Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

25 najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas tego lata

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 25 najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas tego lata

Nadchodzi lato, czas wyjść i odkrywać! Jeśli lubisz gorącą zabawę w okresie letnim, zwiedzanie Dallas w Teksasie powinno znaleźć się na Twojej letniej liście miejsc docelowych.

Od kowbojów po kulturę, od jedzenia po piłkę nożną, Dallas oferuje szeroki wachlarz zajęć, które zachwycą każdego podróżnika.

Wybierz się na wycieczkę po „Big D”, jak niektórzy to nazywają, z tymi 25 najlepszymi rzeczami do zrobienia w Dallas tego lata.

Muzeum Szóstego Piętra w Dealey Plaza

Znajdujące się w starym budynku Texas School Book Depository Muzeum Szóstego Piętra jest kroniką życia, zabójstwa i dziedzictwa prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

W 1963 roku JFK został zastrzelony przez mężczyznę celującego z pistoletu przez narożne okno szóstego piętra tego budynku. W tym czasie jechał słynną konwojem przez Dealey Plaza.

Ekspozycja muzealna na szóstym piętrze prowadzi zwiedzających przez wczesne lata 60. i przez ten pamiętny listopadowy dzień. Trasa obejmuje aresztowanie i późniejsze zabójstwo Lee Harveya Oswalda, a także następstwa zabójstwa JFK.

Wraz z główną ekspozycją JFK muzeum zawiera również informacje o historii budynku Depozytu Książek oraz różnych wystawach czasowych i wydarzeniach.

Zaledwie przecznicę na wschód od Dealey Plaza znajdziesz John F. Kennedy Memorial Plaza, w którym znajduje się cenotaf lub otwarty grobowiec.

Wstęp kosztuje 18 USD za osobę dorosłą i jest bezpłatny dla dzieci do lat pięciu.

Park Klyde’a Warrena

The 5.2-akr Klyde Warren Park znajduje się w centrum Dallas. Dosłownie siedzi na zagłębieniu 8-lane Woodall Rodgers Freeway, dzięki ponad 300 betonowym belkom z odstępami między nimi, które składają się na pokład.

Belki i przestrzenie tworzą rowy, które działają jak skrzynki do sadzenia drzew i innej roślinności, podczas gdy Geofoam i specjalnie zaprojektowana gleba sprawiają, że pokład nie jest zbyt ciężki, dzięki czemu jest solidny konstrukcyjnie.

Z ponad milionem odwiedzających każdego roku park oferuje bezpłatne codzienne programy dla publiczności. Działania te obejmują jogę, koncerty plenerowe i filmy. W parku znajduje się również park dla dzieci, park dla psów, polecane wózki z jedzeniem i wydarzenia specjalne.

Biblioteka i Muzeum Prezydenckie George’a W. Busha

Większość wie, że nasz 43. prezydent pochodzi z Teksasu; jeśli jesteś fanem „Dubya”, powinieneś zajrzeć do Biblioteki i Muzeum Prezydenckiego George’a W. Busha.

13. biblioteka prezydencka promuje zrozumienie prezydencji, koncentruje się na tym, kiedy George W. Bush był prezydentem, i przechowuje zapisy i artefakty z jego administracji.

Bilety można kupić w cenie 26 zł za osobę dorosłą, natomiast dzieci 0-4żołnierze czynnej służby wojskowej, studenci SMU, wykładowcy i pracownicy mogą zwiedzać za darmo.

Zachodni sklep Dzikiego Billa

Kowboje i Dziki Zachód są integralną częścią ducha i kultury Teksasu. Ci, którzy chcą dobrze wyglądać, mogą znaleźć swój sprzęt w Western Store Wild Billa. Kup sobie krawat bola, kapelusz Stetson, a nawet niestandardową parę kowbojek.

Sklep współpracował z celebrytami, od Bon Jovi po Micka Jaggera, i stworzył kostiumy do kilku zachodnich filmów i programów. Podczas zakupów możesz nawet zmoczyć gwizdek piwem Texas Shiner Bock.

Wieża Reunion

Wieża Reunion to wysoka na 561 stóp wieża widokowa i jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Dallas.

Wieża jest częścią kompleksu Hyatt Regency Hotel zlokalizowanego w dzielnicy Reunion w centrum Dallas. Oferuje wspaniałe widoki na miasto z punktu obserwacyjnego Geo-Deck. Możesz nawet wynająć przestrzeń na specjalne okazje, a nawet wykupić pakiety randkowe!

