Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

25 przyciągających wzrok zdjęć z popularnego etapu selekcji konkursu fotografów dzikiej przyrody 2024

25 atrakcyjnych i pięknych prac z konkursu na fotografa dzikiej przyrody roku zostało udostępnionych na etapie nagrody People’s Choice.

W konkursie Wildlife Photographer of the Year, organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej, udostępniono 25 wybranych zdjęć spośród nadesłanych zgłoszeń. Obrazy te są obecnie na etapie powszechnego wyboru.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year jest uznawany za globalną platformę dla fotografów amatorów i profesjonalnych, a zdjęcia prezentowane w tym konkursie ludzi na całym świecie oglądają miliony osób.

W konkursie 2021 udostępniono ponad 50 000 zdjęć z 95 krajów. Poniższe 25 zdjęć zostało pokazanych na wystawie Wildlife Photographer of the Year w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Inhaltsverzeichnis

Wspomniane zdjęcia zostały poddane głosowaniu na stronie internetowej Muzeum Historii Naturalnej. Pięć najlepszych zdjęć z nagrody People’s Choice Award zostanie również wyświetlonych w Internecie. Dołączą do zwycięzców 57. konkursu Wildlife Photographer of the Year, zwycięzców wybranych przez panel sędziowski.

Nadchodzi lodowy niedźwiedź

Autor: Andy Skillen, Wielka Brytania

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Jeśli podróżujesz helikopterem z najbliższego miasta do tego punktu w kanadyjskim Jukonie, będziesz potrzebować dwóch godzin; Rzeka, która nigdy nie zamarza, niezależnie od tego, jak zimno jest. Późną jesienią w tym rejonie pływają łososie. Dla niedźwiedzi grizzly otwarte wody kanadyjskiego Jukonu to ostatnia szansa na ucztę przed hibernacją. Średnia temperatura powietrza oscylowała wokół minus 30 stopni Celsjusza. Andy miał nadzieję, że konkretna niedźwiedzica użyje tej kłody, aby przeprawić się przez rzekę. Wreszcie niedźwiedź to zrobił, osiągając obraz, jaki miał na myśli. Andy mówi, że sierść niedźwiedzia była mokra i zmarznięta.

Lizanie młodego rysia

Autor: Antonio Libana Navarro, Hiszpania

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Ryś iberyjski jest uważany za jeden z najbardziej zagrożonych kotów na świecie ze względu na utratę siedlisk, ograniczenie źródeł pożywienia, wypadki samochodowe i kłusownictwo; Jednak dzięki wysiłkom ochronnym gatunek wraca do zdrowia i można go spotkać na małych obszarach Portugalii i Hiszpanii. Antonio wykonał powyższe zdjęcie, prowadząc projekt konserwacji oparty na fotografii w Penalejo w Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Wiedział, że rodzina rysi wykorzystuje pobliską dziurę do picia wody, więc zaczaił się w pobliżu. Skupił się bardziej na młodym rysiu i uchwycił moment, w którym ryś podniósł głowę z wody, oblizał wargi i patrzył bezpośrednio w kamerę.

Schronienie przed deszczem

Autor: Ashley McCord, USA

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Ashley uchwyciła ten emocjonalny moment między dwoma samcami lwów podczas wizyty w Masajach Mara w Kenii. Początkowo fotografował tylko jednego z lwów, a deszcz był słaby, po czym drugi lew na krótki czas zbliżył się do drugiego i kontynuował swoją podróż. Mimo to, gdy deszcz stał się ulewny, drugi samiec lwa wrócił, usiadł obok pierwszego i ułożył swoje ciało, jakby chciał go osłonić. Po chwili oba lwy potarły o siebie twarze. Ashley patrzyła na nich, dopóki deszcz nie stał się zbyt gęsty, by cokolwiek zobaczyć.

Jezioro lodu

Autor: Cristiano Vandramin, Włochy

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Santa Croce to naturalne jezioro położone w Belluno we Włoszech. Zimą 2019 roku Cristiano zauważył, że woda była niezwykle wysoka, a wierzby częściowo zanurzyły się, tworząc niepowtarzalne odbicie. Udało mu się nagrać scenę, którą widzicie w lodowatej ciszy. Po zrobieniu zdjęcia przypomniał sobie drogiego przyjaciela, który pokochał to miejsce, a którego już tu nie było. Vendramini powiedział:

Dał mi uczucie, którego nigdy nie zapomnę. Dlatego dedykuję mu to zdjęcie.

Jaguar z popiołów

Ernan Jr., Brazylia

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

W 2020 r. liczba pożarów na brazylijskich terenach podmokłych Pantanal podwoiła się w porównaniu z rokiem poprzednim. Jest to rok, którego nigdy nie zapomnimy. Pożarem objęte zostało ponad 26% powierzchni całego regionu. Gorzej było w parku stanowym Encontros dos Aguas, gdzie spalono prawie 80 proc. Park ten znany jest z dużej populacji jaguarów. Hernán, który udał się tam, aby udokumentować pożar, spotkał tego jaguara i jego braci w pobliżu rzeki Trzech Braci (Rio Três Irmãos). Po dotarciu na przeciwległy brzeg jaguar tarzał się w popiele pozostawionym przez zniszczenia z poprzednich dni, a nie tylko ukrył w nim twarz. Ciało czarnego jaguara było lustrem otaczającego środowiska.

Uścisk delfina

Autor: Jamie Rojo, Hiszpania

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Jamie był świadkiem uspokajania delfina przez Federico Mescurę, biologa z Fundacji Umachai w Kolumbii, w rzece Amazonka. Te delfiny to zwierzęta, które lubią być dotykane, a bezpośredni kontakt je uspokaja; Bardzo ważne jest również utrzymywanie ich nawodnienia poza wodą. Zespół z Omaha i WWF przetransportowały delfina do tymczasowej placówki weterynaryjnej w Puerto Nariño w Kolumbii, aby zainstalować mu znacznik GPS na płetwie grzbietowej. Projekt stanowi część szerszych wysiłków naukowych mających na celu poznanie wzorców zdrowia i migracji delfinów rzecznych. Celem było oznaczenie pięciu delfinów, jednak ze względu na warunki środowiskowe tak się nie stało i ostatecznie oznaczono tylko jednego delfina.

Podwórko Blackbirda

Autor: Jan Lessmann, Niemcy

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Jan lubił obserwować tego kosa z drzwi wejściowych swojego domu w rodzinnym mieście Greifswald w Niemczech. Za pomocą powyższego zdjęcia John chciał nam przypomnieć, że nie musimy jechać daleko, aby doświadczyć piękna natury; czasami wystarczy coś tak prostego, jak czarna kura zamieszkująca zrujnowaną chatę. Była wiosna i kos wybrał starą chatkę ogrodową, w której założył gniazdo. Ptak cicho i potajemnie wychowywał swoje młode w wielkim ogrodzie.

Budowa pojemnika na jajka

Autor: Javier Aznar González de Rueda w Hiszpanii

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Podczas nocnej wędrówki po amazońskim lesie deszczowym w pobliżu Tena w Ekwadorze Javier zauważył tę malutką samicę pająka delikatnie budującą skrzynkę na jajka. Zawieszone na mocnej jedwabnej nici samice pająków spędzają godziny zamykając swoje jaja w kokonie, który może zawierać setki jaj. W ciemności nocy pudełko na jajka wyglądało jak księżyc w pełni, w kolorze pereł.

Orzeł i niedźwiedź

Autor: Jeroen Hoekendik, Holandia

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Młode niedźwiedzie czarne często wspinają się na drzewa, gdzie bezpiecznie czekają na powrót matki z jedzeniem. Głęboko w umiarkowanym lesie deszczowym Anan na Alasce to maleńkie młode postanowiło zdrzemnąć się na porośniętej mchem gałęzi pod czujnym okiem młodego bielika bielika. Orzeł godzinami siedział na sośnie, a Yron uznał tę scenę za niezwykłą dla fotografii. Szybko zmienił lokalizację, więc udał się na szczyt wzgórza i zrobił zdjęcie niczego niepodejrzewającemu niedźwiedziowi.

