Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

20 konkurentów Airbnb, których warto wziąć pod uwagę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 konkurentów Airbnb, których warto wziąć pod uwagę

Airbnb to duży gracz na rynku wynajmu wakacyjnego online. Od maja 2022 roku ta firma, która powstała w San Francisco, prowadziła paczkę 40,72% ruchu na komputerach do podróży i turystyki. Byli liderem branży z wielu powodów. Należą do nich fakt, że oferują autentyczne doświadczenia w lokalnych obszarach. Jest to atrakcyjne dla podróżnych, którzy szukają autentycznych wrażeń.

Istnieją jednak alternatywy Airbnb dla podróżnych szukających zakwaterowania na zbliżającą się podróż. Niektóre z tych osób sprawdzają inne platformy wynajmu pod kątem konkretnych potrzeb.

Na przykład rezerwacje dla małych grup, lokalna rozrywka i propozycje restauracji, by wymienić tylko kilka. Niektórzy z tych podróżników szukają doświadczeń bliżej domu w miejscach takich jak Europa i Singapur.

Szukasz nieruchomości na wakacje za pośrednictwem alternatywy dla Airbnb? Lub nawet wymienić jeden? Pamiętaj, że istnieją również internetowe biura podróży (OTA).Branża wynajmu wakacyjnego w 2023 r

Rynek wynajmu wakacyjnego rośnie na całym świecie. Same przychody miał osiągnąć 83,76 mld USD w 2022 r. Przewiduje się, że wielkość rynku wzrośnie do 107,70 mld USD do 2027 r.

Do tego samego roku 75% całkowitych przychodów, wliczając w to wynajem krótkoterminowy, będzie generowane online. Jest to rozwijający się rynek, który nie wykazuje oznak spowolnienia.

Udział Airbnb w rynku

Airbnb aktualna wycena wynosi około 113 miliardów dolarów. Szacuje się również, że ma ponad 20% udziału w rynku całej branży wynajmu wakacyjnego. Ostatnie dane mówią również, że ta firma się skończyła 4 milionów hostów rozsianych po całym świecie. W tym roku co miesiąc do firmy dołącza około 14 000 nowych hostów. Statystyki mówią również, że przeciętny gospodarz zarabia około 13 800 USD rocznie.

Dlaczego ludzie korzystają z Airbnb?

Szukasz idealnego domu na wakacje online? Airbnb to dobry wybór dla osób podróżujących w interesach i innych osób szukających miejsc na wakacje, takich jak domy na plaży. Podróżujący mogą znaleźć apartamenty do wynajęcia, które są bezpieczne i sprawdzone. Ta firma ma proces wypracowany przez lata jej działalności.

Istnieją inne zalety, które sprawiają, że jest to ulubione miejsce wśród podróżników i innych osób. Na przykład gospodarze muszą się zweryfikować. Opublikowane recenzje są dokładnie sprawdzane. Możesz nawet wysłać wiadomość do gospodarza przed wysłaniem oferty.

Wszystkie płatności przechodzą przez system Airbnb. Zweryfikowane zdjęcia przydają się nowoczesnym kempingowiczom, którzy chcą zatrzymać się w miejscu, które wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciach.

Czy jesteś gospodarzem i chcesz zacząć? Pamiętaj, że ta firma nie pobiera rocznej opłaty abonamentowej. Airbnb działa na zasadzie prowizji. Kolejna zaleta wynajmu – AirCover dla Gospodarzy to bezpłatne ubezpieczenie. To bonus.

Rekommenderad:  10 najpotężniejszych smartphones Android średniej klasy pod koniec 2021 r.

Rozważając tę ​​platformę wynajmu wakacyjnego, jest wiele rzeczy do obejrzenia. Jest też wiele konkurencji do uporządkowania.

Najwięksi konkurenci Airbnb na rynku wynajmu wakacyjnego

Sprawdzenie alternatyw Airbnb może sprawić, że każde wakacje będą bardziej ekscytujące. Niektórzy ludzie są patrząc w inne miejsca jak Expedia Group, ponieważ obiekty Airbnb mogą rezerwować z wyprzedzeniem w ruchliwych porach.

Niezależnie od tego, czy szukasz apartamentów w Ameryce Środkowej, czy domu na południowym Pacyfiku, oto kilku doskonałych konkurentów Airbnb. Niektóre nawet korzystać z usług like Rentals United jako channel manager. To świetna usługa dla gospodarzy. Uzyskują wgląd w dane i umieszczają swoje kwatery w doskonałych miejscach.

1. Vrbo

Airbnb i Vrbo są dużymi rywalami na rynku wynajmu wakacyjnego. Jedną dużą różnicą jest to, że Vrbo ma lepszą funkcję wyszukiwania. Możesz filtrować recenzje użytkowników według ocen gości.

Airbnb wygrywa, jeśli chodzi o oferty. To ma 7 milionów, podczas gdy Vrbo ma około 2 milion.

2. Glamping Hub

Inni konkurenci Airbnb, tacy jak ten, prezentują inny rodzaj doświadczenia. Glamping Hub oferuje alternatywne zakwaterowanie skierowane do miłośników przyrody. Jak małe domy, chaty i domki na drzewie.

Zarządcy nieruchomości mają tutaj dobrą ofertę. Prowizja jest tylko 4%. Wymienia oszczędności bezpośrednio na stronie internetowej, aby pomóc Ci zaplanować następną podróż

3. Rezerwacja. com

To internetowe biuro podróży specjalizuje się w noclegach w hotelach. Ale przenosi się do domów wakacyjnych. Obecnie wymienia ponad 6 milionów wynajmowanych mieszkań i domów. Rezerwacja. com pierwotnie była wyszukiwarką dla branży hotelarskiej. To jeden z czołowych konkurentów Airbnb.

W przeciwieństwie do Airbnb, na tej stronie nie ma żadnych wspólnych miejsc. Tylko prywatne nieruchomości do wynajęcia na wakacje.

4. Misterb&b

Wybór społeczności LGBTQ+ w Ameryce Północnej i Francji. Ponad 250 000 gospodarzy musi być przyjaznych gejom. jak Airbnb, Misterb&b pobiera prowizję. Ale jest niższy o godz 4.5%. Gospodarz Airbnb płaci 14-16%.

5. PodróżPobyt

To jest alternatywna strona wynajmu. Koncentruje się na fachowo zarządzanych wynajmach krótkoterminowych. PodróżPobyt oferuje 85 000 nieruchomości w setkach różnych miast na całym świecie

6. Zbiornik

To jest nowsza strona. Jest przyjazny dla użytkownika i pokazuje wiele właściwości na urządzeniu mobilnym. Wymienia oszczędności bezpośrednio na stronie internetowej aby pomóc Ci zaplanować kolejną podróż. Świetna alternatywa, która rozpoczęła się w 2022 roku i już się chwali 2 milion wpisów.

7. Holidu

Holidu agreguje oferty z innych witryn wynajmu wakacyjnego. Różni się to od innych witryn, takich jak Airbnb. Jest to metawyszukiwarka popularna w Europie.

Rekommenderad:  10 sposobów na zwiększenie widoczności w mediach społecznościowych

8. Trip.com

To jest OTA numer jeden w Chinach. Wystawienie tam prywatnego pokoju lub innego rodzaju nieruchomości zapewnia widoczność wśród podróżnych z Azji.

9. Hipcamp

Szukasz naturalnych wrażeń? Hipcamp to platforma do rezerwacji kempingów. Obejmuje opcje glampingu, takie jak wynajem jurt. Osoby podróżujące z ograniczonym budżetem, które szukają czegoś więcej niż tylko pokoju, mogą skorzystać z tej niecodziennej usługi.

10. Google

Może wydawać się trochę dziwne, że ta nazwa znajduje się na liście usług firm takich jak Airbnb. Ale domy wakacyjne są uwzględniane w mapach Google. Obecnie Google nie pobiera prowizji, gdy przekierowuje wyszukiwanie na stronę bezpośredniej rezerwacji.

Zarządcy nieruchomości nadal muszą płacić za oferty Airbnb.

Więcej najlepszych platform wynajmu wakacyjnego

Istnieją konkurenci wynajmu wakacyjnego. Niektóre z nich to portale niszowe. Inne to internetowe biura podróży, które łączą informacje.

11. Wimdu

Obsługuje osoby poszukujące wille w Hiszpanii i apartamenty typu studio we Francji. Wimdu ma w ekwipunku 350 000 wypożyczeń.

12. Agoda

Z siedzibą w Singapurze. Dwa miliony ofert, ale wyższe prowizje niż Airbnb.

13. PegiPegi

Ten Z siedzibą w Indonezji OTA obejmuje 25 000 hoteli. Świetne, gdy szukasz apartamentów z obsługą, pensjonatów i domków letniskowych.

14. Tripadvisor

Jeśli uważasz, że konkurencja toczy się tylko między Airbnb i Vrbo, pomyśl jeszcze raz. Z serwisu korzysta miesięcznie 490 milionów podróżnych. Tripadvisor to OTA — internetowe biuro podróży. To coś innego niż rynek wakacyjny specjalizujący się w wynajmach.

Dla zarządców nieruchomości oznacza to, że będziesz konkurować z hotelami. Ale to niekoniecznie jest złe, jeśli masz wyjątkowe doświadczenie do podzielenia się i niskie koszty.

15. Ekspedia

Ekspedia ma większą bazę klientów niż Airbnb. Zapewniają więcej niż tylko domy wakacyjne i wymieniają inne opcje zakwaterowania. Expedia oferuje wynajem samochodów, loty, rejsy i inne opcje.

Właściciele nieruchomości zapłacą nieco więcej (15-22%) prowizji.

16. Przewodnik po śliwkach

Ta strona specjalizuje się w luksusowych wynajmach. Główna różnica między Przewodnik po śliwkach a Airbnb to typ klienta. Jeśli porównasz oferty, zobaczysz, że ta strona jest bardziej zaawansowana. Szukają eleganckich wnętrz i stylowych mebli.

17. Rakuten

Ten wybór oferuje dobrą mieszankę. Oficjalna nazwa to Rakuten Travel Xchange.

Są partnerem hotelowego API, który korzysta z najnowocześniejszej dostępnej technologii.

18. Gdziekolwiek

Ta firma jest bardzo podobna do Airbnb. Wynajmują lokalne przestrzenie, aby ludzie mogli cieszyć się autentycznymi doświadczeniami. Jednakże, Jakiekolwiek miejsce zmierza w kierunku rynku pracowników zdalnych i koncentruje się bardziej na mieszkaniach.

19. eSny

Działa w 40 różnych krajów. Obsługuje 18 milionów klientów w Europie.

Rekommenderad:  10 małych kroków, które możesz podjąć, aby założyć lub rozwinąć małą firmę na dowolnym etapie

20. HomeToGo

Ta firma może pochwalić się największą na świecie wyszukiwarką obiektów do wynajęcia na wakacje. Jest klasyfikowany jako silnik metasearch. Może pobierać oferty do wynajęcia z innych stron internetowych. Podróżni mogą porównaj oferty z innych stron rezerwacyjnych obok siebie.

Czym Airbnb różni się od innych konkurentów?

Są szczyty w opcjach wynajmu wakacyjnego, ponieważ mają około 7 milion miejsc do wynajęcia. Platforma oferuje lokalne unikalne doświadczenia, od pokoi w mieszkaniach po całe domy.

Czy właściciele nieruchomości powinni zamieszczać oferty wynajmu wakacyjnego na wielu platformach?

Możesz wystawiać oferty na więcej niż jednej innej stronie wynajmu. Dodaj nawet te same oferty na wielu platformach. Pamiętaj jednak, że zasady płatności są różne. Podobnie mogą wyglądać protokoły sprzątania i zasady anulowania rezerwacji. Uważaj też na podwójne rezerwacje. Mogą one utrudniać wyniki wyszukiwania.

Kto jest największym konkurentem Airbnb?

Szukasz alternatywy dla Airbnb? Konkurują z witrynami metawyszukiwarek turystycznych, internetowymi biurami podróży (OTA) i innymi niszowymi firmami wynajmującymi

Ale ich największą konkurencją jest Vrbo. Pamiętaj, że Airbnb ma więcej ofert.

Jaka jest najlepsza strona wynajmu krótkoterminowego?

Zarówno gospodarze, jak i osoby podróżujące w interesach, muszą być zainteresowani najlepszymi kwaterami na wynajem krótkoterminowy. Ten blog zawiera informacje o tym, które z nich oferują wyjątkowe zakwaterowanie i wybór rodzaju nieruchomości.

Omówiono również opłaty za rezerwację i funkcje, takie jak natychmiastowa rezerwacja. Biorąc pod uwagę wszystko, takie jak opłata za usługę między dwoma najlepszymi, Airbnb i Vrbo, Airbnb jest na szczycie.

Jeśli musisz wybrać tylko jedną platformę, mają one dobrą reputację, ponieważ mają ugruntowaną pozycję. Zdobądź z nimi prywatne pokoje, całą posiadłość, a nawet wspólny pokój. Nawet przy opłatach Airbnb ich oferty są tańsze niż pokoje hotelowe.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ: