Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

20 sposobów, w jakie administrator HubSpot pomaga generować leady i przychody

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 sposobów, w jakie administrator HubSpot pomaga generować leady i przychody

Nie bądźmy tu beztroski – HubSpot stał się znacznie bardziej skomplikowany w ciągu ostatnich kilku lat. Rola administratora HubSpot nie jest już przyjemna; dla większości firm jest to konieczność.

Dziś możliwości HubSpot znacznie bardziej przypominają Salesforce niż Constant Contact. Większość firm korzysta tylko z niewielkiej części potężnego zestawu funkcji HubSpot, a administrator HubSpot może odblokować całą tę wartość i więcej.

Pytanie, przed którym stoi dziś wielu klientów HubSpot, brzmi: jak przekazać ten zasób naszemu zespołowi i skonfigurować wsparcie w sposób odnoszący się do naszych konkretnych portali HubSpot?

Dzisiaj rzucimy jasne światło na to pytanie.

Kim jest administrator HubSpot?

Administrator HubSpot lub administrator HubSpot to ktoś, kto pomaga Tobie i Twojej firmie uzyskać pełną wartość z inwestycji w HubSpot. Być może słyszałeś termin operacje przychodowe (RevOps) — rola administratora HubSpot jest częścią tego wysiłku i tego zespołu.

Mówiąc dokładniej, rozumieją potrzeby i wymagania zespołów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta i wspierają te potrzeby za pomocą funkcji HubSpot w każdym z portali HubSpot.

W dalszej części tego artykułu wymienimy 20 projektów, które administrator HubSpot może wykonywać dla Twojej firmy, abyś miał pełny obraz roli.

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebujemy administratora HubSpot?

Zanim przejdziemy do tych projektów, przyjrzyjmy się bliżej, czy administrator HubSpot jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Oto kilka sygnałów, że możesz potrzebować administratora HubSpot wcześniej niż później:

  • Twojemu obecnemu ekspertowi HubSpot (superadministratorowi) grozi odejście lub odejście. To pozostawia Cię bez nikogo, kto naprawdę zwróciłby uwagę na HubSpot.
  • Masz kilka osób w swoich portalach, które wprowadzają zmiany bez scentralizowanego systemu, procesu lub osoby, która mogłaby nadać sens, nadać priorytet i zorganizować wszystkie te zmiany.
  • W ciągu ostatnich kilku lat przejeżdżałeś przez agencje. Zwykle prowadzi to do bardzo zagraconych, niezorganizowanych i nieefektywnych portali, które sprawiają, że bieżąca praca HubSpot jest trudna, czasochłonna, kosztowna i nieefektywna.
  • Masz ludzi, którzy są dobrzy w HubSpot, ale mają też pracę na co dzień. Innymi słowy, są menedżerami marketingu, sprzedawcami lub przedstawicielami obsługi klienta. Czy nie powinni wykonywać pracy, za którą zapłaciłeś i pozwolić komuś innemu zająć się sprawami HubSpot? Ponadto kilku klientów powiedziało nam, że gdyby wykonali tę pracę, zajęłoby to cztery godziny, a wiedzą, że ktoś taki jak my może to zrobić w godzinę ze względu na nasze doświadczenie z HubSpot i szeroką gamą klientów. Ma sens, prawda?

Jeśli któryś z tych scenariuszy brzmi znajomo, oto lista projektów, które nasi administratorzy HubSpot regularnie wykonują dla klientów. Zacznijmy od najczęstszych rodzajów wsparcia.

1. Zapewnij wsparcie HubSpot na miejscu

Gdy korzystasz z HubSpot, prośby o zmiany pojawiają się niemal codziennie. Zmień tę etykietę w CRM, dodaj to pole w tym formularzu, zmień tę stronę w naszej witrynie, dodaj ten etap do tego potoku transakcji, zbuduj mi ten nowy pulpit nawigacyjny i tak dalej.

