Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

3 kluczowe czynniki, które stanowią podstawę skutecznej optymalizacji UX i odnowionego projektu aplikacji

3 kluczowe czynniki, które stanowią podstawę skutecznej optymalizacji UX i odnowionego projektu aplikacji

Czasami zdarza się, że firma wydaje dużo pieniędzy i czasu na produkt cyfrowy, który na dłuższą metę nie zapewnia zadowalającego współczynnika konwersji. To nieuchronnie skutkuje spadkiem przychodów. Jakie są podstawowe przyczyny odejścia użytkowników? Ogólnie rzecz biorąc, są to jednolity i niezindywidualizowany UX bez należytego uwzględnienia aspiracji konsumentów, nieodpowiedni UX ze względu na uciążliwą nawigację, zbędne funkcje itp. oraz frustrujące problemy, takie jak usterki systemu, opóźnienia w reakcjach i tak dalej. W tym trzyczęściowym podsumowaniu omówimy, jak przemyślana optymalizacja UX aplikacji, czyli dopracowanie użyteczności rozwiązania cyfrowego, może uratować sytuację i ponownie wzbudzić zainteresowanie odbiorców.

Tworzenie bezproblemowego doświadczenia użytkownika opiera się na zrozumieniu zachowań użytkowników, intuicyjnym projektowaniu interfejsu i ciągłej integracji informacji zwrotnych. Ucz się więcej o optymalizacji UX i modernizacji projektu aplikacji, aby zapewnić satysfakcję i zaangażowanie użytkowników.

Kluczowy czynnik nr 1: wykorzystanie informacji zwrotnych w celu optymalizacji doświadczenia użytkownika

Zbierając i analizując komentarze i sugestie odbiorców, lepiej zrozumiesz ich potrzeby, wybory i problematyczne obszary. Oznacza to, że będziesz na właściwym miejscu, aby spełnić ich oczekiwania.

Oceń swoje doświadczenie

Dobrze zorientowani eksperci zazwyczaj zdobywają różne punkty widzenia na temat skutecznej optymalizacji konwersji UX w następujący sposób:

  • Tworząc krótkie ankiety za pomocą różnych programów, osadzając w rozwiązaniu formularze opinii lub po prostu przeprowadzając wywiady z konsumentami w celu uzyskania opinii na temat UX, zalet i ograniczeń oraz pomysłów na ulepszenia,
  • Sugerując, aby użytkownicy końcowi wykonali określone ukierunkowane działania, aby potwierdzić, że rozwiązanie jest intuicyjne i łatwe w użyciu, lub wskazać obszary wymagające udoskonalenia,
  • Wyciągając wnioski na temat zaangażowania użytkowników, współczynników konwersji i odrzuceń itp., na podstawie różnych analiz UX aplikacji i nie tylko.

Kluczowy czynnik nr 2: stosowanie zasad projektowania zorientowanego na użytkownika

Są one zbudowane wokół upodobań i gustów konsumentów i obejmują następujące podstawy związane z UX:

Angażuj odbiorców

Zaleca się zaangażowanie klientów w cały cykl życia aplikacji, począwszy od koncepcji i stworzenia prototypu, aż po testowanie użyteczności i zbieranie opinii. Mogą brać udział w testach A/B, aby weryfikować pomysły, organizować grupy fokusowe i tak dalej. W ten sposób programista będzie mógł z całą precyzją nakreślić osobowości użytkowników i ich kontekst oraz wyjaśnić wszelkie nieporozumienia na etapie prototypowania w celu późniejszej optymalizacji projektu aplikacji.

projektowanie zorientowane na użytkownika

Dbaj o spójność

Rozwiązaniem na optymalizację współczynnika konwersji aplikacji jest między innymi zastosowanie dobrze zharmonizowanych, specyficznych dla platformy i ujednoliconych elementów w całym produkcie. Wszystko, od palety kolorów i słownictwa po czcionki i ikonografię, powinno pomóc konsumentom w płynnym poruszaniu się po ekranach i bez wysiłku wykonywaniu pożądanych czynności. Dlatego każdy krok, jaki wykonują Twoi klienci w aplikacji, powinien wywołać jednoznaczną reakcję zgodną z ich oczekiwaniami; w przypadku funkcji niestandardowych powinny one zostać wyraźnie wyjaśnione i łatwe do opanowania.

