Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

23 najlepsze serwisy społecznościowe, które warto rozważyć dla swojej firmy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 23 najlepsze serwisy społecznościowe, które warto rozważyć dla swojej firmy

Jasne, jest Facebook, YouTubeI Instagram – ale czy istnieją inne serwisy społecznościowe, z których warto korzystać, aby rozwijać swój biznes?

W skrócie: Tak.

A jest ich mnóstwo.

Prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o niektórych serwisach społecznościowych z tej listy – mimo że tak setki milionów użytkowników.

To dużo potencjalnych klientów.

Od zagranicznych gigantów po kolejną wielką rzecz, ta lista najpopularniejszych serwisów społecznościowych otworzy Ci oczy na zupełnie nowy świat online, który możesz wykorzystać do promowania swojej firmy.

Brać się do rzeczy.

Zanim przejdziemy do ciekawostek, oto lista 23 najpopularniejszych serwisów społecznościowych w 2021 r., uszeregowanych według liczby aktywnych użytkowników miesięcznie:

 1. Facebook – 20,32 miliarda
 2. YouTube – 1.9 Miliard
 3. WhatsApp – 1.6 Miliard
 4. Posłaniec – 1.3 Miliard
 5. WeChat – 10,01 miliarda
 6. Instagram – 1 Miliard
 7. QQ – 807 milionów
 8. Strefa Q – 532 miliony
 9. TikTok – 500 milionów
 10. Sina Weibo – 462 miliony
 11. Tumblr – 437 milionów
 12. Reddit – 430 milionów
 13. Twitter – 330 milionów
 14. LinkedIn – 303 miliony
 15. Duban – 300 milionów
 16. Baidu Tieba – 300 milionów
 17. Snapchat – 287 milionów
 18. Viber – 260 milionów
 19. Pinterest – 250 milionów
 20. Niezgoda – 250 milionów
 21. Telegram – 200 milionów
 22. Linia – 165 milionów
 23. Średni – 60 milionów

W większości najlepsze serwisy społecznościowe na świecie należą do jednej z dwóch grup: Wschodu i Zachodu.

Dlatego na potrzeby tego artykułu przyjrzymy się najpierw zachodnim serwisom społecznościowym, zanim zwrócimy uwagę na szybko rozwijające się wschodnie serwisy społecznościowe.

W 2021 roku na Zachodzie dostępnych jest niezliczona ilość serwisów społecznościowych. Ale które z nich mają najwięcej użytkowników i które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom marketingowym w mediach społecznościowych?

Oto 15 najlepszych zachodnich serwisów społecznościowych w 2021 r., które warto rozważyć dla swojej firmy.

1. Facebook – 20,60 miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie

Facebook to największy portal społecznościowy na świecie, z którego regularnie korzysta ponad dwa miliardy osób.

Aby spojrzeć na to z perspektywy, to jest trzecią całej populacji świata.

Szalony, prawda?

Ale z platformy korzystają nie tylko osoby prywatne. Jest więcej niż 65 milionów firm za pomocą Facebook strony biznesowe.

Poza tym jest ich więcej niż sześć milionów firm za pomocą Facebook reklama.

Jako największy portal społecznościowy na świecie, Facebook to bezpieczny wybór dla każdej firmy, która chce zwiększyć sprzedaż dzięki marketingowi e-commerce.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz odzież męską, czy sprzęt do nurkowania, na tej platformie mediów społecznościowych z pewnością znajdziesz swoją grupę docelową.

2. YouTube – 2 Miliard aktywnych użytkowników miesięcznie

YouTube Portale społecznościowe

YouTube jest drugim co do wielkości portalem społecznościowym na świecie, z prawie dwoma miliardami użytkowników oglądających ponad miliard godzin wideo codziennie.

Na szczęście to nie miliard godzin filmów o kotach.

Dzisiaj, YouTube jest przepełniony wysokiej jakości treściami niezależnych twórców i marek, które wykorzystują platformę do pogłębiania relacji z klientami.

W rezultacie ta platforma mediów społecznościowych jest koniecznością dla każdej firmy zainteresowanej wykorzystaniem siły marketingu wideo.

Ale to nie wszystko.

Warto to też zauważyć YouTube jest często uważana za drugą co do wielkości wyszukiwarkę po swojej firmie macierzystej Google.

Z tego powodu powinieneś zoptymalizować swój YouTube filmy i kanał, aby zwiększyć liczbę bezpłatnych wyświetleń.

Wreszcie, możesz także rozwijać swój biznes YouTube reklama.

3. WhatsApp – 1.6 Miliard aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny społecznościowe WhatsApp

WhatsApp to aplikacja do przesyłania wiadomości, której właścicielem jest Facebook z więcej niż 1.6 miliardów użytkowników w ponad 180 krajach na całym świecie.

Podobnie jak większość najpopularniejszych serwisów społecznościowych, WhatsApp pierwotnie pozwalał użytkownikom komunikować się z rodziną i przyjaciółmi. Jednak dziś ta platforma mediów społecznościowych zapewnia również możliwości biznesowe.

W rzeczywistości ma nawet swój własny dedykowany Aplikacja biznesowa WhatsApp.

Ta aplikacja umożliwia małym firmom utworzenie profilu biznesowego na platformie, którego można następnie używać do zapewniania obsługi klienta, komunikowania się z klientami, a nawet wysyłania klientom aktualizacji o ich zakupach.

W miarę rozwoju firmy możesz uaktualnić do Biznesowe API WhatsApp aby uzyskać dostęp do większej liczby narzędzi i funkcji.

4. Posłaniec – 1.3 Miliard aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny społecznościowe Messengera

Facebook-owned Messenger jest bardzo podobny do WhatsApp.

Kluczowa różnica między tymi dwiema platformami mediów społecznościowych polega na tym, że WhatsApp jest samodzielną platformą, podczas gdy Messenger jest w pełni zintegrowany Facebookgłówna usługa.

Teraz, gdy aplikacje do przesyłania wiadomości wyprzedziły tradycyjne platformy mediów społecznościowych, warto rozważyć Messengera dla swojej firmy.

Poza tym to nie tylko dostęp do Messengera 1.3 miliardów aktywnych użytkowników, co sprawia, że ​​jest to atrakcyjna okazja dla firm.

Messenger ma znacznie więcej funkcji niż WhatsApp.

Ten topowy portal społecznościowy zapewnia szereg potężnych narzędzi biznesowych, takich jak reklamy w Messengerze i chatboty.

Rekommenderad:  Nowe emoji, które pojawią się na iOS i macOS w 2020 roku, to m.in. ninja, herbata bąbelkowa, bumerang i nie tylko

To sprawia, że ​​Messenger jest idealny do pozyskiwania i pielęgnowania nowych potencjalnych klientów.

5. Instagram – 1 Miliard aktywnych użytkowników miesięcznie

Instagram Portale społecznościowe

Instagram to multimedialny serwis społecznościowy, którego właścicielem jest również Facebook. Ta platforma mediów społecznościowych po raz pierwszy eksplodowała na rynku dzięki oszałamiającym filtrom zdjęć.

Obecnie pełni również funkcję gospodarza Instagram historie, Instagram Na żywo i IGTV – nowa funkcja dla długich treści wideo, która wydaje się być zaprojektowana do przyjmowania YouTube.

Z ponad miliardem użytkowników, Instagram stwarza niesamowitą okazję dla firm. Jeśli myślisz o spróbowaniu influencer marketingu, Instagram okazała się najskuteczniejszą platformą.

Marki mogą zacząć od skonfigurowania i optymalizacji Instagram profil biznesowy. Zapewni to dostęp do mnóstwa dedykowanych funkcji biznesowych, w tym Instagram Spostrzeżenia i Instagram Zakupy.

Istnieje również sposób na zaplanowanie Instagram posty, które pomogą Ci zwiększyć produktywność.

6. Tumblr – 437 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Serwisy społecznościowe Tumblr

Tumblr to kolejny popularny serwis społecznościowy do mikroblogowania z ponad 437 milionami użytkowników.

Platforma mediów społecznościowych umożliwia udostępnianie tekstu, zdjęć, filmów, plików GIF, klipów audio, linków i nie tylko.

I podobnie jak wszystkie najpopularniejsze serwisy społecznościowe wymienione do tej pory na tej liście, Tumblr zawiera treści na każdy temat, niszę i zainteresowania, jakie można sobie wyobrazić.

Tumblr pozwala również dostosować wygląd bloga. Z tego powodu wielu użytkowników decyduje się na używanie swojego konta Tumblr jako swojej strony internetowej.

Ta witryna społecznościowa szczególnie lubi kreatywne memy – pamiętaj więc o włączeniu tego typu treści do swojej strategii treści Tumblr.

7. Reddit – 430 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych Reddit

Reddit nazywa się „Pierwszą stroną Internetu” i różni się nieco od większości popularnych serwisów społecznościowych. Ta platforma mediów społecznościowych łączy wiadomości społecznościowe, treści internetowe, forum i centrum sieci społecznościowych.

Reddit składa się z „subredditów”, które są jak dedykowane fora poświęcone określonemu tematowi. Użytkownicy mogą przesyłać pytania lub treści do każdego subreddita, aby inni użytkownicy głosowali w górę lub w dół.

Ten serwis społecznościowy może być trudny dla firm.

Użytkownicy Reddit przedkładają społeczność i wkład nad indywidualność i autopromocję. W rezultacie najlepiej jest nauczyć się podstaw, zanim użyjesz Reddit do promowania swojej firmy.

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie korzystania z Reddit dla biznesu jest użycie Reklama Reddita.

8. Twitter – 330 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Twitter Portale społecznościowe

Twitter to popularna na Zachodzie platforma mediów społecznościowych do mikroblogowania.

Jeden z TwitterKluczowym wyróżnikiem jest skupienie się na informacjach i rozrywce w czasie rzeczywistym. W rezultacie jest to doskonałe miejsce dla użytkowników do interakcji i bycia na bieżąco z wiadomościami, rozrywką, sportem, polityką i nie tylko.

Istnieje niezliczona ilość sposobów użycia Twitter dla biznesu.

Witryna społecznościowa to świetne miejsce do rozwijania liczby obserwujących online. Możesz także korzystać z serwisu społecznościowego do relacji z klientami, reklamy i nie tylko. Plus, TwitterZaawansowane wyszukiwanie doskonale nadaje się do badania rynku.

Istnieją również dedykowane narzędzia biznesowe, takie jak Twitter analityka.

9. LinkedIn – 303 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych LinkedIn

LinkedIn to najlepszy portal społecznościowy do marketingu między firmami.

Do tego końca, 92 procent marketerów B2B wolisz korzystać z platformy niż ze wszystkich innych i aż ogrom 80 procent leadów marketingowych B2B w mediach społecznościowych pochodzą z LinkedIna.

Po prostu pomyśl o tym jak Facebook dla twojej kariery.

Profile LinkedIn są podobne do życiorysów i zamiast udostępniać osobiste aktualizacje, profesjonaliści udostępniają treści związane z ich branżą lub karierą.

Z tego powodu jest to świetne miejsce do odkrywania ludzi do współpracy lub zatrudnienia. Ponadto możesz korzystać z reklam LinkedIn, aby dotrzeć do docelowych odbiorców.

Ten portal społecznościowy to świetne miejsce do nawiązywania kontaktów i rozwijania marki osobistej.

10. Snapchat – 287 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny społecznościowe Snapchata

Snapchat to serwis społecznościowy do przesyłania wiadomości multimedialnych.

Założenie jest proste: zamiast wysyłać wiadomości tekstowe, użytkownicy komunikują się za pomocą fragmentów wideo. Snapchat zapewnia również mnóstwo narzędzi do dostosowywania wiadomości wideo, takich jak emotikony, naklejki, filtry i narzędzie do rysowania.

Ta platforma mediów społecznościowych stworzyła również medium Stories, które od tego czasu rozprzestrzeniło się Facebook Historie i Instagram Historie.

Istnieje również wiele sposobów wykorzystania Snapchata w biznesie.

Wiele świetnych marek na Snapchacie korzysta z serwisu społecznościowego, aby zwiększyć liczbę obserwujących i zwiększyć sprzedaż.

11. Viber – 260 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych Viber

Z więcej niż miliard unikalnych użytkowników na całym świecieViber to kolejny serwis społecznościowy do przesyłania wiadomości, podobny do WhatsApp i Messenger.

Pozwala użytkownikom na interakcję za pośrednictwem wiadomości, multimediów, połączeń i nie tylko.

Chociaż ma mniej użytkowników niż WhatsApp i Messenger, możesz rozważyć Viber, ponieważ zapewnia szeroką gamę narzędzi do rozwoju Twojej firmy.

Należą do nich reklamy Viber, e-commerce w aplikacji, promowane naklejki, kody kuponów i wiele innych.

Rekommenderad:  Recenzja Kinsta 2023: funkcje, ceny, wydajność i nie tylko
12. Pinterest – 250 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Pinterest Portale społecznościowe

Pinterest to serwis społecznościowy, który działa jak cyfrowa tablica korkowa.

Tych wirtualnych tablic korkowych możesz używać do selekcjonowania treści w wielu różnych formatach, takich jak obrazy, linki, GIF-y i filmy. Możesz także tworzyć własne pinezki do udostępniania.

W rezultacie, Pinterest to miejsce, do którego ludzie udają się, aby odkrywać nowe rzeczy i czerpać inspirację.

Podobnie jak inne serwisy społecznościowe z tej listy, istnieje wiele sposobów, z których możesz skorzystać Pinterest dla biznesu – i nie tylko Pinterest reklamy.

Według Pinterest, 78 procent użytkowników powiedz, że treść marki jest włączona Pinterest jest przydatne. Jest to więc świetna platforma mediów społecznościowych, którą można uwzględnić w strategii marketingu treści.

13. Discord – 250 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych Discord

Discord to serwis społecznościowy przeznaczony dla społeczności graczy wideo.

Pozwala graczom tworzyć społeczności i wchodzić ze sobą w interakcje podczas grania w gry wideo online.

Chociaż Discord nie jest świetnym kanałem marketingowym, wiele firm korzysta z platformy mediów społecznościowych do komunikowania się za pośrednictwem kanałów komunikacyjnych stworzonych dla biznesu, takich jak Slack.

14. Telegram – 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych Telegram

Telegram uruchomiony w 2013 roku i jest jednym z największych serwisów społecznościowych do przesyłania wiadomości na świecie.

Jego kluczowym wyróżnikiem jest prywatność.

Ta platforma mediów społecznościowych szyfruje wszystkie wiadomości, czaty, grupy, połączenia i media. Oznacza to, że jeśli jakakolwiek komunikacja zostanie przechwycona, będzie musiała zostać odszyfrowana, zanim będzie można ją zrozumieć.

Rządy nie są z tego powodu zbyt zadowolone.

Usługa została zakazana w Rosji za odmowę ujawnienia informacji o użytkownikach i podobno Rząd USA próbował przekupić Telegrama założycieli za dostęp do usługi.

Niezależnie od tego, usługa ma ponad 200 milionów użytkowników, więc firmy mogą chcieć rozważyć wykorzystanie platformy do tworzenia chatbotów, zapewniania obsługi klienta i przesyłania wiadomości do subskrybentów.

15. Średni – 60 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Średnie serwisy społecznościowe

Medium może mieć tylko 60 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, ale różni się od wszystkich innych serwisów społecznościowych na tej liście.

Ta platforma mediów społecznościowych dotyczy blogowania.

I to nie blogowanie multimedialne, ale oldskulowe blogi zbudowane słowa – jak ten, który czytasz!

Zasadniczo jest to platforma wydawnicza i sieć społecznościowa połączone razem. Większość artykułów na Medium można czytać bezpłatnie, jednak niektóre treści są przechowywane za zaporą płatną.

Pisarze i wydawcy mogą zablokować swoje posty za paywallem i zarabiać, gdy użytkownicy czytają i angażują się w ich posty. Jeden użytkownik otrzymał właśnie 1000 wyświetleń na poczcie i zapłacono 139,73 $.

Innymi słowy, Medium może być świetnym hobby, które przynosi pieniądze.

Jednak większość firm udostępnia swoje artykuły bezpłatnie na Medium, aby zwiększyć ekspozycję i zwiększyć ruch na swoich stronach internetowych.

Być może nie słyszałeś o tych najpopularniejszych serwisach społecznościowych, ale są tytanami w swoich krajach. Ponadto niektóre z tych serwisów społecznościowych szybko zyskują popularność w krajach zachodnich.

Oto osiem najlepszych wschodnich serwisów społecznościowych, które warto rozważyć dla swojej firmy.

1. WeChat – 10,01 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych WeChat

WeChat zaczął jako prosta aplikacja do przesyłania wiadomości, która od tego czasu stała się pełnoprawnym serwisem społecznościowym.

Ta chińska platforma mediów społecznościowych jest najbardziej popularna w swojej ojczyźnie i innych częściach Azji. Więc jeśli planujesz rozszerzyć swoją działalność na arenie międzynarodowej, możesz rozważyć marketing w WeChat.

Zwłaszcza jak wiele popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, InstagramI YouTube nie są dostępne w Chinach.

WeChat ma również mnóstwo przydatnych funkcji.

Poza wysyłaniem wiadomości i dzwonieniem, użytkownicy WeChat mogą również korzystać z serwisu społecznościowego do robienia zakupów online, przesyłania pieniędzy i dokonywania rezerwacji.

WeChat ma również potężny rozwiązanie reklamowe podobny do Facebook reklama.

2. QQ – 807 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Serwisy społecznościowe QQ

QQ to prawdopodobnie największy serwis społecznościowy, o którym nigdy nie słyszałeś.

Ta platforma komunikacyjna z siedzibą w Chinach jest używana w ponad 80 krajach na całym świecie i ma ponad 807 milionów użytkowników – to więcej niż podwójnie numer Twitter ma.

Jest szczególnie popularny wśród młodych ludzi w Chinach. Więc jeśli chcesz sprzedawać Generację Z w Chinach, zdecydowanie powinieneś rozważyć użycie QQ.

Ta platforma mediów społecznościowych jest własnością Tencent, która jest również właścicielem WeChat.

3. Qzone – 532 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie

Serwisy społecznościowe Qzone

Qzone to kolejny popularny serwis społecznościowy – ponownie z siedzibą w Chinach, ponownie należący do Tencent.

Pomyśl o tym w ten sposób: Po prostu jak Facebook ma Messengera, Qzone ma QQ.

Warto zauważyć, że QQ ma prawie 300 milionów więcej użytkowników niż Qzone. Co sprawia, że ​​ten serwis społecznościowy jest doskonałym przykładem tego, jak serwisy społecznościowe z wiadomościami wyprzedzają tradycyjne platformy mediów społecznościowych.

Qzone to główna platforma mediów społecznościowych połączona z QQ i oferuje szereg funkcji, w tym zakupy online, gry, filmy i wiele innych.

Rekommenderad:  20 najlepszych aplikacji i oprogramowania na Maca, które powinieneś znać w 2023 roku

Użytkownicy mogą przesyłać obrazy, filmy, posty na blogu i dostosowywać swój własny wirtualny portal.

Jeden wyjaśnia użytkownik Quora że WeChat jest preferowany przez chińskich millenialsów, podczas gdy pokolenie Z zazwyczaj preferuje Qzone.

4. TikTok – 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych Tik Tok

TikTok to serwis społecznościowy, który pozwala użytkownikom tworzyć krótkie filmy, często z chwytliwymi piosenkami w tle.

I chociaż nadal jest najbardziej popularny w Chinach i innych krajach Azji, wydaje się, że nadal będzie się rozwijał na Zachodzie.

Ta platforma mediów społecznościowych jest niezwykle popularna wśród nastolatków i tak naprawdę była najczęściej pobieraną aplikacją w Ameryce we wrześniu 2018 r., bicie Facebook, Instagrami więcej.

Zwłaszcza jak TikTok przejął swojego głównego konkurenta Musical.ly i zintegrował go z platformą mediów społecznościowych.

To może być dobry serwis społecznościowy, na którym można się teraz ustabilizować – zanim złamie kod wzrostu TikTok.

5. Sina Weibo – 462 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny społecznościowe Sina Weibo

Sina Weibo jest często uważana za „chińską Twitter” i wiele akcji Twitterkluczowe cechy. (Twitter sam w sobie jest faktycznie zakazany w Chinach).

Na przykład ogranicza posty do 140 znaków (Twitteroryginalny limit), ważne konta mogą zostać zweryfikowane, a użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia i filmy.

Jednak Sina Weibo ma o 132 miliony więcej użytkowników niż Twitter!

Ponownie, jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność na Chiny, ta witryna społecznościowa jest z pewnością warta rozważenia.

6. Douban – 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny społecznościowe Douban

Douban to główna platforma mediów społecznościowych oparta na recenzjach w Chinach.

Jak Ah Bei, założyciel Douban, powiedział, „Użytkownicy Doubana mają wyższe wykształcenie, a niektórzy uczestniczą w wyższych kursach szkoleniowych i są lepiej wykształceni niż przeciętny chiński czytelnik. Skupiamy się na książkach, filmach i muzyce, a my jesteśmy bardziej zorientowani na kulturę”.

Ta witryna społecznościowa jest zbudowana na ludziach tworzących strony dla fanów, grupy i recenzujące treści, które wywołują debaty i dyskusje.

Jeśli więc chcesz dotrzeć do wysoko wykształconych i kulturalnych ludzi w Chinach, Douban jest najlepszym rozwiązaniem.

7. Baidu Tieba – 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny społecznościowe Baidu

Baidu Tieba to chińskie forum internetowe twórców Baidu, trzeciej co do wielkości wyszukiwarki na świecie.

Nic dziwnego, że ten serwis społecznościowy jest mocno zintegrowany z jego nadrzędną wyszukiwarką.

Platforma mediów społecznościowych jest podobna do Reddita. Użytkownicy mogą tworzyć wątki na forum na dowolny temat, udostępniać treści na tych forach i wchodzić ze sobą w interakcje.

Ponownie, jeśli chcesz rozszerzyć swój zasięg na ogromny rynek chiński, warto rozważyć Baidu Tieba.

8. Linia – 165 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Witryny mediów społecznościowych linii

Line to najpopularniejsza aplikacja do przesyłania wiadomości w Japonii.

Ta wielofunkcyjna witryna społecznościowa i aplikacja do przesyłania wiadomości umożliwiają użytkownikom komunikację za pomocą wiadomości, naklejek, filmów i nie tylko.

Użytkownicy platformy społecznościowej mogą również grać w gry, zamawiać taksówki i robić zakupy online.

Firmy mogą tworzyć markowe konta, aby angażować użytkowników, dzielić się wiadomościami oraz promować oferty i rabaty.

Więc masz to, 23 najlepsze serwisy społecznościowe na świecie, które warto rozważyć w swojej firmie.

Podczas gdy niektóre z tych miejsc są znane, inne są tytanami na Wschodzie, ale stosunkowo mało znane na Zachodzie. Jednak w miarę jak Internet wciąż otwiera globalną komunikację, wiele z tych najpopularniejszych serwisów społecznościowych szybko rozwija się na arenie międzynarodowej.

Z jakich serwisów społecznościowych korzystasz obecnie do promowania swojej firmy? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Table of Contents