3 minSmartphoneOPPO Find N jest pierwszym składanym produktem marki i rywalem dla Galaxy Z Fold 3

OPPO potwierdziło, że ogłosi swój pierwszy składany smartfon, OPPO Find N, podczas Dnia INNO w przyszłym tygodniu. Galaxy Z Fold 3 firmy Samsung, ale w znacznie bardziej kompaktowej obudowie, skupiającej się na łatwości użytkowania i zapewnianiu najwyższej jakości obsługi.

OPPO Find N jest kompaktowym rywalem Galaxy Z Fold 3

W odkrywczym komunikacie OPPO CPO Pete Lau, znany również ze współzałożyciela OnePlus, przedstawił szczegóły dotyczące procesu tworzenia Find N oraz wytycznych, które firma zdefiniowała dla rozwoju urządzenia. Wykonawca wyjaśnia, że ​​koncepcja urządzenia składanego powstała jakiś czas temu 4 lat, próbując uciec od „jedności” rynku.

OPPO NO Zupełnie nowy składany telefon, przy którym Fold3 drży. pic.twitter.com/uNkzd6dcz7

— Lodowy wszechświat (@UniverseIce) grudzień 9, 2021

„Po ponad dekadzie szybkiego rozwoju branża smartphones osiągnął etap stagnacji”, wyjaśnia CPO. „Czy z szybkim ładowaniem, wysokimi częstotliwościami odświeżania, fotografią mobilną zapewniającą wiele ogniskowych, czy łącznością 5G, rozwój smartphones osiągnął granicę, która wymaga nowych linii myślenia i nowych podejść do ciągłego wprowadzania innowacji”.

Dyrektor wykonawczy ujawnia również, że gigant ustanowił dwie zasady rozwoju nowości: skupienie się na pięknie, z prostym i wygodnym wzornictwem oraz użyteczność i łatwość użytkowania, zarówno po złożeniu, jak i rozłożeniu. Pete Lau twierdzi, że urządzenie rozwiązuje główne problemy spotykane w składanych egzemplarzach, takie jak zagniecenie na wyświetlaczu wewnętrznym i trwałość, co jest wciąż wątpliwe, co wymaga udowodnienia, że ​​premiera dotarła do użytkowników.

3 minSmartphoneOPPO Find N jest pierwszym składanym produktem marki i rywalem dla Galaxy Z Fold 3 1

OPPO nie przedstawiło jeszcze specyfikacji ani funkcji Find N, ale wypuściło pierwszy zwiastun, który krótko pokazuje zewnętrzne i wewnętrzne ekrany, ukazując aspekty projektu, kształtu i rozmiaru urządzenia. Widać bardziej konwencjonalne proporcje ekranu, obecność pozornie cienkich krawędzi na obu wyświetlaczach, a także krzywizny na przedniej szybie i ze wszystkich stron telefonu.

OPPO Znajdź N Bardzo ładny rozmiar pic.twitter.com/cfco2Ea6Be

— Lodowy wszechświat (@UniverseIce) grudzień 9, 2021

Przeciek Ice Universe próbował porównać nowość z innymi smartphones powszechne i składane dostępne na rynku, zwłaszcza bezpośredni rywal Galaxy Z Fold 3, i doszedł do wniosku, że zakład OPPO jest niezwykle kompaktowy, o rozmiarze zbliżonym do Galaxy Z Odwróć 3.

Nowość zostanie oficjalnie ogłoszona 15 grudnia

Według przecieków, pierwszy składany telefon komórkowy OPPO ma trafić na rynek wyposażony w chipset Snapdragon 888, pomimo niedawnej premiery Snapdragona. 8 Gen 1, 12 GB pamięci RAM, zewnętrzny ekran OLED 6,5 calowy Full HD z częstotliwością odświeżania 60 Hz i wbudowanym panelem OLED 8 cale Quad HD z częstotliwością 120 Hz i technologią LTPO do adaptacyjnej aktualizacji.

3 minSmartphoneOPPO Find N jest pierwszym składanym produktem marki i rywalem dla Galaxy Z Fold 3 2

Kamery zostaną również podświetlone, podobnie jak Find X3 Pro, z przednim czujnikiem 32 MP i tylnym czujnikiem 50 MP, oprócz baterii 4.500 mAh z szybkim ładowaniem 65 W i systemem Android 11. Jak podawały plotki, OPPO Find N zostanie oficjalnie ogłoszony drugiego dnia OPPO INNO Day, corocznego wydarzenia innowacyjnego marki, zaplanowanego na następną środę, 15 grudnia.

Źródło: OPPO (1, 2), Lodowy Wszechświat (1, 2)