3 Jak przezwyciężyć Windows Nie można zainstalować wymaganych plików podczas instalacji Windows

Jak przezwyciężyć Windows Nie można zainstalować wymaganych plików? Jak wiemy, że system operacyjny Windows to system operacyjny, który jest szeroko stosowany na całym świecie.

System operacyjny firmy Microsoft Corporation ma wiele zalet w porównaniu do innych systemów operacyjnych. Jednym z nich jest Windows ma lepszy wygląd i jest łatwiejszy w użyciu. Istnieją różne wersje systemu operacyjnego Windows a najnowszy to Windows 10

Posługiwać się Windows czasami nie jest wolny od problemów. Jednym z nich jest problem Windows Nie można zainstalować wymaganych plików. Ten komunikat o błędzie wskazuje na to Windows nie możesz zainstalować żądanego pliku. Ten stan z pewnością powoduje zawroty głowy i frustrację.

Jak przezwyciężyć Windows Nie można zainstalować wymaganych plików

Zwykle ten problem powoduje kod błędu: 0x80070570 lub inny kod błędu podczas instalacji Windows. Aby temu zaradzić, zapoznaj się z poniższymi krokami:

1. Upewnij się, że bootowalny Flashdisk używa NTFS

  Najbardziej podstawowym błędem popełnianym przez użytkowników podczas uruchamiania bootowalnej pamięci flash jest to, że nadal używają FAT32 na swojej pamięci flash.
  W tym celu, wykonując bootowalny dysk flash, wybierz NTFS w opcjach System plików.
  W ustawieniach Rufus istnieje również opcja zmiany FAT32 i NTFS, aw najnowszej wersji zazwyczaj automatycznie zmienia się na NTFS.NTFS na Rufus

  Ponownie uruchom bootowalny dysk flash zgodnie z powyższymi instrukcjami, a następnie użyj go ponownie do instalacji Windows.

2. Zmień kontroler SATA w systemie BIOS

  Następne rozwiązanie do pokonania Windows Nie można zainstalować wymaganych plików polega na zmianie kontrolera SATA w systemie BIOS, z IDE na AHCI i odwrotnie. Na przykład poprzednia konfiguracja systemu BIOS za pomocą IDE, a następnie zmień ją na AHCI. A jeśli wcześniej używałeś AHCI, zmień go na IDE.
  Aby to zrobić, uruchom ponownie komputer lub laptop, a następnie naciśnij klawisz F2, aby przejść do systemu BIOS.
  Następnie na konfiguracji SATA as, Wybierz AHCI.pomysły na ahci

  Naciśnij klawisz F10, aby zapisać ustawienia, a następnie zainstalować Windows jeszcze raz.

3. Napraw błąd na dysku twardym

Przyczyna Windows Nie można zainstalować wymaganych plików

Poniżej wyjaśnimy ci, jakie są przyczyny Windows Ten, którego używasz, nie może zainstalować ani zainstalować aplikacji, której chcesz użyć. Następnie możesz zrozumieć, w jaki sposób należy podjąć kroki w celu rozwiązania komunikatu o błędzie.

1. Instalator uszkodzonych mediów

Przyczyna Windows Pierwszy Nie można zainstalować wymaganych plików, ponieważ nośnik instalatora został uszkodzony. Bez względu na to, jakiego używasz instalatora multimediów, niezależnie od tego, czy jest to dysk flash, dysk DVD, czy nawet zewnętrzny dysk twardy, musisz upewnić się, że warunki są normalne i nie występują żadne problemy. Upewnij się, że nośnik instalatora nie zawiera żadnych uszkodzonych plików.

Zwykle ludzie wolą używać aplikacji WinToFlash do uruchamiania pamięci flash w porównaniu do Rufus lub Power ISO. Dlatego próbujesz rozwiązać problem, tworząc bootowalny dysk USB za pomocą WinToFlash.

2. Uszkodzenie modułu pamięci RAM

Drugą przyczyną, o której ludzie rzadko wiedzą, jest to, że ten komunikat pojawia się z powodu problemu z modułem RAM. Wiemy, że RAM to sprzęt komputerowy i laptop, który odgrywa kluczową rolę. Jeśli występują problemy z pamięcią RAM, wpłynie to również na używany komputer lub laptop. Jeden z nich wyświetli komunikat o błędzie 0xC0000005 ode.

Aby dowiedzieć się, jakie problemy z pamięcią RAM występują, czy nie, sprawdź aplikację narzędziową Memtest86. Jeśli okaże się, że to nadal błąd, spróbuj stracić pamięć RAM, a następnie wyczyść mosiądz gumką. Jeśli nadal występuje błąd, ostatnim rozwiązaniem, które możesz wybrać, jest zastąpienie go nową pamięcią RAM.

3. Plik ma wirusa

Następuje trzecia przyczyna Windows Nie można zainstalować wymaganych plików, ponieważ plik, którego będziesz używać, został zainfekowany wirusem. Być może przed jego zainstalowaniem warunek pliku jest uszkodzony z powodu ataku wirusa komputerowego, który powoduje uszkodzenie lub brak jednej części pliku. W rezultacie nie można używać tych plików automatycznie przez system operacyjny Windows nie można uruchomić procesu instalacji, jak chcesz.

Aby dowiedzieć się, czy plik jest zainfekowany wirusem, czy nie, spróbuj skanować za pomocą aplikacji antywirusowej. Upewnij się, że używany program antywirusowy zawiera najnowsze aktualizacje, aby proces skanowania mógł przebiegać bezproblemowo i mógł natychmiast wykryć, czy wirus nie wpływa na instalowany plik.