówno po portugalsku, jak i po angielsku), dając niezręczne bzdury, takie jak „oni będą jeść kurz”. Ponieważ jednak dialogi pojawiają się tylko w przerywnikach, nie jest to zbyt denerwujące.

2 dni Gry Recenzja Forza Horizon 5 | Więcej swobody i brak hamulców 8

Aby nie powiedzieć, że wszystko jest idealne, menu i ekrany ładowania trochę ucierpiały z powodu tak wysokiej jakości grafiki, zwłaszcza trybu fotograficznego. w FH4, otwarcie wielu menu zajmuje trochę czasu, ale nie 5 robienie takich działań jest bardzo nieklimatyczne. Możliwe, że ten aspekt jest lepszy na Xbox Series X, który ma lepszą moc obliczeniową niż Series S, lub na komputerze z wysokimi ustawieniami.

prawie połączone

Ze względu na wczesny dostęp do gry przed globalną premierą nie byliśmy w stanie w pełni przetestować funkcji sieciowych. Do czasu publikacji tego przeglądu byliśmy w stanie szybko doświadczyć pęknięć z innymi graczami i wspólnych wyzwań związanych z wyzwaniami (przeskakiwanie niebezpiecznych punktów i zbieranie tabliczek). Wszystko działało dobrze, ale serwer był włączony tylko przez kilka godzin. Dlatego po uruchomieniu gry zaktualizujemy ten tekst o pełne wrażenia z rozgrywki wieloosobowej.

Oto nowy kontroler Xbox w limitowanej edycji. Forza Horizon 5 edycja specjalna pic.twitter.com/SUDXIaRWvB

— Tom Warren (@tomwarren) 24 sierpnia 2021 r.

Forza Horizon 5 jest tego warte?

Jeśli jesteś fanem serii, na pewno spodoba ci się nowa gra. Jest większy i fajniejszy niż jego poprzednicy; i niesamowicie piękniejszy. Teraz, jeśli ogólnie lubisz gry wyścigowe, ale nigdy w żadne nie grałeś zmuszaćW każdym razie będzie to wspaniałe doświadczenie. Sama ilość zajęć i swoboda robienia wszystkiego, co chcesz, może początkowo być trochę przerażająca, ale wkrótce poczujesz się jak w domu.

Jeśli jesteś fanem samochodów i chcesz zobaczyć, jak to jest prowadzić najpotężniejsze maszyny na świecie, Forza Horizon 5 to także dla ciebie. Warto jednak zastanowić się nad skorzystaniem z niej poprzez subskrypcję Game Pass, abyś mógł cieszyć się tą wycieczką bez zbytniego zaangażowania.

Podobał Ci się ten artykuł?

Subskrybuj swój e-mail na Canaltech, aby otrzymywać codzienne aktualizacje z najnowszymi wiadomościami ze świata technologii.