Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

21 legalnych zleceń transkrypcji z domu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 21 legalnych zleceń transkrypcji z domu

Jeśli szukasz pracy związanej z pisaniem online, transkrypcja to praca z domu, w której ludzie zamieniają swoje umiejętności na dolary.

W tym poście dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o pracy w domu jako transkrypcjonista. Mamy również listę zadań związanych z transkrypcją, które możesz wykonywać w domu.

Co to jest transkrypcja?

Transkrypcja to proces pobierania na żywo lub nagranego pliku audio i przekształcania go w dokument pisemny. Dźwięk może pochodzić z wykładów, wywiadów, kazań, podcastów, seminariów internetowych, filmów lub dowolnej innej formy nagranej mowy.

Dlaczego ludzie konwertują te nagrania na tekst?

Niektórzy profesjonaliści są zbyt zajęci, aby pisać swoją pracę, więc używają transkryptorów.

Osoby niedosłyszące mogą potrzebować napisów lub pisemnej dokumentacji, aby zrozumieć, co dzieje się w filmie lub programie telewizyjnym. Transkrypcjoniści tworzą dokumenty i podpisy, aby pomóc tym ludziom.

Innym powodem są osobiste preferencje. Załóżmy, że właściciel firmy nagrywa film, ale wielu jego klientów woli czytać niż oglądać film. Dokonują transkrypcji wideo na pisemną transkrypcję, aby klienci mogli korzystać z treści w pożądanym formacie.

Typy transkrypcji

Istnieją trzy główne specjalizacje: transkrypcja ogólna, prawnicza i medyczna.

Transkrypcja ogólna

Jak sama nazwa wskazuje, ogólna transkrypcja nie koncentruje się na żadnej konkretnej niszy. Zamiast tego wymaga konwersji wszelkiego rodzaju plików audio, takich jak nagrania biznesowe, wywiady i rozmowy telefoniczne na tekst. W ogólnej transkrypcji nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza ani terminologia z przedmiotów.

Czasami ludzie potrzebują nagrań prawnych przepisanych na dokumenty pisemne. Mogą to być postępowania sądowe prowadzone przez sędziów, prawników lub adwokatów. Jako prawniczy transkrypcjonista musisz znać terminologię prawniczą i tworzyć pracę bez żadnych błędów, aby skutecznie pracować nad tego typu transkrypcją.

Transkrypcja medyczna

Podobnie jak prawnicy, osoby dokonujące transkrypcji w branży medycznej dokonają transkrypcji plików audio dla lekarzy, chirurgów, psychiatrów i dietetyków, którzy potrzebują przekonwertować swoje nagrania na dokumenty pisemne. Transskrybenci medyczni muszą znać terminologię medyczną i akronimy, które są powszechne w dziedzinie medycyny.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę na temat transkrypcji medycznej, jest to, że popyt i stawki płac dla transkrypcjonistów medycznych spadły, ponieważ placówki medyczne przeszły na elektroniczną dokumentację medyczną. Nie polecam tej ścieżki kariery, ponieważ transkrypcja medyczna to wymierająca dziedzina.

Kwalifikacje potrzebne do pracy przy transkrypcji

Jeśli masz odpowiednie umiejętności i wiedzę, zlecenia transkrypcji online są świetną okazją do pracy z domu! Oto kwalifikacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć pracę jako osoba dokonująca transkrypcji.

Perfekcyjna znajomość języka angielskiego

Jest to oczywiste. Poprawna interpunkcja, pisownia i gramatyka są niezbędne, aby być transkrybentem. Krótko mówiąc, za wszelką cenę należy unikać drobnych błędów, takich jak mylenie „to” z „jego” lub niewiedza, kiedy użyć przecinka lub dwukropka. Wreszcie zaletą jest rozróżnienie między amerykańskimi i brytyjskimi poleceniami języka angielskiego.

Umiejętności uważnego słuchania

Rodzaje dźwięku, które napotkasz podczas transkrypcji, będą się znacznie różnić pod względem jakości, akcentu, szybkości i złożoności. W związku z tym należy uważnie słuchać i odpowiednio dobierać słowa.

