Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

20 opcji szablonu planu szkolenia pracowników dla małych firm

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 opcji szablonu planu szkolenia pracowników dla małych firm

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy i chcesz stworzyć kompleksowy plan szkolenia pracowników, masz szczęście! Oto 20 opcji szablonów planu szkoleń, z których każdy ma pomóc w rozwijaniu umiejętności i wiedzy pracowników.Co to jest szablon planu szkolenia pracowników?

Szablon planu szkoleń pracowników to dokument służący do nakreślenia sesji szkoleniowych i działań rozwojowych, które firma planuje zapewnić swoim pracownikom.

Co powinien zawierać szablon planu treningowego?

Dobrze zaprojektowany szablon planu treningowego powinien zawierać kilka kluczowych elementów, które zapewnią powodzenie każdej sesji treningowej. Obejmują one…

Identyfikacja potrzeb szkoleniowych

Udany szablon planu szkolenia powinien zaczynać się od dokładnej oceny potrzeb szkoleniowych, przeglądu opisów stanowisk i ocen wydajności oraz identyfikacji luk w wiedzy lub umiejętnościach. Określ priorytetowe obszary szkolenia.

Cele szkoleniowe

Ustal jasne i mierzalne cele zgodne ze strategią biznesową. Skoncentruj się na istotnych i aktualnych tematach oraz ustal realistyczne oczekiwania dotyczące efektów uczenia się. Upewnij się, że cele mogą być śledzone i mierzone.

Skalowalny proces szkoleniowy

Opracuj ustrukturyzowany program szkoleniowy, który obejmuje różne metody realizacji, przydziel role i obowiązki oraz określ mechanizmy oceny i informacji zwrotnej. Upewnij się, że proces można skalować, aby sprostać zmieniającym się potrzebom biznesowym.

Wyniki nauki

Zdefiniuj, co uczniowie powinni umieć zrobić po szkoleniu i stwórz kryteria oceny, aby mierzyć postępy. Upewnij się, że wyniki są zgodne z potrzebami biznesowymi i zapewniają możliwości ciągłego uczenia się i rozwoju. Śledź wyniki i oceniaj skuteczność programu szkoleniowego.

Dlaczego właściciel małej firmy potrzebuje szablonu planu szkolenia pracowników?

Szablon planu szkolenia może pomóc właścicielowi małej firmy zapewnić odpowiednie przeszkolenie pracowników i realizację celów firmy przy jednoczesnej poprawie produktywności i wydajności pracowników.

20 najlepszych szablonów planów szkolenia pracowników dla małych firm

Tworzenie planu szkolenia pracowników może być wyzwaniem dla małych firm. Na szczęście dostępnych jest wiele wstępnie zaprojektowanych szablonów, które mogą uprościć ten proces. Oto 20 najlepszych opcji.

1. Zavvy

Zewnętrzna biblioteka szkoleniowa Zavvy’ego oferuje różne zasoby szkoleniowe w kategoriach takich jak Compliance, Soft Skills, Sales, Marketing, Tech, Product & Design oraz Data. Obejmują one kursy wideo na żądanie, szkolenia na żywo i szkolenia immersyjne.

2. Poniedziałek.com

Poniedziałek.com to platforma Work OS, która pomaga zespołom centralizować pracę, procesy i narzędzia oraz dostosowywać przepływy pracy w celu zwiększenia produktywności pracowników. Oferuje produkty dostosowane do różnych aspektów biznesowych i ma ponad 180 000 klientów na całym świecie.

3. Whatfix

Whatfix udostępnia 18 bezpłatnych szablonów planów szkoleń pracowniczych pozwalających na stworzenie efektywnego planu rozwoju pracownika, dopasowanego do jego indywidualnych potrzeb. Szablony obejmują szkolenia dla nowo zatrudnionych, ocenę potrzeb szkoleniowych, indywidualne szkolenia pracowników oraz szablon planu rozwoju pracowników.

