3 aplikacje, aby jak najlepiej wykorzystać czujnik odcisków palców smartfona

Wśród wielkich nowości, które zostały wprowadzone w najnowszych urządzeniach, jest czytnik linii papilarnych. Jest to zaawansowany mechanizm bezpieczeństwa, w którym właściciel urządzenia powinien jedynie umieścić na nim swój odcisk palca, aby odblokować sprzęt, a nawet niektóre inne aplikacje, które go obsługują. Jednak ten sprzęt może być nie w pełni wykorzystany, ponieważ niektórzy programiści mają zadanie generowania aplikacji, aby uzyskać z niego znacznie więcej.

Dlatego chcemy Cię przedstawić 5 Bardzo ciekawe aplikacje, które pozwolą w pełni wykorzystać czytnik linii papilarnych smartfona, a także bezpłatnie.

Należy również pamiętać, że te aplikacje prawdopodobnie nie działają poprawnie na wszystkich urządzeniach. Wynika to z faktu, że aplikacje potrzebują dostępu do interfejsu API czytnika linii papilarnych i nie wszystkie urządzenia są dostępne.

Gesty odcisków palców

3 aplikacje, aby jak najlepiej wykorzystać czujnik odcisków palców smartfona 1

Ta aplikacja jest jednym z rozwiązań, które zyskały większą popularność, jeśli chodzi o wykorzystanie czujnika odcisków palców smartphones. Jest prawdopodobne, że dzieje się tak, ponieważ nie jest tak wymagający pod względem zasobów i minimalnych wymagań iw tym sensie wersja, której wymaga do pracy, to Android Marshmallow lub nowsze wersje.

Wśród funkcji wykonywanych przez tę aplikację jest wykonywanie różnych procesów przez dotykanie lub przesuwanie palcem po czytniku linii papilarnych. W tym sensie możesz przejść do domu, otworzyć panel powiadomień, odtwarzać lub wstrzymywać utwory, przejść do następnego utworu, wyświetlić menu przycisku zasilania, włączyć wyszukiwanie i więcej.

Dodatkowo ma szereg bardzo interesujących działań, które są zarezerwowane dla komputerów z uprawnieniami roota.

Aby to przetestować, kliknij ten link.

Szybkie działania odcisków palców

3 aplikacje, aby jak najlepiej wykorzystać czujnik odcisków palców smartfona 2

Jest to znacznie prostsza opcja niż poprzednia, choć ma również bardzo interesujący katalog (choć nieco mniejszy) działań, które należy wykonać z czytnika linii papilarnych. W tym sensie, dzięki jego instalacji możesz: wyłączyć ekran, iść do domu, wrócić, pokazać otwartego menedżera aplikacji, otworzyć panel powiadomień, a także obszar szybkich ustawień.

Należy zauważyć, że aplikacja nie działa dla Andorid P lub wyższych wersji.

Możesz pobrać go za darmo stąd.

Migawka aparatu linii papilarnych

Ta aplikacja jest bardzo interesująca, ponieważ w przeciwieństwie do już wspomnianych, nie jest odpowiedzialna za wykonanie kilku działań z czujnika. Migawka aparatu linii papilarnych pełni tylko jedną funkcję i służy do robienia zdjęć i nagrywania filmów przy użyciu czujnika. W tym sensie po zainstalowaniu możesz aktywować aparat i po prostu dotykając czujnika linii papilarnych możesz robić zdjęcia.

Ten mechanizm jest idealny do robienia selfie lub filmów z przedniej kamery.

Aby obniżyć kliknij ten link.