Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

20 najlepszych Apple Wskazówki i porady dotyczące aplikacji Notes na iPhone’a i iPada

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 najlepszych Apple Wskazówki i porady dotyczące aplikacji Notes na iPhone’a i iPada

Notatki to domyślna aplikacja do robienia notatek na iPhone’ach i iPadach. Umożliwia między innymi zapisywanie przemyśleń i pomysłów, tworzenie odręcznych notatek, tworzenie list kontrolnych i skanowanie dokumentów. Ponadto możesz synchronizować swoje notatki na wszystkich swoich urządzeniach, aby mieć do nich dostęp w dowolnym miejscu.

ZDJĘCIE: Omar Al-Ghosson (Unsplash)

Chociaż w sklepie App Store dostępnych jest kilka aplikacji do robienia notatek, które dobrze radzą sobie z większością tych zadań, uważamy, że dla większości użytkowników aplikacja Notes jest lepszą aplikacją do robienia notatek. Po pierwsze, ma przejrzysty i łatwy w użyciu interfejs, a po drugie, zawiera przydatne funkcje, które wykraczają poza proste robienie notatek.

Jeśli więc zaczynasz od programu Notes lub używasz go już od jakiegoś czasu, ale nie zapoznałeś się z nim zbytnio, oto kilka najlepszych porad i wskazówek dotyczących programu Notes, które musisz sprawdzić, aby w pełni wykorzystać możliwości aplikacji na iPhonie i iPada.

1. Weź szybko Note na iPadzie

Szybki Note to przydatna funkcja w systemie iPadOS 15, która umożliwia szybkie przechwytywanie notatek z dowolnego miejsca na iPadzie. Wszystkie Twoje szybkie notatki są przechowywane w folderze Szybkie notatki i synchronizowane ze wszystkimi Twoimi notatkami Apple urządzenia korzystające z tego samego Apple ID.

Aby szybko sporządzić notatkę, masz cztery sposoby. Najłatwiej jest przesunąć palcem ukośnie do wewnątrz od prawego dolnego rogu ekranu, aby wyświetlić Szybkie Note i zacznij w nim wprowadzać tekst.

OBRAZ: Apple

Tę i pozostałe trzy metody szczegółowo omówiliśmy w naszym przewodniku Szybkie notatki, z którego możesz skorzystać, aby dowiedzieć się więcej.

2. Zeskanuj dokument za pomocą Apple Notatki

Niewielu użytkowników o tym wie, ale Apple ma skaner dokumentów wbudowany w aplikację Notatki, który umożliwia skanowanie dokumentów i zapisywanie ich lub dołączanie do notatek. Dzięki temu nie musisz polegać na skanerach dokumentów innych firm.

Skanowanie dokumentu w Notatkach jest całkiem proste:

 1. Utwórz nową notatkę lub otwórz istniejącą.
 2. Stuknij ikonę aparatu i wybierz Skanuj dokumenty z menu kontekstowego.
 3. Skieruj aparat na dokument i umieść dokument w widoku.
  OBRAZ: Apple
 4. Po wyrównaniu dokumentu kliknij przycisk migawki, aby go zeskanować.

Jeśli chcesz anulować skanowanie, kliknij przycisk Anulować przycisk w lewym górnym rogu. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem skanowania dokumentów na iPhonie i iPadzie.

3. Użyj Siri, aby utworzyć plik Note

Chwila AppleWbudowany asystent głosowy – Siri – może nie nadawać się idealnie do wielu operacji systemowych, ale z pewnością radzi sobie z niektórymi zadaniami naprawdę dobrze. Dodanie notatki to jedna z takich metod, która ułatwia zanotowanie czegoś, gdy jesteś w drodze.

Aby utworzyć notatkę za pomocą Siri, naciśnij przycisk Home lub boczny na swoim urządzeniu, aby przywołać Siri. Następnie powiedz na przykład „Zanotuj lub zanotuj” i zacznij dyktować notatkę.