4. Szablon.net

Szablon.net oferuje szablon harmonogramu szkoleń pracowników w programach Word, Dokumenty Google, Arkusze Google, Excel, Apple Liczby i Apple Format stron do łatwego dostosowywania i organizowania harmonogramów szkoleń pracowników. Natychmiastowe pobieranie jest dostępne dla większej wydajności i wygody.

5. Sharepoint

Zarządzanie szkoleniami pracowników programu SharePoint usprawnia działania, takie jak planowanie, rejestracja, udostępnianie materiałów i zbieranie opinii. Funkcje obejmują katalog szkoleń, planowanie wydarzeń, rejestrację uczestników, status obecności i informacje zwrotne. Dostępny kod źródłowy.

Rekommenderad:  Szybki i skuteczny przewodnik po przeprowadzeniu analizy doświadczenia klienta

6. Inteligentny arkusz

Inteligentny arkusz zapewnia bezpłatne szablony planów szkoleniowych dla pracowników, miesięcznych, tygodniowych, dziennych, rocznych, pracowniczych, nowych pracowników i planów projektów, z dostosowywalnymi formatami Excel, Word i PDF. Oferują również oparte na chmurze narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi.

7. twórczo

twórczo oferuje konfigurowalne szablony i narzędzia, które pomagają organizacjom planować i organizować skuteczne programy szkoleniowe dla pracowników. Dzięki współpracy w czasie rzeczywistym, wielu opcjom eksportu i integracjom upraszcza tworzenie, wizualizację i udostępnianie planów treningowych. Creately cieszy się zaufaniem ponad 10 milionów użytkowników, w tym NASA, FacebookI Amazon.

8. ExcelDataPro

ExcelDataPro oferuje gotowy do użycia szablon dziennika szkoleń pracowników Excel z predefiniowanymi formułami. Szablon pozwala na rejestrowanie i zarządzanie danymi dotyczącymi szkoleń pracowników, w tym danymi pracowników, harmonogramami szkoleń i wynikami szkoleń. Profesjonaliści HR, konsultanci i inni pracownicy HR mogą łatwo zarządzać i rejestrować dane dotyczące szkoleń pracowników.

9. Sejsmiczne (obsługa klienta)

Ten bezpłatny szablon szkolenia z obsługi klienta autorstwa Sejsmiczny to zasób, który oferuje gotowy podręcznik, aby uzyskać spójne i dokładne szkolenie w zakresie obsługi klienta. Szablon obejmuje podstawowe zasady, zalecenia i wskazówki dotyczące treningu, które można łatwo modyfikować w razie potrzeby.

10. Lepszy zespół (wdrażanie)

Lepszy zespół oferuje bezpłatny szablon Procesu Onboardingu Pracownika oraz listę kontrolną w formacie Excel, aby pomóc firmom w efektywnej integracji nowych pracowników poprzez dostarczenie niezbędnej wiedzy i zachowań. Proces onboardingu jest niezbędny, aby nowi pracownicy mogli skutecznie działać.

11. Mapa interesariuszy.com

Mapa interesariuszy.com oferuje menedżerom bezpłatny szablon planu szkoleń do pobrania w formacie PDF i Word, który umożliwia skuteczne szkolenie i wprowadzanie zmian organizacyjnych. Szablon jest w pełni edytowalny i zawiera wszystko, co potrzebne do udanego planu treningowego.

12. Przełęcz Północna

Przełęcz Północna oferuje edytowalny szablon programu PowerPoint dotyczący szkoleń dla pracowników ze wskazówkami i strategiami tworzenia skutecznych treści szkoleniowych. Szablon zawiera informacje na temat składu i struktury i można go pobrać z ich strony internetowej.

13. Zemsta

Zemsta udostępnia ponad 20 konfigurowalnych szablonów planów szkoleniowych dla firm, w tym plany szkoleń dla nowych pracowników i menedżerów, plany rozwoju pracowników i oceny potrzeb szkoleniowych. Użytkownicy mogą edytować tekst, kolory i obrazy za pomocą edytora typu „przeciągnij i upuść”.

14. Rzeczywiście

Rzeczywiście oferuje trzy rodzaje szablonów planów szkoleń, w tym nowy plan szkoleń dla pracowników, indywidualny plan szkoleń i korporacyjny plan szkoleń. Szablony te można dostosowywać w celu rozwijania umiejętności nowych i obecnych pracowników.