Zapewnij dostępność

Wyobrażając sobie prototypy, upewnij się, że z Twojej oferty może skorzystać każdy, w tym osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Czasami, aby zoptymalizować doświadczenie użytkownika dla tej kategorii klientów, wystarczy podjąć nieskomplikowane działania, takie jak opracowanie łatwych do odczytania formatów, trzymanie się kombinacji kolorów o wysokim kontraście, wypełnienie zwięzłych, ale informacyjnych tagów alt dla komponentów wizualnych i wykorzystanie wspomagające i alternatywne systemy komunikacji, np. technologia syntezy mowy i interakcja oparta na klawiaturze.

Wdrażając optymalizację UX aplikacji, marki nie tylko zdobywają lojalność i zaufanie na rynku, ale także spełniają różnorodne zobowiązania prawne, np. Ustawę o osobach niepełnosprawnych czy Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych. Ten ostatni twierdzi, że prawdziwie dostępne systemy muszą być namacalne, funkcjonalne, zrozumiałe i trwałe.

Podaj wiele opcji wykonania tej samej akcji

Możliwość dostosowania pozwala zaspokoić oczekiwania zróżnicowanych grup poprzez dopasowanie elementów do wielu scenariuszy. Ta zasada optymalizacji projektu aplikacji polega na zapewnieniu bezproblemowych modyfikacji i konfiguracji oprogramowania, takich jak spersonalizowane ustawienia, tak aby każdy, niezależnie od swoich upodobań i skłonności, mógł w pełni korzystać z aplikacji.

Przekładaj złożone pomysły na proste formy

Wreszcie, nawet w przypadku produktów klasy korporacyjnej, staraj się stosować nieskomplikowaną nawigację i przejrzyste ekrany. Prowadź klientów przez całą podróż, udzielając im wskazówek i częstych informacji zwrotnych.

Wymienione powyżej podstawy optymalizacji doświadczenia użytkownika ostatecznie korzystnie wpłyną na współczynnik konwersji produktu.

Kluczowy czynnik nr 3: niestandardowa kontrola jakości w celu kompleksowej optymalizacji aplikacji

Niestandardowe usługi testowania oprogramowania mają na celu kształtowanie procesów, dokumentacji, instrumentów i podejść związanych z zapewnianiem jakości w organizacji, aby nienagannie odpowiadały unikalnym potrzebom konsumentów i specyfice produktu. Stosuje się je nie tylko w wielopoziomowych systemach klasy korporacyjnej, ale także podczas optymalizacji aplikacji dla dowolnego rodzaju programu, w którym dąży się do osiągnięcia maksymalnej wydajności i przyjazności dla użytkownika.

UX

Za pomocą dobrze naoliwionych testów będziesz w stanie zmienić krytyczne wskaźniki, takie jak czas reakcji i szybkość wykonywania operacji. Są one bezpośrednio związane z optymalizacją UX i często wymagają manewrów takich jak kompresja plików, ograniczanie liczby żądań API i HTTP, refaktoryzacja kodu, wykorzystanie buforowania itp. Te i inne działania, takie jak taktyki optymalizacji wydajności gwarantują optymalizację konwersji UX, ponieważ zwiększają retencję klientów.

Jak zatem krok po kroku zorganizować zapewnienie jakości, aby ostatecznie osiągnąć optymalizację doświadczenia użytkownika?

Opracuj plan testów specyficzny dla projektu

Opisuje szczegółowo, co należy przetestować, w jakim stopniu, w jakim środowisku, jakie techniki są stosowane, jakie ograniczenia należy uwzględnić i jakie są przewidywane wyniki końcowe. Ponadto zawiera charakterystykę systemu, dokładny harmonogram z osobami odpowiedzialnymi oraz listę produktów, które należy dostarczać z określoną częstotliwością. Określa także środki zarządzania ryzykiem.

