Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

2023 Chińskie statystyki i trendy w mediach społecznościowych Infografika

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 2023 Chińskie statystyki i trendy w mediach społecznościowych Infografika

Korzystanie z mediów społecznościowych stale rośnie na całym świecie, a Chiny nie są wyjątkiem. Z populacją użytkowników Internetu wynoszącą 650 milionów (prawie trzy razy więcej niż populacja całych Stanów Zjednoczonych) i cenzurą zabraniającą tym konsumentom udziału w sieciach społecznościowych, które dominują w reszcie świata pod względem popularności, Chiny zrobiły to, co nieuniknione i stworzyły własne platformy i sieci społecznościowe – niektóre, jak Tencent Weibo, mogą pochwalić się bazą użytkowników przekraczającą pół miliarda kont (dla porównania rozważ to Facebook ma wokół 2.7 miliardów użytkowników).

Znaczenie korzystania z tej ogromnej bazy użytkowników w celu uzyskania danych jest nie do przecenienia. W miarę jak międzynarodowe marki koncentrowały coraz większą część swoich wydatków na marketing cyfrowy na reklamach, treściach i promocjach w „głównych” sieciach społecznościowych, takich jak Facebook I Twitternadal istnieje duża szansa na nawiązanie kontaktu z chińskimi konsumentami za pośrednictwem ich własnych platform.

W Chinach 70% użytkowników mediów społecznościowych ma mniej niż 35 lat (30% ma od 26 do 30 lat), internauci spędzają w sieci od pięciu do sześciu godzin tygodniowo więcej niż Amerykanie i średnio prawie 90 minut dziennie w sieciach społecznościowych , a 38% konsumentów podejmuje decyzje o zakupie produktów na podstawie rekomendacji przeczytanych w sieciach społecznościowych.

Bez strategii społecznej specyficznej dla Chin, wszystkie te pieczołowicie opracowane hashtagi i bogactwo starannie wyselekcjonowanych treści pozostają niewidoczne i niesłyszalne dla populacji o niezwykłej sile nabywczej i skłonności do skakania po markach. Marki, które nie inwestują tam, gdzie chińscy użytkownicy spędzają czas, tracą kluczową okazję do nawiązania kontaktu i wpływania na decyzje zakupowe. I chociaż niektóre międzynarodowe marki z siedzibą w USA, takie jak Coca-Cola, są obecne w tych sieciach, przy ograniczonym czasie, budżetach marketingowych w mediach społecznościowych i biegłości w języku ojczystym (tylko Tencent Weibo oferuje pełny interfejs w języku angielskim), może to być wyzwaniem nawet dla dużych organizacji do zarządzania aktywnymi i znaczącymi rozmowami na całkowicie odrębnych chińskich platformach społecznościowych.

Dlatego tak ważne jest angażowanie tych użytkowników wszędzie tam, gdzie to możliwe — w tym we własnej witrynie internetowej marki.

Dane profilu klienta dostępne za pośrednictwem tych sieci są porównywalne z danymi, do których przywykliśmy uzyskiwać dostęp Facebook, Google i inne bardziej znane sieci, ale w niektórych przypadkach idzie znacznie dalej. Tencent Weibo, na przykład, pozwala na podanie informacji takich jak imię i nazwisko konsumenta, jego data urodzenia i płeć, ale udostępnia również dodatkowe punkty danych, takie jak aktualny adres, poziom wykształcenia, kod branżowy oraz to, czy użytkownik uczestniczy w witrynie pod swoim prawdziwym nazwiskiem (poziom weryfikacji zupełnie niespotykanej dla konsumentów w innych sieciach społecznościowych). Zarówno Tencent Weibo, jak i Tencent QQ oferują szczegółowe dane z wykresów społecznościowych, które umożliwiają marketerom wykorzystanie sieci fanów i obserwujących ich docelowych odbiorców.

Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych programów do zarządzania mediami społecznościowymi, przejdź do naszej recenzji Sendible

Mamy dla Ciebie jeszcze więcej statystyk!

Facebook Statystyki na żywo

Statystyki marketingu afiliacyjnego

Statystyki LinkedIna

Statystyki małych firm

Statystyki marketingu wideo

Statystyki marketingu mobilnego

Statystyki WordPressa

Statystyki Ubera

Instagram Statystyki

YouTube Statystyki

Statystyki blogowania

Twitch Statystyki

Statystyki Magento

Statystyki Joomli

Statystyki internetowe

Statystyki nazw domen

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.

Nazywam się Jamie Spencer i spędziłem ostatnie 10 lat na budowaniu blogów zarabiających pieniądze. Po coraz zmęczony 9-5, dojeżdżając do pracy i nigdy nie widząc mojej rodziny, zdecydowałem, że chcę wprowadzić pewne zmiany i założyłem swojego pierwszego bloga. Od tego czasu założyłem wiele niszowych blogów, które odniosły sukces, a po sprzedaży mojego bloga survivalowego postanowiłem uczyć innych ludzi, jak robić to samo.

Table of Contents