15. Wykonalny

Wykonalny sugeruje nową listę kontrolną szkolenia pracowników, aby bezproblemowo wdrożyć pracowników. Proces obejmuje przegląd firmy, zasady, pakiet świadczeń, szkolenie dotyczące konkretnych ról i konfiguracji IT, a następnie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i bezpieczeństwa odpowiednio miesiąc i trzy miesiące po dacie rozpoczęcia.

16. WalkMe

WalkMe oferuje różnorodne bezpłatne szablony szkoleń dla pracowników na rok 2023, w tym szkolenia dla nowo zatrudnionych, indywidualne szkolenia pracowników, plany rozwoju pracowników, polityki szkoleniowe, SPO, szkolenia DEI, analizę luk w umiejętnościach i ankiety przed szkoleniem.

Rekommenderad:  Jak włączyć Apple Powiadomienia o nowych wydaniach muzycznych dla Twojej biblioteki

17. Sok pomocniczy

Pomocny sok udostępnia szablony do oceny potrzeb przed szkoleniem, planów rozwoju pracowników, lepszych planów wdrażania pracowników i planów szkoleń przywódczych, aby ułatwić rozwój zawodowy, zidentyfikować luki w umiejętnościach i poprawić wydajność zespołu.

18. Skryba Jak

Skryba Jak oferuje cztery konfigurowalne szablony planów szkoleń pracowników, w tym rozwój pracowników, ocenę potrzeb szkoleniowych, szkolenia dla nowo zatrudnionych oraz indywidualne plany szkoleń pracowników. Te szablony mają ogólny format, z sekcjami dotyczącymi ich powielania i używania.

19. Laboratorium szablonów

Laboratorium szablonów udostępnia 43 szablony planów szkoleń pracowników w formatach Word i Excel, w tym plany szkoleń, harmonogramy, programy szkoleń i szablony programów, aby pomóc pracodawcom w zapewnieniu niezbędnych szkoleń, które wzmacniają umiejętności pracowników, zmniejszają słabości i przyspieszają rozwój firmy.

20. Stos

Stackby’ego Szablon zarządzania szkoleniami pracowników umożliwia organizowanie i monitorowanie trwających i nadchodzących programów szkoleń pracowników, w tym rejestrowanie szczegółów programu, uczestników i opinii. Łatwy w użyciu, konfigurowalny i dostępny za pomocą prostej kopii.

Aplikacje planu treningowego

Aplikacje do planowania szkoleń zapewniają małym firmom wygodny i skuteczny sposób zarządzania programami szkoleń pracowników. Oto kilka najlepszych aplikacji do planowania treningów do rozważenia:

CYPHER Matrix LMS

To jest kompleksowe i konfigurowalna platforma szkolenia pracowników z intuicyjnym interfejsem użytkownika, aplikacją mobilną i analizami w czasie rzeczywistym. Oferuje przystępne ceny dla wszystkich rozmiarów firm, zaczynając od 549 USD miesięcznie dla 100 użytkowników. Funkcje grywalizacji utrzymują zaangażowanie pracowników.

iSpring Dowiedz się LMS

iSpring Dowiedz się to przyjazny dla użytkownika LMS do szkoleń pracowników, zgodności lub produktów. Plany zaczynają się od $20,87 miesięcznie na użytkownika i zawiera iSpring Suite do tworzenia kursów. Odpowiedni dla małych i średnich firm z intuicyjnym interfejsem i przystępnymi planami.

TalentLMS

TalentLMS oferuje intuicyjny interfejs użytkownika z funkcjami grywalizacji, w tym odznakami, punktami i tabelami wyników. Małe firmy mogą korzystać z planu na zawsze za darmo lub wybierać spośród przystępnych planów z nieograniczonymi kursami, zaczynając od 69 USD miesięcznie.

Rodzaje szablonów planów treningowych

Jeśli chodzi o projektowanie planu szkoleń pracowników, firmy mają do wyboru kilka rodzajów szablonów. Oto kilka typowych szablonów planów treningowych.

Ocena potrzeb przedszkoleniowych

Przed zaprojektowaniem planu szkolenia zidentyfikuj luki w umiejętnościach i wiedzy pracowników, określ obszary, w których potrzebne jest szkolenie, i wykorzystaj wyniki oceny do opracowania planu szkolenia.

Plan szkolenia nowego pracownika

Plan szkolenia nowego pracownika powinien orientować nowych pracowników na kulturę firmy, obejmować podstawowe zasady i procedury oraz szkolić ich w zakresie zadań i obowiązków związanych z pracą, aby szybko przyzwyczaić się do pracy.

Trening bezpieczeństwa

Szkolenia BHP są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pracowników. Szkol pracowników w zakresie procedur reagowania w sytuacjach awaryjnych i przestrzegaj przepisów BHP w celu utrzymania bezpiecznego środowiska pracy.

Specjalistyczne szkolenia

Specjalistyczne szkolenia pomagają pracownikom rozwijać określone umiejętności, takie jak przywództwo lub umiejętności techniczne, oraz szkolić ich w zakresie nowego sprzętu lub technologii. Pomaga to pracownikom przygotować się do przyszłego rozwoju kariery.

Zorganizowany program szkolenia

Ustrukturyzowany program szkolenia ustanawia kompleksowy plan szkolenia z wykorzystaniem różnych metod szkoleniowych w celu zaspokojenia potrzeb różnych uczniów. Mierz postępy i oceniaj skuteczność programu.

Rekommenderad:  Świeże pomysły na e-mail marketing, aby zwiększyć liczbę czytelników

Ile kosztują szablony planu szkolenia dla małej firmy?

Koszt szablonów planów szkoleń dla małych firm jest bardzo zróżnicowany, przy czym niektóre są dostępne bezpłatnie w Internecie, a inne kosztują kilkaset dolarów.

Dolna linia

Stworzenie planu szkolenia pracowników jest niezbędne dla małych firm, aby zapewnić rozwój i wzrost pracowników. Za pomocą 20 omówionych przez nas szablonów planów szkoleniowych firmy mogą opracować kompleksowy plan szkoleniowy, od oceny potrzeb przed szkoleniem po ustrukturyzowane programy szkoleniowe.

Inne istotne zadania biznesowe, takie jak onboarding pracownika, analiza SWOT, zróżnicowane świadczenia pracownicze, korzystanie z aplikacji harmonogramu pracy, posiadanie planu działania, premia pracownicza, program pracownika miesiąca i udzielanie pomocy finansowej pracownikowi, również mogą być skutecznie zarządzane przy odpowiednim planowaniu . Aby zapewnić długoterminowy sukces swojej małej firmy, rozważ zainwestowanie czasu i zasobów w napisanie biznesplanu.

Często zadawane pytania dotyczące szablonu planu szkolenia pracowników

Co to jest zarys planu treningowego?

Zarys planu szkolenia to ustrukturyzowana rama, która identyfikuje cele, cele uczenia się i metody prowadzenia szkolenia.

Jakie są podstawowe elementy programu szkoleniowego?

Podstawowe elementy programu szkoleniowego obejmują cele i zadania, treść, metody instruktażowe, ocenę i ewaluację.

Jak napisać nowy szablon szkolenia dla pracowników?

Aby napisać szablon szkolenia nowego pracownika, zacznij od orientacji w kulturze firmy i opisz zasady, procedury i zadania specyficzne dla stanowiska.

Czy są dostępne bezpłatne szablony planów szkoleń dla pracowników?

Tak, wiele bezpłatnych szablonów planów szkoleń dla pracowników jest dostępnych online. Szukaj renomowanych źródeł i dostosuj szablony do konkretnych potrzeb biznesowych.

Jakie są 5 Etapy dobrego programu szkolenia pracowników?

The 5 kroki w dobrym programie szkolenia pracowników obejmują ocenę potrzeb szkoleniowych, zaprojektowanie planu szkolenia, przeprowadzenie szkolenia, ocenę szkolenia i przegląd planu szkolenia w razie potrzeby.