Prośby te narastają i zanim się zorientujesz, w HubSpot trzeba wykonać ogromną listę rzeczy i nie ma nikogo, kto mógłby to zrobić. Nadążaj za tymi prośbami, mając administratora HubSpot, który może wchodzić i wprowadzać te zmiany co tydzień.

Czasami te prośby są rzeczywistymi sytuacjami kryzysowymi. Czy w takich sytuacjach nie byłoby lepiej mieć kogoś, kto może wskoczyć, dokonać zmiany i zdjąć ją z talerza?

Teraz masz sposób na ciągłą aktualizację, aktualizację i optymalizację swojego portalu HubSpot

S.

2. Zapewnij ciągłe szkolenie w razie potrzeby

Wszyscy to słyszeliśmy: „Nie wiem, jak to zrobić w HubSpot”. Marketingowcy, handlowcy, pracownicy obsługi klienta, a nawet dyrektorzy mają rzeczy, które chcą robić, ale być może nigdy nie byli szkoleni, szkolenie było kilka miesięcy temu lub po prostu zapomnieli.

Posiadanie administratora HubSpot, który może przeprowadzać regularne mini-treningi, a nawet rozmawiać z kimś i przeprowadzać go przez to, może w znacznym stopniu zapewnić wszystkim aktualne informacje na temat korzystania z HubSpot, ograniczyć hałas wokół braku przeszkolenia, a nawet utrzymywać wyprzedzasz konkurencję, zatrudniając nowych ludzi.

Regularne comiesięczne sesje szkoleniowe HubSpot dla nowych i obecnych członków zespołu to świetny sposób, aby wszyscy byli na bieżąco i aktywni w HubSpot. Twój administrator powinien mieć możliwość wspierania tego typu inicjatyw.

3. Dokonuj regularnych aktualizacji i ulepszeń na swoich stronach internetowych

Jeśli prawidłowo zarządzasz swoją witryną, powinno to być coś, co robisz co tydzień. Ciągła optymalizacja strony internetowej jest kluczem do lepszych wyników wyszukiwania, lepszej konwersji, wyższego generowania potencjalnych klientów i lepszych doświadczeń odwiedzających.

Niektóre z tych zmian mogą być proste, podczas gdy inne mogą wymagać bardziej wszechstronnego zrozumienia HubSpot CMS.

Rekommenderad:  Jak generować leady na LinkedIn? Dowiedz się wszystkiego o tym tutaj

Dysponowanie administratorem HubSpot do obsługi tych zmian oznacza, że ​​możesz częściej wprowadzać więcej zmian, co poprawi prawie wszystkie aspekty działań marketingowych i generowania leadów.

4. Zainstaluj model oceniania potencjalnych klientów

Przejście do niektórych bardziej pośrednich projektów oznacza rozważenie punktacji leadów.

Ocena potencjalnych klientów może zmienić sposób, w jaki Twoi handlowcy podchodzą do potencjalnych klientów i potencjalnych klientów. Oceny ilościowe oparte na danych potencjalnych klientów, zarówno demograficznych, jak i behawioralnych, mogą pomóc przedstawicielom handlowym zrozumieć, którzy potencjalni klienci są bardziej skłonni do zamknięcia.

Jednak wprowadzenie modelu scoringu leadów do HubSpot wymaga trochę strategii, wdrożenia, a następnie ciągłej optymalizacji. Jest prawdopodobne, że początkowy model oceniania, który zbudujesz, będzie wymagał poprawek i dostosowań w miarę upływu czasu.

Twój administrator HubSpot powinien być w stanie przeprowadzić Cię przez część dotyczącą strategii, zająć się całą implementacją, zbudować raportowanie, a następnie zająć się optymalizacją, która nastąpi po tym, jak Twoi przedstawiciele zaczną wykorzystywać wynik do bezpośrednich działań sprzedażowych.

5. Zautomatyzuj pielęgnację leadów

Główną zaletą HubSpot jest możliwość maksymalnej automatyzacji. To wchodzi w grę, gdy widzisz, jak ludzie konwertują na formularzach z Twojej witryny. Nazywamy te osoby leadami kwalifikowanymi do celów marketingowych (MQL). Oznacza to, że są zainteresowani tym, co robisz, ale nie są jeszcze gotowi do rozmowy z przedstawicielem.

