Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

3 Wskazówki AdSense dla witryn handlu elektronicznego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 3 Wskazówki AdSense dla witryn handlu elektronicznego

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Model przychodów dla witryny eCommerce jest zwykle oparty na przychodach ze sprzedaży bezpośredniej lub stowarzyszonej promowanych przez nią produktów. Jednak witryny eCommerce często nie zarabiają na cennej przestrzeni reklamowej, a tym samym rezygnują z dodatkowego potencjalnego dochodu.

Prostym sposobem na rozpoczęcie zarabiania na reklamach jest włączenie Google Adsense do treści witryny. Poniżej wymieniliśmy kilka podstawowych wskazówek, jak zmaksymalizować przychody z programu Adsense w witrynach handlu elektronicznego.

1) Bądź przyjazny dla użytkownika

Bądź bezpośredni z użytkownikami i skieruj ich na odpowiednią stronę z informacjami o produkcie, których potrzebują.

 • Upewnij się, że strona główna jest wystarczająco użyteczna, a interfejs łatwy w nawigacji.
 • Zdobądź zaufanie klientów, umieszczając swoje zasady, takie jak polityka zwrotów, w miejscu, w którym mogą je łatwo przeczytać.
 • Zapewnij im łatwość procesu zakupu, co oznacza mniej kroków do wykonania, ale upewnij się, że zebrałeś wystarczającą ilość danych do przetworzenia transakcji.
 • W miarę możliwości należy uczynić portal rejestracyjny opcjonalnym, a nie obowiązkowym, w przeciwnym razie użytkownicy mogą zrezygnować z procesu.

Na koniec pamiętaj, że użytkownicy nie znoszą opóźnień podczas zakupów online. Badania pokazują, że jeden na czterech użytkowników opuści witrynę, jeśli strona się załaduje 4 sekundy. Poznaj szybkość swojej strony i dowiedz się, jak ją poprawić za pomocą narzędzia Szybkość strony: http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/. Nieprzekonany? Zapytać Amazon. Według ich badań, sekunda opóźnienia może kosztować ich $1.6 miliardów sprzedaży rocznie.

2) Przejdź na telefon komórkowy

Sieć idzie w kierunku urządzeń mobilnych. Millenialsi sprawdzają telefon przed snem i jest to pierwsza rzecz, którą chwytają po przebudzeniu. Właściciele witryn potrzebują teraz projektów witryn dostosowanych do urządzeń mobilnych. Poniżej wymieniliśmy kilka dodatkowych wskazówek, dzięki którym Twoja witryna e-commerce będzie zarówno przyjazna dla użytkownika, jak i atrakcyjna na małych ekranach.

 • Nadaj priorytet treściom, których użytkownicy najbardziej potrzebują, używając punktorów i kompresując obrazy w celu szybszego przeglądania.
 • Zminimalizuj przewijanie i zachowaj nawigację pionową, a nie poziomą. Ogranicz łącza, aby użytkownicy nie byli odwracani od przeglądanych stron.
 • Projekt zapewniający widoczność. Zrób kontrast kolorów między tłem a tekstem, aby mieć pewność, że treść jest od razu widoczna. O ile to możliwe, treść powinna być czytelna wyraźnie, bez powiększania ani pomniejszania.
 • Strona musi działać na wszystkich urządzeniach mobilnych. Niektóre wtyczki flash mogą nie działać w niektórych mobilnych systemach operacyjnych, dlatego warto skorzystać z alternatyw, takich jak HTML5.
 • Utrzymuj użytkowników w tym samym miejscu podczas zmiany orientacji.
 • Zapewnij swoim użytkownikom bezproblemową i ujednoliconą obsługę na wszystkich urządzeniach. Podaj im te same informacje i główne kluczowe funkcje
 • Korzystaj z przekierowań mobilnych, ponieważ zwiększa to doświadczenie klienta
 • Wreszcie, ułatw sobie przekształcenie potencjalnego klienta w sprzedaż. Skróć etapy realizacji transakcji. Postaraj się, aby formularz był krótki, a ilość pól jak najmniejsza, ale skup się na informacjach, które pomogą w konwersji.
 • Aby lepiej zrozumieć aktywność użytkowników, zalecamy użycie Google Analytics. Pomoże Ci to zrozumieć lejek sprzedaży i ostatecznie zapewni lepsze wrażenia.
Rekommenderad:  GCam dla Xiaomi Mi 10T i 10T pro, instalacja za darmo

3) Skorzystaj z 3-poziom biznesowy

Niektórym nowicjuszom w eCommerce może się wydawać, że jedynym sposobem na sprzedaż jest sprzedaż głównego produktu. To tylko jeden aspekt tzw 3 wielopoziomowy model biznesowy z eCommerce.

 • Pierwszym poziomem jest wstawienie House Ads, które pomogą Ci dążyć do konwersji. Te reklamy pomogą promować Twoje produkty i przekazywać je użytkownikowi.
 • Drugi poziom to zarabianie dzięki Doubleclick for Publishers. Dzięki temu Google zarabia na wyświetleniach, wyświetlając odpowiednie reklamy użytkownikom, którzy zapłacą za wyświetlenie/za kliknięcie.
 • Ostatnia to Twoja sprzedaż bezpośrednia – czyli Twoja linia produktów.

Dowiedz się, jak zoptymalizować witrynę e-commerce i zwiększyć konwersję ruchu dzięki odpowiedniej konfiguracji Google Ad Manager! Zarejestruj konto Starter w MonetizeMore już dziś!