Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

20 najlepszych darmowych & Płatny program księgowy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 najlepszych darmowych & Płatny program księgowy

Jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, ważną częścią jest zadbanie o księgowość, która, jak wielu wie, może przyprawić o ból głowy. Ponadto, dzięki rozwojowi rozwiązań programowych, księgowi i właściciele firm mają teraz możliwość przejścia ze starych fizycznych ksiąg rejestrowych do ery elektronicznej za pomocą oprogramowanie księgowe.

Rozwiązania te są świetne zarówno dla małych firm, które chcą pozbyć się stosów papieru, jak i dla dużych firm, dla których nie ma alternatywy niż wdrożenie oprogramowania do śledzenia ich dokumentacji. Istnieje jednak wiele programów księgowych, które nasuwają pytanie: które są najlepsze?

Jak stwierdzić, które oprogramowanie księgowe jest dobre

Dzisiaj przyjrzymy się niektórym z tych programów księgowych i spróbujemy znaleźć, który z nich jest najlepszy. Istnieje kilka kluczowych aspektów oprogramowania księgowego, które uznałeś za oczywiste przy wyborze tego, które z nich jest dla Ciebie najlepsze, a my dołożymy wszelkich starań, aby je wyjaśnić, abyś mógł lepiej je zrozumieć.

Po pierwsze, dobre oprogramowanie księgowe musi być w stanie śledzić większość, jeśli nie wszystkie, pieniądze wpływające i przechodzące przez firmę, a także inne informacje, takie jak zamówienia czy zapasy. Ponadto, oprócz śledzenia wszystkich tych informacji, dobry program księgowy ma również funkcję prosty interfejs użytkownika co pozwala użytkownikowi szybko znaleźć potrzebne mu informacje i prawdopodobnie przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo.

Oprogramowanie księgowe przeszło długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat, obejmując coraz więcej funkcji, które wcześniej były częścią innych dziedzin. ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) jest obecnie funkcją niektórych programów księgowych, a jego zadaniem jest pomóc użytkownikowi zobaczyć, gdzie firma idzie dobrze, a gdzie należy ją ulepszyć. Jest to korzystne dla całej firmy i gwarantuje, że zasoby nie będą niepotrzebnie tracone.

Kolejną funkcją, którą wdrażają niektóre programy księgowe, jest CRM (zarządzanie relacjami z klientami), w skrócie pozwala to firmie zobaczyć, którzy klienci są dla niej najlepsi, a także śledzić starych klientów i znajdować nowych. Jest to kluczowy element rozwoju każdej firmy i jeśli Twój program księgowy zapewnia taką funkcję, zdecydowanie powinieneś z niej skorzystać.

Ponadto, jeśli szukasz dobrego oprogramowania księgowego, byłoby korzyścią, gdyby program ostatecznie wybrał oferty księgowość podwójna, co pozwala użytkownikowi automatycznie śledzić przepływ pieniędzy przez firmę, zarówno wpływy, jak i wydatki. A jeśli świadczysz swoje usługi także online, to korzystanie z POS (punktu sprzedaży) umożliwi Ci śledzenie wszystkich płatności, czy to w formie fizycznej, czy w formacie elektronicznym.

Rodzaje programów księgowych

Dostępne są dwa rodzaje oprogramowania księgowego: programy płatne i programy typu open source. Obydwa mają swoje wady i zalety, ale ostatecznie wykonują swoją pracę. Chociaż oprogramowanie typu open source jest bezpłatne, wymaga dostosowania (ulepszeń i dodatków), aby lepiej pasowało do profilu Twojej firmy, w przeciwieństwie do płatnego oprogramowania, które jest prawie wstępnie skonfigurowane, a Ty masz także do dyspozycji dane techniczne wsparcie i regularne aktualizacje, ale może to kosztować sporo niezła kasa.

Ponadto niektóre firmy dbają o swoje potrzeby księgowe za pomocą rozwiązania Excel firmy Microsoft, które jest świetnym oprogramowaniem i przy odrobinie pracy wykona zadanie, ale w zasadzie lepiej jest skorzystać ze specjalistycznego programu księgowego.

Lista najlepszych programów księgowych

Wymienimy zarówno oprogramowanie księgowe typu open source, jak i programy płatne, abyś mógł wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zalecamy jednak dokładne ich przeanalizowanie przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z nich, ponieważ na dłuższą metę może się on okazać nieodpowiedni dla Twojej firmy. Upewnij się, że zapewnia wszystkie funkcje, których potrzebujesz teraz, i aby zabezpieczyć się na przyszłość, wszystkie funkcje, które będą potrzebne później.

Także dla oprogramowanie księgowe typu open sourceupewnij się, że możesz go zoptymalizować tak, jak uważasz za najlepszy, a także poszukaj dodatków lub poprawek, które pomogą Ci w dalszej drodze.

Najlepsze oprogramowanie księgowe typu open source/bezpłatne

Najlepsze płatne oprogramowanie księgowe

Dzięki tym programom będziesz mógł z łatwością prowadzić księgi swojej firmy. Ponadto, stosując ten rodzaj rachunkowości, masz pewność, że dane znajdują się w jednym miejscu i są łatwo dostępne w razie potrzeby. Pamiętaj o regularnym tworzeniu kopii zapasowych wszystkich swoich danych. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ komputery czasami ulegają awarii, a jeśli nie masz kolejnej kopii historii księgowej, może to oznaczać stratę, której nie będziesz w stanie odzyskać.

Table of Contents