Cele wyznaczone w planie to konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie wyniki, zorientowane na jakość, które starasz się osiągnąć w trakcie pracy. Mogą one obejmować takie obszary, jak użyteczność, bezpieczeństwo, niezawodność, dostępność itp. Aby podać kilka przykładów, Twoim celem może być zmniejszenie współczynnika awarii do określonego procentu w określonych ramach czasowych, optymalizacja współczynnika konwersji UX lub potwierdzenie, że aplikacja konstrukcja jest harmonijnie dostosowana do różnych rozmiarów ekranu. Cele te opierają się na kompleksowo i przejrzyście określonych wymaganiach biznesowych i technologicznych, w tym aspiracjach interesariuszy i organów regulacyjnych.

Twórz niestandardowe przypadki testowe

Przeanalizuj historie użytkowników i inną dokumentację, aby zrozumieć, w jaki dokładnie sposób oprogramowanie ma wykonywać zamierzone funkcje. Następnie sprawdź scenariusze, zarówno pozytywne, jak i negatywne, w których one występują. Każdy z nich powinien następnie zostać objęty przypadkiem testowym, aby ocenić zachowanie programu i poziom wymaganej optymalizacji.

Dostosowane przypadki testowe są niezwykle konstruktywne dla optymalizacji konwersji UX, ponieważ wyżej wymienione scenariusze są bardzo powiązane z rzeczywistymi doświadczeniami użytkowników.

testowanie

Przesyłaj produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb

Mają one ogromny wpływ na optymalizację konwersji aplikacji, dostarczając praktycznych wskazówek, w tym na temat zwiększania wygody użytkownika i zwiększania lojalności.

Przede wszystkim dostosowując format raportów – czy to arkusz kalkulacyjny z tabelami, slajd zawierający wykresy i wykresy, czy też whitepaper – do oczekiwań swoich interesariuszy i zespołu, zmaksymalizujesz prawdopodobieństwo przejrzystej komunikacji i korzystne wyniki.

Następnie, wybierając kluczowe wskaźniki wydajności, które są najbardziej odpowiednie dla Twojego projektu, np. gęstość defektów, zakres automatyzacji testów itp., i obserwując je, dostroisz swoje rozwiązanie zgodnie ze specyfikacjami. Aby to zrobić, musisz zebrać i ocenić wnioski z przemyślanie wybranych instrumentów testowych i systemów śledzenia błędów.

Kluczowe wnioski

Ponieważ sukces przedsiębiorstw w coraz większym stopniu zależy od efektywności ich interakcji z klientami za pośrednictwem technologii cyfrowej, zastosowanie solidnych strategii optymalizacji UX przynosi następujące zwycięskie efekty:

    • Zwiększona retencja użytkowników. Atrakcyjne wizualnie interfejsy w połączeniu z interaktywnością sprawiają, że inni pozostają przy Twojej ofercie, wracają i polecają ją w swojej sieci kontaktów. W tym celu należy skupić się na wygodzie i optymalizacji dla różnych grup klientów, wyeliminować niepotrzebne kroki i dążyć do jednolitości i spójności UX, przewidywać możliwe scenariusze użycia oraz zapewnić niezakłócony dostęp do funkcjonalności osobom z niepełnosprawnościami.
  • Większe zaangażowanie użytkowników. Czerpanie z zainteresowań, nawyków i potrzeb klientów podczas tworzenia wizji funkcjonalności zwiększa szansę na osiągnięcie przez nich pożądanych działań. W konsekwencji zwiększa to obroty i zwiększa zyski finansowe. Tak korzystne efekty osiąga się poprzez przywiązywanie wagi do informacji zwrotnych i opinii UX klientów.
  • Wzmocniona wydajność osiągnięty poprzez optymalizację doświadczenia użytkownika dla wielu urządzeń, systemów operacyjnych i przypadków użycia w wyniku wyczerpujących testów.

Znakomici eksperci UI/UX firmy Andersen i doświadczeni inżynierowie ds. kontroli jakości są zawsze gotowi pomóc Ci w tworzeniu pomysłów i prototypowaniu interfejsów, ulepszaniu ich i eliminowaniu wszelkich problemów, które utrudniają odbiorcom maksymalne wykorzystanie ich możliwości. Skontaktuj się z nami, aby poprosić o bezpłatną konsultację w sprawie potrzeb związanych z optymalizacją UX, która pozwoli Ci przenieść Twoje ambicje cyfrowe na nowy poziom.