Chcesz je pielęgnować, ale nie kosztem cennego czasu twoich przedstawicieli. Zautomatyzowanie serii e-maili zachęcających do kontaktu, które następują po konwersji, pozwala podtrzymać rozmowę. Jeśli zrobisz to poprawnie, możesz proaktywnie przeprowadzić ich razem z Tobą przez proces zakupowy.

Gdy posuną się wystarczająco daleko, możesz wykorzystać wysiłki związane z pielęgnacją leadów, aby zachęcić do rozmowy sprzedażowej, co oznacza, że ​​udało Ci się wykształcić MQL w lead kwalifikowany do sprzedaży (SQL). Jest to jedna z najsilniejszych funkcji HubSpot, a jeśli nie używasz jej w ten sposób, administrator HubSpot może pomóc Ci zbudować, zainstalować i zarządzać tego typu działaniami związanymi z pozyskiwaniem leadów.

6. Zautomatyzuj kierowanie leadów

Większość zespołów sprzedaży ma wielu przedstawicieli, którzy są przypisani do terytorium, określonego zestawu kont, a nawet określonego rynku pionowego.

HubSpot umożliwia automatyczne kierowanie potencjalnych klientów w oparciu o różne logiki, a administrator HubSpot może to skonfigurować, monitorować i dostosowywać w czasie, aby zapewnić spójną i sprawiedliwą dystrybucję potencjalnych klientów w oparciu o reguły.

Zautomatyzowanie wszystkiego, co możliwe, oznacza, że ​​Twój zespół działa z najwyższą wydajnością, spędzając więcej czasu na rozmowach z potencjalnymi klientami i pracy ze sprzedażą, a mniej na zadaniach administracyjnych.

7. Zainstaluj i zoptymalizuj czat

Chcesz zamienić odwiedzających witrynę w potencjalnych klientów? Zainstaluj czat na swojej stronie internetowej. Zanim zbytnio się podekscytujesz, zdaj sobie sprawę, że zrozumienie, kto jest na jakiej stronie, na jakie pytania potrzebuje odpowiedzi i jak chcesz obsłużyć te prośby o czat, wymaga trochę pracy nad strategią.

Ale administrator HubSpot powinien być w stanie pomóc Ci zainstalować czat, skonfigurować bota czatu, kierować czaty do właściwych przedstawicieli i optymalizować czat w czasie, aby poprawić wydajność.

Mogą i powinni również dostarczać raporty na temat skuteczności czatu, podobnie jak inne działania związane z generowaniem potencjalnych klientów w ramach programu marketingowego.

8. Zidentyfikuj możliwości uzyskania przychodów z biletów serwisowych

Szukasz szybkiego dochodu od obecnych klientów? Następnie poproś administratora HubSpot, aby ulepszył sposób, w jaki HubSpot wyznacza trasy i odpowiada na prośby o bilety z usługi Hub.

Podobnie jak Twoja strona internetowa i inne inicjatywy marketingowe, proces ten powinien być regularnie przeglądany i optymalizowany tak samo często, aby Twoi klienci mieli równie niezwykłe doświadczenia, jak Twoi potencjalni klienci.

Na czym polega zautomatyzowana komunikacja związana z biletami serwisowymi? Kto się nimi zajmuje? Jaki jest przewidywany czas realizacji? W jaki sposób są one kierowane? To wszystko są pytania, nad którymi powinieneś popracować. Twój administrator HubSpot może następnie przejść do HubSpot i odpowiednio skonfigurować narzędzie.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​prawie zawsze stwarza to dodatkowe możliwości uzyskania przychodów, które można przeznaczyć na sprzedaż lub obsługę klienta, w zależności od procesu.

9. Zautomatyzuj działania następcze po sprzedaży

Tak jak zalecaliśmy automatyzację e-maili zachęcających potencjalnych klientów, sprzedaż może również wykonywać automatyczne działania następcze dla potencjalnych klientów.

Te sekwencje lub przepływy pracy mogą być wbudowane w HubSpot i zaplanowane do wysłania na podstawie określonych wyzwalaczy lub interwencji człowieka.

Ponownie chcesz zautomatyzować jak najwięcej, aby uzyskać pełną wartość z HubSpot i aby Twój proces sprzedaży był jak najbardziej spójny. E-maile z podziękowaniami, e-maile dotyczące następnego kroku, e-maile z referencjami — wszystkie można skonfigurować z wyprzedzeniem i uruchomić je automatycznie.

Rekommenderad:  Facebook oraz Instagram Dodaj powiadomienia ostrzegające, że śledzenie aplikacji pomaga w utrzymaniu bezpłatnych usług

10. Odkryj spostrzeżenia ukryte w Twoich danych

W rzeczywistości jest to ogromna i mało znana zaleta posiadania administratora HubSpot w swoim zespole. Trudno jest wiedzieć, co mówią dane, a w HubSpot jest ich tak dużo, że jednym z sekretów jest wiedza, na co patrzeć i kiedy na to patrzeć, a następnie ustalenie, co dokładnie ci mówią.

Ten samorodek informacji nazywamy wglądem. Te spostrzeżenia są kluczem do podejmowania proaktywnych działań w oparciu o dane dotyczące wydajności związanej z przychodami.

Ale odkrycie tych spostrzeżeń jest trudne. Wymaga doświadczenia i umiejętności. Twój administrator HubSpot powinien być w stanie to zrobić, dzieląc się z Tobą tymi spostrzeżeniami i pomagając Ci stworzyć kolejny zestaw działań, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i zwiększyć przychody.

11. Zoptymalizuj realizację kampanii

Podobnie jak powyższa optymalizacja witryny, Twoje kampanie również wymagają ciągłej optymalizacji. Zespół marketingowy może zidentyfikować te optymalizacje, ale wtedy ktoś musi wejść do HubSpot i je zainstalować.

Czy chcesz, aby robił to Twój zespół marketingowy, czy też chcesz, aby przeszedł do innych zadań związanych z marketingiem, podczas gdy ekspert HubSpot instaluje aktualizacje wydajniej?

Im bardziej optymalizujesz, tym lepsze wyniki. Ale jeśli nie masz zasobu w tyle za swoim zespołem marketingowym wykonującym instalację, te aktualizacje albo zajmą zbyt dużo czasu, aby je zainstalować, albo po prostu się spiętrzą. Żadne z nich nie jest optymalne, ponieważ spowolni twoją ścieżkę wzrostu.

12. Regularnie aktualizuj i aktualizuj swój CRM

Gdy aktywnie korzystasz z CRM, zawsze będą potrzebne aktualizacje i uaktualnienia. Dodaj to pole do naszego rekordu, wprowadź tę zmianę na etapach naszego procesu sprzedaży, zaimplementuj ten niestandardowy obiekt, który jest przeznaczony tylko dla naszej firmy, zainstaluj nowy potok dla nowego produktu lub usługi – hity wciąż nadchodzą.

Ponownie, im szybciej możesz wprowadzić te małe zmiany i je wykonać, tym lepiej będzie działać Twoja maszyna do generowania przychodów, tym szybciej będzie się obracał Twój cykl przychodów i tym lepiej Twoja firma będzie działać z perspektywy sprzedaży i przychodów.

13. Uważnie obserwuj swoje dane

To niedoceniana część doświadczenia HubSpot. Twoje dane to WSZYSTKO. Dane Twoich klientów i potencjalnych klientów są kluczowymi aktywami korporacyjnymi.

Dane te muszą być czyste, dokładne i jak najbardziej wyczerpujące.

To zwykła praca polegająca na usuwaniu duplikatów, eliminowaniu kontaktów, których nie można dostarczyć, upewnieniu się, że nie wysyłasz e-maili do osób, które zrezygnowały, i upewnieniu się, że Twój zespół sprzedaży działa z najlepszymi, najbardziej aktualnymi dostępnymi danymi.

Twój administrator HubSpot powinien dbać o to, aby każdy aspekt Twojej bazy danych był w 100% czysty każdego dnia, co tydzień i co miesiąc.

14. Popraw swój proces sprzedaży

Być może zauważyłeś tutaj pewien motyw, ale podobnie jak Twoja witryna i kampanie, powinieneś także aktywnie optymalizować i ulepszać swój proces sprzedaży. Oto podcast/wideocast z programu Co jest nie tak z przychodami? który wnika głęboko w to, jak możesz pracować nad procesem sprzedaży.

Gdy wymyślisz ulepszenia, będą one musiały zostać zainstalowane w HubSpot. Ponownie, im częściej wprowadzasz te małe zmiany regularnie, tym szybciej poprawi się cały proces. Oznacza to krótsze cykle sprzedaży i wyższe kursy zamknięcia.

Twój administrator HubSpot może wejść i szybko wprowadzić te zmiany, zapewniając ulepszenia potrzebne do osiągnięcia celów sprzedaży.

15. Popraw segmentację

Jedną z głównych zmian w marketingu w ciągu ostatnich kilku lat jest personalizacja, a to oznacza upewnienie się, że baza danych jest podzielona na segmenty w jak największym stopniu. Im więcej sposobów możesz podzielić i podzielić swoje dane, tym bardziej spersonalizowane będą Twoje kampanie i tym bardziej odpowiedni będzie przekaz.

Mieliśmy klientów personalizujących w oparciu o rolę, branżę, wyzwanie, a nawet platformę technologiczną. Dzięki odpowiedniej segmentacji ich danych w HubSpot reszta realizacji kampanii jest w rzeczywistości bardzo łatwa.

Jednak uzyskiwanie i utrzymywanie dokładnej i aktualnej segmentacji przy jednoczesnym dodawaniu nowych opcji segmentacji powinno być kluczową częścią tego, co administrator HubSpot robi dla Twojej firmy.

16. Wspieraj inicjatywy personalizacyjne

Trzymając się tego tematu, im bardziej osobisty zasięg, tym lepsze wyniki. Ale korzystanie z personalizacji w HubSpot może być trochę trudne. Nie mówimy tylko o Drogi Mike’u, ale raczej o zebraniu jak największej ilości informacji od potencjalnych klientów.

Oznacza to stosowanie progresywnego profilowania, aby z czasem potencjalni klienci dostarczali więcej danych osobowych. HubSpot pozwala zebrać podstawowe informacje na temat pierwszej konwersji potencjalnego klienta, a następnie, gdy wracają, możesz poprosić o dodatkowe informacje w sposób, który nie wyłączy potencjalnego klienta.

Rekommenderad:  iPhone Back Tap: fajna nowa funkcja w iOS 14, którą musisz wypróbować

Po uzyskaniu bardziej kompleksowego profilu potencjalnego klienta możesz zaprojektować bardziej spersonalizowane kampanie, tak aby ten wysiłek polegał na zbieraniu informacji, a następnie ich wykorzystywaniu. Oba kroki powinny być częścią tego, co administrator HubSpot robi dla Twojej firmy.

17. Zarządzaj uprawnieniami, buduj profile użytkowników i definiuj zespoły

HubSpot dodał mnóstwo dodatkowych funkcji związanych z konfiguracją dostępu. Obejmuje to przyznanie właściwym osobom odpowiedniego dostępu do przeglądania i edytowania danych. Oznacza to również tworzenie ról i zespołów, które mają podobne uprawnienia.

Należy to jednak skonfigurować i zarządzać tak, aby nowe osoby dołączające do HubSpot były dodawane do HubSpot i otrzymywały odpowiedni dostęp. Dostęp użytkowników powinien być regularnie weryfikowany. Gdy ludzie odchodzą lub zmieniają role, poświadczenia dostępu i uprawnienia muszą być monitorowane i dostosowywane w razie potrzeby.