Bilety zaczynają się od 19 USD dla dorosłych i różnią się w zależności od pakietu.

Rekommenderad:  Poste Italiane: nie lekceważ tego SMS-a od instytucji ubranego na żółto

Zoo w Dallas

Być może byłeś w zoo, ale czy byłeś w zoo w Dallas? Dallas Zoological Park jest najstarszym i największym w Teksasie o powierzchni 106 akrów. Jest domem dla więcej niż 2000 zwierząt z 406 gatunków.

Oprócz stałych mieszkańców zoo możesz wybrać się w jurajską podróż, odkrywając wystawę Dino Safari lub pomóc ratować małe żółwie na wyspie South Padre.

Bilety do zoo wahają się od $8 do 21 USD na podstawie frekwencji sezonowej. Doświadczenie żółwia kosztuje 225 USD za osobę.

Światowe akwarium w Dallas

Zlokalizowane w historycznej dzielnicy West End, Dallas World Aquarium pomaga w ochronie i edukacji poprzez schronienie zagrożonych i zagrożonych zwierząt.

Eksponaty obejmują następujące klejnoty:

 • Woliera Orinoco Rainforest, zawierająca leniwce, żaby, manaty i krokodyle.
 • Akwarium Mundo Maya, które jest 10-zbiornikowym akwarium z organizmami wodnymi z Japonii, Indonezji, Sri Lanki, Kolumbii Brytyjskiej, Bahamów, Fidżi i innych obszarów.

Bilety kosztują 26,95 USD za osobę dorosłą i stamtąd zejdą w dół.

Granice Muzeum Lotnictwa

Muzeum Frontiers of Flight znajduje się w południowo-wschodnim rogu Love Field na Lemmon Avenue. Koncentruje się na historii lotnictwa i eksploracji kosmosu w rejonie Dallas/Fort Worth.

Najważniejsze to artefakty ze sterowca Hindenburg, Apollo 7 Moduł dowodzenia i ponad 200 samolotów z okresu II wojny światowej. Jeśli kochasz eksplorację kosmosu, ale chcesz uciec od upału, to kryte muzeum jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas tego lata.

Bilety kosztują 10 USD dla dorosłych i spadają stamtąd.

Muzeum Holokaustu i Praw Człowieka w Dallas

Chociaż Teksas może nie być pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, gdy myśli się o kwestiach praw człowieka, Muzeum Holokaustu i Praw Człowieka w Dallas stara się właśnie to zaoferować.

Założone przez ocalałych z Holokaustu mieszkających w Dallas muzeum znajduje się w historycznej dzielnicy West End. Znajduje się w niewielkiej odległości od Muzeum Szóstego Piętra.

Misją muzeum jest nauczanie historii Holokaustu i promowanie praw człowieka w walce z uprzedzeniami, nienawiścią i obojętnością. Oprócz eksponatów w muzeum znajdują się archiwa i biblioteka naukowa.

Ceny biletów wahają się od 12 do 16 USD za osobę.

Sześć flag nad Teksasem

Dla tych, którzy tego lata chcą cieszyć się świeżym powietrzem w Dallas w wyjątkowym i ekscytującym otoczeniu, jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas jest spędzenie dnia w Six Flags Over Texas.

Ten park rozrywki o powierzchni 212 akrów znajduje się między Dallas a Fort Worth. Obejmuje tematyczne obszary i atrakcje, w tym najwyższą i najszybszą kolejkę górską w Teksasie oraz park wodny Hurricane Harbor. Jeśli chcesz ochłodzić się w parku wodnym, jest to najlepsza letnia aktywność w Dallas, aby się zabawić.

Bilety zaczynają się już od 34,99 USD za osobę. Nieograniczone letnie karnety wstępu są dostępne za 54,99 USD.

Plac Pionierów

Pioneer Plaza to duży park w centrum Dallas, który nawiązuje do kowbojskich i ranczerskich korzeni Dallas. Na placu dominuje duża rzeźba upamiętniająca dziewiętnastowieczne spędy bydła wzdłuż Szlaku Shawnee, najwcześniejszej trasy transportującej bydło długorogie z Teksasu na północne rynki.

Rzeźba przedstawia 49 wołów z brązu i trzech jeźdźców. Każdy wół stoi nad 6 stopy wysokie.

Oprócz rzeźby na chodniku po zachodniej stronie znajdują się historyczne marki z rancz w Teksasie. Obejmuje to słynne ranczo Four Sixes (6666) w Yellowstone.

Wycieczka Bonnie i Clyde

Niesławni banici Bonnie Parker i Clyde Barrow dorastali w okolicach Dallas. Dallas było miejscem wielu zbrodni i morderstw, które zakończyły się śmiercią w strzelaninie z policją w 1934 roku w Luizjanie.

Rekommenderad:  20 najlepszych firm Fintech i czym się zajmują

Ta trzygodzinna wycieczka zabierze Cię w ich czas w Dallas. Obejmuje przystanki w domu rodzinnym Clyde’a, kawiarni, w której pracowała Bonnie, miejscach zbrodni i dziurach, ich grobach i wielu innych miejscach.

Wycieczka obejmuje transport po Dallas i przewodnika z rodzinnymi powiązaniami ze słynnymi banitami.

Spaceruj po historycznej dzielnicy West End

Chociaż obszar ten był okupowany od tysięcy lat, osadnicy jako pierwsi założyli historyczną dzielnicę West End jako punkt handlowy na wschodnim brzegu rzeki Trinity. Jest uważany za miejsce współczesnego założenia Dallas, ponad 150 lat temu.

Spacer po historycznej dzielnicy West End to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas. (Jest to również miejsce, w którym znajduje się wiele atrakcji z tej listy). Historyczna dzielnica West End daje odwiedzającym poczucie korzeni miasta.

Zjedz w restauracji na dachu

Dallas słynie ze wspaniałej panoramy, a poza Reunion Tower najlepszym sposobem na podziwianie widoków jest jedna z wielu restauracji i barów na dachach rozsianych po całym mieście.

Sprawdź tę listę najlepszych barów na dachu w Dallas, aby znaleźć idealne miejsce na drinka z widokiem i teksański grill.

Jeśli przerażają Cię wysokości, możesz zamiast tego sprawdzić liczne ciężarówki z jedzeniem, które oferuje Dallas.

Głębokie Ellum

Jeśli interesujesz się sztuką i rozrywką, jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas jest wizyta w rozrywkowej dzielnicy Deep Ellum. Pełen ulicznych murali, galerii sztuki, browarów, restauracji teksańsko-meksykańskich i sal koncertowych, w tym centrum sztuki miejskiej coś się dzieje każdego wieczoru.

Zwiedzanie stadionu AT&T

W Teksasie wszystko jest większe i nigdzie to stwierdzenie nie jest dokładniejsze niż na stadionie AT&T, siedzibie drużyny Dallas Cowboys. AT&T Stadium to nie tylko największa kopuła na świecie, ale także muzeum sztuki i sala lekcyjna.

Stadion oferuje gościom sześć różnych codziennych wycieczek.

Wybierz się na wycieczkę po Dallas z duchami

Jeśli wolisz, aby Twoje wycieczki były bardziej przerażające, musisz sprawdzić Dallas Ghost Tours oferowane przez Dallas Terrors.

Po kilkuset latach walk i walk duchy Dallas są tak różne, jak samo miasto. Podczas tej dwugodzinnej wycieczki poznasz jedne z najsłynniejszych duchów i nawiedzeń.

Muzeum Afroamerykanów w Dallas

Afroamerykańskie Muzeum w Dallas, jedyne tego rodzaju muzeum w regionie południowo-zachodnim Stanów Zjednoczonych, stara się zachować i eksponować artefakty artystyczne, kulturowe i historyczne Afroamerykanów.

Bieżące wystawy obejmują Facing the Rising Sun, która przedstawia artefakty ze społeczności znanej jako Freedman’s Town (obecnie znanej jako Uptown) oraz wybrane elementy z kolekcji sztuki ludowej Billy’ego R. Allena.

Wstęp do muzeum jest bezpłatny, chyba że jesteś z grupą powyżej 10 osób. Darowizny są gorąco zachęcane.

Przejedź się wózkiem McKinney Avenue

Wózek linii M, powszechnie znany jako tramwaj lub tramwaj McKinney Avenue, zapewnia transport wzdłuż McKinney Avenue w dzielnicy Uptown.

Działająca od 1983 r. kolejka ma zabytkowe tramwaje i jest bezpłatna dla publiczności. Łączy się z systemem kolei lekkiej DART, aby umożliwić mieszkańcom i gościom łatwe zwiedzanie miasta.