4. Zrobić Note czegoś z innej aplikacji

W każdej sytuacji, gdy korzystasz z aplikacji i natkniesz się na coś wartego zanotowania, Notes pomoże Ci. Jest to możliwe dzięki rozszerzeniu udostępniania i możesz go używać w ten sposób:

 1. Gdy zawartość/multimedia, które chcesz zanotować/zapisać w Notatkach, są otwarte w aplikacji, naciśnij Udział przycisk. W niektórych aplikacjach, np Twittermoże być konieczne naciśnięcie przycisku Podziel się przez... przycisk po uderzeniu Udział otworzyć Udział menu.
 2. Znajdź ikonę aplikacji Notatki w menu Udostępnij. Aby przejść do Notatek, może być konieczne przewinięcie sekcji aplikacji w poziomie. Jeśli go tam nie ma, naciśnij Więcej i na następnym ekranie naciśnij Edytować i dodaj Notatki.
 3. Kliknij na Notatki aplikacja.
 4. Dodaj tekst do notatki i wybierz folder, w którym chcesz zapisać notatkę.
 5. Uderzyć Tworzyć nowe Note żeby to zapisać.

5. Dodaj multimedia do swoich notatek

Podobnie jak skanowanie dokumentu, program Notes umożliwia także dodawanie multimediów (zdjęć i filmów) do notatek. Jeśli więc piszesz notatkę, która wymaga wizualnej reprezentacji w celu dodania większej ilości informacji lub kontekstu, ta funkcja może się okazać całkiem przydatna.

Rekommenderad:  Dlaczego nie mogę zaimportować zdjęć z mojego iPhone'a do systemu Windows 10?

Wykonaj poniższe kroki, aby dodać multimedia do swoich notatek:

 1. Otwórz istniejącą notatkę lub utwórz nową.
 2. Kliknij ikonę aparatu.
 3. Wybierać Wybierz Zdjęcie lub Wideo aby dodać multimedia z pamięci lokalnej lub wybierz Zrób zdjęcie lub wideo aby zrobić zdjęcie lub film.
 4. W pierwszym przypadku wybierz zdjęcie lub film z aplikacji Zdjęcia i kliknij Dodaćnatomiast w przypadku tego drugiego zrób zdjęcie lub film i uderz Użyj zdjęcia Lub Użyj wideo odpowiednio, aby dodać go do notatki.

6. Wyświetl wszystkie załączniki

Dodając multimedia do swoich notatek, w pewnym momencie otrzymasz wiele załączników. Apple ułatwia dostęp do tych załączników, dzięki czemu możesz usunąć te, których już nie potrzebujesz, ze swoich notatek.

Oto jak możesz uzyskać dostęp do swoich załączników:

 1. Przejdź do folderu notatek, którego załączniki chcesz wyświetlić.
 2. Stuknij w przycisk wielokropka (Więcej) w prawym górnym rogu.
 3. Wybierać Zobacz załączniki z opcji, aby wyświetlić wszystkie załączniki użyte w notatkach.
 4. Kliknij załącznik i naciśnij Pokazać w Note u góry, aby otworzyć notatkę zawierającą ten nośnik.
 5. Usuń multimedia z notatki, aby usunąć je z listy Załączniki.

7. Zmień formatowanie tekstu

Zmiana stylu i formatowania tekstu pozwala ulepszyć prezentację informacji i zwrócić uwagę na ważne szczegóły w notatkach. Podobnie jak wiele aplikacji do robienia notatek, Notes umożliwia także formatowanie notatek, choć w ograniczonym zakresie.

Aby poprawnie sformatować notatkę:

 1. Otwórz notatkę, którą chcesz zmodyfikować.
 2. Kliknij na Aaa przycisk, aby wywołać Format karta. Tutaj zobaczysz wiele opcji tytułu i nagłówka, a tuż pod nimi opcje stylizacji, takie jak pogrubienie, kursywa, podkreślenie i przekreślenie. Oprócz tego pojawią się także opcje list i wcięć.
 3. Wybierz tekst, który chcesz sformatować, i w zależności od wymagań kliknij styl lub opcję formatowania w pliku Format kartę, aby zobaczyć go w akcji.
 4. Gdy skończysz, uderz Zrobione aby zapisać zmiany.