Dobre umiejętności badawcze

W niektórych przypadkach możesz otrzymać dźwięk, który zawiera słowa w języku innym niż angielski lub słowa, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Aby stworzyć dokładny skrypt, konieczne będzie wyszukanie kilku słów. Często nazwy miast, osób i rzeczy mogą być niewyraźne w dźwięku. Poświęcając dodatkowy czas na badanie niewiadomych, poprawisz jakość i akceptowalność swojej pracy.

Szybka i dokładna maszynistka

Gdy jesteś transskrybentem, szybkość ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Transkrypcja jednego pliku audio może dać setki, a czasem nawet tysiące słów. Aby odnieść sukces, będziesz potrzebować szybkości pisania co najmniej 40-60 WPM (słów na minutę) dla większości zadań transkrypcji. Im szybciej możesz pisać, tym więcej pieniędzy możesz zarobić w większości przypadków. Należy jednak pamiętać, że prędkość nie powinna wpływać na dokładność.

Wymagany sprzęt i szkolenie

Jeśli dobrze znasz język angielski i szybko i dokładnie piszesz na maszynie, możesz nauczyć się transkrypcji bez brania udziału w kursie. Jeśli twój angielski, gramatyka i umiejętności pisania na klawiaturze są zardzewiałe, udział w kursie online może pomóc ci przygotować się do tej kariery. Aby uzyskać transkrypcję medyczną i prawną, musisz wziąć udział w kursie, aby nauczyć się właściwej terminologii.

Rekommenderad:  Groww uruchamia „Ab India Karega Invest” — inicjatywę edukacji finansowej w 52 indyjskich miastach

Polecam kursy Transcribe Anywhere, jeśli jesteś zainteresowany nauką ogólny Lub transkrypcja prawna.

Porozmawiajmy o innym sprzęcie potrzebnym do pracy jako transkrypcjonista:

Ile płacą transkrypcje?

Zasadniczo opłata za transkrypcję jest obliczana na podstawie godziny lub minuty dźwięku. Według PayScale.com, mediana wynagrodzenia osoby dokonującej transkrypcji wynosi 15,38 USD. Oczywiście możesz zarobić więcej w zależności od jakości, szybkości i rodzaju transkrypcji, którą wykonujesz. Jedną z zalet pracy związanej z transkrypcją jest to, że możesz ustawić własny harmonogram i pracować o każdej porze dnia i nocy, o ile dotrzymasz terminów.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy transkrypcji, jest to, że jeśli jest napisane, że płacisz za minutę audio, nie jest to to samo, co za przepracowaną minutę. Tyle czasu zajmuje Ci napisanie jednej minuty audio. Według profesjonalnego transkrybenta, Lisa Millsdoświadczeni transkrypcjoniści zwykle mają 3-Do-1 szybkość przetwarzania, co oznacza, że ​​napisanie jednej minuty dźwięku zajmuje im trzy minuty. Początkujący mogą spodziewać się wolniejszego tempa przetwarzania, ale dzięki praktyce możesz zwiększyć szybkość pisania i doskonalić umiejętności słuchania.

Gdzie znaleźć legalne zlecenia transkrypcji z domu

Jeśli chcesz pracować w domu, zajmując się transkrypcją, istnieje wiele firm zajmujących się transkrypcją. Wiele firm z tej listy będzie wymagać od Ciebie zdania testu umiejętności, zanim będziesz mógł rozpocząć pracę nad projektami. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że większość prac związanych z transkrypcją jest przeznaczona dla niezależnych wykonawców, co oznacza, że ​​jesteś odpowiedzialny za płacenie podatków od samozatrudnienia. Pamiętaj, aby zapoznać się z zaletami i wadami takiego układu pracy.

Oto 21 legalnych zleceń transkrypcji online do sprawdzenia.

1. Globalny AccuTran

AccuTran Global zatrudnia niezależnych wykonawców mieszkających w Ameryce Północnej do transkrypcji, stenografii i napisów w wielu branżach. Będziesz potrzebować doskonałych umiejętności komunikacyjnych i własnego sprzętu. Według ich strony internetowej wynagrodzenie zależy od długości połączenia, zaczynając od 75 USD za wydarzenia trwające do godziny.

 • AccuTran Global otrzymuje 3.8-gwiazda ocena na Glassdoor.

2. AlphaSights

AlphaSights zatrudnia zdalnych tłumaczy językowych i ogólnych transkrybentów z całego świata. Te stanowiska wymagają co najmniej pięcioletniego doświadczenia z dokładnością 98%-99%. Musisz przejść ocenę i sprawdzenie przeszłości kryminalnej.

3. Appen

Appen zatrudnia niezależnych współpracowników na całym świecie do wykonywania krótkich zadań, takich jak kategoryzowanie mediów społecznościowych, transkrypcja dźwięku, moderowanie treści i nie tylko. Według Glassdoor.com niezależni kontrahenci zarabiają średnio 11 dolarów na godzinę.

4. Codzienna transkrypcja

Daily Transcription zatrudnia niezależnych transkrypcjonistów, autorów napisów i dwujęzycznych hiszpańskich transkrypcjonistów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Stawki początkowe wynoszą $00,75-$00,85 za minutę dźwięku, a najlepsi transkrypcjoniści zarabiają od 350 do 950 USD tygodniowo. Musisz zdać quiz gramatyczny i test transkrypcji w swojej dziedzinie wiedzy. Płatności są dokonywane co tydzień czekiem.

 • Codzienna transkrypcja dostaje 3.8-gwiazda ocena na Glassdoor.

5. eScribers

eScribers zatrudnia prawników dokonujących transkrypcji, korektorów i reporterów stenograficznych ze wszystkich stanów z wyjątkiem Kalifornii i Massachusetts. Będziesz pracować jako niezależny wykonawca w tych rolach, a płatności są dokonywane za pośrednictwem bezpośredniego depozytu. eScribers zatrudnia początkujących, więc jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia, jest to dobra okazja, aby zmoczyć stopy.

6. FlexJobs

FlexJobs to tablica ofert pracy, która oferuje elastyczne i zdalne oferty pracy. To, co podoba mi się w tej tablicy ogłoszeń, to to, że ręcznie sprawdzają wszystkie swoje oferty pracy, więc nigdy nie musisz się martwić, że wpadniesz w oszustwo. Chociaż FlexJobs pobiera niewielką opłatę członkowską, oferuje swoim członkom wiele przywilejów i korzyści. W chwili pisania tego tekstu mieli na swojej stronie 137 zadań transkrypcji!

 • FlexJobs ma Ocena + z Biurem Lepszego Biznesu.

7. Transkrypcja GMR

GMR Transcription zatrudnia amerykańskich tłumaczy ogólnych, hiszpańskich tłumaczy i transkrybentów oraz tłumaczy przysięgłych. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, ale musisz zdać test transkrypcji. Według ich strony internetowej transkrypcjoniści i tłumacze zarabiają około $1,000-$3000 zł miesięcznie w zależności od zakresu prac.

 • Transkrypcja GMR dostaje 4.5-gwiazda ocena na Glassdoor.
Rekommenderad:  Co-Train Space, alternatywa trenowania ze znajomymi bez wychodzenia z domu

8. GoTranscript

GoTranscript zatrudnia transkrybentów i tłumaczy z całego świata! Transkrypcjoniści zarabiają do $00,60 za minutę audio, a najlepiej zarabiający zarabiają $1215 miesięcznie. Aby ubiegać się o to zadanie transkrypcji, musisz wypełnić wniosek i zdać przykładowy test transkrypcji. Płatność przechodzi przez PayPal lub Payoneer w każdy piątek.

9. Szczęśliwy Skryba

Happy Scribe zatrudnia niezależnych transkrybentów, autorów napisów i tłumaczy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Kanady, Kenii i Filipin. Doświadczenie nie jest wymagane, ale musisz zdać test oceniający, aby udowodnić swoje umiejętności. Osoby dokonujące transkrypcji zarabiają €00,90 za minutę dźwięku, a najlepiej zarabiający zarabiają €3,000 miesięcznie. Płatności wychodzą co dwa tygodnie za pośrednictwem Wise.

10. VIQ Rozwiązania

VIQ Solutions, dawniej Net Transcripts, świadczy poufne usługi transkrypcji i tłumaczeń dla organów ścigania. Zatrudniają wielu różnych transkrypcjonistów, którzy mają doświadczenie w specjalistycznej transkrypcji. W tych rolach będziesz pracować jako niezależny wykonawca, a płatności są dokonywane dwa razy w miesiącu za pośrednictwem bezpośredniego przelewu. Zatrudniają we wszystkich 50 stanach z wyjątkiem Massachusetts, Illinois i Kalifornii.

 • VIQ Solutions otrzymuje 3.5-gwiazda ocena na Glassdoor.

11. Transkrypcje produkcyjne

Production Transcripts sporadycznie zatrudnia bardzo biegłych, doświadczonych niezależnych transkrybentów z USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tej firmy i nie ma ona oceny w Glassdoor, więc jeśli chcesz dołączyć do ich zespołu, warto przeprowadzić bardziej szczegółowe badania.

12. QuickTate

QuickTate zatrudnia niezależnych transkrypcjonistów do transkrypcji wiadomości poczty głosowej, listów, plików prawnych i medycznych, rozmów telefonicznych i innych rodzajów plików audio. Ogólni transkrybenci zarabiają $00,0025 za słowo, a transkrybenci medyczni zarabiają $00,0050 za słowo. Płatności są realizowane w każdy poniedziałek za pośrednictwem systemu PayPal. Na tym stanowisku musisz zdać test oceniający i sprawdzenie przeszłości kryminalnej, które kosztuje 20 USD. Będziesz także potrzebować programu Excel i Express Scribe Pro.

 • QuickTate ma 2.8-gwiazda rating na Glassdoor, więc dokładnie zbadaj tę firmę przed złożeniem wniosku.

13. ks

Rev zatrudnia niezależnych transkrybentów, autorów napisów i tłumaczy ze Stanów Zjednoczonych (wszystkie stany z wyjątkiem Kalifornii), Australii, Kanady, Irlandii, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Transkrypcjoniści zarabiają $00,30-$10,10 za minutę audio, osoby z napisami zarabiają $00,54-$10,10 za minutę wideo, a tłumacze zarabiają $10,50-$30,00 za minutę audio/wideo. Płatności są rozdzielane co tydzień za pośrednictwem systemu PayPal, a przed rozpoczęciem pracy należy zdać test gramatyczny i dostarczyć próbkę transkrypcji. Jednak zatrudniają początkujących.

 • Rev otrzymuje a 4-gwiazda ocena na Glassdoor.

14. Skryba

Scribie zatrudnia niezależnych transkrybentów z dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi i doskonałą znajomością języka angielskiego. Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia na tym stanowisku, ale musisz zdać test i uzyskać za ich pośrednictwem certyfikat. Zapłata wynosi $5-20 USD za godzinę audio, a płatności przechodzą przez PayPal. Chociaż nie są to duże pieniądze, może to być dobry sposób dla początkujących na zdobycie doświadczenia w tej dziedzinie.

15. Mów i pisz

Firma SpeakWrite z siedzibą w Austin zatrudnia prawników i ogólnych transkrypcjonistów. Przed złożeniem wniosku musisz zdać test pisania z prędkością 60 WPM i dokładnością 90%. SpeakWrite zatrudnia we wszystkich stanach z wyjątkiem Kalifornii i Kanady, a osoby zajmujące się transkrypcją potrzebują jednego roku doświadczenia. Według ich strony internetowej, najlepiej zarabiający zarabiają $3400 miesięcznie.

 • SpeakWrite dostaje 2.6-gwiazda ocenę na Glassdoor, więc przeczytaj recenzje, aby rozważyć zalety i wady współpracy z nimi.

16. Mowa

Speechpad oferuje firmom usługi tworzenia napisów, tłumaczeń i transkrypcji. Zatrudniają transkrybentów i tłumaczy z całego świata. Według strony internetowej transkrybenci zarabiają $00,25-$20,50 za minutę audio, tłumacze zarabiają $20,00-$50,00 za minutę dźwięku, a płatności wychodzą dwa razy w tygodniu. Aby ubiegać się o te stanowiska, musisz biegle władać językiem angielskim, mieć doskonałe umiejętności gramatyczne i pisać co najmniej 40 WPM.

17. Telenotatki

Telenotes to CRM dla sprzedawców, a częścią jego oferty są usługi transkrypcji. W przypadku tych niezależnych ról kontraktowych musisz mieszkać w Utah, być w stanie pisać 70 słów na minutę i mieć doskonałe umiejętności ortograficzne i gramatyczne. Większość prac związanych z transkrypcją można wykonać między godz 8:00 rano do 800:00, ale od transkrypcji oczekuje się pracy na jedną nocną zmianę w tygodniu, począwszy od godz 9:00 wieczorem. Stawka początkowa wynosi 11,00 USD za godzinę przez pierwsze 60 dni. Chociaż na tym stanowisku nie jest wymagane doświadczenie, oczekuje się, że zdasz test pisania na klawiaturze podczas procesu aplikacyjnego.

 • Telenotes otrzymuje ok 4.9-gwiazda ocena na Glassdoor.
Rekommenderad:  Jak te najlepsze marki świętowały miesiąc dumy

18. Tygrysica

Tigerfish zatrudnia elitarnych transkrybentów do pracy nad projektami transkrypcji ogólnych, medycznych, prawnych, technicznych i finansowych. Musisz pobrać trzy pliki MP3 na swój komputer i dokonać ich transkrypcji na potrzeby swojej aplikacji. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tej pracy, ale wygląda na to, że możesz pracować w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin.

 • Tigerfish dostaje 5-gwiazda ocena na Glassdoor; jednak mają tylko jedną recenzję.

19. Transkrybuj mnie

TranscribeMe oferuje usługi transkrypcji i tłumaczeń dla wielu branż, w tym medycznej i edukacyjnej. Aby ubiegać się o transkrypcję, musisz mieć co najmniej 18 lat, mieć ważne konto PayPal, komputer i szybkie łącze internetowe oraz zdać egzamin wstępny z języka angielskiego. Wynagrodzenie początkowe wynosi 15–22 USD za godzinę audio, a najlepiej zarabiający zarabiają $2200 miesięcznie. Wyższe płatności są dostępne w obszarach specjalistycznych, takich jak transkrypcje medyczne i prawne.

 • TranscribeMe otrzymuje 3.6-gwiazda ocena na Glassdoor.

20. Divy transkrypcyjne

Transkrypcja Divas zatrudnia transkrypcjonistów ze wszystkich stanów z wyjątkiem Alaski, Arkansas, Kalifornii, Connecticut, Delaware, Georgii, Hawajów, Illinois, Indiany, Kansas, Luizjany, Maine, Maryland, Massachusetts, Nebraski, Nevady, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Ohio , Oregon, Portoryko, Rhode Island, Tennessee, Utah, Vermont, Waszyngton lub Wirginia Zachodnia. W tej roli będziesz pracować jako niezależny wykonawca, a stawki płacą średnio $10,23 za minutę dźwięku.

21. Ubiqus

Ubiqus, dawniej Verbal Ink, zatrudnia niezależnych transkrypcjonistów, copywriterów, korektorów, redaktorów i tłumaczy ze Stanów Zjednoczonych. Do tej roli musisz być szybką i dokładną maszynistką z doskonałymi umiejętnościami słuchania i zamiłowaniem do badań. Musisz zdać test, zanim będziesz mógł przyjmować zadania.

Wniosek

Mamy nadzieję, że masz lepsze pojęcie o tym, na czym polega praca nad transkrypcją i ile możesz zarobić jako osoba dokonująca transkrypcji. Jak widać, jest to doskonała kariera dla początkujących, którzy nie mają lat doświadczenia w transkrypcji ani dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Transkrypcja to również świetna praca dla mam, ponieważ możesz pracować małymi krokami o każdej porze dnia. Podczas gdy wynagrodzenie jest zwykle niższe, jeśli doskonalisz swoje umiejętności i szybkość oraz uczysz się specjalizacji, możesz generować wyższe wypłaty.

Jeśli szukasz więcej firm, które zatrudniają transkrybentów do pracy w domu, sprawdź to masywna lista firm z Lisa Mills, zawiera 60 legalnych firm transkrypcyjnych!

Czy jesteś zainteresowany pracą w domu jako transkrybent? Nie jesteś pewien, czy posiadasz odpowiednie umiejętności? Sprawdź Transcribe Anywhere’s siedmiolekcyjny darmowy minikurs tutaj.

Pierwotnie opublikowano 25 sierpnia 2015 r. Treść zaktualizowano we wrześniu 2023 r.

Sheeroh Kiarie jest mamą pracującą w domu, która pracuje jako transkrybentka i blogerka. Jest pasjonatem freelancingu online. Prowadzi blog na workonlinekenya.com, a jej celem jest dostarczanie innym pomocnych informacji na temat pracy online i doświadczeń zdobytych podczas pracy online.