Osiem obecnie eksploatowanych samochodów nosi nazwy:

 • Crescent Rose lub Rosie (samochód 122)
 • Zielony smok (samochód 186)
 • Matylda (samochód 369)
 • Petunia (samochód 636)
 • Betty (samochód 754)
 • Małgorzata (samochód 4614)
 • Emma (samochód 7169)
 • Panna Daisy (bez numeru)

Istnieje kilka samochodów, które obecnie nie są w eksploatacji, i czekają na renowację, a kilka byłych samochodów jest wycofanych z eksploatacji.

LEGOLAND Discovery Centre Dallas Fort Worth

Jeśli masz dzieci, jedną z rzeczy, których nie możesz przegapić w Dallas tego lata, jest wizyta w LEGOLAND Discovery Centre Dallas Fort Worth. To rodzinne centrum rozrywki pod dachem znajduje się między Dallas a Fort Worth.

Rekommenderad:  Recenzja aplikacji Hopper na rok 2023: czy ta aplikacja podróżnicza jest tego warta?

Nazwany najlepszym krytym placem zabaw LEGO, centrum oferuje przejażdżki o tematyce LEGO, kino 4D, MINILAND i LEGO Ninjago City Adventure.

Ogólny wstęp zaczyna się od 24,99 USD za osobę. Możesz także kupić bilety łączone do LEGOLANDU i pobliskiego SEA LIFE za 36,99 USD.

Szlak Katyński

Szlak Katyński to tzw 3.5-milowa ścieżka biegnąca przez obszary Uptown i Oak Lawn w Dallas. Szlak biegnie wzdłuż trasy Missouri-Kansas-Texas Railroad, znanej jako MKT lub Katy.

Wyjdź na łono natury i przespaceruj się po tej pięknej ścieżce po kawałku historii Dallas.

Centrum Rzeźby Nashera

W Nasher Sculpture Center znajduje się kolekcja nowoczesnych i współczesnych rzeźb Patsy’ego i Raymonda Nasherów. Przylega do Dallas Museum of Art w Dallas Arts District.

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzający mogą spacerować po wypełnionych światłem galeriach i zacisznym ogrodzie rzeźb na świeżym powietrzu. W pozostałe dni to nie więcej niż 10 USD za osobę.

Ranczo Southfork

Southfork Ranch, położone na północ od Dallas, jest centrum konferencyjno-wydarzeń znanym z tego, że kręcono oba seriale telewizyjne z Dallas. Konkretnie, 5900 stóp kwadratowych Ewing Mansion służyło jako zewnętrzna część programu, a ranczo było prezentowane w innych mediach w całej swojej historii.

Odwiedź ranczo i wybierz się na wycieczkę telewizyjną do Dallas za 16 USD, podczas której możesz także wziąć lekcje jazdy konnej, przejażdżki szlakiem lub wziąć udział w obozie dla awanturników.

Sala Stanu

Hall of State to budynek upamiętniający historię stanu Teksas. Jest również uważany za jeden z najlepszych przykładów architektury Art Deco w Teksasie. Został zbudowany w 1936 roku na Wystawę Stulecia w Teksasie i obecnie znajduje się w Krajowym Rejestrze Miejsc Historycznych.

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Fort Worth z Dallas

Jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Dallas wykorzystuje wszystkie pobliskie atrakcje i miasta. Fort Worth znajduje się zaledwie 30 minut na zachód od Dallas, co ułatwia zaplanowanie jednodniowej wycieczki, aby zobaczyć niektóre z najważniejszych atrakcji Fort Worth.

Jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia są Fort Worth Stockyards, które przenoszą gości z powrotem do dawnych czasów spędzenia bydła w niezwykłej historii Teksasu. Zobacz, jak poganiacze prowadzą bydło Szlakiem Chisholm do początku szlaku. Możesz także spotkać kowbojów na Stockyards i odwiedzić oryginalne sklepy.

Dodatkowe najlepsze atrakcje w Dallas: wyróżnienie

Nie masz dość Dallas? Zobacz kilka innych najważniejszych atrakcji:

 • Most Margaret Hunt Hill
 • Dallas Arboretum i ogród botaniczny
 • Górska wioska parkowa
 • Dallas Heritage Village w Parku Staromiejskim
 • Perot Muzeum Przyrody i Nauki

Powiązane lektury: