Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

25 pytań, które należy zadać przed zatrudnieniem programisty internetowego w 2024 r

Badania pokazują, że 38% odwiedzających witrynę opuszcza witrynę, jeśli zobaczy nieatrakcyjny układ lub treść. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na profesjonalnych programistów internetowych wzrosło od 2022 roku.

Jednak znalezienie i zatrudnienie profesjonalnego programisty internetowego nie jest łatwym zadaniem. Techniczny twórca stron internetowych to ktoś, kto nie tylko pisze kod, ale także doskonale rozumie potrzeby projektu i bada docelową grupę odbiorców oraz produkt danej firmy.

Jednym z największych problemów stojących przed irańskimi firmami i twórcami stron internetowych jest brak dokładnego zrozumienia codziennych zadań.

Mówiąc ściślej, firma nadal nie zna głównego powodu zatrudnienia programisty WWW na czas określony lub na pełny etat, albo programista nie wie, co pracodawca będzie robił i jakie pytania zadać.

Inhaltsverzeichnis

Niestety artykuły związane z tym obszarem dotyczą kwestii technicznych i rzadko można znaleźć artykuł, który podnosi bardziej krytyczne pytania.

W tym artykule przygotowaliśmy zestaw pytań, które pomogą firmom i twórcom stron internetowych pomyślnie współpracować i cieszyć się wzajemnym szacunkiem.

Pytania, które warto sobie zadać

A co jeśli założyłeś startup i chcesz stworzyć stronę internetową od podstaw? Czy jesteś w pełni świadomy docelowej grupy odbiorców swojego produktu, rynku, na który zamierzasz wejść, budżetu itp.? Współpraca z twórcami stron internetowych ułatwi Ci to, jeśli jesteś starym właścicielem firmy i chcesz odbudować starą witrynę swojej firmy.

Zanim zatrudnisz programistę internetowego do zbudowania witryny internetowej Twojej firmy lub projektu, istotne jest poznanie celów i wymagań Twojego projektu. Jeśli tak, nie oczekuj, że twórcy stron internetowych, których chcesz zatrudnić, będą znać odpowiedzi na te pytania. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać, aby wejść na właściwą drogę.

1. Kto jest grupą docelową Twojego produktu?

 • Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twoje produkty były nowoczesne i odświeżające dla obecnego pokolenia milenialsów, czy też dla członków dużych, klasycznych i stylowych korporacji, określ swoją grupę docelową. Definiując grupę docelową, osoby, które będą korzystać z Twoich produktów, musisz wiedzieć o nich wszystko, w tym wiek, płeć, lokalizację, zawód, hobby i tak dalej. Wymaga to dogłębnych badań rynku, gdy już wiesz, kto będzie korzystał z Twojego produktu.

2. Dlaczego potrzebujesz strony internetowej?

 • Kiedy przedstawiasz swój startup inwestorom, musisz określić wyzwanie, któremu będzie sprostać Twoja witryna internetowa – kierowanie do pokolenia millenialsów czy sprzedaż produktów osobom mieszkającym daleko od sklepu? Posiadanie większej liczby klientów lub posiadanie wszystkich stron internetowych to złe odpowiedzi.
CZYTAĆ:  Dane z Twittera, które powinieneś znać

3. Gdzie znajdujesz swoich klientów?

 • Czy Twoi klienci trafiają do Ciebie poprzez osobiste polecenia lub reklamy? Jaką rolę w Twoim sukcesie odegra reklama? Który nośnik reklamowy sprawdza się najlepiej? Czy jesteś aktywny w sieciach społecznościowych? Odpowiedź na te pytania pomoże Ci znaleźć główne źródła ruchu klientów i skierować działania marketingowe we właściwym kierunku.

4. Ile wynosi Twój budżet?

 • Jeśli masz ograniczony budżet i nie możesz sobie pozwolić na płacenie dużych sum, nie rozpaczaj, ponieważ istnieje rozwiązanie. Jeśli zatrudnisz utalentowanego freelancera Web Developermożesz mieć witrynę internetową o wysokiej jakości i przystępnej cenie. Niski koszt freelancerów nie musi oznaczać, że mają oni przeciętną jakość pracy, ale raczej, że oferują niższe ceny za różne projekty. Zanim jednak zarejestrujesz się u niezależnych programistów, przeczytaj opinie otrzymywane od klientów i przejrzyj ich portfolio. Obecnie niektóre firmy zlecają projekty na zewnątrz, aby obniżyć koszty zatrudniania pełnoetatowych twórców stron internetowych.

5. Ile czasu osobistego możesz poświęcić projektowi?

 • Musisz zaufać swojemu zespołowi tworzącemu strony internetowe, ale Twoje zaangażowanie w projekt jest niezastąpione. Nie możesz porozmawiać z zespołem programistów przed rozpoczęciem projektu i opuszczeniem go. Aby mieć stronę internetową, która najlepiej reprezentuje Twoją markę, powinieneś regularnie sprawdzać szablony, modele i prototypy twórców. Regularne spotkania statusowe i raporty z postępów pomagają zapobiegać nieprzyjemnym niespodziankom. Jednak ważne jest, aby nie nadmiernie monitorować swój zespół, aby mógł lepiej skoncentrować się na projekcie.

Pytania do wybranych twórców stron internetowych

Kiedy już zrozumiesz, dlaczego potrzebujesz witryny internetowej, nadszedł czas, aby zatrudnić programistów internetowych, którzy w pełni zaspokoją Twoje potrzeby. Oto kilka pytań, które oprócz typowych pytań technicznych mogą być pomocne podczas rozmowy kwalifikacyjnej i pokazać umiejętności miękkie kandydatów.

1. Opisz trzy ostatnie projekty tworzenia stron internetowych, nad którymi pracowałeś. Jakie były najbardziej ekscytujące i wymagające części tych projektów?

Odpowiedź na to pytanie pokazuje nastawienie osoby lub agencji, z którą będziesz współpracować, do projektów. Jeśli wybrana osoba z entuzjazmem podchodzi do tworzenia stron internetowych i chętnie opowiada o dotychczasowych projektach, możesz być pewien, że jest to odpowiednia osoba dla Twojego zespołu. Odpowiedź na to pytanie pokazuje, w jaki sposób dana osoba rozwiązuje problemy. Możesz na przykład wyrazić się nieco bardziej szczegółowo i zapytać, w jaki sposób radzą sobie z zakłóceniami w aplikacji internetowej, gdy różne osoby edytują te same dane.

2. Jakich nowych technologii i języków nauczyłeś się ostatnio programować?

 • Zapytanie o nowe umiejętności, które ostatnio nabyły wybrane przez Ciebie osoby, pokaże Ci, czy są zainteresowane nauką i chcą stale doskonalić i poszerzać swoją wiedzę. W szybko rozwijającym się świecie technologii umiejętności dezaktualizują się co dwa lata. Dlatego lepiej zatrudnić twórców stron internetowych zainteresowanych nauką nowych technologii, a nie osoby, które znają tylko konkretną technologię i mogą nie czuć się komfortowo z najnowszymi technologiami.

3. Co sądzisz o naszej obecnej stronie internetowej?

 • Jeśli zatrudniasz programistów internetowych do modernizacji lub ulepszenia istniejącej witryny internetowej, możesz sprawdzić, czy sprawdzili już witrynę Twojej firmy lub produktu. Pokazuje, czy wolontariusz jest zainteresowany Twoim projektem i może mieć sugestie dotyczące ulepszenia strony internetowej.

4. Z jakimi platformami internetowymi macie z nimi doświadczenie? Który z nich podoba Ci się najbardziej i dlaczego?

 • Platform internetowych są dziesiątki, takie jak Magento, WordPress, Shopify, Wix itp. Odpowiedź na to pytanie pokazuje, jak bardzo wolontariusz zna zalety i wady tych platform i dlaczego woli narzędzia takie jak Magento od Shopify. Jeśli wypowiadają się pewnie i przedstawiają jasne argumenty, to znak, że Twoja witryna trafi w ręce zaufanych osób.

5. Jaki jest Twój harmonogram pracy?

 • Odpowiedź na to pytanie pokazuje, jak szybko wybrana osoba realizuje codzienne zadania i dostarcza rezultaty bez wpływu na jakość. Możesz ich także zapytać, ile czasu spędzili nad poprzednimi projektami i jak najlepiej delegować zadania innym. Odpowiedzi mogą pomóc Ci zdecydować, czy możesz na nich liczyć, że wykonają natychmiastową pracę i dotrzymają terminów.
CZYTAĆ:  Jak zwiększyć sprzedaż za pomocą podpowiedzi aukcyjnej w serwisie eBay w WordPress

6. Jakiego rodzaju badania przeprowadzacie przed zbudowaniem strony internetowej?

 • Choć wielu twórców stron internetowych rozpoczyna tworzenie witryn internetowych, eksperci najpierw upewniają się, że uda im się stworzyć odpowiednią witrynę. Badania należy rozpocząć od zdefiniowania grupy docelowej, celów, tożsamości marki itp. Innymi słowy, programista musi zadać prawie te same pytania, które zadałeś sobie przed zatrudnieniem programisty tworzenie stron internetowych zespół. Odpowiedź na to pytanie pokazuje poziom profesjonalizmu wybranej osoby.

7. W jakiej dziedzinie się specjalizujesz?

 • Niemożliwe i niemożliwe jest, aby człowiek był ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie i potrafił tworzyć doskonałe i niezwykłe strony internetowe dla dowolnej gildii. Najpierw upewnij się, że programista lub agencja, która wykona prace programistyczne, zdefiniowała swoje obszary specjalizacji, na przykład domy towarowe handlu elektronicznego lub jednostronicowe witryny korporacyjne. Pomoże Ci znaleźć deweloper z głęboką i rozległą wiedzą w jednym lub dwóch obszarach, a nie ktoś z umiarkowaną wiedzą specjalistyczną w każdym obszarze.

8. Czy istnieje możliwość edycji serwisu? Czy otrzymam kod?

 • Własność intelektualna jest zawsze bolesną kwestią, dlatego najpierw ją wyjaśnij. Czy programista, którego rozważasz, twierdzi, że kod należy do klienta? Czy ich dotychczasowi klienci mogą edytować stronę internetową bez znajomości programowania? Jeśli tak, to prawdopodobnie możesz zaufać tej osobie.

9. Ile pobieracie za swoje usługi?

 • Nie zalecamy zatrudniania programistów po najniższych kosztach, ponieważ zwykle przyniesie to odwrotny skutek i będzie kosztować kilka razy więcej. Strona internetowa to inwestycja, ale jej rozwój nie powinien być niekończącym się źródłem Twoich pieniędzy. Zaufana osoba lub agencja zajmująca się tworzeniem stron internetowych może z wyprzedzeniem określić Twoje koszty, aby upewnić się, że możesz sobie na nie pozwolić przed rozpoczęciem projektu. Kolejne pytanie przed zatrudnieniem a Web Developer to w jaki sposób należy dokonywać płatności. Czy jest opłata stała, czy naliczana jest godzinowo?

10. Czy dotychczasowi klienci Cię polecają?

 • The Web Developer przed zatrudnieniem musi przedstawić udokumentowaną dokumentację i próbki pracy z poprzednich stron internetowych. Możesz ich jednak poinformować, porozmawiać z dotychczasowymi klientami i uzyskać informację zwrotną na temat ich pracy.

11. Jakich technik optymalizujecie wyszukiwarki internetowe?

 • Optymalizacja wyszukiwarek lub SEO to zestaw działań zapewniających, że witryna pojawi się przynajmniej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Techniki te zależą nie tylko od zawartości witryny i słów kluczowych wrażliwych na wyszukiwanie, ale także od parametrów technicznych witryny. Jeśli twórca stron internetowych jest profesjonalistą, odpowiedź jest taka, że ​​od samego początku uwzględniał w swojej pracy funkcje SEO. Po zaprojektowaniu strony internetowej nie zwracaj się do organizacji oferujących optymalizację witryny pod kątem SEO, ponieważ może to Cię dodatkowo kosztować.

12. Jak dbacie o responsywność strony?

 • Responsywność oznacza zdolność strony internetowej do dostosowania się do ekranów o różnej wielkości, zarówno dużego monitora, jak i urządzenia mobilnego. Jeśli wybrana przez Ciebie osoba lub agencja zna się na responsywności, bez wahania odpowie na to pytanie, dlatego upewnij się, że zna najnowsze trendy w tworzeniu stron internetowych. Pokazuje, że ich celem jest zapewnienie w przyszłości jak najlepszego doświadczenia mobilnego z witryną.

13. Czy Twoja usługa obejmuje content marketing i strategię?

 • Ekscytująca i atrakcyjna treść, wygląd, użyteczność i szybkość ładowania to nieodłączne elementy każdej witryny internetowej. Zapytaj, czy zatrudniasz Web Developer jeśli uwzględnią content marketing w swoim pakiecie usług. Oczywiście to pytanie dotyczy tylko sytuacji, gdy nie masz wewnętrznego zespołu ds. marketingu treści.

14. Opisać typowy proces projektowania i tworzenia stron internetowych?

 • Przepływ pracy odgrywa zasadniczą rolę w projektowaniu i tworzeniu witryny internetowej i może różnić się w zależności od zespołu. Każdy tworzenie stron internetowych Zespół ma swój wewnętrzny proces, który napędza projekty. Zyskasz cenne informacje, jeśli znasz przepływ pracy zespołu i jego wpływ na Twój projekt. Istotne jest także to, kto będzie zaangażowany w projekt i jaką rolę będzie odgrywać każda z tych osób. Jeśli zdecydujesz się na outsourcing tworzenia stron internetowych, sprawdź, czy możesz skontaktować się bezpośrednio z programistami przez cały czas trwania projektu.
CZYTAĆ:  7 wskazówek, które już dziś pomogą Twojej strategii mediów społecznościowych

15. Czego oczekujesz ode mnie jako klienta podczas projektu?

 • Budowa strony internetowej bez udziału odbiorców jest mało opłacalna. Zatrudniając programistów do budowy witryny internetowej, nadal jest wiele do zrobienia z Twojej strony, aby ukończyć projekt. Dlatego musisz zrozumieć, czego wymaga się od Ciebie i Twojej firmy, w tym zapewnienie zasobów i zaangażowanie czasu. Idealnie, Web Developer lub zespół zajmujący się tworzeniem stron internetowych powinien ściśle współpracować z Twoją firmą oraz jako część Twojego wewnętrznego zespołu.

16. Jak przetestować stronę internetową przed jej uruchomieniem?

 • Upewnij się, że wybrany przez Ciebie może przetestować ten sam wyświetlacz w przeglądarce lub przeglądarce krzyżowej w najnowszych wersjach przeglądarek Chrome, Firefox, Safari i Edge. Muszą przeprowadzić testy wieloplatformowe na najnowszych wersjach iOS i Androida dla smartfonów i tabletów. Ponadto muszą przestrzegać listy kontrolnej procedur zapewnienia jakości projektu, aby przed uruchomieniem strony internetowej upewnić się, że każdy element został uwzględniony. Umiejętność wykonania tego zadania jest oznaką profesjonalizmu i rzetelności.

17. Jak zarządzacie hostingiem, bezpieczeństwem i konserwacją?

 • Hosting, bezpieczeństwo i konserwacja to podstawowe czynniki decydujące o wydajności Twojej witryny. Wielu klientów chce, aby ich witryny hostował zespół programistów internetowych. Niezbędna jest wiedza o tym, jakiego rodzaju środowisko hostingowe zapewnia ten zespół i jakie kroki podejmuje, aby zapobiec naruszeniom bezpieczeństwa.

18. Ile zmian możesz zgłosić?

 • Idealna odpowiedź na to pytanie brzmi: tyle, ile potrzeba. Jednak niektórzy twórcy stron internetowych mogą ograniczyć liczbę edycji. W takiej sytuacji warto negocjować tę liczbę i dostosować ją do potrzeb swojego projektu. Na przykład możesz zgodzić się na nieograniczoną liczbę drobnych zmian. Z drugiej strony, jeśli projekt wymaga wielu znaczących zmian, musimy powiedzieć, że wybrałeś niewłaściwego partnera do tworzenia stron internetowych.

19. Jak będziemy się komunikować w trakcie projektu?

 • W przypadku zatrudnienia pracownika wewnętrznego Web Developer, nie musisz zadawać tego pytania. Udostępnisz wszystkie możliwe narzędzia, które zapewnią płynną i efektywną komunikację. To pytanie jest jednak istotne, jeśli planujesz pracować zdalnie z zespołem programistów. Współpraca zdalna wymaga przejrzystej i otwartej komunikacji, dlatego obie strony muszą wybrać odpowiednie narzędzia do zdalnego zarządzania, takie jak oprogramowanie do zarządzania projektami czy wideokonferencje.

20. Czy masz doświadczenie w pracy z klientami zdalnymi?

 • Podobnie jak poprzednie pytanie, należy je zadać tylko wtedy, gdy chcesz zatrudnić freelancera Web Developer. Jeżeli dana osoba ma wieloletnie doświadczenie w pracy w biurze i jest to jej pierwszy zdalny projekt, warto zastanowić się dwa razy, zanim ją zatrudnimy. Telepraca nie jest dla każdego, a brak interakcji twarzą w twarz może obniżyć produktywność, nawet w przypadku najbardziej wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Świat wydaje się być przyzwyczajony do koncepcji telepracy po epidemii Covida. Nie musi to jednak oznaczać, że ludzie nauczyli się, jak działa telekomunikacja. Podziel się z daną osobą swoimi obawami, zanim zaczniesz z nią pracować.

Ostatecznie decyzja należy do Ciebie.

Mamy nadzieję, że teraz masz jaśniejsze pojęcie o pytaniach, które Ty i Twój potencjalny zespół programistów powinniście zadać przed utworzeniem witryny internetowej. Jeśli współpracujesz z programistami, którzy zarabiają na działaniach outsourcingowych, z pewnością mają oni wystarczające doświadczenie w tym obszarze. Czasami rozumieją umiejętności kierownika projektu, które obejmują ustalanie priorytetów zadań i wykonywanie zadań na czas. Jeśli potrzebujesz kontaktu twórca stron internetowych bezpośrednio, wspomnij o tym przed podpisaniem umowy.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo