Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

26 Wellness Środa Pomysły i zajęcia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 26 Wellness Środa Pomysły i zajęcia

Firmy, które wspierają dobre samopoczucie pracowników, mają zazwyczaj szczęśliwsze i bardziej zaangażowane zespoły. Wellness Wednesday to cotygodniowe przypomnienie, aby pomóc pracownikom prowadzić zdrowszy tryb życia. Istnieje wiele sposobów na zaangażowanie zespołu w zdrowe zajęcia; Oto kilka pomysłów na Wellness Wednesday.

1. Zaplanuj spacerowe spotkanie

Aktywność fizyczna buduje siłę, wytrzymałość sercowo-naczyniową i może pomóc niektórym w pobudzeniu kreatywności. Zamiast zamykać się w sali konferencyjnej, udaj się do lokalnego parku, aby zorganizować spacery na świeżym powietrzu.

2. Kup trochę świeżej zdrowej żywności do wspólnej lodówki

Świeża żywność pomaga ludziom utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, wspomaga energię i zapewnia składniki odżywcze potrzebne do długiego życia. Pomysły na zdrowe przekąski biurowe obejmują ogórki, czerwoną paprykę, jogurt i orzechy.

3. Nagradzaj swoich pracowników kartami podarunkowymi, aby tworzyć zdrowe nawyki

Zaangażuj swoje biuro w zdrowe nawyki, dostarczając karty podarunkowe do lokalnej siłowni, zdrowych restauracji lub centrów fitness. Na przykład możesz zaoferować pracownikowi miesiąca bezpłatne członkostwo w siłowni lub wręczyć karty podarunkowe po pomyślnym zakończeniu dużego projektu.

4. Zatrudnij instruktora jogi

Szukasz pomysłu na Wellness Wednesday, który może jednocześnie poprawić samopoczucie całego zespołu? Zorganizuj zajęcia jogi w swoim biurze.

5. Brać udział w 8- Wyzwanie Godziny snu

Zachęcaj pracowników do dłuższego snu, tworząc wyzwanie. Niech członkowie zespołu rejestrują sen każdej nocy i dążą do co najmniej ośmiu godzin.

6. Kup fotel masujący

Dla tych, którzy pracują w domu, pozwól sobie na samoopiekę, dodając fotel masujący do swojego stanowiska pracy. Jeśli masz biuro zespołowe, zaoferuj fotele do masażu, z których ludzie będą mogli korzystać podczas przerw.

7. Zaoferuj trening równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, aby poprawić zdrowie psychiczne

Solidna równowaga między pracą a życiem osobistym jest ważna dla obniżenia stresu i utrzymania zdrowia psychicznego. Zachęcaj pracowników do spędzania większej ilości czasu z rodziną i hobby, organizując szkolenie dotyczące równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Rekommenderad:  Najbardziej pożądane umiejętności techniczne w 2022 r

8. Maksymalizuj naturalne światło

Dobre samopoczucie i nastrój pracowników biurowych można poprawić poprzez regularny dostęp do naturalnego światła. Usuń nieporęczne zabiegi okienne i rozważ dodanie świetlików lub usunięcie barier, aby przestrzeń była bardziej otwarta i radosna.

9. Wysyłaj przypomnienia o rozciąganiu przez cały dzień

Siedzący tryb życia przez cały dzień przyczynia się do otyłości i chorób. Zachęcaj pracowników do okresowego wstawania i rozciągania się lub chodzenia, a także wysyłaj przypomnienia przez e-mail lub Slack.

10. Zorganizuj firmowe wyzwanie kulinarne

Dowiedz się więcej o opcjach zdrowej żywności, pozwalając swojemu zespołowi przygotować ulubione przepisy dla wszystkich. Zamień to w konkurs, aby dodać trochę zabawy.

11. Weź udział w treningach online

W przypadku zespołów zdalnych znajdź trening wideo online, który możesz wykonać wszyscy razem.

12. Zmień swój pokój konferencyjny w miejsce do medytacji

Jeśli nie organizujesz spotkań osobistych, odłóż pokój na bok dla tych, którzy chcą spokojnego miejsca do medytacji.

13. Zorganizuj wirtualny wyścig

Bieganie jest dobre dla ogólnego stanu zdrowia. Niech każdy samodzielnie trenuje do wyścigu; następnie znajdźcie czas i porównajcie w dniu wyścigu.

14. Zwiększ płatne dni chorobowe

Jeśli możesz, zaoferowanie płatnego urlopu może ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób w Twoim biurze. Użyj Wellness Wednesday, aby ogłosić zmianę.

15. Poświęć specjalne dni zdrowia psychicznego

Możesz także okresowo oferować dni zdrowia psychicznego, aby pomóc swojemu zespołowi zmniejszyć poziom stresu i poprawić równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

16. Wprowadź zdrowe automaty sprzedające

Automaty vendingowe nie muszą zawierać tylko chipsów i słodyczy. Dostępnych jest kilka zdrowszych modeli, więc przyjrzyj się, które oferują więcej wartości odżywczych i przekąsek dla mózgu.

17. Filtruj powietrze w swoim biurze

Wszystkie budynki zawierają pewne zanieczyszczenia. Dodaj oczyszczające powietrze rośliny i filtry, aby całe biuro mogło łatwiej oddychać.

Rekommenderad:  Najlepsze pomysły na prezenty na Święto Dziękczynienia dla sąsiadów w 2022 r. [Last minute]

18. Oferuj terapię jako dodatek pracowniczy

Terapia może prowadzić do zmniejszenia stresu i poprawy ogólnego samopoczucia. Ale wielu unika szukania wsparcia z powodu napiętnowania lub zakłopotania. Unikaj narzucania tego pracownikom, ale oferuj jako opcję tym, którzy tego chcą.

19. Śledź codzienne kroki

Rozpocznij wyzwanie, w którym Twój zespół rywalizuje o jak największą liczbę kroków. Użyj monitora kondycji, aby ocenić, gdzie wszyscy kończą.

20. Ustaw stacje robocze z bieżniami lub rowerami stacjonarnymi

Zamiast siedzieć cały dzień, pracownicy mogą poruszać się podczas pracy dzięki stojakom na biurko przed bieżniami czy rowerkami stacjonarnymi.

21. Przyprowadź zwierzęta terapeutyczne

Psy i koty mogą poprawić nastrój i zdrowie psychiczne. Zatrudnij agencję oferującą zwierzęta terapeutyczne — o ile nikt w Twoim zespole nie jest uczulony.

22. Hosting pracy poza dniami

Uzyskaj więcej świeżego powietrza i słońca, przenosząc swoje biuro na zewnątrz na cały dzień. Rób to przez cały dzień lub na konkretne spotkania.

23. Współpracuj ze sprzedawcami zdrowej żywności

Gdy organizujesz spotkania w porze lunchu lub organizujesz kolacje dla pracowników, skontaktuj się z lokalnymi restauracjami i sprzedawcami żywności w Twojej okolicy, którzy oferują zdrowe opcje, których każdy może spróbować.

24. Kup aplikacje Wellness dla pracowników

Jest tak wiele aplikacji wellness, które mogą pomóc pracownikom, niezależnie od tego, czy pracują zdalnie, czy w biurze. Zaproponuj zakup liczników kroków, monitorów snu lub aplikacji do medytacji jako bonusu.

25. Ulepsz swoją stację do kawy

Zaopatrzony ekspres do kawy jest niezbędny do utrzymania koncentracji i energii w biurze. Ale nie zawsze jest to najzdrowsze. Aby zwiększyć poziom kofeiny, zaoferuj jako alternatywę naturalne słodziki, mleko roślinne i herbatę ziołową.

26. Zaoferuj duży filtr do wody

Utrzymywanie nawodnienia jest istotną częścią dobrego samopoczucia. Filtrowana woda jest bardziej przyjazna dla środowiska i zdrowsza niż woda z kranu lub butelkowana. Zapewnij więc duży filtr w swojej kuchni lub części wspólnej.

Rekommenderad:  Szczyt 5 Pomysły na konsolidację stosu technologii e-commerce w celu uzyskania optymalnej wydajności