Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

25 pomysłów na mały biznes dla nastolatków

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 25 pomysłów na mały biznes dla nastolatków

To, że jesteś młody, nie oznacza, że ​​nie możesz zdobyć prawdziwego doświadczenia biznesowego. Ponieważ jednak wielu pracodawców niechętnie zatrudnia nieletnich pracowników, znalezienie ekscytujących możliwości pracy może być trudne.

Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie: załóż własny biznes dla nastolatków i zostań swoim własnym szefem, aby móc wykonywać pracę, jaką chcesz. Nie wiesz jaki rodzaj działalności założyć? Jeden z tych 25 pomysłów na mały biznes dla nastolatków z pewnością będzie dla Ciebie odpowiedni.

1. Spacery z psami i opieka nad zwierzętami

Jeśli kochasz zwierzęta, dlaczego nie założyć firmy zajmującej się wyprowadzaniem psów lub opieką nad zwierzętami?

Dzięki spacerom z psami będziesz otrzymywać wynagrodzenie za regularne spacery z psami. Niektórzy klienci mogą potrzebować jedynie cotygodniowego spaceru, podczas gdy inni mogą prosić o niego codziennie.

Jeśli zdecydujesz się na opiekę nad zwierzętami, będziesz odpowiedzialny za całodobową opiekę nad zwierzętami swojego klienta w określonym przedziale czasowym – może to wynosić od kilku godzin do kilku tygodni.

Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, dołączysz do szybko rozwijającej się branży. Oczekuje się, że w latach 2020–2027 ogólny rynek opieki nad zwierzętami będzie rósł 8.7%.

Źródło

A kiedy ukończysz 18 lat, możesz nawet zarejestrować się jako opiekunka i spacerowicz w aplikacji takiej jak Rover, która znajdzie dla Ciebie klientów.

2. Pielęgnacja trawników i ogrodnictwo

Masz wolną rękę i trochę środków do pielęgnacji trawnika? Wykorzystaj go dobrze, świadcząc usługi w zakresie pielęgnacji trawników i ogrodnictwa w Twojej okolicy. Idealny pomysł na biznes dla młodych i zdolnych.

Od koszenia trawników, przez usuwanie chwastów, po podlewanie roślin – jest mnóstwo zadań związanych z trawnikami i ogrodami, za wykonanie których ludzie woleliby raczej zapłacić komuś, niż robić to sami.

3. Korepetycje

Dla nastolatków, którzy mają szczególną wiedzę w danej dziedzinie, niezależnie od tego, czy jest to matematyka, nauki ścisłe, historia czy angielski, korepetycje mogą być doskonałym sposobem na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Może to być świetny pomysł na mały biznes internetowy dla nastolatków, ponieważ korepetycje można prowadzić za pośrednictwem Zoom lub innej platformy do udostępniania wideo.

Ścieżka akademicka nie jest jednak jedyną opcją – możesz także oferować prywatne lekcje muzyki, sztuki lub sportu, w zależności od Twoich umiejętności.

4. Opieka nad dzieckiem

Jeśli lubisz pracować z dziećmi, masz już wszystko, czego potrzeba, aby rozpocząć własną, odnoszącą sukcesy firmę zajmującą się opieką nad dziećmi.

A jeśli naprawdę lubisz opiekować się dziećmi i chcesz doświadczyć życia za granicą, możesz nawet ubiegać się o zostanie au pair po ukończeniu 17 lat.

5. Projekt graficzny

Chcesz połączyć swoje umiejętności artystyczne i cyfrowe w dochodowy biznes? Zostań niezależnym grafikiem online.

Na przykład w Fiverr mile widziani są sprzedawcy, którzy ukończyli 13 lat (pod warunkiem, że ich kontem zarządza rodzic lub opiekun prawny). Niezależnie od tego, czy chcesz zaprojektować proste logo, czy całe motywy witryny internetowej, rynki cyfrowe oferują wygodne miejsce do oferowania swoich usług.

6. Sprzedaż ręcznie robionych towarów

Niezależnie od tego, czy lubisz szydełkować, pracować w drewnie, robić na drutach, malować, rzeźbić, czy może zajmujesz się czymś zupełnie innym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdą się ludzie, którzy będą chcieli kupić Twoje dzieła.

Jeśli chcesz sprzedawać w Internecie, rozważ założenie własnego sklepu Etsy jako świetny pomysł na małą firmę dla nastolatków. A jeśli wolisz osobiście sprzedawać swoje ręcznie robione towary, odwiedź lokalne targi rzemiosła i festiwale sztuki, aby spróbować zostać sprzedawcą.

7. Sprzedaż odzieży używanej

Lubisz znajdować wyjątkowe ubrania w stylu vintage? Zamień swoje hobby w biznes, sprzedając używaną odzież na platformach internetowych, takich jak Depop, Poshmark czy eBay.

Sprzedawane ubrania możesz pozyskiwać z własnej szafy lub, jeśli chcesz rozpocząć długoterminową działalność, możesz kupować ubrania w sklepach z używaną odzieżą, sklepach wysyłkowych i na wyprzedażach, a następnie odsprzedawać je online.

8. Przekaz na żywo

Nie musimy Wam mówić, że popularność transmisji na żywo gwałtownie wzrosła. A ponieważ niektórzy streamerzy zarabiają na dolarach, wyraźnie widać, że są w tym pieniądze.

Źródło

Prawdopodobnie nie będziesz w stanie stać się najpopularniejszym streamerem Twitch lub innych platformach od razu, ale jeśli lubisz zabawiać i nawiązywać kontakt z widzami, możesz zacząć generować dochód po zadomowieniu się na platformie.

9. Zostań influencerem w mediach społecznościowych

Podobnie jak zostanie odnoszącym sukcesy streamerem na żywo, zostanie influencerem w mediach społecznościowych nie jest szybkim procesem.

Kiedy jednak zbudujesz grono odbiorców i zaczniesz kontaktować się z markami i potencjalnymi sponsorami, możesz zacząć zarabiać na tworzeniu treści na ulubionych platformach.

10. Pisanie niezależne

Internet działa na treściach — wystarczy spojrzeć na stale aktualizowane kanały w mediach społecznościowych, aby się o tym przekonać. I czy to w formie artykułów na blogu, Twitter posty, podpisy TikTok lub e-maile marketingowe, ktoś musi napisać całą tę treść.

I tu wkraczasz z pomocą: jeśli masz talent do pisania, ortografii i gramatyki, możesz jako nastolatek rozpocząć własną niezależną działalność pisarską. Oferuj swoje usługi na stronie takiej jak Fiverr i pozwól klientom przychodzić do Ciebie lub sprawdzaj portale z ofertami pracy pod kątem pisania koncertów — wybór należy do Ciebie.

11. Sprzątanie domu

Niewiele jest osób, które uwielbiają sprzątać swój dom w kółko, co sprawia, że ​​sprzątanie domu jest doskonałą okazją do zarobienia trochę pieniędzy.

Możesz zaoferować podstawowe usługi, takie jak odkurzanie, zamiatanie i odkurzanie, lub możesz zapewnić bardziej szczegółowe sprzątanie, w tym szorowanie toalet, kuchenki mikrofalowej i piekarnika.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, Twoi klienci z pewnością docenią dodatkową pomoc.

12. Malowanie domu

Jeśli masz pewną rękę, możesz rozpocząć działalność jako malarz pokojowy. Niezależnie od tego, czy malujesz każdą ścianę domu, czy po prostu retuszujesz obskurną werandę, na malowaniu można zarobić pieniądze.

Nie jesteś ograniczony do domów – jeśli mieszkasz w okolicy z dużą ilością domów jednorodzinnych, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć wiele osób, które potrzebują przemalowania ogrodzenia.

13. Przerzucanie przedmiotów online

Od kamer do smartphones aż po tenisówki, istnieje ogromna różnorodność przedmiotów, które możesz przerzucić z zyskiem.

W zależności od rodzaju wybranych przedmiotów i liczby, które możesz sprzedać, możesz zarobić od 100 do 100 dolarów5000 miesięcznie.

14. Mycie samochodu i detalowanie

Jest prawdopodobne, że większość osób mieszkających w Twojej okolicy jeździ samochodami (a jeśli masz 16 lat lub więcej, możesz nawet sam takim jeździć). Każdy z tych samochodów będzie musiał zostać umyty w pewnym momencie, a ty możesz być tym, który otrzyma zapłatę za ich umycie.

Aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy, możesz również oferować usługi detaliczne. Zwykle obejmuje to dokładne czyszczenie, polerowanie i woskowanie zewnętrznej i wewnętrznej strony samochodu i zazwyczaj wiąże się z wyższą ceną niż standardowe mycie zewnętrzne.

15. Występy na żywo

Każdy, kto potrafi grać na instrumencie, śpiewać, tańczyć lub uprawiać inną sztukę performatywną, może zarabiać jako wykonawca, dotyczy to również nastolatków.

W zależności od przepisów obowiązujących w Twoim mieście możesz od razu rozpocząć pracę jako artysta uliczny. Oznacza to, że po prostu dajesz występ na ulicy publicznej, a przechodnie mogą dać ci napiwek, jeśli chcą.

Alternatywnie możesz poszukać bardziej formalnych koncertów, które obejmują występy w restauracjach, centrach handlowych, na targach i nie tylko, w zależności od rodzaju otoczenia, w którym chcesz pracować.

16. Fotografia i wideografia

Wysokiej jakości aparaty fotograficzne nie są tanie, ale jeśli możesz je kupić, możesz także zarabiać na fotografii i filmowaniu.

Lista rzeczy, na których można robić zdjęcia i nagrywać filmy za pieniądze, jest długa — najbardziej znane są specjalne wydarzenia, takie jak wesela i przyjęcia, ale można też na nich zarobić:

  • Rób portrety (ludzi lub zwierząt)
  • Twórz wycieczki wideo po domach
  • Zajmuj się fotografią nieruchomości
  • Rób zdjęcia produktów lokalnych sklepów
  • Twórz treści zdjęciowe i wideo na konta marek w mediach społecznościowych

17. Usuwanie odchodów po zwierzętach

Jeśli nie masz nic przeciwko ubrudzeniu rąk (a raczej rękawiczek), możesz rozważyć pracę w branży usuwania odchodów zwierzęcych.

Po prostu nas wysłuchaj: to prosta praca, nie ma wymagań wiekowych, a koszty uruchomienia są niskie. Wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowe i niedrogie artykuły, w tym worki na śmieci, rękawiczki, łopata i okulary ochronne.

Firmy zajmujące się usuwaniem odchodów po zwierzętach (lub w skrócie „zbieracze odchodów”) mogą również zarobić zaskakująco dużo pieniędzy, gdy zbudują bazę klientów, a niektórzy zarabiają od 40 do 45 dolarów na godzinę, obsługując czterech klientów na godzinę.

18. Transkrypcja

Masz dobre umiejętności pisania i napięty harmonogram? Pomyśl o założeniu własnej firmy zajmującej się zdalną transkrypcją.

Kiedy dopiero zaczynasz, możesz spodziewać się zarobków około 10 dolarów za godzinę. Ale gdy zdobędziesz więcej doświadczenia, możesz zarobić nawet 25 dolarów za godzinę lub więcej.

Źródło

Będziesz mógł ustawić własne godziny pracy i zarabiać pieniądze, słuchając plików audio i konwertując je na tekst. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz zarejestrować się jako osoba dokonująca transkrypcji w witrynach takich jak TranscribeMe i Rev.

Jeśli jednak nie masz ukończonych 18 lat, nadal możesz oferować usługi transkrypcji na stronach takich jak Fiverr lub po prostu skontaktować się z lokalnymi firmami, aby sprawdzić, czy potrzebują czegoś do transkrypcji.

19. Wprowadzanie danych

Pomysł na małą firmę z domu dla nastolatków. Kolejną opłacalną opcją dla małych firm dla nastolatków z napiętymi harmonogramami jest wprowadzanie danych.

W tym polu po prostu wprowadzisz dane na swoim komputerze, korzystając z metody preferowanej przez klienta — która zwykle obejmuje program Microsoft Excel lub Arkusze Google. Otóż ​​to!

Oferty pracy związane ze zdalnym wprowadzaniem danych możesz znaleźć za pośrednictwem internetowych portali z ofertami pracy lub możesz sprzedawać usługi wprowadzania danych na rynku takim jak Fiverr.

20. Jazda dostawcza

Jeśli masz samochód (w niektórych przypadkach rower!) i masz ukończone 18 lat, możesz zarabiać na dostarczaniu żywności, artykułów spożywczych i innych artykułów za pośrednictwem aplikacji takich jak DoorDash, Uber Eats i InstaCart.