Ponownie, powinieneś mieć administratora HubSpot, który może to zrobić szybko, zamiast kierownika marketingu, który może używać tych funkcji tylko sporadycznie i nie jest zaznajomiony ze wszystkimi nowymi opcjami w tym obszarze.

18. Zbuduj pulpity nawigacyjne

Funkcje raportowania i pulpitu nawigacyjnego w HubSpot są rozbudowane. Możesz zbudować dashboard z dowolnymi danymi z dowolnej części wszystkich Hubów. To dobrze, ale jest to również wyzwanie, ponieważ oznacza to, że Twój zespół może nie mieć doświadczenia z danymi i raportowaniem, aby skutecznie poradzić sobie z tym wysiłkiem.

Twój administrator HubSpot będzie miał doświadczenia w zakresie tworzenia raportów, danych i pulpitów nawigacyjnych od różnych klientów i powinien mieć możliwość podzielenia się tym doświadczeniem z Tobą w celu tworzenia pulpitów nawigacyjnych.

Pamiętaj, że pulpity nawigacyjne muszą dostarczać informacji. Jeśli pulpity nawigacyjne nie są używane, rozważ ich zamknięcie, aby zachować rozsądną głośność pulpitów nawigacyjnych.

19. Konfiguruj, monitoruj i naprawiaj wszelkie integracje

HubSpot może integrować się z wieloma innymi technologiami. Chociaż jest to dobre, te integracje i połączenia muszą być monitorowane. Czasami wymagają aktualizacji (jeśli używasz oprogramowania pośredniego), a czasami trzeba je zresetować, jeśli jedno z połączonych narzędzi zmieni swoje interfejsy API.

Często firmy dodają nowe narzędzia, a nowe integracje muszą zostać skonfigurowane i przetestowane. Nie lekceważ czasu potrzebnego do przetestowania obecnych i nowych integracji. Ponownie, powinien to zrobić administrator HubSpot, a nie ktoś z zespołu marketingowego, który może nie mieć dogłębnego doświadczenia w obsłudze takich projektów.

20. Bądź na bieżąco z nowymi funkcjami, wersjami beta i sposobami korzystania z HubSpot

HubSpot regularnie wprowadza nowe funkcje w szerokiej gamie produktów. Niemal niemożliwe jest bycie na bieżąco ze WSZYSTKIMI nowymi funkcjami. HubSpot ma przycisk aktualizacji produktu w oprogramowaniu, ale osobom nietechnicznym nadal trudno jest zrozumieć nowe funkcje i zrozumieć, czy są one istotne dla Twojej firmy.

Twój administrator HubSpot powinien śledzić te nowe funkcje, przedstawiać Ci nowe funkcje i prowadzić rozmowy na temat tego, jak i kiedy zacząć korzystać z nowych funkcji. Powinni również zajmować się wszelkimi szkoleniami związanymi z nowymi funkcjami i pomagać Ci być na bieżąco ze wszystkimi nowymi możliwościami.

Kwadrat 2 publikuje comiesięczny artykuł na blogu, który przedstawia nowe aktualizacje produktów, które są najbardziej istotne dla klientów, więc to również może być pomocne.

Jeśli zastanawiasz się nad którymś z tych typów projektów, ale wahasz się, czy je wdrożyć, ponieważ nie jesteś do końca pewien, jak to zrobić lub masz inne pilniejsze priorytety, skorzystanie z administratora HubSpot może być właściwym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

W rzeczywistości zalecamy, aby większość firm rozważyła zasoby administratora HubSpot. Zatrudnij na miejscu, skorzystaj z agencji lub zatrudnij podwykonawcę w niepełnym wymiarze godzin na telefon. Tak czy inaczej, jeśli właściwie użyjesz tego zasobu, zaprocentuje to większą liczbą potencjalnych klientów, większymi szansami sprzedaży i większą liczbą zamkniętych biznesów.