Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

3 Powody, dla których piractwo internetowe rośnie w 2022 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 3 Powody, dla których piractwo internetowe rośnie w 2022 r

Piractwo cyfrowe rośnie i chociaż powszechną intuicją jest to, że ludzie nie chcą płacić za treści, jest w tym coś więcej niż na pierwszy rzut oka. Wiele czynników może prowadzić do wzrostu piractwa internetowego.

Czytaj dalej, aby zapoznać się z trzema głównymi powodami wzrostu piractwa internetowego w 2022 roku.

1. Platformy streamingowe podnoszą ceny

Nie jesteś sam, jeśli zauważyłeś wzrost miesięcznego rachunku za subskrypcję strumieniową w ostatnich latach. Platformy streamingowe podnoszą ceny. Najbardziej znanym przykładem jest Netflix, który powoli, ale systematycznie podnosi ceny subskrypcji w całych Stanach Zjednoczonych. Tylko w 2022 roku gigant transmisji strumieniowej dodał dolara lub dwa do swoich pakietów. Najtańszy plan zaczyna się teraz od $90,99 z poprzedniego $80,99, podczas gdy plany Standard i Premium kosztują teraz odpowiednio 15,49 USD i 19,99 USD.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Konkurent Netflixa, Hulu, również podniósł cenę pod koniec 2021 roku w pakiecie telewizji na żywo. A Hulu nie jest jedyną usługą transmisji strumieniowej telewizji na żywo, która to robi. YouTube TV, DirectTV, FuboTV i Sling TV to przykłady innych usług, których ceny wzrosną w 2020 lub 2021 roku. Wraz ze wzrostem cen usługi przesyłania strumieniowego, które kiedyś uważano za tańszą alternatywę dla telewizji kablowej, mogą nie zaoszczędzić tyle pieniędzy, co wcześniej.

Rosnące koszty przesyłania strumieniowego pojawiają się, gdy inflacja jest wysoka, a wszystko inne kosztuje więcej niż wcześniej. Wydaje się zatem, że ludzie postanowili zamiast tego zbadać alternatywę polegającą na pirackich treściach.

2. Wyłączność i fragmentacja treści na platformach streamingowych

Usługi przesyłania strumieniowego opierają się na wyłączności treści, aby pomóc przyciągnąć i zatrzymać jak najwięcej osób. Niestety wyłączność treści powoduje, że oglądanie treści jest dla konsumentów kosztowne, co prowadzi do wzrostu piractwa treści. Na przykład, jeśli lubisz oglądać The Office, Stranger Things i Marvel tytuły, musisz teraz zapłacić za trzy usługi przesyłania strumieniowego: Peacock NBCUniversal, Netflix i Disney +.

Rekommenderad:  Recenzja iQOO Z3 5G: wkracza do średniego segmentu

Ze względu na wyłączność treści i oryginalne programy nie ma już jednej usługi przesyłania strumieniowego do wszystkiego. Jeśli chcesz oglądać wszystko, co kochasz, być może będziesz musiał zapłacić za wiele usług przesyłania strumieniowego. Aby uzyskać dostęp do najpopularniejszych filmów i programów telewizyjnych w różnych głównych usługach przesyłania strumieniowego, musiałbyś płacić ponad 80 USD miesięcznie – to niewątpliwie tyle samo, co miesięczny abonament telewizji kablowej.

Połącz to z niepokojącym trendem wzrostu cen, a ciężar płacenia za treści przesyłane strumieniowo stanie się dla wielu nie do zniesienia. Jeśli nie nauczysz się kilku sztuczek zarządzania subskrypcjami transmisji strumieniowych, sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Dzięki segmentacji rynku usługi przesyłania strumieniowego stają się tak samo złe jak telewizja kablowa. A ta ekskluzywność dopiero się zaczyna, ponieważ coraz więcej nadawców naciska na swoje usługi przesyłania strumieniowego.

Dodatkowo, co gorsza, treści w serwisach streamingowych niekoniecznie są dostępne dla każdego abonenta. Dobrym przykładem jest Netflix, gdzie liczba tytułów, do których masz dostęp, zależy od tego, gdzie mieszkasz ze względu na skomplikowane umowy licencyjne na treści. Zamiast płacić za VPN, aby uzyskać dostęp do treści blokowanych geograficznie, z którymi Netflix nieustannie walczy, rosnący trend piractwa cyfrowego wskazuje, że niektórzy ludzie wybierają alternatywną drogę.

3. Rozprzestrzenianie się usług przesyłania strumieniowego

Obecnie dostępnych jest wiele serwisów streamingowych: Peacock, Netflix, Disney+, Apple TV+, Prime Video i Hulu, żeby wymienić tylko kilka. Te opcje sprawiły, że treści są łatwiej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej, co jest dobrą rzeczą. W przeciwieństwie do przeszłości widzieliśmy nawet debiuty głównych tytułów w serwisach streamingowych tego samego dnia, w którym miały premierę w kinach.

Chociaż jest to godne pochwały, ułatwia zbieranie treści. Wcześniej nielegalne kopie musiały być nagrywane ukrytą kamerą w kinach, co skutkowało jedynie rozmytą jakością z szumem tła.

Rekommenderad:  SAMSUNG Galaxy Recenzja M32: Obstawianie na bardzo mocnych podstawach

Ale dzięki szybkiej dostawie i łatwemu dostępowi do usług przesyłania strumieniowego piratom stało się łatwiej dostępne niż kiedykolwiek do zbierania treści. W związku z tym coraz powszechniejsze stało się udostępnianie wysokiej jakości wersji filmu lub programu telewizyjnego na pirackich stronach kilka dni po oficjalnej premierze.

I podobnie jak trwająca konkurencja o legalne przesyłanie strumieniowe, łatwy dostęp do treści doprowadził również do powstania mnóstwa nielegalnych witryn do przesyłania strumieniowego. Witryny te ułatwiają dostęp do treści osobom bez abonamentu tak samo łatwo, jak płacącym subskrybentom, ale za darmo.

Piractwo cyfrowe jest złe dla wszystkich

Podczas gdy niektóre problemy są lepiej rozwiązywane przez usługi przesyłania strumieniowego, takie jak wyłączność treści, piractwo cyfrowe jest straszne dla wszystkich — zarówno twórców treści, jak i konsumentów. Po pierwsze, ogranicza sprzedaż treści za pośrednictwem legalnych kanałów, co szkodzi przychodom twórców treści. Efekt domina polega na tym, że producenci treści są mniej zmotywowani do inwestowania w treści wysokiej jakości.

Ma to wpływ nie tylko na wszystkich zaangażowanych w branżę produkcyjną, ale także na konsumentów, ponieważ nowych, wysokiej jakości treści będzie mniej lub wcale. Według badań z 2019 r [PDF] Global Innovation Policy Center Amerykańskiej Izby Handlowej globalne piractwo internetowe kosztuje amerykańską gospodarkę około 29 dolarów.2 miliardów utraconych dochodów rocznie.

To zdumiewająca liczba, która ma tylko wzrosnąć, ponieważ zwykli konsumenci stają w obliczu wzrostu kosztów utrzymania, stagnacji wzrostu płac i inflacji.