Nawet jeśli nie masz ukończonych 18 lat, nadal możesz znaleźć koncerty dowożące dla lokalnych restauracji. Zapytaj i zobacz, co jest dostępne!

21. Prace sezonowe

Od odśnieżania, przez grabienie liści, po rozkładanie i rozkładanie dekoracji świątecznych – istnieje wiele rodzajów prac sezonowych, które możesz wykonać dla ludzi w zamian za pieniądze.

A ponieważ ta praca ma charakter tymczasowy, nie musisz się do niczego zobowiązywać, jeśli nie chcesz — po prostu zdejmij lampki choinkowe, rozstaw leżaki, zapłać i idź.

22. Mycie ciśnieniowe

Podstawowa myjka ciśnieniowa może kosztować zaledwie 100 dolarów w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, ale możesz zwrócić ten wydatek w ciągu zaledwie kilku godzin mycia pod ciśnieniem lub szybciej.

Zacznij od zaoferowania po obniżonej cenie mycia podjazdów, bocznic domów i chodników sąsiadów. Kiedy już nabierzesz praktyki i zdobędziesz klientów, możesz spróbować zaoferować swoje usługi pobliskim pośrednikom w obrocie nieruchomościami i stowarzyszeniom właścicieli domów (HOA).

23. Mycie okien

Jeśli masz gąbkę, wiadro i trochę płynu do mycia naczyń, to masz już narzędzia potrzebne do założenia własnej firmy zajmującej się myciem okien.

Pamiętaj tylko, aby odrzucić wszelkie koncerty związane z plenerem windows zlokalizowane na drugim piętrze lub wyżej – tego typu prace najlepiej pozostawić profesjonalistom.

24. Przewracanie mebli

Nastolatki, które interesują się projektowaniem wnętrz, mogą zarobić dodatkowe pieniądze, wymieniając meble po niskiej cenie.

Na początek znajdź niedrogie meble w lokalnym sklepie z artykułami używanymi. Nie zwracaj uwagi na wady kosmetyczne, ale staraj się wybierać elementy wykonane z wysokiej jakości materiałów lub mające atrakcyjny wygląd.

Następnie po prostu przemaluj meble i sprzedaj je za wyższą cenę. Możesz to zrobić na targach rzemiosła, pchlich targach, w sklepach z antykami, a nawet w Internecie — wszystko zależy od tego, co będzie dla Ciebie najlepsze.

25. Sprzedaż produktów

Czy masz miejsce i zapasy do własnej uprawy owoców, warzyw i ziół? Następnie możesz zarabiać, sprzedając swoje produkty na pobliskim targu.

Pamiętaj tylko, aby wcześniej sprawdzić ograniczenia wiekowe. Różnią się one w zależności od rynku, więc aby zachować zgodność, konieczne może być prowadzenie stoiska pod nadzorem osoby dorosłej.

Co stanowi dobry pomysł na biznes dla nastolatków?

Główne czynniki, które decydują o tym, że pomysł na biznes jest dobry dla nastolatka, to elastyczność i niskie koszty początkowe. Przy podejmowaniu decyzji, jaki pomysł wybrać, warto zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak rozwijanie umiejętności i możliwości nawiązywania kontaktów, ponieważ mogą one pomóc w udoskonaleniu Twojego CV podczas ubiegania się o przyjęcie na studia lub do innej pracy.

Zatem następnym razem, gdy Twoje dziecko przyjdzie do Ciebie i będzie chciało założyć firmę, wiedz, że na pewno ma szansę spełnić swoje marzenia. Jeśli nam nie wierzysz, sprawdź te odnoszące sukcesy firmy założone przez nastolatków!

Rozpocznij swoją przedsiębiorczą podróż już dziś, bez względu na wiek

Zostanie przedsiębiorcą jako nastolatek może wydawać się onieśmielające, ale nie musi tak być. Dzięki kreatywności, determinacji i wymienionym tutaj 25 małym firmom, które można założyć jako nastolatek, każdy niepełnoletni może być właścicielem firmy.

A kiedy już będziesz wiedział, jakiego rodzaju firmę chcesz założyć, zapoznaj się z naszą bezpłatną listą kontrolną Rozpocznij działalność gospodarczą. Od wyboru nazwy po utworzenie strony internetowej – zajmiemy się tym.