Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

3 Influencer Strategie marketingowe dla małych firm

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 3 Influencer Strategie marketingowe dla małych firm

Jeśli prowadzisz małą firmę, influencer marketing może być niesamowitym źródłem budowania świadomości Twojej firmy. Oto trzy przydatne strategie marketingu influencerskiego, z których powinieneś korzystać.

Zidentyfikuj swoją osobę kupującą

Zanim zaczniesz robić cokolwiek związanego z marketingiem, a tym bardziej z marketingiem influencerów, powinieneś poznać swoją osobowość kupującego. Twoja osobowość kupującego to zasadniczo to, kim są Twoi klienci i czego szukają. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli jesteś marką kawy, nie powinieneś kierować swoich reklam wyłącznie do „każdego, kto lubi kawę”, ale musisz znać więcej szczegółów, takich jak wiek, lokalizacja, dochód, zainteresowania, cele lub potrzeby itp. Pomaga nawet nadanie im imienia i zdjęcia, aby upewnić się, że traktujesz je jak prawdziwą osobę.

Wybierz influencerów z myślą o swojej marce

Następnie powinieneś utworzyć listę wpływowych osób, do których chcesz kierować reklamy, na podstawie osobowości kupującego. Istnieją dwa rodzaje influencerów: mikroinfluencerzy i celebryci. Jako mała firma (a właściwie jakakolwiek firma) zdecydowanie powinieneś korzystać z mikroinfluencerów. Mikroinfluencerzy oferują znacznie wyższe wskaźniki zaangażowania, konkretnych odbiorców, do których kieruje się Twoja firma, a także mają wyższy stosunek potencjalnych klientów do klientów w porównaniu z celebrytami. Na szczęście są one również najbardziej przyjazną dla budżetu opcją. Bądź ostrożny – upewnij się, że wybierasz odpowiednich mikroinfluencerów do reklamowania swojego produktu. Możesz to zrobić sam, starannie badając i organizując, lub możesz wybrać firma zajmująca się marketingiem mikroinfluencerówtak jak sfera statusuktóra dopasowuje Twoją firmę do odpowiednich influencerów, jednocześnie kontaktując się z nimi w imieniu Twojej firmy.

Jeśli zdecydujesz się na majsterkowanie, podejdź do influencerów we właściwy sposób

Kontaktowanie się z influencerami może być trudne, co jest jednym z powodów, dla których platformy marketingowe, takie jak Statusphere, są tak pomocne; wykonują pracę za Ciebie. Jeśli jednak zdecydujesz się samodzielnie zarządzać wybranymi przez siebie influencerami, upewnij się, że robisz to dobrze. Musisz uznać, że ci influencerzy to normalni ludzie. Doceniają ręcznie wykonane wiadomości zamiast bezosobowych i ogólnych e-maili. Aby dodać do tego punktu, pamiętaj, że to jest ich praca. Prawdopodobnie będą oczekiwać jakiejś formy rekompensaty, zwłaszcza jeśli są bardziej popularni. Niektórym mikroinfluencerom może wystarczyć rekompensata w postaci produktów, podczas gdy inni mogą preferować nagrodę pieniężną. Bądź świadomy ich oczekiwań. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wysyłać e-maile, sprawdź nasz blog „Dlaczego influencerzy nie odpowiadają na twoje e-maile”.

Rekommenderad:  Nowy plan XL firmy Housecall Pro wprowadza aktualizacje oprogramowania do planowania dla małych firm

Rozpoczęcie korzystania z influencerów może być zupełnie nowym i czasami trudnym przedsięwzięciem dla Twojej małej firmy, ale nagrody są tego warte. Jeśli masz problemy z kontaktowaniem się z influencerami lub po prostu nie masz czasu, wypróbuj platformy mikroinfluencerów, np. sfera statusuktóre wykonują pracę za Ciebie.