8. Sortuj notatki w folderze

Domyślnie, Apple sortuje wszystkie notatki w folderze według Data edycji, tj. data ostatniej modyfikacji. Niektórzy mogą uznać tę opcję sortowania za przydatną, inni mogą jednak preferować sortowanie notatek według innych kryteriów, takich jak tytuł lub data utworzenia. Dzięki temu, gdy edytujesz starą notatkę, nie pojawi się ona na górze listy.

Jeśli i Ty chcesz zmienić kolejność sortowania, kliknij przycisk wielokropka i wybierz Sortuj notatki według. Gdy wyświetli się lista opcji sortowania, wybierz jedną (w oparciu o swoje preferencje), aby odpowiednio posortować notatki.

9. Oznacz swoje notatki

Chociaż sortowanie umożliwia systematyczne porządkowanie notatek w folderze, nie jest to niezawodne rozwiązanie, jeśli chodzi o uporządkowanie notatek. Używanie tagów jest o wiele lepszym sposobem, ponieważ pozwala szybko uzyskać dostęp do podobnych notatek w jednym miejscu.

Aby oznaczyć notatki, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz istniejącą notatkę lub utwórz nową.
 2. Typ # (hash) i dołącz do niego jakiś tekst. Na przykład, jeśli chcesz uporządkować wszystkie swoje notatki na temat iPhone’a w jednym miejscu, możesz je dodać #iPhone do wszystkich tych notatek (w ich tytule lub treści).

Program Notes zapisuje wszystkie znaczniki na swojej stronie głównej. Gdy już tu będziesz, przewiń w dół do Tagi sekcję i kliknij nazwę znacznika, aby wyświetlić wszystkie notatki z tym samym znacznikiem.

10. Użyj inteligentnych folderów, aby uporządkować podobne notatki

Korzystanie z folderów to jeden ze sposobów uporządkowania podobnych notatek w aplikacji Notatki. Ale żeby podnieść poprzeczkę, Apple oferuje również inteligentne foldery, które pozwalają zebrać oznaczone notatki w jednym miejscu. Jest to więc swego rodzaju rozszerzenie oznaczania notatek i ułatwia porządkowanie oznaczonych notatek.

Załóżmy na przykład, że jeśli od czasu do czasu chcesz skorzystać z kilku konkretnych notatek, możesz oznaczyć je tagami i umieścić w inteligentnym folderze, aby łatwo je znaleźć.

Możesz utworzyć inteligentny folder, wykonując następujące czynności:

 1. Stuknij w Nowy folder przycisk w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierać Nowy inteligentny folder z opcji.
 3. Nadaj nazwę temu folderowi.
 4. Wybierz tag lub dodaj nowy, aby filtrować notatki.
 5. Uderzyć Zrobione aby zapisać folder.
Rekommenderad:  14 najlepszych sposobów na optymalizację obecności w mediach społecznościowych

11. Utwórz foldery zagnieżdżone

Tworzenie zagnieżdżonych folderów to sprytna sztuczka polegająca na przechowywaniu kilku podobnych folderów w jednej ogromnej strukturze folderów. Aby umieścić folder w innym jako podfolder, kliknij i przeciągnij go na drugi folder. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do podfolderu, kliknij jego folder nadrzędny, a pod nim znajdziesz folder.

12. Przywróć usunięte notatki

Czasami podczas czyszczenia aplikacji Notatki możesz przypadkowo usunąć ważną notatkę lub może się zdarzyć, że usuniesz notatkę, której początkowo nie potrzebowałeś, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że może być potrzebna później.

Apple wspiera Cię w takiej sytuacji i zapewnia 30-dniowy bufor na odzyskanie usuniętych notatek w aplikacji Notes. Oto jak odzyskać usuniętą notatkę:

 1. Przejdź do strony głównej programu Notes.
 2. Przewiń w dół i kliknij Ostatnio usunięte.
 3. Przesuń w lewo notatkę, którą chcesz przywrócić, i kliknij fioletową ikonę folderu.
 4. Wybierz folder, w którym pierwotnie znajdowała się notatka, aby ją tam przenieść. Lub kliknij Nowy folder aby przywrócić notatkę do nowego folderu.

13. Udostępnij Note Z kimś

Czasami może zaistnieć potrzeba podzielenia się z kimś notatką, na przykład w celu uzyskania jej opinii lub poproszenia jej o współpracę. Apple umożliwia udostępnianie notatek innym osobom za pomocą dowolnej aplikacji.

Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz notatkę, którą chcesz udostępnić.
 2. Uderz w Więcej u góry i wybierz Udział Note.
 3. Kliknij Opcje udostępniania i ustaw uprawnienia dla notatki na następnym ekranie.
 4. Wróć do Udział Note strona.
 5. Wybierz aplikację, za pośrednictwem której chcesz udostępnić notatkę, dodaj odbiorcę i wyślij ją.

14. Wyszukaj Note

Jeśli chcesz znaleźć notatkę na długiej liście notatek w jednym ze swoich folderów, możesz skorzystać z funkcji szybkiego wyszukiwania, aby znaleźć notatkę. W tym celu kliknij przycisk Szukaj pole u góry i wpisz zapytanie. Po wyświetleniu wyników kliknij najbardziej odpowiedni wynik, aby go otworzyć.

15. Szukaj w środku Note

Podobnie jak w przypadku wyszukiwania notatki, możesz także znaleźć coś w notatce. Jest to przydatne, gdy chcesz znaleźć informację w długiej notatce.

Aby przeszukać notatkę, otwórz notatkę. Następnie dotknij przycisku wielokropka i wybierz Znaleźć w Note. Wpisz wyszukiwane hasło, a jeśli pasuje do tekstu w notatce, zostanie ono wyróżnione w notatce.

16. Kołek A Note

Chociaż funkcja wyszukiwania w Notatkach jest szybka i działa dobrze, jeśli chcesz częściej uzyskiwać dostęp do notatki, lepiej przypiąć ją na górze folderu, aby była bardziej dostępna. Jeśli masz więcej niż jedną ważną notatkę, Notatki umożliwiają przypięcie wielu notatek w folderze.

Oto jak przypiąć notatkę:

 1. Otwórz notatkę, którą chcesz przypiąć.
 2. Uderz w Więcej i kliknij Przypnij.

Notatki nie będą przypinane na górze karty Przypięte.

17. Blokada Note

Wszystkie notatki zawierające cenne dane osobowe możesz zablokować w Notatkach, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Jest to przydatne, jeśli udostępniasz swoje urządzenie komuś w domu lub po prostu nie chcesz narażać dostępu do swoich notatek, nawet jeśli urządzenie zostanie skradzione.

Wszystkie niuanse blokowania notatki omówiliśmy w naszym przewodniku tutaj. Aby jednak szybko zapoznać się z krokami, oto jak zablokować notatkę:

 1. Otwórz notatkę, którą chcesz zablokować.
 2. Kliknij przycisk wielokropka i wybierz Zamek.
 3. Wprowadź hasło do Hasło pole. Wpisz go ponownie w Zweryfikować pole, a także ustaw podpowiedź do hasła na wypadek jego zapomnienia.
 4. Przełącznik Użyj identyfikatora twarzy opcję, jeśli chcesz blokować notatki za pomocą Face ID.
 5. Uderzyć Zrobione.
 6. Kliknij ikonę kłódki u góry, aby zablokować notatkę.

18. Szkic lub pismo odręczne Note

Oprócz wpisywania notatek aplikacja Notatki umożliwia także szkicowanie i sporządzanie notatek odręcznych. Dlatego też zawsze, gdy masz ochotę na kreatywność, możesz wpisać informacje odręcznie lub naszkicować grafikę, aby dodać swoim notatkom wizualnego charakteru. Oczywiście, jeśli masz iPada i Apple Ołówek — to połączenie zapewnia lepsze wrażenia podczas robienia notatek i szkicowania.

Rekommenderad:  Apple Nie planuje wycofania raportu o twierdzeniach marki Beats

Aby narysować lub napisać notatkę odręcznie, otwórz notatkę i naciśnij ikonę pióra (oznaczenia). Wybierz narzędzie z dostępnych opcji i zacznij pisać lub rysować na ekranie palcami lub Apple Ołówek. Uderzyć Zrobione aby zapisać notatkę.

19. Zapisz Note jako plik PDF

Aplikacja Notes oferuje możliwość eksportowania notatek w formacie PDF, co jest przydatną funkcją zapewniającą swobodę dostępu do notatek w innych niżApple urządzenia też.

Aby zapisać notatkę w formacie PDF, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz notatkę, którą chcesz zapisać w formacie PDF.
 2. Kliknij przycisk wielokropka u góry i wybierz Wyślij kopię z listy.
 3. Wybierać Narzut aby wygenerować plik PDF. Jeśli chcesz edytować coś w pliku PDF, możesz to zrobić na stronie znaczników.
 4. Uzyskiwać Zrobionea po wyświetleniu monitu o podjęcie działania wybierz Zapisz plik w i wybierz folder na swoim urządzeniu.
 5. Uderzyć Ratować aby zapisać plik PDF.

20. Synchronizuj swoje notatki

I wreszcie, jeśli posiadasz wiele Apple urządzeń i na wszystkich używasz Notatek, możesz włączyć synchronizację, aby wszystkie notatki były zsynchronizowane.

Oto jak włączyć synchronizację:

 1. otwarty Ustawienia na swoim iPhonie lub iPadzie.
 2. Przewiń w dół i wybierz Notatki.
 3. Kliknij Konta.
 4. Wybierać iCloud i dotknij iCloud. Aby zapisać swoje notatki na swoim koncie Google, kliknij Gmaila.
 5. Włącz przycisk obok Notatki.

Opanowanie Apple Uwagi do poprawy Note-Zdobywanie doświadczenia

Znajomość najlepszych funkcji i trików dowolnej aplikacji do notatek pozwala w pełni wykorzystać jej potencjał i efektywnie wykonywać na niej operacje. Oczywiście dotyczy to także wbudowanej aplikacji do notatek na iPhone’a i iPada – Notatki – która zawiera szereg przydatnych funkcji poprawiających ogólne wrażenia z robienia notatek. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci zapoznać się z większością tych funkcji i sztuczek, dzięki czemu będziesz mógł robić lepsze notatki w aplikacji Notatki i skuteczniej nimi zarządzać na iPhonie lub iPadzie.

Często zadawane pytania dotyczące korzystania Apple Notatki na iPhonie i iPadzie

NIE, Apple nie pozwala na powiększenie Apple Notatki. Istnieje jednak obejście tego problemu. Wymaga włączenia Powiększenie funkcję w ustawieniach dostępności.

Aby to zrobić:

1. otwarty Ustawienia i idź do Dostępność.
2. Kliknij Powiększenie.
3. Włącz przycisk obok Powiększenie.

Teraz możesz po prostu dwukrotnie dotknąć trzema palcami, aby powiększyć lub pomniejszyć na dowolnym ekranie. Wróć do Notatek i wykonaj ten sam gest, aby powiększyć dowolną notatkę.

Niestety nie. Możesz jednak samodzielnie utworzyć szablon i skopiować go i wkleić do nowej notatki, która wymaga tego samego szablonu.

Używać Apple Notes skutecznie, musisz w pełni wykorzystać jego zestaw funkcji. Oto niektóre z funkcji, z których musisz zacząć korzystać w Notatkach na iPhonie lub iPadzie:

 • Szybki Note
 • Wbudowany skaner dokumentów
 • Szybkie udostępnianie notatek
 • Tagi i inteligentne foldery
 • Note zamykający
 • Szkicowanie i notatki odręczne
 • Zapisz jako plik PDF

Apple oferuje wiele sposobów ułatwiających porządkowanie listy notatek w aplikacji Notatki. Obejmują one:

 • Korzystanie z tagów i inteligentnych folderów
 • Korzystanie z podfolderów
 • Zmiana widoku
 • Sortowanie notatek
 • Przypinanie ważnych notatek
 • Usuwanie starych notatek