Nadzieja w spalonej plantacji

Autor: Jo Ann MacArthur, Kanada

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Jo-Anne poleciała do Australii na początku 2020 r., aby udokumentować zwierzęta dotknięte niszczycielskimi pożarami buszu w Nowej Południowej Walii i Wiktorii. Ponieważ Jo-Ann współpracowała z Animals Australia, więc miała dostęp do miejsc spalenia, ratowania zwierząt i różnych misji. Ten wschodni szary kangur i jej dziecko, sfotografowane w pobliżu Victoria’s Malakota, znalazły się wśród szczęśliwych zwierząt. Kangur nie odrywał wzroku od Jo-Ann. Mimo to fotografowi udało się nacisnąć migawkę aparatu, zanim kangur dotarł do spalonej plantacji eukaliptusa i zrobił takie zdjęcie.

Przyszłość jest w jej rękach.

Juan de la Mala, Hiszpania

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Lasy deszczowe Borneo szybko zanikają z powodu nadmiernej eksploatacji (wycinka przemysłowa i karczowanie gruntów pod rozwój plantacji). Z tego powodu rodzime gatunki, takie jak orangutany, tracą swoje siedliska, giną i są poważnie zagrożone. Organizacja Animal Rescue International ma godne pochwały zadanie rehabilitacji osieroconych lub rannych orangutanów. Zapewniają opiekę zdrowotną, której potrzebują zwierzęta. Na tym zdjęciu strażnik opiekuje się dziećmi. Zwierzęta zachęca się do nawiązywania kontaktów towarzyskich, zakładania gniazd i zabawy z rówieśnikami.

Parafia (Skok)

Karl Samich, Austria

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Przyjaciel Carla zabrał go do lasu w Szkocji, gdzie rude wiewiórki zwykły zabierać ludziom jedzenie. Położyli orzechy laskowe na przeciwległych gałęziach dwóch drzew. Następnie Carl umieścił aparat na statywie pomiędzy elementami, zwrócony w stronę, w którą może skoczyć wiewiórka. Ustawił aparat na automatyczne ustawianie ostrości i w kamuflażu czekał za drzewem. Po niecałej godzinie pojawiły się dwie wiewiórki. Gdy przeskakiwały między gałęziami, użył trybu dużej szybkości aparatu i wykonał wiele zdjęć. Spośród nich tylko czterem udało się pięknie uchwycić ten moment.

Życie w czerni i bieli

Autor: Lucas Bustamante, Ekwador

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Dziesiątki zebr przyszło napić się wody do wodopoju Okaukuejo w Parku Narodowym Etosha w Namibii (popularnego miejsca, w którym zwierzęta w regionie gasiły pragnienie przed intensywnym upałem słońca). Zebry, blisko siebie i poruszające się w grupach, opuściły głowy, aby napić się wody. Co kilka chwil podnosili głowy jak roboty, żeby sprawdzić otoczenie pod kątem ewentualnych niebezpieczeństw. Trwało to pięć minut, a paski na ciałach zebr przypomniały Lucasowi żywy kod kreskowy. Bardzo starał się nacisnąć migawkę aparatu, gdy tylko jeden z nich podniósł głowę. Na chwilę przed opuszczeniem miejsca zdarzenia przez stado zebr Lucasowi udało się zrobić zdjęcie, na którym czarno-białe zwierzęta wyglądały najlepiej.

Wszyscy razem

Autor: Lee Dong, USA

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Krzyżówki nie założyły gniazd nad lokalnym jeziorem Lee w San Diego w Kalifornii w USA. Dang nie był pewien, czy przyczyną takiego zachowania jest upalna i sucha pogoda, czy może jakiś inny czynnik. Następnie w 2017 r. w Kalifornii opady były dwukrotnie większe niż średnie roczne opady. Gdy jeziora się napełniły, kaczki ponownie zaczęły budować gniazda i składać jaja. Budują pływające gniazda na krawędzi płytkiej wody, wśród trzcin lub buków. Pisklęta zaraz po wykluciu jeżdżą na grzbietach rodziców. To zdjęcie zostało zrobione kilka dni po burzy, która niestety zniszczyła prawie wszystkie gniazda kaczek. Lee spędził godziny na łodzi, obserwując otoczenie, aby uchwycić obraz, aż w końcu udało mu się uchwycić taki obraz.

Oddech lisa polarnego

Marco Gaiotti, Włochy

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Marco obserwował tego małego lisa polarnego, który bez przerwy nawoływał innego lisa znajdującego się w pobliżu. Po chwili Gayotti zauważył, że mokry oddech lisa szybko zamarł w powietrzu. Kiedy zdjęcie zostało zrobione, była późna zima, a zimne arktyczne powietrze wskazywało na termometrze minus 31 stopni Celsjusza. Fotografowanie lisów polarnych jest często frustrujące, ponieważ zwykle szybko biegają w poszukiwaniu pożywienia, ale ten był bardzo spokojny i pozwolił Marco podejść wystarczająco blisko. Wreszcie Marco udało się uchwycić tak piękne zdjęcie.

Zostań blisko

Maxime Aliaga, Francja

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Opieka nad młodymi orangutanami wymaga dużo energii. Maxim spędził ponad godzinę obserwując tę ​​matkę w rezerwacie przyrody Janto Pine na Sumatrze w Indonezji. Matka próbowała zatrzymać podekscytowane dziecko w gnieździe. Od 2011 r. W ramach programu ochrony orangutanów sumatrzańskich na tym obszarze utrzymuje się ponad 120 małp. Celem programu jest ochrona orangutanów i zapobieganie ich wymieraniu. Matka była kiedyś przetrzymywana w niewoli jako nielegalne zwierzę domowe, ale otoczono ją opieką, aby mogła wrócić do naturalnego środowiska, co miało miejsce w 2011 r. W 2017 r. zauważono ją z dzikim dzieckiem o imieniu Masen, co jest symbolem nadziei dla przyszła populacja.

Dolly Moshe (Zerknij na boo)

Michel van Knoppen, Holandia

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Michelle zrobiła to zdjęcie na zboczach Parku Narodowego Braulio Carrillo, niedaleko San Jose w środkowej Kostaryce. „Tapir” czyli „leśny ogrodnik” to zwierzę bardzo ważne dla siedliska przyrodniczego. Szacuje się jednak, że ze względu na zagrożenia związane z wylesianiem i polowaniami na wolności żyje jedynie 6000 osobników. Grupy zajmujące się ochroną przyrody, takie jak Proyecto Tapir Nicaragua i Nai Conservation, zostały utworzone, aby ściśle współpracować ze społecznościami lokalnymi w celu promowania znaczenia ochrony gruntów i ochrony zagrożonych gatunków.

Pracować razem

Autor: Minghui Yuan, Chiny

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Kilka grubych drzew rosło w pobliżu hotelu Minghui w tropikalnym ogrodzie botanicznym Xishuangbanna w chińskiej prowincji Yunnan. Ewan zauważył mrówki na pniach i ich zachowanie go zaintrygowało. Pewnego ranka Minghui zobaczył grupę mrówek pracujących razem nad oswojeniem zielonego katydyda. Ten gatunek mrówek buduje swoje gniazda na szczycie drzewa, jest dziki i doskonale łapie wszelkiego rodzaju owady. Mrówki nie zawsze zabijają swoje ofiary i zaobserwowano, że czasami wykorzystują je do innych celów. Na przykład mrówki te chronią koniki polne przed drapieżnikami i pasożytami, dzięki czemu mogą odżywiać się wydzielanym przez siebie słodkim sokiem.

Więzy miłości

Autor: Peter Delaney, Irlandia / Republika Południowej Afryki

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Peter spojrzał na stado słoni skulonych razem, wpychających swoje dzieci w środek grupy dla dodatkowej ochrony. Czarny słoń próbował oddzielić noworodka od matki. Peter fotografował stado w rezerwacie słoni Addo w Republice Południowej Afryki, gdy niemowlę zaczęło krzyczeć. Stado słoni natychmiast zareagowało na ten dźwięk. Dmuchali w trąby, machali uszami, a potem otoczyli dzieci. Słonie tworzą więzi, które trwają przez całe życie i mogą okazywać emocje, od miłości po gniew. Peter czuje, że „dzieje się coś magicznego i pięknego, gdy widzisz słonie, które dotykają twojej duszy”.

Taniec na śniegu

Autor: Kiang Guo, Chiny

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

W rezerwacie przyrody Lishan w prowincji Shaanxi w Chinach Qiang zauważył dwa samce bażantów złocistych stale zmieniające pozycję na pniu; Ich ruchy przypominały cichy taniec na śniegu. Są rodzimymi ptakami Chin i żyją w gęstych lasach na obszarach górskich. Chociaż są jaskrawo ubarwione, są nieśmiałe i trudne do zauważenia. Ptaki te spędzają większość czasu na poszukiwaniu pożywienia w ciemnym dnie lasu i latają bardzo wysoko na drzewach, aby uciec przed drapieżnikami lub w nocy.

Surykatki przybierają pozę.

Autor: Thomas Peshek, Niemcy/RPA

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Ta grupa surykatek żyje w rezerwacie dzikich zwierząt Tswalu Kalahari w Republice Południowej Afryki od ponad dziesięciu lat, więc przyzwyczaiła się już do ludzi i jest bardzo spokojna w stosunku do ludzi. Prawie zignorowali obecność Thomasa, ponieważ byli zbyt zajęci odpoczynkiem, polowaniem, sprzątaniem i walką. Dzięki temu mógł podejść z bliska i użyć szerokokątnego obiektywu, aby uchwycić suche równiny i góry, które te stworzenia nazywały domem. Aby uchwycić cechy surykatki, użył technik fotografii portretowej i oświetlenia studyjnego.

łapanie przejażdżki

Autor: Wim van den Heever, Republika Południowej Afryki

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Samica mrówkojada olbrzymiego szukała pożywienia w brazylijskim Pantanalu, gdy Wim nagle zauważył, że to zwierzę ma na grzbiecie dziecko. Instynktownie chwycił aparat i powoli ruszył w stronę wzgórza termitów. Siedział spokojnie i czekał, aż mrówkojad pójdzie w jego stronę, jednak światło szybko gasło, a on zastanawiał się, czy w takich warunkach uda mu się zrobić dobre zdjęcie. Po chwili odczekania (spacer mrówkojadów) i udźwignięciu ciężaru jakiegoś sprzętu Wim uchwycił piękne zdjęcie.

Barakudy

Autor: Yong Sen Wu, Tajwan

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Podczas nurkowania uwagę Younga przykuło duże skupisko ryb w Blue Corner w Palau, na zachodnim Pacyfiku. Pływał z nimi przez cztery dni, ale ich kształt ciągle się zmieniał i nie mógł znaleźć idealnego kąta. Piątego dnia szczęście się do niego odwróciło i wydawało się, że ryba przyjęła go do grupy. Otoczony barakudami zastanawiał się, jak jedna ryba widzi drugą w grupie. Ryba była szybka i musiał płynąć mocno. Pod koniec 50 wyczerpujących minut nagrał swój doskonały widok „rybiego oka”.

małpi uścisk

Autor: Zhang Qiang, Chiny

Konkurs fotografii dzikiej przyrody 2021

Zhang odwiedził góry Qinling w Chinach, aby obserwować zachowanie małpy trąbki syczuańskiej. Jedynym siedliskiem tych zagrożonych małp są lasy górskie o klimacie umiarkowanym.

Zhang lubi obserwować dynamikę małpich grup rodzinnych; Jak bardzo są sobie bliscy i przyjacielscy. Kobiety i młodzi ludzie przytulają się do siebie, szukając ciepła i ochrony, gdy nadchodzi czas odpoczynku.

To zdjęcie doskonale oddaje ten moment intymności. Małpia twarz dziecka śpiącego pomiędzy dwoma materiałami daje widzom poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

W tym artykule widzieliśmy 25 pięknych zdjęć dzikiej przyrody. Powiedz nam w komentarzu, która praca przyciągnęła Twoją uwagę bardziej niż inne.

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo